Jump to content

nightq

Kasutajad
  • Sisu loend

    621
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by nightq


  1. Selle nädala esimine tööpäev siis õhtus. Esmaspäevad on alati ühed kõige kiiremad tööpäevad, inimestel oleks justkui soov kõik nädala töö ühel päeval ära teha.... ;) See nädal möödub minule suuresti võistluste organiseerimise tähe all, homme plaanis stsenaarium valmis kirjutada ja võistlejate meelespea laiali saata (traditsiooniline kiri, kus on kirjas kus, mis hakkab toimuma ja mida on vaja kaasa võtta - see aitab eriti neid kes võistlevad esimest korda). Lisaks õhtul veel võistlejate ülevaatus ja grimmisoovitused, kuidas peale kanda ja üldse kuidas viimasel nädalal enne võistlusis treenida ja süüa.

    Täna tegime presentatsiooni Spartas, kohal oli GP täies rivistuses - rahvast oli Spartas palju, ka klubi juhataja Mart oli tagasi reisult ja hoidis toimuval silma peal - ma ei tundnud teda esiteks ära, sest polnud teda varem lühikeste juustega näinud....

    Eks see vahetu töö võistluse osas algab reedel ja laupäeva hommikul kui sätime üles nii lava kui seame korda lavataguse. Kohtunikepaneeli eest hoolitseb Otsuse taat, lavataga peaks Miku poiss appi tulema ja muus osas loodetavasti saab Hiiglane oma väiksed käpad külge panna. Suur koormus langeb kindlasti ka noorperemehele Helarile, kuid iga kord on ta olnud oma ülesannete kõrgusel. Võistluste vaheetteastete eest hoolitseb GP.

    Trenni osas tegin täna aeroobset 50 min ja venituse - jalad on meeletult valusad eilsest jalatrennist või äkki mõjus see Hiiglase 1 negatiivne kordus ka minu jalgadele... :D Täna venitasin neid lahti, et taastumist kiirendada.

    Homsest algab jälle jõutsükkel eks paistab kas põhilistes baasharjutustes õnnestub raskust lisada.

    Sparta presekas oli tõesti väga meeldiv, pean nüüd kriitilise pilguga oma toidulaua üle vaatama.

    Muide, see ongi see kurikuulus saib, millest ma rääkisin ja mis ikka kuradima maitsev on, rukkijahust tehtud siis. Kui sai annab liigselt kaloreid ja leib ei sobi, siis on see ikka täiuslik kompromiss ;)


  2. Kena keha on vaid üks eduvõrrandi osa, see üksinda ei määra veel inimese edukust teistel aladel. Kui päevast päeva vaid treeningule mõelda, siis on see isik tõesti väikese hälbega, kuna prioriteetide nimekirjas see esimeste seas pole.

    Kriitilise tähtsusega on:

    - akadeemiline edu

    - tööalane edu ja ambitsioonide poole püüdlemine

    - terved suhted

    Terve keha vaid toetab põhilisi eesmärke ja nii tuleb sellele ka läheneda - terve keha, kuid samas ebaõiged prioriteedid on ebaedu retsept.

    Kui tahate tõesti edukas olla, siis treenige oma aju vähemalt sama pühendunult kui ülejäänud keha


  3. Ei ole ülim mõttetus vaid hoopis väga vajalik. Jalgade trenn on väga tähtis kõigile sportlastele sest need on ju kõige vundament. Isegi jalgratturid käivad kükkimas: näiteks olümpiavõitja Chris Hoy suudab enam kui 200kg kükkida ning ta tegi oma isikliku rekordi selles vaid nädalad enne olümpiamänge.

    Mu jutu mõte oli pigem see, et need mehed nagunii treenivad enamuse ajast jalgu, vahelduseks võib ju ülakeha ka teha <_<


  4. Vaadake ka Sparta Facebooki lehelt pilte, seal on näha, et vennad teevad 3 erineva grupiga ringtreeningut.

    Jalgpallurite põhitrenn toimub siiski platsil, mitte jõusaalis, ja rõhk on plahvatuslikel keharaskust kasutatavatel harjutustel. Kas te ületreeningust olete kunagi midagi kuulnud? Kui mehed rassivad pea igapäevaselt väljakul ning treenivad otseselt või kaudselt jalgu, siis jõusaalis ekstra jalatrenni tegemine on ülim mõttetus...


  5. Oled kunagi olndu räiges ülekaalus?

    Arvan,et mitte.

    Mina küll ei mäleta,et 200-kilosena oleksin eluga rahul olnud ja õnnest säranud, :)

    Ma mõtlesin ikka tunduvalt tagasihoidlikumat ülekaalu ehk siis keskmise inimese väikest päästerõngast :(

    Näiteks Tarvo Krall kaotas koos kilodega suure osa oma säravast iseloomust, mis teda rahva seas üldse populaarseks tegigi. Viimati kohtudes oli ta täitsa hall näost


  6. No saiast saad süsivesikuid küll jah, samas ma ei tea, mis odavam oleks, mina nt teen valgusheigi mahlaga, aga varsti hakkan pigem dextro ja maltoga segama, minu jaoks on määrav hind :(

    Kui hind on määrav, siis vaata pigem teiste tootjate poole, leidub ka paremaid ja odavamaid


  7. See kehtib vaid jõusaalitreenerite kohta ajal, mil ta vastutav on. Ehk väljaspool graafikut võib vabalt personaaltreenerit mängida, mitte kuidagi ei saa teda süüdistada selles, et oma vabal ajal maailma ei päästa.

    Muidu treeneritest rohkem ärritavad mind algajatest jõusaalikülastajad, kes vajavad kolme kangi enda harjutuste tegemiseks ning lahkudes jätavad kangidele raskused ning hantlid vedelema. Selliste puhul ma küll ei kurvastaks, kui midagi juhtuks.

    Eriti hea on, kui üks selline vend teeb vahepeal lisaks kangitrennile ka üleval masinatel midagi. Ehk ringtreeningut. Kaob täielikult ära vaateväljast, jätab kangid vedelema ja on pahur, kui ühelt kangilt ta naisteraskused maha võtan ning sooja teen. :(

    Muidu nende algajate vastu, kes elementaarseid jõusaalireegleid austavad, pole mul midagi. Aeg-ajalt on täitsa mõnus kellegi võõraga juttu ajada. Aga plätudega trennitegijale ei lähe juba põhimõtte pärast appi. Miks ma peaksin hoolima, kui ta ise ei hooli? :)

    See on pigem elementaarne viisakus ja kehtib ka väljaspool saali, aga treenerite osas niipalju, et enamuse ajast on nad ikkagi enda ruumis ja saali väga ei jälgi. Maailm oleks kusjuures märksa parem paik, kui inimesed seda vabast tahtest päästaksid :)


  8. Kirjuta Cosmos üks korralik artikliseeria ja usu mind, selle mõju on karjainstinkti (no offence) tõttu väga suur ning selline "uus info" levib seetõttu noorte naiste seas kiiremini kui suguhaigused Aafrikas.


  9. Kuna olen ise hoopis teise ala treener, siis ajab selline trennitegijate vigade ignoreerimine lihtsalt närvi mustaks :(

    Tehnika korrigeerimine peaks olema treeneritel kohustuslik ja point lihtne: kui saalis juhtub õnnetus, siis võib treeneri kohta kaebuse esitada, ehk siis taadid hakkavad end liigutama ka


  10. Ma ikka aegajalt mõnele "vanale trennitegijale" teen kurja nägu ka, kui mu tagasihoidlike raskuste suhtes üleolevalt suhtutakse ning tehnika lagunemisel kergelt irvitatakse, aga aitama ei tulda. Ole sa kapp või mitte, aga vihjest saadakse aru küll. Kusjuures, täna oli konkreetne juhus, kus üks sell tegi jõutõmmet täiesti küürus seljaga ja treener teda aitama ei läinud, vaid hoopis rääkis oma personaaltreeningu õpilasega. Tegelikult ta nägi küll, mis toimus.

    Lääne tasemel treenereid meil ikka üldse pole; õige treener vaatab pidevalt, mis saalis toimub ja aitab kõiki, mitte ei ole sellise hoiakuga, et harjutused õpetatakse selgeks personaaltreeningu käigus.

    Aga teema algajatele soovitaks võtta kampa üks veidi edasijõudnum algaja, kes juba tehnikast üht-teist jagab ja ka toitumise kohta juba uurimustööd teinud on. Võin kihla vedada, et tal pole nina püsti ja käitub inimlikult :(

×