Jump to content

Marxengel

Kasutajad
  • Sisu loend

    710
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Postitused posted by Marxengel


  1. Siis pigem mitte HIIT-e teha? Aga küsimus siiski õhus, kas on mõtet teha kahel puhkepäeval siis aeroobset?

    Ma ei näeks sellega nii eriliselt vaeva. Tee tunde järgi. Aga kui hakkad regulaarselt jõudu tegema, kaob igasugune vajadus eraldi "rasva põletada" "aeroobse" abil.

    HIITi, mina, ei saaks kuidagi aeroobseks nimetada. Suurem osa ajast oled anaeroobses tsoonis. nn. kardiotreening - hea küll, aga ka see on vaieldav, sest kas sü süda, olles pool- kuni tund aega anaaeroobses tahab sellist 'treenimist'. Väga individuaalne.

    • Upvote 1

  2. Pealiskaudselt on hästi lihtne toitumine tõesti. Ning kuna ma pidevalt tõstan siit-sealt asju ümber, siis ma ei kutsuksi seda mingisuguseks spetsiifiliseks toitumiskavaks, vaid lihtsalt mõistlikuks ja paindlikuks, normaalseks toitumiseks.

    Mingeid spets kavasid pole juba aastaid kasutanud ning ei ole neid ka kellegile teisele teinud. Vahest algajatele soovitan, kui tunnen, et ma suure tõenäosusega enda lähenemist talle piisavalt kiiresti selgeks teha ei suuda.

    Mõte oli: nii lihtne see ongi, ei ole mingit kaalumist ja KAVU vaja, eriti veel neile 'ülekaalulistele'. Toitu lihtsatest asjadest, jäta ära ebaloomulikud tooted, mida su vanaema ei kasutanud toiduks. Põhjus, mis ajab rasva on siiski teada - liigne kaloraaž, aga seda on võimatu saavutada toitudes suuremas osas aedviljast + valguallikatest - füüsiliselt lihtsalt läheb raskeks neid koguseid sisse süüa. Mida ei ole nii väga keeruline, aga: maiustused, koogikesed, jne.

    • Upvote 1

  3. Mõtlesin, et viskan vahelduseks mingi tüki toitu siia pildi kujul. Tegin endale täna liha kõrvale sellise hunniku:

    15ycad1.jpg

    350g wokisegu + 250g kartulit + törts kookosõli praadimiseks. Kogu pannitäis umbes 400-450kcal, mitte rohkem. Paras hunnik tegelt, täidab hästi kõhtu ning hinna poolest on ka täitsa okei. Kartul ei maksa pm. mitte midagi ning juurikasegud veidi kallid kohati on, aga see mingi Prismas müüdav Xtra toode, mis nõks odavam kui muu kraam. Soola ja muid maitseaineid juurde, ketšup otsa pärast ning väga nämma. Jagan koguse kaheks, üks päevase liha kõrvale ning üks õhtuse juurde.

    Einekorra juurde tuleb veel viil leiba, üks puuvili ning vitamiinijoogiga loputan alla.

    Kartuli asendan teinekord makaronidega. Vahest söön lihtsalt liha juurikatega, siis kõrvale midagi muud või mingi toidukord hiljem lisaks. Eks valikuid on meeletult. :)

    Ja toitumiskava missugune, onju ;)


  4. Otter, ma soovin kuulda kindlat seisukohta nüüd, ilma linkide ja teooriateta.

    KAS ON otstarbekas mitte süüa 3 tundi enne magama minemist?

    Lihtsalt jah või ei. Jah - ära söö hiljem kui 19.00 kui uneaeg on 22.00 , EI - sellist piirangut on tobe soovitada.


  5. Kuule , mis see minu nõuanne asjasse puutub?

    Ma ei anna neid üldse väga, eriti veel nii jaburaid nagu

    Kui sa kell 22.00 magama lähed siis on mõistlik 19.00 söömine lõpetada, kui aga lähed hiljem, siis arvesta et viimane eine oleks 3tundi enne.

    • Downvote 1

  6. Nii väikene kolesterooli näidu tõus ja juba paanika majas. :)

    Kolesterool on ju vajalik testosterooni tootmiseks.

    http://www.artofmanliness.com/2013/01/14/testosterone-benefits/

    Sõbrake, kus on märke paanikast?

    Huvi on, hetkel, ei muud. Nagu ka enamuse teemadega: ei jõua korrutada, mind huvitab kuidas me toimime. Mitte lihtsad lahendused "telli kava" (Kalmuselt :)

    Sina, aga, anna lihtsamaid - oma sõnadega - nõuandeid, kuna infot on veebis tohutult, ei suuda kõike läbi töötada me. Küsimus oli (lähtudes taaskord su vahendatud teooriast) : kui süsivesikute hulk on endiste aegadega võrreldes oluliselt vähenenud, kehakaal EI OLE KUNAGI olnud üle normi, füüsiline aktiivsus on ÜLE keskmise, kus see kolesteroolikonks siis peitub.

    Geenidest? Isa , olles kõike muud, kui ülekaalus, ning toitudes kõike muud kui "rikkalikult" - eriti süsivesikute osas - ei olnud ka just väikseima kol.näiduga.


  7. Valgusta inimesi ja siis mingi loll laob miinuseid. Masendav tüüp.

    Vaata nüüd, Otter, mul on täpselt sama tunne. Ei tee kellelegi liiga, üritan vaid diskussiooni algatada, mis ka KUSKILE VIIKS. Ja siis ajudeta tüübid ei suuda muud, kui miinust lamida. Suva see, nende kaotus. Kes ikka tahab olla jõmm, sellest mõtlevat olendit ei kasvata.

    Seda tarkust, mida siin igaüks tundub teadvat ala "osta toitumiskava" - kellel seda vaja?

    Mis mu 'värskesse' linki puutub: tahtsin juhtida *värske* näite abil tähelepanu asjaolule, et MIDA PEAB see vaeseke siiski tegema, kes saab vastukäivat infot pidevalt. Ja tegemist oli ju refereeringuga "TUNNUSTATUD" toitumisasjatundjalt* - absurd.

    Aga asja juurde veel korraks: vähendada süsivesikuid, ütled. Mis siis, kui nende vähendamisega ongi hoopis üldkol tõusnud 5-lt - 6-le? Ja vahel mõtled, kuidas nii väheste süsivesikutega üldse saab... Rasva osakaalu märgatavalt suurendada siis või? Valimatult: piimarasv, rasvane sealiha, oliiviõli? Julmalt koguseid suurendada?

    Ei arva, et sa saad anda mingit kindlat retsepti - teoreetilist laadi arutlus, mõtlen valjult, kui nii võib öelda.


  8. " Siim on nüüd valiku ees, kas pimesi uusi koolitajaid uskuda, või hoopis vanu? Või oleks parem idee minna internetti ning põhjalikult uurimustööd teha, suhelda teiste treenerite ja ekspertidega ning alles siis hakata looma enda tõekspidamisi?

    "

    - niisiis, Siim on hädas nii tavainimese jaoks "tühise" asjaga, nagu kulturismitreeningu tõekspidamised. Ja see tekitab temas juba "peataoleku"..

    Otter, siin vastan ka sulle siis: mida teeb inimene, kellele kohalik südametervise spetsialist ütleb: kui sul on üldkol näit 6, piira loomseid rasvu, mõni muna nädalas, ok. Aga mitte enam.

    Holger, sinu enda sõnu aluseks võttes: kui info, mis eile oli tõene, seda enam homme olla ei pruugi, kuidas saab väita üldse midagi? Näiteks nagu see sama loomsete rasvade teema? "Eile" oli see ju no-no (absoluutselt iga SPETSIALIST ütles nii), täna OSADE helgete peade arvates on go-go, kuidas siis su nõuanne võtta lahti google ja asi endale selgeks teha paika peab?


  9. :o Kamp moodsa aja teoreetikuid - Uffe Ravnskov MD, Stephen Sinatra MD, Jonny Bowden PhD jne.

    See, kui järjekindlalt ignoreerid teema tegelikku olemust, on muljetavaldav. Loe, palun, rahulikult, milles tuum.

    Või olgu: Margus Viigimaa on ka MD või PhD, arvan - mida peab tegema inimene, kes saab totaalselt vasturääkivat infot: kohalikud valdkonna "gurud" vs siis need "moodsa aja teoreetikud". Mina selle *tiitliga*, muide, ei anna neile hinnangut, vaid soovingi öelda, et see kõik teeb õige järelduse tegemise raskemaks.

    Livestrongi lingid ei ole antud juhul see, mida vaja.


  10. Aga kolesteroolivärki usud.

    Ma ei tea, mida silmas pead, aga kui üldisemalt, siis päris keeruline on see teema küll: ühelt poolt "tunnustatud" kardioloogid (PERHi südamekeskuse juht, kasvõi, näiteks), teiselt kamp moodsa aja teoreetikuid, kes laiavad viimastel aastatel, et toidus sisalduv ei mõjuta vereseerumis kol.taset.

    Lihtne inimene seatakse dilemmade ette. Seni, kuni su näit on alla soovitusliku normi, ei ole üldse see teemaks, aga kui on alates 6 juures, siis ikka kipud juurdle ma selle üle.

    Aga su lausele mul puudub oskus reageerida, kuna ei ole see küsimus, ja ka väitena natuke segane.

    Seda, et on olemas mingi 'nähtus', mida inimkond on kokkuleppeliselt võtnud "kolesterooliks" nimetada - jah, küllap see olemas on.


  11. Mis nende kurbade lugude juures enim õlgu kehitama paneb: kas nendel kaaludel ei ole vahepealseid näite võimalik fikseerida? Enne, kui see jõuab 96-ni, on ka ju 88, 75, 64 - kas siis ei hakka alarm tööle veel?

    Peegelpilt rahuldab seni kuni oled 100 täis?

    • Downvote 1
×