Jump to content

nightq

Kasutajad
  • Sisu loend

    621
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by nightq


  1. Minu jaoks on oluline, et:

    a) unisust ei tekiks

    b.) aju töötaks täismahus, kuna see on mu töövahend

    c) energiat ja jõudu jaguks terveks päevaks ning seda 3 toidukorra juures

    d) tujude kõikumine oleks minimaalne

    Kokkuvõttes: enda peal olen kindlaks teinud, et süsivesikud ei taga ühegi punkti ladusat tööd.


  2. Isegi kui läheb, on enesetunne kokkuvõttes parem. Kui veel kaloraaži piirata, siis langeb ka kaal (kuigi olen jätkuvalt arvamusel, et seda tegema ei pea) ja

    lõpptulemus on endiselt hea, nii et mille üle me väitleme? Ootan kannatamatult juba seda Tantsi tagumik trimmi saadet. Robert tegi kõikidele osalejatele

    toitumiskava, mis põhines rangelt rasval ja valgul ning kilod sulavad mis jube :rolleyes:


  3. Arch, mida vähem meil toidukordi päevas on, seda kõrgem on potentsiaal panustada oma rasva% suurendamisse ;)

    Põhjus selles, et mida harvem organismile toitu anda, seda enam ta valmistab end ette tõenäoliseks pikaks perioodiks, mil ta söömata on, face it.

    ---

    Üks asi on selle asjaolu loogiline pool. Teine ka see, et sain sellele tänaselt treenerikoolituselt kinnitust.

    Tule taevas appi...

    Indrek Otsus on rajanud selle koolituse lähtudes vanast teadusest ja andmetest. Vanasti arvati, et ka Maa on lapik

    ning kõik teised planeedid tiirlevad ümber selle. Paraku oli reaalsus veidi teine, või mis? :ph34r:

    Antson purustab Otsuse väited kerge vaevaga kildudeks.


  4. Lõin tänase päevamenüü kokku ja tuli mingi eriline rasvalaks- 40,7% (soovituslik on 25-30%). Enamuselt sõin häid rasvu nagu 1 spl linaseemneõli, 1 splk oliiviõli, lõhe, mandlid (~8 tk).. samuti muna, mille rasvade headest ja halbadest külgedest ei tea ma kahjuks midagi... aga sõin ka natuke feta juustu, 4% kodujuustu, kohvile kohvikoort (selle ilmselt jätan edaspidi välja)... Kas häid rasvu võib natuke rohkem tarbida või käib see piir 30% igasuguste rasvade kohta? Nagu juba mainisin, siis kohvikoore jätan edaspidi välja, aga sellest ma arvan, et ei piisa rasvade normi viimiseks... Help?

    Superluks. Rasv ongi põhiline energiaallikas ja nii see peabki olema. Fitnessi kalkulaator põhineb vanal teadusel ja ei võta arvesse viimase aja uuringutulemusi. Rasv annab sulle energiat pikaks ajaks, süsivesik lühikeseks, ja isu on kokkuvõttes väiksem. Lisaks reguleerib ta keha rasvavarude tööd, ehk teisisõnu, keha hakkab olemasolevaid rasvarakke vabastama. Tal pole põhjust enam nendest kinni hoida.

    Hea uudis: kaloreid siinkohal lugema ei pea. Seda muidugi võib teha, aga ei pea. Kui süsivesikuid on tõsiselt piiratud, hakkab keha ise korralikult tööle.


  5. Vahe on enesetundes. Kas ma söön 3 x 1000 kcal korraga või 5 x 600 kcal korraga, siis esimesel juhul pean ma leiba luusse laskma ja teisel juhul saan oma tööd koheselt peale söömist jätkata.

    Olen nõus. Kulturistidel ongi seetõttu palju toidukordi, aga tavainimese vajadused on teised. Kusjuures leiba ei pea luusse laskma; see tähendab jälle, et tarbitud on liiga palju süsivesikuid ja

    järgnenud on veresuhkru krahh.


  6. Olgem ausad. Nälg tekib sellepärast, et inimesed söövad liiga palju süsivesikuid, mis omakorda toob kaasa veresuhkru ja insuliini kiire tõusu ja languse. Süües rasva- ja valgurikast toitu, saab

    keha energiat aeglaselt ja kulutab seda samuti ajapikku, hoides veresuhkru ja insuliinitaseme madalal, sest rasva GI on teadagi 0.


  7. oi siis Te räägite kummitusega:D Ma kooli ajal vahepeal jõudsin süüa ainult ühe kohukese ja krõbinaid piimaga aga vot näed, siiani olen elus ja mitte ühtegi terviseviga ei ole. ptuiptuiptui. Ei saanud küll kaloreid täis ja isegi ei mõelnud nende peale, veel vähem mitu g süsivesikuid ja valke saan.

    17-19 aastaseni olin kogu aeg 52kg, nüüd aga 59kg sest läks käest ära. Ma ju tunnen, et mul on rasva ülakehas. Ja no kui ma enne olin suurema rinnakorviga (jaanuar 2012), siis nüüdseks märtsis on see kahanenud juba, samuti ka käed. Ja kui ma kaalusin 52 jne, siis oli ka kõik tervisega korras. Mu enda 25 aastane õde kaalub 52kg ja on 165cm pikk ja temal pole ka tervisega probleeme. Kogu aeg sellised olnud. Naguu, ma ei näe probleemi üldse.

    Ja see valguvärk, lisasin juurde juurde ja mõned asjad vahetasin välja.

    Ja seda dieeti ma ei tee! Lihtsalt uurisin.

    Kui ma ei eksi, siis ca 800 kcal`i juures kaob inimesel ajapikku näljatunne ära ja sel hetkel hakkab keha arvama, et sõda on lahti, haarates igast energiakübemest kinni.


  8. mu bav on kuskil 1450 mida on minu jaoks no ikka niiiii palju! isegi mu rämpsu aegadel söömisega ei saanud ma kätte seda:D

    Kui sa BAVi täis ei söö, siis on tegu juba nälgimisega. Ime, et energiat üldse jagub veel. Sinna juurde tuleb ka päevasest aktiivsuset tingitud energiahulk.

    • Upvote 1

  9. Selle vahepala võid ka ära unustada. Pole ühtegi teaduslikku tõestust, et tal mingi efekt oleks. Võid vabalt ka 3 korda päevas süüa, aga need peaksid sisaldama mõnusalt rasva (põhiline energiaallikas), valku ja minimaalselt süsivesikuid.

    • Upvote 1
×