Jump to content

Marxengel

Kasutajad
  • Sisu loend

    710
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Postitused posted by Marxengel


  1. Ise lugesid ka üldse?

    Middle-aged adults who eat a lot of protein are four times more likely to die of cancer compared to people who eat much less protein, found a new study.

    Kas samal ajal see STUDY vaatas ka nende indiviidide muud toitumist, füüsilist koormust? Vaevalt. Las ma teen seda ise: see oli igati käest ära. Ja nüüd ma siis ajan kõik hädad valgu kaela, kuna mul oli selline eesmärk juba alguses.

    The team collected self-reported data on the diets of about 6,000 people. Half were between the ages of 50 to 65 when the study started. The rest were over 65. Then, the researchers looked at how many people from each group had died 18 years later and what the causes of death were.

    Mis study see veel on.

    No ja :

    Past the age of 65, he said, it's probably best to eat more protein.

    ?

    Rääkimata :

    And taken alone, the new findings might not be strong enough to condemn protein as the next evil food group.

    Who needs studys like this one.


  2. Näiteks jäädakse ühte jalga rohkem kasutama; tekib näiteks reie sirglihase ülekoormus sellest pikapeale põlvevalu, mõnel muutub kõnnimuster, jne ja kuna koormus langeb ebaühtlaselt, siis võib selga tekkida hoopis lihaseprobleem.

    Huvitav, väga - mis moodi sa suudad inimese panna mitte kasutama ühte jalga rohkem? Kõnnimustrit muutma? Kord-paar kuus, 50 minutilise seansi abil.

    • Downvote 2

  3. Kohe näha, et kellelgi on palju aega ja tahtmine mässata.

    *Mis vahe on teadlikul ja teadmatul treeningul?

    Teadlik treening on selline, kus treeningu mõte on selgelt sõnastatud ja treenija teab kas treening on tema eesmärgi saavutamiseks otstarbekas. *

    • Downvote 1

  4. Kõik kohad on taskufilosoofe täis.

    Aga mis puutub enese *programmeerimisse* - "see toimib, kuna ma olen kogenud, ja vaata veel, missugused tulemused mul on" - siis seda näeb siinseski keskkonnas piisavalt.

    Vähe sellest, ka jüngrid järgivad pimesi, kui ikka mees, kes aastaid teemas olnud väidab midagi; pikki analüüse oma tõstmistele kirjutanud; tiitleid võitnud.

    Lihtne on teha võimalikult lähedalt võetav järeldus: peab toimima. omapeaga mõelda - eiii, liiga energiakulukas.


  5. Ise olen täna juba mitu korda tuharat rullinud ja triggerpunktid eemaldanud, sest alaselg väga kange. Tavaliselt suurem osa pingetest kogunebki tuharasse ja millegi pärast paljud massöörid seda piirkonda ei julge masseerida. Rullimisel tuleks jälgida seda, et rullitakse südame poole, mitte ei lase niisama rulli peal edasi-tagasi. Lisaks kui on väga valuline koht, siis hoia rulli selle koha peal ja oota kuni valu ära kaob.

    Kindlasti kui mõne päeva vabaks saan, siis plaanin ka korraliku massööri juurde minna. Ise käin Joosep Moosese juures, kes lisaks masseerimisele teeb ka teisi imenippe, mida füsiokad, kiropraktikud jne teevad. Põhimõtteliselt teeb täpselt seda, mida vaja. Kui kellelgi midagi vaevab, siis infot saab siit: www.ravikasi.ee.

    Ja miks siis südame poole? Aga ole hea, püüa oma mõtet rakendada, mitte Mooseselt kuuldut.

    Tahan öelda, et suurest kannikalihasest sõlmede rullimise juures ei tohiks küll mingit vahet olla, kuhu poole sa lükkad.

    Kui, siis lähtudes nn triggerpunkti ehitusest - sellest saan veel aru, oleks abi - aga selleks oleks vaja vist päris sügavale nägevat aparaati ;)

    See masseerimise suund on üks umbluudest, mida paljud "massöörid" levitavad. Vt. ka "toksiinid kehast välja", jne


  6. Mina, ilma olemata väga pädev, saan aru, kui IGF-1 tase on madal, ei toimu ka kehas "paranemisprotsessid" väga jõudsalt. Vt. ka usumeveerpalu juhtum - lähim näide.

    Miks peaks kasvuhormooniga jamama, kui sel taastumisele- ja sooritusvõimele positiivset mõju ei oleks.

    Subjektiivselt hinnates olid ka filmis esinenenud teadlased visuaalselt oluliselt kehvamas "vormis" kui murelik ja halbade näitajatega "ajakirjanik". Olles temast, sealjuures, nooremad.

    Roos, su mõtted huvitavad vahel ikka aga see ei ole lahendus, et kaitsed iga kord oma *uut lähenemist* ilma igasuguse ratsionaalsuseta.


  7. Heihei! Tänan kõikide positiivsete kommentaaride eest!

    Jõudsin just koju ning sai ka söödud. Täna oli tõesti pikk päev, kuid õnneks sai ikka trenn sisse mahutatud.

    Täna tegin oma kava "B" päeva.

    • Soojendus rattal 10min
    • Kükk kangiga turjal 5x5 - 70kg
    • Jõutõmme kangiga 1x5 - 70kg
    • Surumine kangiga lõua eest seistes 5x5 - 40kg
    • Tõmme vastu kõhtu kangiga kummardudes 5x5 - 52.5kg
    • Kitsa haardega surumine kangiga lamades 3x8 - 40kg
    • Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes 3x8 - 30kg
    • Plokitõmme kõhulihastele põlvili 3x10 - 45% plokil olevast raskusest
    • Jalatõsted vertikaalpingil 3x25

    Tunne oli täitsa hea. Olen teinud kava järgi nüüd kolm treeningpäeva. Eelmine reede oli "A" päev, esmaspäev "A" päev ja nüüd "B" päev.

    Reedel tuleb uuesti "A" päev ning järgmine nädal vastupidi. B, A, B.

    Toitumise kohta ka.

    Hommikusöök (kell 6.45)

    Neljaviljapuder - (45g kuivainet) - 140kcal

    Leiburi Rukkipala - 2 viilu - 146kcal

    Nõo Maamehe Sink - 2 viilu - 50kcal

    Tere Võideks - u. 20g - 100kcal

    Tomat - 1/2 keskmisest tomatist - 13kcal

    Kurk - 1/7 tavalise pikkusega kurgist - 14kcal

    Vahepala (kell 11.00) - Teen endale kodust kaasa kodujuustu, kurgi ja tomati salatit.

    Alma Kodujuust Klassikaline 5% - 380g - 399kcal

    Tomat - 1/2 keskmisest tomatist - 13kcal

    Kurk - 1/7 tavalise pikkusega kurgist - 14kcal

    Maitsetill - 10g (umbes) - 5kcal

    Lõuna (kell 16.00)

    Keedetud kartul - 200g - 175kcal

    Felix Mulgikapsas - 200g - 190kcal

    Sealiha - 65g - 110kcal

    Leiburi Rukkipala - 1 viil - 73kcal

    Piim 2.5% - 250ml - 150kcal

    Vahepala(18.00 enne trenni)

    Selver Vanillimaitseline kohupiim - 400g - 456kcal

    Maapähklid - 20g - 113kcal

    Peale trenni sõin kiirelt ühe banaani.

    Õhtusöök (kell 22.00)

    Felix Värskekapsa Borš - 400g - 180kcal

    Tere AB Hapupiim - 250ml - 100kcal

    Leibur Kodune Sepik - 1 viil - 45kcal

    Kokku tuleb nibin nabin 2600kcal. Makrod järgmised: 259g süsivesikuid, 81g rasva ja 192g valku.

    Tasapisi suurendan kalorite arvu. Tahaks mingi nädala pärast olla umbes 3000kcal juures.

    Kust ku.... see 192 g valku kokku tuleb? Näib esmapilgul pigem mitte väga valgurikas päev.

    • Upvote 2

  8. Ma ei tea mida sa düüdi all mõtlesid, kuna ka õsis pold selle tähendust. Meenutab vene k sõna doit :D

    Ma ei ütleks, et olin hädas pidiasjade teadasaamisega. Pigem the devil is in the details ;)

    Reaalselt olen seda foorumit lugenud ca 10a...

    MInu jaoks on siin ikka ainult kaks inimest, keda tasub tõsiselt võtta.

    Näiteks nende kahe kunagistest omavahelistest aruteludest võis päris palju õppida :)

    Nõuandjatest ei saakski ma top5 üldse välja mõelda suht raske oleks.

    Pigem minu jaoks jääb ikka kaks inimest. On siin tarku rohkem küll, aga keegi ei taha oma suud avada. VB ei viitsita vms...

    Pealegi algajale pole palju vaja. Piisab enam vähem toitumisest ja trennist, et tulemusi näha.

    Kui räägime edasijõudnust siis ongi iga detail oluline. :)

    Näiteks kui võtta mind ja Rotterit kõrvuti. Sama toitumine ja sama treening. Kindlasti oleks tulemused erinevad. Siin juba oleks nii palju erinevusi...

    Dude - got it?


  9. Ja nagu sadu kordi senini: me kõik oleme nii erinevad, ei mina, Holger, veel vähem foueeva, saab kellelegi väga põhjapanevat soovitust anda.

    Mida me saame - kirjutada, kuidas meile sobib. Proovimiseks mõtteainet pakkuda. Kogu lugu.

    Ideaalsed näited siitsamast:

    minu 'trenni' ei riku vahetult enne süsivesik - shokolaadikestas plombiir, enne paaritunnist surfi, ratast, jõudu - ideaalne.

    Rotweiler, samas, näe, ei saa siis uimasusest üle...

    Hommik ilma toiduta: mõnel hoiab "pildi klaari", teine ei saa enne liikumagi. Enda puhul, tundub, tegemist psühholoogise sõltuvusega (harjumus on nii kinnistunud) - ilma närimata õue ei kisu kuidagi. Aga vahetult peale sööki tõmbab "energiataseme" kuidagi väga alla, viska või pikali.

×