Jump to content

katsi

Kasutajad
  • Sisu loend

    243
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by katsi


  1. Mida mina arvan "PEREKOOLIST" saab lugeda siit ---> mõttetu kanade (või siis kägude) kaagutamine.

    Enamus istuvad õhtul kodus oma ahtrit laiaks ja ... nutava, et mees ei austa neid, aeleb ringi ja joob liiga palju; laps on halb; pesu ei taha ise sirgeks minna ja tolm kasvab üle pea, mehe juurest ei saa ära minna, kuna siis pole millegi eest elada või palk on selleks liiga väike :angry: Jube saamatute inimeste klubi sinna kokku kogunenud.

    Kuidas saab kulturist-sportliku kehaga mees meeldida kui oma mees on kõike muud kui sportlik :angry:


  2. Mina ei näe mingit põhjust, miks dieedi ajal puuvilju ei tohiks süüa.

    Küsis üks neiu minu käest kommentaare oma toitumispäevikule. Eks ma ikka natuke kommneteerin kui aega on.

    Küsin mina, miks ta puuvilju ei söö - sisaldavat liiga palju suhkrut ;)

    Imestan selle üle, et üldse pole leiba - leib pidi paksuks ajama, vastab tema :huh:

    Pärast trenni pole ühtegi toidukorda??? Tüdruk lõpetas õhtuse trenni kell kaheksa ja kuna kaks tundi pärast trenni ei tohtivat süüa ja kaks tundi enne magama minekut ei tohi süüa, siis ta ei saanud ju "reegleid" rikkuda :D Kella KUUE "reeglist" ma ei hakka üldse rääkima ;)

    Enamus "toidukordadest" oli 50g kana + 50g juurikaid + lonks vett / 100g jogurtit + 30g müslit :lol: Miks Sa sööd kaheksa korda päevas ja iga tunni tagant???? Aga see pidi ju seedimist kiirendama ;)

    Selline gemüüse tekib siis kui inimene korjab igasuguseid "tarkuse"terasid ja püüab sellest miskit kokku panna, lõpptulemus on kohati isegi hullem kui enne "reeglite" sisse seadmist. Tegelikult piisab väga tihti ainult sellest väikesest muutusest, et inimene sööb normaalselt kolm-neli korda päevas (kindlasti hommikusöögid ka) ja jätab õhtuse söömisorgia ära + mõnede puhul ka päeva jooksul söödud müstilised kommi-šokolaadi kogused. .

    Ei pea midagi erilist sööma, et saledaks saada.

    Lihtsalt targutasin B)


  3. * Sa kaalud 70 kg, sööd 1800kcal päevas ja tahad massi kasvatada ;)

    * Vaadates Su söömist tekib küsimus, millest Sa kiudaineid saad? Ja rasvad ka, mida OldMan juba mainis???

    * Kirjutasid et "bioloogina natuke teadlik kogu sellest asjast ja ei lase end tõmmata kõiksugu lollustesse" ... aga miks Sa siis teed selliseid lollusi???

    * Ujumine võid ju alati millegi muu vastu vahetada, mis ei aja Sul pulssi nii ülesse ja ei võta sind nii läbi.

    * Keegi ei palunud Sul banaani poolitada või šoksi ära jätta. Sul kästi normaalselt toituma hakata, aga see, mida Sa kirjutasid, normaalne kohe kindlasti pole.

    * "Ma ei hakka keset päeva snäkina sööma õunu, mis panevad loengus kõhu korisema ja tekitavad tõelist näljatunnet ka peale korralikku einet"

    Milline Sul see korralik eine seal päeva jooksul on??

    * Milleks Sulle need valgujoogid? VAlku saab ju normaalsest toidust ka :huh:

    * Mainisid, et Sul pole võimalik päeval süüa sooja toitu. No aga svõta siis salat kaasa (kodujuust või muu valgurikas ollus + juurvili + mis iganes protsendiline hapukoor + pasta/riis/kartul/tatar) ja ajab väga hästi lõuna ära.

    Sinu teksti võiks kommenteerida veel, aga ... oleks sel mõtet?

    Minu arvates pole Sa endale isegi kõige lihtsamaid põhipunkte selgeks teinud :P

    Mis ala bioloog Sa oled :) ? Mulle tundub kohati kuidagi väga kahtlane see Su jutt :rolleyes:


  4. Link, mille -aron- andis, sealt saabki sellise kava. Muidugi selle jaoks pead ävga täpselt lüngad täitma.

    Hmm ... vähe kasu on kavast kui Sa tegelikult harjutusi teha ei oska :rolleyes:

    To sinijorma: vaata http://http://www.tysk.ee/58915

    Sealt siis valida sellised mehed nagu Kalle Täht ja Oleg Andla. Ma arvan, et kui nad seal juba treeneritööd teevad, siis on võimalik nendega ka kava ja personaalse juhendamise asjus kokkuleppele saada.


  5. Tartus on hetkel tõesti ainuke KORRALIK testimise võimalus - st liikumise pealt. Tallinnas on ka neid testimisi ette tulnud (Adidas vist tegi "Tallinn liigub" ürituste raames), aga sel puhul seisad anduritega varustatud pinnal, mitte ei kõnni selle peal. Muidugi on parem kui mitte midagi, aga ei anna päris reaalset pilti.

    Mina uute jalanõudega koheselt jooksma küll ei soovita minna. Ise kannan igat tossupaari 3-4 tundi kodus jalas --- hüppan mööda tube, sörgin veidike kohapeal jne. Kui ära unustan, et nad üldse jalas on, siis sobivad, kui ei, siis on alati võimalik ümber vahetada.

    Viru keskuse Rademaris on üks müüja-noormees, kes oskab väga hästi jooksususse soovitada - vähemalt mulle. Nime kahjuks ei mäleta.


  6. Ma krooni pealt täpselt öelda ei oska, aga eelmise aasta suvi-sügis tegin väikese tabeli, kuhu sai kõik kirja pandud, mis poest koju vedasime. Toit on siis arvestatud kahe inimese peale kokku.

    August: 4800kr

    September: 5000kr

    Muidugi on nüüd talvel juurikatel teised hinnad ja lisaks sööme rohkem lõhet (vähemalt 2 korda nädalas), mis kindlasti tõstab seda kuuarvestust natuke. Kräppi me ostame üldse väga-väga harva, ma mõtlen kommid, šokolaad, jäätis jne. Sama kehtib ka muu rämpstoidu kohta (saiakesed, pirukad, koogid, küpsised, friikad, chipsid).

    Kuid jah, kartul (mida me küll eriti ei söö), sibul ja ka kõik marjad-moosid-mahlad tulevad vanemate käest.

    Väljas söömas kumbki ei käi ja mees võtab lõuna tööle kaasa. Ei tea, kas lihtsalt ei viitsi välja minna või tegelikult ka maitseb minu tehtud toit :) Seda ta vähemalt väidab :lol:

    Lisaks veel see, et selles arvestuses ei kajastu toidulisandid (valgupulber + viinamarjasuhkur + vitamiinid + spordijoogid jms).

    Hmm: ma arvan, et tegelikult on reaalne summa ikka rohkem sinna 6000kr kanti :)


  7. Toitumiskava ilma inimest nägemata - miks mitte. Kui kõik andmed ilusti kirjas, siis pole ju probleemi. Muidugi masendab see algul kui näed ise selle koostamisega roppu vaeva ja siis tibi salaja mugib ainult hamburgereid :D Aga selles tuleb üle olla.

    Ise olen kasutanud nii Kalmuse kui Tiitsu toitumiskava. Kalmuse oma on väga OK. Naistele väga pikalt seda järgida ei soovitaks, kuna rasva kogus on selles väga madal. Samas ... kaks-kolm kuud ei tapa ja tulemused on selle aja peale kindlasti ilmselgelt nähtaval :rolleyes: Ja suureks plussiks on see, et Kalmus viitsib kõikidele tekkinud küsimustele vastata :P Kindlasti annab nõu ka selles osas, mida pärast seda kahte-kolme kuud süüa :P

    Ise pooldan pigem seda, et teha endale toitumistõed selgeks. Väga suur vaev see pole. Ja siis saab juba ise reguleerida - mida, millal ja kui palju.

    Treeningkava koostamine ilma inimest nägemata pole küll kuritegu, aga ... siin olen Imrega nõus, et enamus tegelasi vehib saalis ikka nii valesti, et vastik ja valus on vaadata. Olen ise alles väga värske treeneritöö tegija, aga ka nende väheste kavade-juhendamiste juures olen ma aru saanud, et isegi nn. edasijõudnud teevad tihti tõsist jama ja selle pärast saab minu käest kava ainult koos personaalse juhendamisega. Kui saalis on treener olemas (näiteks Imre Vähi), siis ei näe ma probleemi, miks ei võiks inimene Kalmuselt kava tellida ja paluda Imrel seda juhendada (või vastupidi) :o


  8. Neid uuringuid teeb ta oma doktoritöö jaoks vms. Ja sellised andmed leidsin mina tema kohta: paikneb Tartus Oru tänav 3 ja telefon 774 7902 ning mail: Mart.Lintsi@oru.ensib.ee.

    Aasta-paar tagasi korraldas ta neid uuriguid ka mingis polikliinikus. Kuulutused selle kohta olid pidevalt vist Linnalehes. Täpsemalt enam kahjuks ei mäelta.


  9. Kui mul on kiiresti vaja teha midagi maitsvat, samas toitvat ja tervislikku, siis kasutan alljärgnevat retsepti. Pakk juurviljasegu on alati külmast võtta ja korraliku tervisliku toitujana on seal kindaslti ka kalafileed. Supp sobib hästi veel kana ja (hakk)lihaga. Täidab mõnusalt kõhtu, kuna on selline paks ja kreemjas, aga õnneks paksuks ei aja :P

    Vaja läheb:

    * 1 pk (450g) külmutatud juurvilju (Maahärra pühapäevapada näiteks)

    * 10g oliivõli

    * 150g sibulat

    * 200g toorjuustu (väga hea on Exquisa soft - 13%, aga sobivad ka muud)

    * 400g purustatud tomatikonserv

    * puljongikuubik (maitse omal valikul, aga võib ka ära jätta)

    * 400g heigifileed

    * soola, pipart, tilli, soola.

    Tee nii: prae hakitud sibul õlis, lisa külmutatud juurviljad ja purustatud tomatid. Lisa segule soovi korral puljongikuubik ja lase keema. Lõika kalast parajad tükid ja lisa segule. Kuumuta 2-3 minutit. Tõsta tulelt, lisa toorjuust ja maitseained. Lase 5 min kaane all seista ja söö rõõmuga :angry:

    Kogus umbes 4-le inimesele - 1 portsjon retsepti põhiselt (u. 400g): 240kcal / valku 24,5g / süsikaid 15g / rasva 11g.


  10. Ma söön ALATI nn dieedi perioodil mett - kuna ta on nii metsikult magus, siis väga palju teda süüa ei suuda, samas - magusaisu kaotab väga hästi. Eks see oleneb ikka sellest, palju Sa seda mett sööd ja mida Su ülejäänud päevatoit endast kujutab :unsure:


  11. Kahjuks olen liigagi hästi viimase aasta jooksul teada saanud, mis on ärevushäire ja milline see välja näeb. Nüüd olen nendest üle saanud ning kogemustele tuginedes julgen päris kindalt öelda, et see ei ole kindlasti mitte ärevushäire.

    Pigem on tegemist stressi tulemiga. Usaldan kardioloogi, kelle juures käisin, ning tahakski rohkem teada saada tema soovitatud ravimeetodi kohta. Ehk siis - jään oma esialgse küsimuse juurde.

    Milles siis point? Kui Teda usaldad, siis uurigi Tema käest täpsemalt, kust selle kohta veel informatsiooni leida võiksid ;)

    Või külasta lehekülgi www.arst.ee ja www.inimene.ee jne

    Head paranemist!!


  12. Täitsa asjalikud. Tänud lingi eest.

    Ma kahtlustan, et need pole selliste asjade hoidmiseks mõeldud, mida suhu pista tahad. Praktikal olles oli memmedel neid karpe väga erinevaid, kahjuks ei mäleta enam, kust neid hangiti. Arvatavasti ikka apteegist, mitte ehituspoest ;)

    www.ravimiinfo.ee-st otsides "ravimikarp" annab isegi apteegid, kus need müügil on :ph34r: Hinnad on väga erinevad 8-240 kroonini!!!


  13. No kui väidetakse, et sperma liigub 42 km tunnis siis peaks naine saama paugu purskega sellise hobaduse, et hoia ja neela ! Ja kui veel silmade vahele saab siis võib lõppeda see tõenäoliselt surmaga. Ehk siis oleks ma juba ammu sarimõrvar : )

    Spermarakk e. spermatosoid ikka ;)

    Aga kes käseb Sul seda silmadevahele sihtida??? Kummalised hobid teil ;)


  14. Naised, neelake :P

    Seemnevedeliku kogus on ligikaudu 1tl, mille energiasisalduseks pakutakse 2kcal (nagu TIC-TAC, ainult 2 kalorit). Mõningatel andmetel annab seemnevedelik 15 kcal 1 tl kohta. Sperma on täiesti rasvavaba ja toiteväärtus sel peaagu puudub. See ei põhjusta kaariest ega paranda jumet, nagu arvatakse. Sperma paneb ainult beebid kasvama. Väidetakse, et spermarakk liigub 42 km/h, seega sama nagu buss linnaliikluses. Samas ei soovita bussi alla neelata ... ;) (Tekst pärineb Angelika Erini raamatust "AHTRIPROJEKT - põhjalik toitumisraamat")

    Mis tast tühjast ikka neelata ;)


  15. Hmmm ... kusjuures minul kipub nii olema, et kui on raskem-tihedam trenni ja ringi sebimise periood, siis on ka uni väiksem ja siis kui laisklen ning puhkan - magan nagu karuott ;) Kuigi võiks hoopis vastupidi olla. Mingiks unehäireks ma seda ei pea, pigem asi ikka selles, et söön mõlemal perioodil enam-vähem sama palju, aga trenn kulutab ju mehiselt B) süsivesikuid. Kui õhutul (peale trenni) neid piisavalt ei tarbi, siis pole ka une kvaliteet kõige parem. Kahjuks.


  16. ????????? Taheti arvamust ja eriti nõme ,et kellegil oligi arvamus ning kõige nõmedam , et see arvamus ei olnud just kõige parem.WARNING. Kui midagi on öelda vaadake ,et see oleks positiivne, muidu on tegemist nõmetsemisega. Sama käib ka kava üles riputamise kohta .

    Eriline nõmetsemine kui keegi riputab siia ülesse mingi treeneri poolt koostatud kava.

    Postitust on muutnud BULDOOSER: Täna, 09:15

    Kallis BULDOOSER, ära erutu palun, jätsid vist osa lausest kahe silma vahele ... "ja siis sada matsi tambivad seda elu eest". Ma ei väitnud, et arvamuse avaldamine nõme on, vähemalt mitte siis kui selles avalduses ka midagi asjalikku ja konkreetsest on, olgu ta siis kasvõi negatiivne.

    Vabandan kui väljendasin ennast ebapiisavalt ja lohisevalt :blink: Oma arust mitte :ph34r:


  17. Kõik eluterved inimesed peaks tegema nii algus, keskel kui ka lõpus- üldiselt kogu aeg, kui just vigane pole ! Baasharjutused on need mis su suureks teevad, mitte masinad ja isolatsiooni harjutused ja muu cräp.

    Kükk, jõutõmme, pingilt surumised, peakohal surumine ... tee ja söö korralikult ja saad tugevaks ja suureks, lihtne.

    Isolatsiooni harjutusi ära tee, need on rannaharjutused ja suurt midagi sulle ei anna.

    Edu

    Loe oma postitus korra läbi ja mõtle kolm korda, mida Sa sinna lõpuks kirja panid :blink::ph34r::lol::lol::P:D

    Ära aja lolli juttu!!!!

×