Jump to content

Taago

Kasutajad
  • Sisu loend

    27
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Taago postitused

  1. Söögi ajal joomine.

    ma tahangi öelda seda, et ka vedelikku ei pea tarbima söögi kõrvale just klaasi mahla näol:)
  2. Söögi ajal joomine.

    Jook pole mingi kõrvaldane asi, mis ei puutu kokku sinu toitumiskavaga. Eelistan süsivesikute kättesamiseks marju, kuna mul puid ja põõsaid hoovis küll. Aga kui toit on kurgus kinni, siis on see märk ainult kiirest söömisest ja vähesest mälumisest. Mälumine paneb su süljenäärmed tööle ja toodab vajaliku vedeliku alla neelamiseks, kui oled muidu üldiselt vedelikku hästi tarbinud. Söömisega kiirustades sa mitte ei torma vastu heale tulemusele vaid rühid mööda kuiva kõrbe ilma vedelikuta. Muide, mul on kodus merisiga, kes vett ja muid jooke ei joo:D. Saab oma vedeliku kätte kurgist:D Tehke järgi! See selleks...
  3. Toitumine

    Teemat vaadates, siis soovitan teemaalgatajal pöörduda otse treeneri poole, las paneb sulle toitumise ja treenimise kava kokku sinu päevakava järgi. Sinu toitumise kava pole minu arust parem, kui keskmise eestlase toidulaud. Toitumiskavast on asi kaugel.
  4. soojendusharjutused

    Teen kah soojendust lihasele, millega plaanis treeningut teha parajasti. Jooksmine on sessuhtes liialt üldine- siis valiks juba ujumise. Ujumisel töötab ülakeha tõhusamalt ning jaladki saavad parasjagu vatti. Jalgadele aga palju pole vaja, jalad on töös ka muudes harjutustes (kõnnid ringi, tõstad kettaid kangile vms). Loomulikult kui alustan jalalihastele treeningut, siis teen ka jalgadele eraldi soojendust (minul töötavad kükid ühel jalal kangita) Muidugi ujumisevõimalust pole just alati võtta, et kohe ka trenni minna soojalt:P Lihtsalt, et näen jooksmist soojendusena energia kulutamiseks kuhugi, mida pole mul eriti tarvis... Üldiselt kasutan hüppenööri- harjutused kombineeritud (nöör risti, ühelt jalalt teisele, kaks ringi nööriga ühel hüppel vms) Töötab ka ülakeha päris mõnusalt. Võtab võhmale kiirelt, kuid lühikesed kordused väikeste pausidega- hea fatburner.
  5. Aga järeldus: alustades "x" raskusega, aja jooksul treeningu kestvus pikeneb, jõud kasvab, veidi lihast...ja sinna paika see jääbki, kui ma nüüd treeningut ühele lihasgrupile ei pikenda tunde ja tunde... ja võib ju pikeneda tunde...ei, ma ei jõua oodata, mil mu lihas väsind on. arusaamatu..
  6. Toitun ja treenin,aga ei mingit kasvu?

    Kasvamiseks sööksin mina vahepalaks julgelt ka rasvaga kohupiima või ehk midagi lisaks veelgi;) Süsikaid vähendaks igalt poolt, aga mitte väga palju. ja lisaks igale poole rohkem valku. Trenni kohapealt tundub olevat sul mitte üldiseks massisaamiseks. Natuke vähem kordusi ja lisa raskust juurde. Trenni tehes lõpeta harjutus sellise pinge all, et tahaks üle jõusaali karjuda;) Lõunal on sul vähe liha kohe kindlasti, ma usun. PUnast liha:)
  7. Toitumine ja lihasmass

    to pkwild618: olen sama meelt, et tuleb ikka süüa ja nii, et oleks kõik balansis. toimin samal viisil, ja nagu ma siin mõned nädalad tagasi kirjutasin, kaalusin siis 92 ja tegin mõned pildid. nüüd 94-95 ääriveeri. tunnen seda enda kehas ka ja näen peeglist, et vorm taastub ning jätkan. loomulikult harjutused hõlmavad vaheldumisi ka rasvapõletust (mitte teadlikult), aga meeletult tilgun veest, kui teen trenni. samas kaal ju ei lange ka. küll aga juurde tuleb.
  8. Sama küsimus jälle!

    Kui sa viitad esimese lehekülje toitumisküsimusele, kus soovitatakse toitumine paika panna ja süsivesikuid kavast vähendada jne. Muud miskit.
  9. Sama küsimus jälle!

    Süüa võib vast ikke, aga küllap siin on kartul toodud välja süsivesikute tõttu?
  10. Hommik 6

    Loomulikult tuleb enne trenni süüa, kui eesmärgiks on ikka lihastoonust hoida ning mis peamine, et oleks jõudu (energiat) trenni teha. Ära aga kõhtu väga täis söö. Väike pudru (v.omlett), leivaviilakas, tass kohvi või teed. Tähtis on, et peale trenni sööd korralikult.
  11. Algaja

    Kaelalihastele pole eriti vaja, neid kasutad sa muude harjutuste ajal küll. Ja pealegi väga jäme kael pole kah ilus just. Ja kui niivõrd jõusaali ilu taga ei otsi (ilusad kangid/hantlid, pehmed matid, trenasöörid, peeglid, ilusad kehad, häbelik poiss vms), siis õues maal kodumurul saab teha järgmist, mis algajale väga sobib (ise ma nii harrastasin:)) Veeämber, kanister vms (1L vett= 1kg), pikad kaikad, kangid (need, millega kive maast kangutad), raudlatid, diivani ots, vana sangpomm, liivaga täidetud kartulikotid (muide, reguleeritava raskusega ju:)) Kindlasti leidub käepäraseid asju, millest kinni haarata. Köis puu otsa. Nüüd kasuta loogikat. Igale lihasele on sul võimalik nende asjadega ära teha, kui ehitad valmis ka puki/pingi. Minu oma, mida kasutan ka siiani, on näha siin: Jalgadele (reiesirglihas) tee kükke ühel jalal. Alustuseks võta mingi tugi, varsti jõuad juba ilma toeta. Ning rohkem polegi vaja, kui pole nõudlik (nagu ma sust aru sain).
  12. Toitumine ja lihasmass

    Motiveeriv artikkel ja õpetussõnad lihasmassi kasvatajale http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1135
  13. Ei soovita mina sul peale jooksutrenni kohe pikali visata!! Treeningut ei alustata ju samuti maast külmalt tõustes ja kohe jooksma. Ehk saad aru mida mõtlen;) Ja südametööle hea söök on sea või looma maks. EKG kohta veel: palu arstil määrata sulle 24 tunnine EKG. Sisuliselt on sul pisike aparaat sinu küljes kinni 24h, juhtmed üle kere. Sellega oled kodus või trennis nagu tavaliselt, kirjutad kellaajaliselt oma tegevused (söök, trenn, magamine õlu vms) üles. Tuttavale tehti selle põhjal rahuldav nö. ravi või järeldus.
  14. kui vanalt viimane aeg alustada

    Olin ka ise mõned aastad pausi pidanud. Taastumine on kiire, näen seda peeglist ja piltidelt. Olen rahul. Vanust on 26. Ei saa olla hakata hilja tegelema millegagi. Mille jaoks hilja? Coleman või Kai Greene pole jumalad. Nad on inimesed ja naturaalne liha seisab samuti skeleti küljes kinni. See, et nooremalt alustad, paneb kindlasti kõva põhja, aga samuti ju ka Kai Greene pole niisuguses eas, et ta nüüd on piir. Aga Champion on ta juba olnud. Ei ole hilja midagi 27 alustada. Ise olen arvamusel, et kui on tahtmine niimuuseas tegeleda, siis pole kindlasti hilja! Aga kui tahtmist ja aega on rohkem (ja resursse), siis sea endale kõrged eesmärgid ja käitu vastavalt. Miski pole võimatu. Nagu igas valls, kui tahetakse VÄGA edukas olla: sea KÕRGED eesmärgid, püsi fookuses, ära kaota rada, jätka rajal käimist. Kõige tähtsam on, et püsid fookuses. Õah, olen trennist väsinud, vaja puhkust..edu Sulle nõuküsija, raud pihku vms!
  15. Kulturistid, kes iga jumala päeva veedavad aega treenides- kindlasti on ka teid tabanud mingil hetkel mitte ainult tiheda treeninggraafiku põhjusel, vaid ka muudel kõikvõimalikel põhjustel- peretülid, probleemid tööl, pangalaenud, tüütu muruniidukiga sumisev naaber või lämmatav suvi- stress, vaimne väsimus, muudpidi kurnatus. Kuidas lahendate neid olukordasid? Tuju tõstab video, mida kindlasti siinolijad on juba näinud. Kuid ometigi avab see jälle meeled:) http://www.youtube.com/watch?v=VKu5BAMV4po
  16. See uute riiete ost on päris hea idee;)
  17. Toitumine ja lihasmass

    Kes teab, mida Jay parajasti tegi seal, kas sooja või trenni või kasvatas massi või oli tal mis iganes käsil. Igasugune teoreetiline kui praktiline alus (eeldades, et ikka treeningu mõistes) tuleb plussiks, muidugi. Aga siin ma püüan anda inimesele nõu, et kui on soov massi kasvatada, siis pigem tee baasharjutusi ja rasket tööd ja söö. Vastupidiselt kergelt vehkimisele, keerulistele harjutustele ja mitte süües:) Usun, et saad ise ka aru, kui loomulik see tegelikult on.
  18. Toitumine ja lihasmass

    Tsiteerin: " Isoleeritud harjutused unustame ära. Ei ole vaja teha lendamisi, hantlite tõstmisi kõrvale, sääre sirutamisi jne. Need harjutused võivad anda küll hea pump efekti, kuid on massi ja jõu arendamise seisukohast täiesti mittevajalikud. Arnold/Dorian/Lee/Ronnie ja Jay ei kasvatanud ka oma massi hantlitega lendamistega." Huvitatyile http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1162
  19. Toitumine ja lihasmass

    to lainekas, kirjelda neid kolle natuke täpsemalt, ei saanud hästi aru?:U
  20. Toitumine ja lihasmass

    Veel lihasmassi kasvatamisest:) Mis puutub söömisesse, siis üks eriti olulisi tegevusi on toidu mälumine ja söögi aja kestus:) Tundub jõle igav ja nii edasi, aga pole midagi teha, see on nii. Sul võib olla ju laual rikkalik söök, kuid kui sa võtad ühte söögikorda kui kohustuslikku vahetegevust trennide vahel, kus tuleb tähelepanu pöörata ainult sellele, et mida sööd, siis see on vale. Ka söömise kunst on üks olulisi protsesse kogu treeningu kestel. See käib treeninguga käsikäes ja selleks võetakse oma aeg. Olenevalt lihast, on ikkagi lihad ja kõik kiudained suhteliselt koormavad toidud maole. Mida rohkem sa suuga tööd teed ette, seda kergem on maol ja kiirem on ainete imendumine pärast trenni. Kui neelad kiirelt ja suuri koguseid ühe korraga, nii, et toitu annaks veel kenasti mäluda, siis magu teeb veel poole kauem tööd ja ainevahetus on aeglasem. Kui aga võtad söögiaega rahulikult, mälud korralikult toidu läbi ja EI kiirusta söömisega, siis on ka maol vähem tööd ja viib kiiremini ained vahetusse. Nii lihtne see ongi. Magu suudab töötada tõhusamalt, kui ei teki ülekoormust. Ei ole mõtet kiirustades oma kõhtu punni süüa nii, et valu taga. Loodan, et saate aru, mida silmas pean:) Ise ma söön nõnda, et jääb alati tunne, nagu midagi neelaks veel juurde. Natuke tühja kõhu tunne jääb. Teen selleks seda, et siis juba paari tunni pärast veel süüa ja siis jälle nii. Magu on tegevuses kogu aja. Söön korraga vähe, aga tihti.
  21. Toitumine ja lihasmass

    Ja muidugi minu soovitus ja kogu arusaam ei ole ka nüüd võti:D See on minu, kui lihasmassi kasvataja positiivne kogemus, teistelt saadud õppetunnid ja minule see toimib täielikult. Ja ühtlasi ka soovitan ja annan seda nõu edasi ka siinsele küsijale. Kokkuvõttes on tõesti nii, et tee trenni, söö, puhka. Kui on valus, anna järele. Kui ei väsi, pane raskust juurde. Kui kõht jääb tühjaks, söö peale. Söö õigel ajal. Puhka piisavalt. Venita. Ja pidada meeles, et venitus olgu ka tehtud südamega: tunneta lihast, hoia teda venituses, ära tee endale liiga ja lõdvesta ning korda. Muide, lihasmassi kasvatajatele. Et tõesti asjast tolku oleks, tuleb seista ka peegli ees ilma raskusteta, pingutada sulle sobivat lihast, hoida seda pinge all ja jälgi, kust miski liikuma su pingutuse ajal hakkab. Õpi soorituse ajal tundma oma lihast ning ära rakenda ühe lihase pingutamiseks teisi mitte nii olulisi lihaseid (näiteks õpi trapetsi pingutamise ajal hoidma pingeta oma rinnalihaseid. Olen tähele pannud, et paljud nii teevad. Kui aga harjutad selliselt iga lihasega, siis nii õpidki tundma kogu oma keha).
  22. Toitumine ja lihasmass

    Toitumine ja lihasmass. Fakt on see, et ei saa ühte ilma teiseta, on ju nii. Hetkel on ka minul näiteks massi kogumise periood. Ikka lihasmassi. Tean, et kui söön, teen trenni ja kunagi hiljem panen rõhku reljeefile/rasva põletamisele (üldiselt sama), siis ei jälgi ma toitumist väga spetsiifiliselt. Aga kuidas siis tõuseb lihasmass? Toitumine versus treening Alustades ma soovisin kohe kõigepealt kasvatada oma massi. Ikka lihasmassi. Ja olen oma süsteemi järgides oma massi suurendanud perioodiliselt 0,8-1,2 kg kolme kuu kohta. Tahaks muidugi paremat näitajat, aga tark ei torma:) Täiesti alguses oli üldse kõigepealt kiire langus, kuna rasvad põlesid kiiremini, kui tekkis juurde lihast. Alguses see ehmatab muidugi ära. Kuid igati loogiline. Niisiis mass kasvab. Olen täheldanud, et juurde tuleb lihasmass+rasv mõlemad. Talje on vähenenud, aga õlad on laienenud. Säär on pringim, kintsud massiivsemad. No niisugune normaalne keha, kus proportsjoonid on paigas. Kuid ometigi ei tule selle lihasmassi kasvamise juures välja reljeefid või konkreetsem struktuur. Natuke ikka aga mitte päris nii, nagu ühel kulturistil olla võiks. See täehndab, et olen rasva kindlasti põletanud, aga samas ka alal hoidnud või juurdegi tulnud. Ja see polegi esialgu eesmärk kaotada rasva. Eesmärk, nagu ma juba ütlesin, on massi saamine lihaste näol ja tulgu kasvõi seejuures pekki, mis on igati normaalne. Kuidas ma söön? Nagu minu arvamus ikka kõige selle juures on ja ühtlasi ka soovitan teistel nii mõelda: 50:50 ehk siis vaimne töö on füüsilisega pooleks. Tunde järgi. Muidugi tuleb osata tunnetada oma keha ja tõlgendada oma enesetunnet õigesti. Olen ka selleks vaeva näinud. Kindlasti mõtlete, et mida ma häman? Lihtne on lüüa kalkulaatorisse numbreid ja lugeda pakkidelt koostiseid. Selle tulemusena saate numbri, mida võetakse pahatihti kui kogu võtit, et mille järgi nüüd hakata toimima. Aga tulemusi mitte kusagil. Isegi, kui tulemusi ei ole, toimitakse ikka edasi sellega ja mõeldakse: ma teen siiski kõik õigesti ja küll see tulemus tuleb. Loomulikult on vajalik teada kogu süsteemi olemasolu ja põhitõdesid, ma ei väidagi, et see on bullshit. Aga ei saa kindlasti patriootlikult hakata järgima neid kalkuleerituid numbreid ja hakata nende järgi toimima. Kui öeldakse, et toitumine peab olema paigas, siis see ei tähenda ilmtingimatta neid numbreid konkreetselt. See tähendab seda, et tuleb süüa korralikku vaheldusrikast toitu. Toit ei peaks olema üksluine, pidevalt rasvane ja praetud. Igas järgmises toidukorras peab olema vaheldus igale eelnenud toidukorrale. Kui ma ütlen sõna "toit", siis ärge kujutage endale ühte toidukorda või ühte pizzat või ühte banaani. Ma mõtlen sellega kogu toitlemise kulgemist. Kui ma hommikul olen söönud ära neli muna, kaks juustuvõileiba (rukkileib), tass kohvi, ühe virsiku, siis ma ei tee seda kolm kuud igal hommikul. Mõnel teisel hommikul on mul hoopis liiter jogurtit või kama, tomatit ja kurki, tass rohelist teed ning asi sellega piirdub. kolmandal hommikul on aga hoopis kohupiim, mingi mahl, tass kohvi, heeringafilee või mõni suitsetatud heik. Niiviisi käitudes olen suhteliselt kindel, et minu toitumises ei ole midagi tasakaalust väljas. Toit on vaheldusrikas ja saan nõndaviisi toimides kätte kõik vajalikud ained ja rohkemgi veel. See pole muidugi ainult hommikutega. Loomulikult vahepalad, vahel halvaa, vahel pähklid, mõnikord lausa väike pakk tavalist kartulikõpsu, just vastavalt enesetundele ja see ei tee mitte paha. Kui kusagil on öeldud, et paneeritud liha ei soovita süüa, siis ei tähenda see just seda, et see teebki ainult halba. Tuleb seda süüa lihtsalt siis, kui selleks end kõige paremini tunned. Ka lihaga ei saa vägisi toidus üle pingutada. Ei saa ju olla nii, et tunned nüüd seda tunnet igal lõunal või hommikul. Siis on siin juba mingi pseudoprobleem. Liha tuleb süüa muidugi ja lausa ohtralt. AGa liha ei ole kah kogu võti. Olgu see liha lihtsalt üks peamine komponent üldse kogu toitlemise kulgemises. Mulle meeldib see lause "toitlemise kulgemine". Sellest võin ka hiljem natuke pajatada:) Treeningutega on samuti: kui on kõht ikka täis, nii, et pead isegi pinges olemas, siis pole ju mõtet minna trenni ja hakata seal ennast vägistama. Ja kui on kõht tühi, siis pole üldse millegi arvelt trenni teha ja hoiab sind lihtsalt natuke erksalt. Aga juurde ei kasva küll midagi. Niisiis, on asi ikka enesetundes. Kui oled hommikul söönud/joonud, on hästi. Enne trenni on nüüd kõik ok. Lihasmass ei jää kindlasti tulematta, kui toit on vaheldusrikas 24h. Ja toitained imenduvad kiiremini, kui sööd ka pärast trenni, soovitavalt tunni jooksul. Siis on lihasrakud kõige rohkem "lahti", et võtta vajalik aine vastu. Muidugi peab ka trenn olema vastav. Võid ju ka süüa palju ja vaheldusrikkalt, kuid kui sa selle kohe maha jooksed ja miljon korda saalis hantliga vehid ja ringi tormad, siis sa higistad end ikka tühjaks, väsid kiirelt ära, võid hoopis alla võtta. Ära torma mitte kuhugi. Tee oma harjutused talutavalt raskeks. Ära karda rasket tõsta. Võid ju jõusaalis näidata, et kui vastupidav sa oled ja ühte hantlid vehid järjest, aga mis tolku sest ikka on massi kasvatamise suhtes. Sooritused olgu väikese amplituudiga ja raskus olgu nõnda, et jõuaksid näiteks liblika ühte seda liigutust järjest teha umbes 15 korda ja iga järgmise korraga jõud väheneb. Nii pean ma õigeks. Ära lase lihasel jääda puhkama. Loomulikult puhka, aga ära puhka nii, et lihas on juba jahtunud. Õigel hetkel korda neid liigutusi. Hoia lihas tegevuses. Kindlasti jälgi peeglist oma sooritust, õpi ennast tundma väliselt, jälgi oma asendit ja tunneta igat oma lihasrakku liikumas, kui midagi teed. Sest siinkohal olen ma kindel: su keha on sinu vaim ja sa oled täpselt see, mida sa endast välja peegeldad. Söömise ajal jälgi oma istumisasendit, puhkamise ajal tunne ennast mugavalt, aga ära maga pidevalt ühel küljel. Julgen öelda ja kindlasti soovitan, et kui osatakse oma vaimuga sama hästi tööd teha, siis on ka tulemus vormi suhtes poole parem.
  23. eks minu küsimuse eesmärk on ka see, et targemaks saada. vaimne töö on ju võiks isegi öelda, et pooleks füüsilisega, et tõesti häid tulemusi näha. keha tunnetamine, parima tehnikaga sooritus- vajavad head tähelepanu. aga kui tähelepanu on mujal, siis võib ka väga viltu minna. või mis arvate?
  24. To J: Peaks olema loomulik, et tõesti armastajale harrastajale ongi treening ise motivaatoriks. Väga hea lähenemine, aga vajab ka üksjagu "treenimist", et sellest aru saada:) Tuletab mulle endale meelde, kuidas ma mõnel korral ei saa lihtsalt jalgu alla, kuid ometigi, kui olen juba trenni tegemas, siis ma tõden, et ikka meeletult hea tunne on. Järgmiseks korraks on see aga meelest läinud:) Ja nii on ka nüüd juhtunud, et kui on raske minna, siis hellitan ennast mõttega, et kui juba kohal olen, siis on super tunne. Ja nõnda ma ennast vedingi treenima. Mitte muidugi alati.
  25. Kava 2121

    Tere kodanikud:) küsimus siinse kodulehe näidiskavade kohta. Kuidas tuleb võtta nende kavade soovituslikku trenn-puhkus süsteemi? Näiteks, et kui on soovitatud teha 2121, ehk kas siis see tähendab seda, et kaks päeva järsjet trenni ja ühe päeva puhkan jne. või on see mingisugune harjutustevaheline tähendus ühe trennipäeva ajal?
×