Jump to content

kalmer87

Kasutajad
  • Sisu loend

    220
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik kalmer87 postitused

  1. Kõht kaob

    Uopaa. Mul keskmiselt 8-12 harjutust ühe trenni jooksul ongi.. Mis sa väntad mingi tund igast trennist kõhtu pumbata siis?
  2. Rattasõit ja kalorikulu

    Ma usun, et need pole täpselt väärtused vaid pigem umbes nii, et "sõidan tavaliselt umbes paar tundi ja arvan, et kokku tuleb kuskil paarkümmend kilomeetrit".
  3. Zyzz & Josef Rakich

    Both of them don't bulk and cut, they stay lean for the whole year because of their fast metabolism. If needed they only do a small cut. See on ka päris tähtis lause seal blogis, kui omale sellist keha tahad.
  4. Rattasõit ja kalorikulu

    Kaal 73kg, kestus 120min Jalgrattasõit: mõõdukas koormus 1090 kcal Jalgrattasõit: 20-25 km/h 1246 kcal Jalgrattasõit: 25-35 km/h 1557 kcal Kalkulaator Kui sa aeglasemas tempos sõidad (2h 20km) siis on loomulikult ka kalorikulu väiksem aga noh selle arvestuse järgi vast 700-800kcal tuleb ikka ära. Spordiklubides on spinningu trennid, kui sind rattasõit tõsisemalt huvitab siis külasta neid mõned korrad, seal õpetatakse erinevaid sõidustiile ja saad treeningu käigus proovida igasuguseid tehnikaid ja harjutusi ning muidugi ka treenerilt nõu küsida. Jalgrattatreening peaks treenima eelisjärjekorras jalgu ja tuharaid aga mingil määral saavad koormuse ka alaselg ja kõht.
  5. Jalgratta sadula asend

    Kui seisad püsti ja toetud ühele pedaalile siis peaks sadula ots ulatuma peaaegu argivahele üles välja. Istudes vändates jalg päris sirgeks ei lähe. Kui istud sadulas ja tood pedaalid ühele tasapinnale siis otse ülevalt alla vaadates peaks eespool olev jalg põlvest kuni tallani olema enamvähem sirge, niiet põlv ulatub esimese paelte aasani. Lenksad ja sadul võiksid olla enamvähem ühel tasandil või siis lenksad pisut kõrgemal. Väntamise ajal proovi nii, et jalad liiguksid otse (põlved ei läheks ei sissepoole ega väljapoole) ja samal ajal kui ühe jalaga surud siis teisega tõmba niiet oleks terve väntamise aja ühtlane jalaring. Veel tulevad kasuks paksema tallaga jalanõud, et tald ei jääks valusaks. Keha hoia pisut küürus aga rindkere võiks olla siiski avatud, et õhk pääseks ilusti kopsu. Käed võivad olla kergelt kõverdatud (et ei ole küünarnukist ära lukustatud) ja samamoodi otse nagu jaladki. Kui juba tõsisem huvi on siis tulevad kasuks ka pehmendusega püksid.
  6. See on lausa hirmuäratav.
  7. Ega keegi ei keelagi algajal edasijõudnute kava kasutada, see on pigem soovitus kui käsk. Ajapikku areneb tehnika ja lihas harjub treeninguga, tekib tunnetus ja hakkad aru saama millised harjutused just sulle kõige paremini sobivad. Siis reeglina polegi vaja otseselt kellegi kava järgi treenida. Võtad mõne aluseks ja ise moduleerid seda vastavalt endale. Ega sellist selgelt piiri ei olegi, usun et asi on pigem tunnetuses. Selge on muidugi see, et kui sa oled alles aastake jõusaalis käinud siis päris "edasijõudnuks" vast ennast pidada ei saaks. Ma arvan, et teatud maalt sul tegelikult kaob ka soov ennast kuidagi liigitada, umbes et "mina olen edasijõudnud ja sina algaja". Siis tõenäoliselt sa oledki tegelikult jõudnud sinna staadiumisse, kus sa võid ennast edasijõudnuks lugeda.
  8. Head koksimist

    Häid munadesöömisepäevi kõigile!
  9. Mingist dieedist ma kinni ei pidanud, kaloreid ja gramme ei lugenud. Püüdsin lihtsalt oma (tolleaegseid) teadmisi rakendades tervislikumalt toituda ja füüsiliselt aktiivsem olla. Sõin korraga vähem ja pigem tihedamini, püüdsin süüa siis kui mul füüsiliselt kõht oli tühi või tühjaks minemas - päeva jooksul tuli siiski keskmiselt 4-5 toidukorda (koos vahepaladega). Kasutasin ka oma toitumise analüüsimiseks toitumispüramiidi ja püüdsin mingil määral kinni pidada taldrikureeglist. Igasugu rämpsu asemel püüdsin süüa pigem täisväärtuslikumat ise valmistatud toitu ja igasugu magusa asemel sõin pigem banaani või mingit muud puuvilja. Kohukeste asemel kohupiima ja nii. Õhtused 2-3 õlut jätsin enamasti ära. Jalutasin igapäevaselt keskmiselt 1,5-2,5 tundi. Nüüd tagasi mõeldes, eks tõenäoliselt oli sellest 12-13 kg arvestatav osa ka lihast kindlasti aga eks need rehad ja ämbrid tuleb ikka ise läbi astuda, et see kuldne kesktee oma toitumis- ja treeningharjumuste osas leida.
  10. Eelmine kevad tegelesin mina suurema kaalukaotusega, nimelt alandasin kuskil 2,5-3 kuu jooksul kaalu 12-13kg. Kaalulangetuse lõppfaasis oli mul veel bakalaureuse lõpueksam, mis läks võrdlemisi hästi (Hinne B - "Väga hea"). Niiet päris nüriks see vast ei tee, samas mine sa tea, oleks muidu ehk A saanud. Haiguslikke nähte ka ei tähendanud, kuid küllap on see mõneti individuaalne. Üldiselt väga tervislik see vist ei ole.
  11. Ega muidugi kõike ei saa võtta sulatõena aga tundub, et selle kohta on omad teooriad: WIKIPEDIA
  12. See sõltub suuresti sellest, mis on sinu kehatüüp. Kiirema ainevahetusega inimestel säilib sale joon (madal rasvaprotsent, lihase teravus) aga lihas ehitub jällegi raskemalt. Neil kellel on aeglasem ainevahetus ehitub lihas kiirelt aga on oht jälle paksuks minna (kaob lihase teravus). Muidugi need on 2 äärmust, enamik inimesi on kusagil nende äärmuste vahel. Aga ma usun, et ikkagi kui sa kaldud pigem 1 poolele siis kipub säilima sul see sale joon ja terav lihas vaatamata sellele, mis harjutusi ja kuidas sa jõusaalis teed. Kui sa aga kaldud pigem teisele poolele siis on sul jälle suurem võimalus selliseks lihas-mäeks saada aga samas sellise terava lihase säilitamine nõuab sult väga-väga läbimõeldud toitumist ja ka sageli siis kipub sul lihtsasti tekkima see väike kiht rasva lihase peale. Huvitavat lugemist: Kehatüübid Endomorf ehk paksuke Ektomorf ehk kõhnake Mesomorf ehk atleet
  13. Ma ei kujuta ette, millist vastust sa sellisele küsimusele loodad siit foorumist saada...? Sul on põhimõtteliselt 3 võimalust a. ei tee teistest välja / selgitad neile oma eluviisi seoses toitumise ja treeninguga b. ei söö koolis / leiad selle aja ja lähed sööd kodus c. lähed koolist / klassist söömise ajaks ära Kas sa ise selle peale ei tulnud? Või sa lihtsalt tahtsid mingisugust lohutust ja julgustust? Eks meist paljudele siin on lähedased ja tuttavad seoses ekstreemsete hobide, soovide ja eluviisidega pinda käinud (umbes, et on sul neid lihaseid niipalju vaja või pead sa neid suutäisi nii täpselt lugema ). Tuleb lihtsalt üle olla, teada mida SINA tahad ja teha seda/jõuda sinna. Vot.
  14. Mõned küsimused?

    Muna (toores) - 55g 100g tootes keskmiselt: 143kcal 0,3g süsivesikuid 10,3g rasva 12,5g valku Toorel kujul ei soovitata üldiselt salmonelloosi kartuses mune tarbida. Toores muna ja munaproduktid võivad olla salmonelloosi allikaks. EE: “Salmonelloos. Salmonella perekonna bakterite tekitatud soolenakkushaigus... Inimene nakatub salmonellasid sisaldavat toorest või ebapiisavalt kuumutatud kanamuna või liha süües...” Seepärast tuleks mune säilitada temperatuuril 7 °C või madalamal ning mitte süüa mittekvaliteetseid mune. Munatoitude valmistamisel tuleks jälgida, et kogu munamass oleks kuumenenud vähemalt 60 °C.
  15. Kuidas kaovad sümptomid

    Proovid mõtteid trennist eemal hoida ja millegi muuga tegeleda - sõpradega väljas käija, lõõgastuda, elu nautida. Üks hetk tekib jälle suur tahtmine trenni minna - hakkad sellest puudust tundma. Ja siis mõtled, et enam ei olegi kuidagi sellist rõvedat tüdimust ja kurnatust. Oled end selles suhtes taaskäivitanud.
  16. Jõusaal ja dieet

    Mis te norite nüüd, inimene on lihtsalt asjatundmatu. Vähemalt on soov midagi ette võtta. See mõjub küll (väga) lihasele, kui sa vähe sööd. Nimelt kui sa annad regulaarselt palju vähem energiat kehale, kui keha tegelikult vajaks, siis keha lülitab sisse nn. kaitsemehhanismi ja hakkab ennast ökonoomsemaks (vähem energiat tarvitavamaks) muutma, et sind elus hoida. See tähendab, et põletatakse ära nii rasva kui ka lihasmassi. Ühesõnaga muutud väikseks ja tõmbud kokku nagu rosin. Lihastreeninguga on küll mingil määral võimalik kehale "öelda", et "mul läheb neid lihaseid vaja, ära neid päris ära söö" aga mis puutub valikusse sinu elus ja terve hoidmise ja lihashunniku vahel siis keha valib alati esimese. Pigem söö terve päeva jooksul, regulaarselt 2-3 h vahedega ja mõõdukalt või pigem vähem. Ära seagi oma eesmärgiks niiväga kõhtu pungi täis süüa vaid tea, et niikunii sööd paari tunni pärast jälle. Niiviisi toimib dieet paremini. Kui tahad jõusaalis lihasmassi kasvatada siis ilma korraliku toitumise ja piisava energia ning valgu koguseta ei ole see mitte mingit pidi võimalik. Pead tegema valiku. Edu!
  17. Rasvade omistamine

    Mis sa siis sööd, liha ainult?
  18. Rasvade omistamine

    Kui 1g rasvu annab ca 9kcal, mismoodi siis jutt saab olla 100g rasvast 3-4kcal korral? Sul on ikka terminid täiesti sassis...
  19. Ületreening

    Üleväsimus, tüdimus, kurnatus, jõuetus, söögiisu muutus, peaavalud/iiveldused. Trenni oli vägahalb teha. Nädalane puhkus ajas asja jonksu.
  20. Mis tunne on

    Kõige paremad trennid on üldiselt olnud siis kui on juba enne jõusaali minekut selline enesekindel ja jõuline tunne. Lähed ja paned. Vahel, peale pikka päeva, on ka selline loid ja lontis tunne - siis lihtsalt teed trenni lõpuni, saunast läbi ja koju magama.
  21. Aritmeetilist keskmist sa vist võtta ei mõista aga see selleks.
  22. Ei tea mina, kus sa need andmed võtad. Need, mis mina olen söönud: NIMI KOGUS KCAL/100g Cluinare 400g 191kcal Eestimaised pelmeenid 350g 205kcal Tallegg Kanapelmeenid 350g 238kcal Uvic 400g 207kcal Mafia 1000g 220,3kcal Rakvere 1000g 278kcal Vici "Head Isu" 1000g 221kcal Virtuosso 400g 238kcal Ehk siis keskmiselt tuleb toidukord (350-400g) mingi 750-800kcal = 1/3 päevakogusest.
  23. Hommikusöögi mure

    Tavalise kodujuustu asemel proovi seda, mis murakamoosiga on - hullult hea. Pole tõesti küll nii puhas valguallikas kui mõned analoogsed tooted aga selleeest maitseelamus.
  24. Sinu päeva norm küll 2,4kcal ei ole. Teelusikatäis suhkrut on juba 20kcal. Ma ei kujuta ette mida sa üldse oma loogikaga siiamaani süüa oled saanud. Pakk pelmeene (300-400g) annab kuskil 700-800kcal, mis on 1/3 sinu päevasest normist.
  25. Abi vajav !

    Harjutustepank ja treeningkavad on fitness.ee lehel täiesti olemas - Tööriistad all. Kui su eesmärk on rasvast vabaneda siis käi jalutamas, jooksmas, sõida rattaga, aeruta - liigu mitte ära pumpa bitsepsi. Toitumist on väga raske analüüsida sellise kirjelduse peale, umbes et vahest söön seda vahest teist. Vähemalt sööd regulaarselt see on hea. Kui rasva on kogunenud, siis tõenäoliselt sööd tsipa palju korraga, see on halb (VÕI liigud liiga vähe). Toidulisanditeks ma usun, et sul pole praegu põhjust. Tundub, et su toitumine on piisavalt mitmekülgne, et saada sealt oma vajalikut toitained kätte. TOIDULISANDID EI TEE IMET! Toidulisandid on enamjaolt selleks, kui tavapärasest toitumisest on miskit puudu. Kui siiski oled põikpäine ja tahad miskit proovida siis kõige elementaarsem on vadakuvalk segatuna miski süsivesikuga (näiteks dekstroos) peale trenni, taastumiseks. Uuri fitshop-st. Edu.
×