Jump to content

Ott Kiivikas

Fitness.ee
  • Sisu loend

    15 510
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    156

Postitused posted by Ott Kiivikas


  1. Olen korra proovinud toodet, kus oli juba kreatiin kokku segatud süsivesikutega ja ega tulemus ei erinenud tava kreatiini võtmisest. Vahet ei ole kas nad on juba kokku segatud või me võtame ise süsivesikuid lisaks.


  2. Svetlana oma välimuselt väärinuks kindlasti kõrgemat kohta, saatuslikuks sai arvatavasti vabakava. Ta on eelmistel aastatel esinenud peamiselt kulturismis, kus vabakava osatähtsus ei ole nii määrav kui fitnessis. Kuid mulle lava tagant vaadates tundus, et Eesti fitness on tõusuteel.


  3. Mille põhjal sa väidad, et üks on puhtam ja kvaliteetsem, kui maailma kreatiini tooraine põhineb peamiselt Saksamaalt ja Austriast. Eri maad lihtsalt pakendavad. Kreatiini kvaliteedist räägib see, kui me laeme ja kehakaal ja jõunäitajad tõusevad on tegemist kvaliteetse tootega. Mina olen kasutanud Tai Kane kreatiini viimased kolm aastat ja tulemuste üle ei kurda.


  4. Tulemust ei ole sellepärast , et sa teed treeninguid valel pulsisagedusel ja samuti on puudujäägid toitumises, vastasel juhul oleksid supervormis. Loe läbi Koormustesti jutt ja tee omad järeldused.


  5. Süsivesikute rikkad toitained on; riis, makaron, kõik teraviljatooted, müslid, magusad tooted jne. Valgurikkad tooted on; kodujuust, kohupiim, munad, juust, liha, kala, kana, kalkun jne. Peale trenni oleks soovitav 30-50 gr. süsivesikuid koos 30-40gr. valguga. Süsivesikud peaksid olema kergesti imenduvad glükoos, fruktoos, dekstroos.


  6. Kõige parem rasvapõletaja on tervislik toitumine. Rasvapõletajad võivad anda hetkelist effekti, kuid ega neid ei tarvitata kogu aeg. Üldjuhul sisaldavad toimivamad rasvapõletajad ergutavaid aineid ja järelmõju inimestele võib olla erinev. Rinnalihaste tugevdamiseks tuleb siiski teha järjepidevalt erinevaid rinnalihaste harjutusi, ära looda kiirele muutusele.


  7. Superseeriaid võib teha mitmet moodi. Kas raskust vähendades, st. valin sellise raskuse millega suudan teha 6 kordust, võtan natuke raskust maha ja sooritan uuesti 6 kordust. Võimalik on kombineerida sama harjutusega, samuti erinevate harjutustega ja erinevate lihasrühmadega. Ise kasutan superseeriaid enne võistlusi, massi perioodil ei ole mõtet treenida liiga intensiivselt.


  8. Annikale soovitan samuti Protein No 1, aeroobikas saavad liigesed suure koormuse ja samas katab N0 1 ka lisavalgu vajaduse. Soovitav on teha üks sheik peale treeningut segatuna mahlaga, valguga aitame taastada ja üles ehitada uued lihasrakud ja mahlast saadavad süsivesikud taastavad energia.


  9. Kõige suurem vahe on selles, et kreatiin ei sisalda energiat st. 100gr. 0 kcal. Valgukonsentraadis on energia hulk 380 kcal ligidal. Liigese probleemide korral soovitan omast kogemusest tuginedes Protein No 1. Kreatiini pole mõtet süüa eraldi st.ilma valguta vastasel juhul kogume kehasse vaid lisavett ja kuuri lõppedes laseme selle välja. Alusta esialgu lihtsalt lisavalgu tarbimist ja juba ainuüksi selle baasil tunned treeningutes edasiminekut.


  10. Sahharoos ei ole oma koostiselt parim, mida koos kreatiiniga võtta. Paremini sobib selleks glükoos nagu eelpool mainiti. Tavatoiduga me üldjuhul ei saa palju lihtsüsivesikuid, pean silmas riis, makaron, leib jne. Kreatiin vajab toimimiseks ja max. effekti saavutamiseks insuliini tõusu kehas, selle tõstmiseks on sobivaim glükoos.


  11. Kindlasti saab mingi aja läbi ka ilma toidulisanditeta, kuid proffessionaalsuse tõustes vajab keha üha uusi ja mitmekülgsemaid toitaineid. Kuigi ma saaksin ka oma valgukoguse kätte ka ilma toidulisadeta, kasutan siiski, et paremini taastuda ja areneda. Mida mitmekülgsemad on söödud valgud seda paremini ka keha taastub ja kasvab.


  12. Korduvalt olen öelnud, et kõige paremaid individuaalseid soovitusi oskan anda peale seda kui mul on selge inimese tervislik seisund. Selleks tuleks helistada Planet Sporti reserveerida aeg koormustestile, selle käigus annan nii toitumis kui treeningu näpunäiteid. Kui jälgite saadud soovitusi jõuate kindlasti enesele püstitatud eesmärgini.


  13. Öösel on kasulik süüa, sest siis lihased kasvavad. Ise kasutan öösel kas Protein No1 või Whey dr. Glutaminpeptidi kuna need tooted sisaldavad hüdrolüüsitud valku ja öisel ajal on organismil seda kerge omastada. Esimestel unetundidel eritub kasvuhormooni kõige rohkem ja lihased kasvavad just sellel ajal paremini. Toitumiskavade koostamine on keerulisem kui inimesed arvavad, see on personaaltreeneri töö ja see maksab. On olemas toitumise põhitõed, millest olen ka varem kirjutanud, kuid lähtuvalt inimeste eesmärkidest on see väga erinev.


  14. Kui palju sa seda päevas sööd? Millest koosneb muu toit, ega sa ei ole viimasel ajal söönud endale mitte harjumuspärast toitu? Ise olen söönud pikka aega ja suhteliselt suures koguses Whey Lemonit, siiani pole probleeme olnud, samuti ei ole kuulnud samasugustest probleemidest pidevate tarbiatega.


  15. Mul oli mõni aeg tagasi samuti probleeme põlvedega, käisin arsti juures, määrati laser ja mudaravi, samuti tabletid. Diagnoos oli sidemete venitus. Eelpool mainitud ravi suurt ei aidanud, küll aga aitas järjepidev Protein No 1 tarvitamine, nüüd kükkin jälle, ilma valuta. Kindlasti soovitan pöörduda eelpool nimetatud asutusse, et pandaks konkreetne diagnoos kui ei ole vaja lõigata, siis on võimalik toidulisadega asja parandada.


  16. Kui meie eesmärgiks oleks kõhu lihaste kasvatamine, mitte lihtsalt vastupidavuslik tugevus, siis oleks mõtekam teha väiksem korduste arv (10-15) rohkem seeriaid. Üldjuhul ei ole mõtet teha mingeid 100 korduselisi nõksutamisi.


  17. Pikalt lahti kirjutama ei hakka kuna pole piisavalt aega. Toidukordade arv jääb samaks soovitatavalt 5-6 korda ööpävas. Kõigepealt tuleks hakata valima kvaliteetsemaid toitaineid, st. vähem kaloririkkaid. Asendada hapukoor, maitsestamata jogurtiga, rasvane juust 15% vastu jne. Üldjuhul kui kulutus jääb samaks, siis sellise muutuse puhul peaks kaal hakkama langema. Edaspidi oleks soovitav hakata kärpima süsivesikutest saadavat energiat (riis, makaron, kartul, leib, sai jne.) Valgutase igas toidukorras 25-35gr. sõltuvalt kehakaalust. Valk aitab alles hoida lihased. Loomsete rsvade osakaal minimaalseks viia, juurde võtta 50-80 gr. taimseid rasvasid (oliiviõli külmpress, kalamaksaõli, pähklid jne.) Aeroobne tegevus madalal pulsisagedusel mitte üle 65% max. pulsisageduse. Õhtused toidukorrad hästi kalorivaesed, minimaalselt süsivesikuid. Lühidalt kõik, neist paljudest muudest asjadest räägin ma inimestele kui nad tulevad koormustesti tegema Planet Sporti.

×