Jump to content

katsi

Kasutajad
  • Sisu loend

    243
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by katsi


  1. Seedimist kiirendavad:

    *väga hea on liikumine

    *jaota söök päeva peale --- tihedamalt väiksemad portsionid

    *ja seedmisele mõjuvad hästi - kui kõht ei käi läbi: hapupiimatooted (keefir, pett), kuivatatud ploomid ja ploomimahl, kuum sidrunivesi !!!

    Aga korralik toitumine ning igapäevane liigutamine on parimad ainevahetuse ergutajad!!!


  2. Eks see, kas sa peale vere andmist ära kukud või mitte, oleneb väga palju (ma ei mõtle alati) ikka inimesest endast. Esiteks vere andmine alandab natuke vererõhku ja kui pärast veel kõvasti suitsu peale teha, siis pole imestada, et pilt tasku läheb.

    Ennem (vähemalt 2-3 tundi) tuleb korralikult süüa ja ka vedeliku tarbimine enne ja pärast vereandmist on lausa reegel!!!

    24 tundi pärast doonori mängimist soovitatakse füüsilist mitte teha. Väike jalutuskäik ei tapa, aga parem oleks meeletu rassmine ära jätta. Korralikult puhata ja ka söök peab olema mitmekesine ja rauarikas.

    Doonorlus on tänuväärne asi ja ei tohiks tervele inimesele halvasti mõjuda.

    Nii et võtkem pärast päeva ikka mõistusega!

    Minul kolme nädala pärast jälle võimalik minna :D


  3. minuarust just õiged vanemad, nii peaks kõik oma lapsi(poisse) kasvatama!

    loodan et minupoiss  paariaastapärast umbes samakõva ja ei jää suurt alla! :unsure:

    :o

    Kahu kuulda sellist ebanormaalset juttu täiskasvanud mehe suust :unsure:

    Lapsed jäägu siiski lasteks ja oma normaalse arengu juurde ja haiged vanemad raliseerigu oma haigeid täitumata unistusi ... oma tuhka täis ajukäärudes :angry


  4. Ja nüüd kukuvad foorumlased mõtetult vaidlema, kellel õigus ja siis lõppude lõpuks milles... :P ja jaa, kõige targem ole ikka see, kes kellegi kolmanda käest kuulis ehk ... naised saunas rääkisid ;)

    Eks igaüks sööb oma suppi, hoolimata siis keetjast :D Ja ärge unustage, et võitjaks tuleb see, kel rohkem pappi ... hea näide on meie KOHUKE !!! ;)

    Kuningaid ja ainuvalitsejaid tuleb ja läheb ...mina hoian pöialt spordile :unsure: ... puhtale spordile!

    Kõigile kena pikka vastaliugu ja mokk vahukooreseks ...

    me kelgule, me kelgule võib tulla veel üks laps :)


  5. Mina olen seda saadet näinud ja minu arust tuli sealt välja "aga" ... keegi ei tea, mis lisandeid isa poisile sisse jootis ???

    Imepärane laps??? Sport on vajalik, aga ... Kahju jõnglastest, kelle hullud vanemad (isad) oma laste peal veel hullemaid unistusi teoks püüavad teha ... ja emad on selliste nõmedustega nõus :unsure:

    Kahjuks ma midagi HEAD selles küll ei näe ... :) Haiged vanemad ja nende kahjustatud lapsed ...


  6. Mingit super efektiivset (mõtlen üleöö) asja selle jaoks pole ... kõige tähtsam on korralik kehahooldus ... korra nädalas koorid keha --- kooriv kreem või geel (aitab nahal uueneda) ja peale igat pesu kindlasti korralik kreemitamine. Väga häid kreeme on sarjas BIOETYC.

    Ei pea kindlasti pinguldav kreem olema (kui finants ei luba), peaasi et niisutab korralikult.

    Ja nelja kuu pärast on tulemusi näha :P Kõik mis aegamööda selga kasvab, sealt ka aega nõudvalt kaob!


  7. Selline lugu , et olen nüüd juba 2 kuud valke kasutanud ja lihast on suht plaju juurde kasvanud ja jõunäitajad on ka suurenenud, kui ma nüüd jätaks valkude kasutamise aga jõusaalis ja trennis teek edasi ka lihased kahanevad või midagi sellist? ma loodan et saite aru mida ma mõtlen.

    Ma arvan, et meie saime aru, mida sa mõtlesid, aga kas sa ise said aru, mida sa kirja panid?

    Vaata ... ka kohupiim ja piim ja liha ja munad jne sisaldavad valku, pole tähtis, kust sa nad kätte saad, peaasi, et saad valku piisavalt. Valgujook on lihtsalt hea peale trenni juua ja kiiresti omastatav. Võid ka liiter rasvatut piima peale trenni juua ... seal ka valk sees, aga kas mahuks?

    Niii et mõtle selgeks oma küsimus.

    MA ei usu, et su lihased kahanevad kui päevas söödud valgukogus samaks jääb ja sa ka peale trenni ikka valke manustad ... kohupiima on küll kehv kohe järama hakata, aga ... proovida võib.

    aaa ... näiteks mõni foorumlane joob ohtralt keefiiri ... ajab ka asja ära <_<

    Kõik on ikka ajudes kinni ;)


  8. Vaja: 500g peakapsast või suvekõrvitsat

    2-3 sibulat

    300g väherasvast veisehakkliha (leidub Sõpaka Hyperrimis ja Stockus)

    natuke oliivõli

    1 kott (125g) pruuni riisi

    küüslauku, pipart, soola

    Tükelda sibulad ja hauta koos vähese oliivõli ja hakklihaga panni. Hea maitse annab kui lisada hulka ka üks riivitud porgand. Maitsesta hakkliha korralikult (sobib hea ja tugev vürts). Lisa juurde hakitud suvekõrvits või kapsas ja hauta kuni valmimiseni. Arvesta, et suvekõrvits vajab vähest hautamist, kapsas tunduvalt pikemat aega.

    Keeda riis eraldi potis valmis ja lisa valmis kapsa-hakkliha segule.

    Meganämma toit ... isegi roosad jänesed söövad seda <_<


  9. Vaja : Üks suurem hiinakapsas

    u 300g broileri fileed (hakklihaks)

    2-3 muna

    2 sibulat (hakitult)

    küüslauku, pipart, soola

    Purk shampiloni viile (üle hakkida))

    Taigen sisse: haki br filee pisikesteks tükkideks või lase läbi hakkliha masina, sega hulka muna, hakitud sibul, küüslauk ja shampiljoni viilud ning maitsesta. Võid lisada ka natuke (u30g) riivsaia või kiirkaerahelbeid. Jäta segu korraks "tõmbama".

    Haruta hiinakapsa lehed ühekaupa lahti ja pane suuremasse potti keeduvette u 5 minutiks. Tõsta veest välja ja hetkeks jahtuma. Keera iga lehe sisse osa segust ja kinnita hambatikuga. Keeda soolaga maitsestatud vees u 20 min või lao rullid ahjuvormi ja küpseta 225 kraadi juures 25-30 min.

    Kapsarullid viivad keele alla kui neid süüa jogurtimajoneesiga <_<

    Aga lihasegu võid muuta omal maitse järgi.


  10. Vaja: 300g broilerifileed

    3 muna

    1 paprika

    2 tomatit

    200g külmutatud brokolit

    purk viilutatud shampiljone

    2 sibulat

    soola, pipart, sojakastet

    50-100g nuudleid/ puuni riisi / rukkimakarone

    õli

    Klopi muna omavahel kokku, sega hulka soyakaste ja prae sellest üks omlett. Tõsta omlett taldrikule jahtuma. Prae hakitult sibul + paprika + tomatid pannil, lisa tükeldatud ja maitsestatud br filee ja lase veidike haududa.

    Kui kana on peaaegu valmis, siis lisa nõrutatult viilutatud shampiljonid ja brokoli.

    Keeda makaronid/riis/nuudlid eraldi vees pehmeks, tükelda omlett u 1x2cm suurusteks tükkideks ja sega koos nuudlite/riisiga kana ja juurviljade hulka. Rohkem hautada pole vaja. Maitsesta soovi korral hiinakastmega ;)

    Pipra, soola ja küüslaugu vajadust toidus vaatab iga üks oma maitsemeele järgi <_<


  11. mõtle välja, mida sa tegelt siis tahad, kõhtu rinda või miinus 5 kilo???? Paar postitust tagasi oli see miinus kümme ;)

    Ilma trennita ei näe sa ka tulemusi ...

    Ja ära lollusi hakka tegema ... isegi ma jääks oma 64 kg sellise söömise juures nälga ja valku ei saa sa ju üldse :)

    TOITU 5 KORDA PÄEVAS!!!

    1söök (hommik)

    Puder 50-60g kuivainet või müsli(50g)+jogurt(250g), 100g kodujuustu või 50g juku juustu või omlett 2 muna + 2 munavalget ,tee või kohvi. Joo pudru kõrvale keefiri. Kodujuustu võid ka jogurti ja müsliga kokku segada.

    2 söök (lõuna)

    Lisa oma väljapakutud kartulile või makaronile, salatile ka väherasvast liha (kanafilee, väherasvane kala, veiseliha, ilma nahata kanakoib jne) + leiba ja või ka oma keefiiri juua kui tahad :)

    Supp ei sisalda eriti valku ja need kipuvad rasvased olema B)

    3 söök (enne trenni nagu ma aru saan)

    Võid ju puuvilju süüa, aga lisa valke ka ... kohupiima, näiteks kodujuustu !!!!

    4 söök (peale trenni)

    joo oma liiter keefiri ära

    5 söök (kindlasti kaks tundi enne magama minekut)

    variant 1: 120g kanafileed, 200g hautatud aedvilju, 1tomat (kastmeks soovi korral maitsestamata jogurtit) või

    variant2: 150g kodujuustu, lõikad sinna sisse kaks lumekrabi pulka, ühe tomati, ja värsket kurki, segad juurde maitsestamata jogurtid natuke. tenni päeval miks mitte juurde ka viil teraleiba või sepikut.

    variant 3: pakk rvt kohupiima (250g) rosin/vanilje/maitsetu+marju

    Mingi räme dieet sind ei aita, keerad oma organismi tuksi kui ei saa aru, mida teed.

    Loodan, et said vähemalt mingisuguse vastuse, milline võiks üks päevane toidu kogus olla. Aga arvesta, et see on suhteline, kuna ma ei tea, kui palju kaalud ja palju kulutad. Kui tahad täpset kava telli see endale.

    Ja mõtetuid postitusi pole vaja ka teha <_<


  12. Njah ... vaevalt et keegi viitsib sulle lausa eraldi toitumiskava teha.

    Arvesta pakutud lingist oma kalorid välja ja loe läbi mõni toitumise lehekülg.

    Keegi ei tea ju täpselt, mis sulle maitseb ja mis võimalused sul üldse on <_<

    Kiru kui tahad, aga kirjuta otsingusse : toitumine, kaalust alla, aeroobne teening, toit jne ... ja saad ka oma küsimusele vastuse. Ja häid nõuandeid on erinevates foorumites palju. Siin oli just samasuguse küsimusega üks naine, tal küll väiksem kilode arv maha võtta, aga ... vaata ringi siin natuke.

    Ma arvan, et inimestel on kõrini vaikselt ühe ja sama korrutamisest. Keegi pole pahatahtlik, lihtsalt ei viitsita kümme korda sama probleemiga teemat kommida.


  13. No hommikusöök on kuskil 10ajal,oode nii 12ajal,siis lõuna u. 15-16.Siis trenn,koju jõuan tavaliselt 19ajal ja siis sööngi õhtust!

    No siis minu arust täitsa hea <_<

    Õhtu kodujuust mingi kalaga ja teraleib,2õuna või omlett

    Mina ampsaks õuna pärast trenni teel koju ja su õhtusöögil pole ka midagi viga.

    Söö natuke mingit värsket asja ka juurde (tomatit/kurki/brokolit) ... mõjub seedimisele paremini.

    Omleti võid teha ka ainult munavalgetest või siis näiteks 1 muna+ kaks valget!

    Muidugi soovitatakse õhtul vähem süsivesikuid tarbida, kuna need muutuvad rasvaks kui ennem magama minekut ära ei kuluta, aga kui sa seitsme-kaheksa paiku õhust sööd, siis pole hullu.

    Mina arvan, et täitsa normaalne on nii toituda, ei peagi päris äärmustesse laskuma nagu siin vahel soovitatakse. Parem natule süsivesikuid piirata ja kaal kukub tasa ja targu kui mingit hullu kava järgida ja sellest kiirelt siiber saab.

    Mina soovitaks õhtul vahest vahelduseks näiteks väherasvast kohupiima (rosina/vanilli/maitsetu koos 200g marjadega) ... 250g pakid müügil igas poes või siis tee värskest tomatist/kurgist salatit koos kodujuustu ja krabipulkadega /tuunikalaga. Kastmeks nat jogurt.

    Jaksu ja ära toitumisel friiklikult üle pinguta ... kuula oma keha ja nii saad kõige paremini aru, mida vajad.


  14. Vähemalt see ees pool pakutud kava puhul seda küll eriti karta ei tohi ja ega lihast ei kasvata ainult söödud valk --- (võin ju süüa kas või 300g päevas, aga kui ma trenni ei tee, siis ei tule miskit juurde).

    Vale arvamus.

    Osa valgust kasutatakse lihaste ehituseks, osa viiakse organismist välja neerude abil, osa muudetakse rasvadeks vastavalt vajadusele ja ladustatakse. Seda reguleerib organism ise, mida milleks ja kui palju.

    Aga no mida mina sellest tean.

    ma mõtlesin siin, et ega ainult valgu söömine lihast kasvata kui (jõu)trenni ei tee ... pekki tuleb muidugi juurde ka ainult valgu söömisest kui kaloreid rohem sööd kui ära kulutada jaksad


  15. Mõõda rasvaprotsent ära ja tee seda mingi aja pärast uuesti. See peaks kõige parem lahendus olema.

    Ma arvan, et selgeltnägemisega ei tegele siin keegi ja ei tea ka täpselt kui aktiivne su päev või trenn on <_<

    Kui tõesti väga hull on , siis vähenda oma kaloraazi, eks siis näed, kas hakkab mõjuma. Või tee rohkem aeroobset.

    See kilo ei tohiks küll mingi näitaja olla.


  16. Põhiliselt kasvatavad massi üleliigsed rasvad, mis on saadud rasvastest toitudest või kulutamata jäänud süsivesikutest ja valkudest moodustunud rasvad.

    No ma pole päris nõus, ega see naiste kaal ka ainult rasva arvelt tõuse või siis kui titt punus <_<

    Ikka tuleb lihasest ka, muidugi mitte nagu meestel, et kohe mühab igal pool, aga siiski tuleb. Vähemalt see ees pool pakutud kava puhul seda küll eriti karta ei tohi ja ega lihast ei kasvata ainult söödud valk --- (võin ju süüa kas või 300g päevas, aga kui ma trenni ei tee, siis ei tule miskit juurde).

    Et naistel lihas kõvasti kasvaks on ikka päris rasket trenni vaja kui su testestorooni tase just meestega samal tasemel pole. Palju oleneb ka su enda kehatüübist.

    hommik: puder,banaan,võileib,tee

    väga hea kui võileib (mitte sai) on korraliku kattega (sink+juku juust)

    Lõunaoode: jogurt või puuvili

    Ka hea kui sa just poolt kilo jogurtit ära ei söö. Mingist 250g peaks piisama. Aga need jogurtid sisaldavad päris piraka hulga süsivesikuid, mis aga hommiku poole ei tohiks kurja teha.

    Lõuna: praad või supp,keefir

    Hea kui valid väherasvase liha/kala + juurvili+kartul/riis/makaron + täisteraleiba.

    Kindlasti väldi igasuguseid kastmeid ja rasvaseid suppe (rosolnik jne).

    Õhtu kodujuust mingi kalaga ja teraleib,2õuna või omlett

    Mis kella ajal sul see viimane söögiaeg on? Kas sa teed trenni enne või pärast õhtusööki ????

    Minu arust võiks üks väike toidukord veel olla, aga see oleneb, mis kell sul need toidu ajad üldse on ;)

×