Jump to content

nightq

Kasutajad
  • Sisu loend

    621
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by nightq


  1. Tegelikult oled sa meedias vist vale ettekujutuse jätnud tõesti, kui ütled, et sööd minimaalselt, aga toidulisandeid ei maini. Mõni rumaluke hakkabki arvama, et eluspüsimiseks peab vaid natuke rosinaid sööma. Lihtsalt väike tähelepanek.


  2. Milline oleks rasvapõletuseks sobiv pulsisagedus?

    Kui HIIT`i ei tee ja lähened asjale traditsionaalselt siis 125-145 ja treeningu kestus võiks olla vähemalt 30 minutit, soovitavalt 60-90, nii treenid südant ja kulutad rasvu, aga sel lähenemisel on miinusteks just kõrge ajakulu ja kalorite kulutamine üksnes jooksmise ajal.


  3. On hetki, kus pärast rasket pingutust või selle ajal (maraton nt) võib isik liialt vedelikke tarbida.

    "Marathon runners are susceptible to water intoxication if they drink too much while running. This is caused when sodium levels drop below 135 mmol/L when athletes consume large amounts of fluid. This has been noted to be the result of the encouragement of excessive fluid replacement by various guidelines. This has largely been identified in marathon runners as a dilutional hyponatremia.[8] Medical personnel at marathon events are trained to suspect water intoxication immediately when runners collapse or show signs of confusion."

    Allikas: Wikipedia

    Suur risk on ka haigusseisundiga, kus vee joomine ei lõpeta janutunnet ja isik suurendab koguseid üha rohkem ja rohkem.


  4. Selleks pead ikka oma 10l päevas jooma, mis on ülemõistuse raske isegi ennast sundides teha.

    3-5l vett päevas peaks suht normaalne ja tervislik olema. Üle selle on tegemist pigem võistlussportlaste kaalu mahtumise või kulturistide "kuivatamise" protseduuridega, mis muul moel vaevalt eriti tervisele kaasa aitab.

    Huvitav oleks muidugi teada mis need optimaalsed numbrid vee tarbimise koha pealt olla võiksid. AlanBStard on äkki mõni sobiv artikkel vms selle kohta?

    Siin tuleb eristada päevatarbimist ja ühekordset joomasööstu ehk siis on vahe, kas jood päeva jooksul või ühe hetkega selle 4-6L vett ära. Kui hetkega ikka üle 3L ära jood, siis on risk kõrge.


  5. Ei tasu unustada, et pulsivahemike valimine sõltub sellest, kas treenida:

    1. rasvapõletuse eesmärgiga

    2. võhma lisamise eesmärgiga

    3. kiiruse parandamise eesmärgiga

    Need vajavad kõik erinevat lähenemist.


  6. Ma saan aru et sulle ei meeldi aeroobne, aga intervalli sellisele inimesele pushida, kes suudab vaevu 1,5km joosta... pole päris õige B)

    Hakkasin kusjuures ise samuti jooksma ning olematu aeroobse vormi puhul tähendas hiit pigem hoogsat kõndimist (pulss 130-150) ja sörki (pulss 150-170). Poleks uskunud, et mu vorm nii kehvaks on juba läinud, aga mis teha :D


  7. Mul on see probleem, et kapp on riideid täis aga see mida tahaks panna on parasjagu liiga suur või liiga väike :D

    Niigi ostan tihti ühest asjast 2 eri suurust.

    Kõige hullem idee oli suure garderoobi soetamine miinimumkaalu ajal, arvasin et jäängi sinna püsima aga 82 kilo ei ole siiski see vorm mida ma suudaks pikalt hoida :D

    Mul oli täpselt sama keiss, kapp on täis särke, mis on M ja isegi S suuruses. Hetkel tänan end, et ei visanud oma suuremaid riideid ära, kuigi see mõte käis tol hetkel läbi küll, praegu on nad täpselt parajad :D


  8. Esmakogemus jõutrenniga oli vist 2000 aasta paiku, 2001 töötasin ise ühes väiksemas jõusaalis, sinna jäi ka mu 35kg kaalukaotus, aga edasi läks kõik kreeni. Põlveoperatsioonist taastumine võttis metsikult aega, vahepeal jõudis kaal kõikuda ning 2a aastat tagasi olin kenasti oma ideaalkaalus 85kg (with sixpack), hetkel 97kg (with belly). Muidugi lihaseid on selle ajaga võrreldes rohkem :D

    Aasta tagasi olin veel tantsutreener, aga jätsin oma tunnid ära ning 2-3 kuuga läksin 87 pealt 95 peale, sest söömist ma muidugi ei korrigeerinud ja nüüd vaja sellest rasvast lahti saada :D

    Jõutreeninguga alustasin uuesti eelmise aasta novembris, algajate kava järgi, see ammendas end muidugi 3 kuuga ära.

    Kehakaal mind ei morjenda, loeb vaid tugevus ja visuaalne pilt.

    Pikem eesmärk on 2-3 aastaga reljeefseks saada ja rasvaprotsent ca 10 juurde viia.


  9. Selgituseks niipalju, et panin horisontaalsurumise kolmandaks, sest üritan rinna üleosa rohkem kasvatada ja selle teise lõutõmbe puhul selg praktiliselt ei töötagi, sest sa teed harjutust nurga all ja hoiad vaid sõrmeotstega kinni. See treenib biitseptsi tippu ja 90% koormusest langeb kätele.


  10. Kava on ülesehitatud nii, et jõuraasu sisse ei jääks ja lihased ära ei kohanduks, aga jah, ega ma alati päris 4x8 ka ei tee, kuna mulle meeldib iga trenn midagi ümber tõsta ja veidi erinevalt teha - mõnikord teen tavapärast püramiidi. Enamuse ajast on muidugi pärast surumisi juba toss väljas ja jätan kätekõverdused vahele.


  11. Mõtlesin siin, et võiks oma treeningkava ka teistega jagada ning ühtlasi tagasisidet küsida. Teadjamad mehed, kuidas tundub? Kava ise on selline klassikalise tõstmise, jõutõstmise ja kulturismi kompott.

    Rind/õlg/triits

    lendamine hantlitega kaldpinnal 4x8

    surumine hantlitega kaldpinnal 4x8

    surumine kangiga horisontaalpinnal 5x5

    kätekõverdused max pumbatuseni

    Rööbaspuud 4x8

    köiega plokitõmbed 4x8 + kerge raskusega max pumbatuseni

    kangiga rinnalevõtt + tõste 5x3

    hantlitega õlatõsted ette 4x8

    hantlitega õlatõsted kõrvale 4x8

    hantlitega õlatõsted taha 4x8

    Selg/biits

    Lõuatõmbed 5x5

    Jõutõmme 5x3

    Rebimine 5x3

    kitsas t kangi tõmme 4x8

    seljavenitaja plokil/masinal

    täisnurgaga lõuatõmbed 4x8 (biits, sõrmhoie)

    hammer curl 4x8 + kerge raskusega max pumbatuseni

    (biitsa ei saa ma kangiga teha, sest sooritusel lööb vasakusse kätte terav valu)

    good morning 4x8

    rippumine 10 min

    Jalad

    kükk 5x5

    hack-kükk 4x8

    press 4x8

    sääretõsted 4x8

    põlvede kõverdamine kõhuli 4x8

    Ülduhul kestab trenn 1,5h, max 2h.

×