Jump to content

Ott Kiivikas

Fitness.ee
  • Sisu loend

    15 510
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    156

Postitused posted by Ott Kiivikas


  1. Ega võistlejate arvuga ei saa kiidelda jah, see käib ka kulturismi kohta. Võistlema minek on iga inimese enese soov, loomulikult ei tee paha väike enese kriitika, soovitav on eelnevalt konsulteerida kas mõne treeneri või võistlejaga ja kuulda nende arvamust, aga teretulnud on iga võistleja nii fitnessis kui kulturismis.


  2. Ega nüüd sellepärast kuskile cm- tulemata jää, ürita siis päeva teine pool süüa väiksemad kogused ja tihedamalt. Kui aga iga söögikorra vahe kipub nii pikaks venima, siis üle kolme toidukorra päevas süüa ei jõuagi, mis on piisavalt vähe, et organism suudaks toidukogustest enesele vajaliku omastada. Toidukoguseid suurendada ei maksa kui sa ei taha paksuks minna kui organism suudab omastada 30-40 gr. valku ühe toidukorraga ja umbes 60 gr. süsivesikuid tunnis , siis ei ole mõtet süüa 80 eeldades, et üks toidukord jäi vahele. Samuit liigne kogus süsivesikuid, teeb lihtsalt paksuks.


  3. Sellest on küll korduvalt juttu olnud, kuid kordame üle. Valk on lihase ehituse materjal kui me ei saa seda kindla koguse tavatoidust, siis on soovitav kasutada toidulisana valgul baseeruvaid toidulisasi, sest süsivesikuid on lihtsm saada tavatoidust. Kreatiiniga võiksid oodata, alguses piisab korralikust tavatoidust ja valgulisast. Valgusheiki võid segada mahlaga või süüa juurde puuvilju, et saada süsivesikuid.


  4. Koheselt on raske eeliseid välja tuua, sest olen jõudnud ära süüa ühe koti. Kanamuna valk on inimese organismile üks paremini omastatavaid valke, soovitan kasutada kui olete kreatiini kuuri peal´, sest tootes sisaldub vähesel määral kreatiini ja fruktoosi. Maitse vähemalt mulle sobib, olen próovinud segada teiste toodetega WDGP - le andis väga hea maitse. ( Munavalk kipub jääma natuke vahtu, seepärast on hea segada süsivesikute rikka tootega aitab vahust lahti saada, süsivesikuid on nagunii vaja peale trenni.) Tegemist on Soomest pärit, mitte USA tootega- Soome tervisekaitse nõuded on tunduvalt rangemad kui USA-s, nii et ei maksaks karta kanakasvuhormooni jääke.


  5. Keha koosneb 70 % veest, see on samasugune jutt, nagu ma sooviksin rasva vähendada reitelt, istmikult ja kõhult, mujalt mitte. Mille põhjal väidate, et tegemist on üleliigse veega, mitte rasvaga? Kulturismis on asjad teistmoodi, seal vähendatakse vee tarbimist ainult mõneks ajaks, sest pikemalt kahjustab tervist.


  6. Loomulikult on rämpstoit parem, kui olla üldse söömata. Kuid kui on valida toitaineid, millest ühest saab organism kõik vajaliku kasvamiseks ja taastumiseks, ja teisest lihtsalt energia taastamiseks koos mittevajalike küllastunud rasvhapetega, mis ladestuvad kergelt, siis mina valin esimese variandi. Loomulikult ei pea arengu nimel elu lõpuni kõigest heast ja paremast loobuma, kuid kaks korda nädalas, seda on liiga tihti.


  7. Valk on lihase ehitus materjal, kuid ainult valguga ka arengut ei toimu. Nii valgud, rasvad ja süsivesikud omavad tähtsat osa lihaste kasvatamisel, neist ühe komponendi puudumine mõjutab oluliselt üldist progressi.


  8. Vahe on selles, et nn. massipulbrid koosnevad enamjaolt süsivesikutest, väiksem osa on valku. Proteiinide sisaldus on vastupidine vähe süsivesikuid, suurem osa valku. Juhin inimeste tähelepanu sellele, et enamjaolt jääb tavatoidust puudus just valkudest, mitte süsivesikutest. Me võime teha nn. massikava ja süüa massitoitu, kuid tulemus ei pruugi olla massiivne kui me saame tavatoidust vähe energiat. Sama on ka dieettoitude ja kavadega.


  9. Paari päeva? Miks nii kaua leotada? Oleneb kus säilitada, soojas läheb õhtuks halvaks, külmkapis säilib paar päeva, mina olen seganud hommikul valmis ja õhtul peale trenni olen joonud, siis on veel ok. Palavate ilmadega kui lasta soojas seista ei säili kaua, nagu enamus toiduaineid. Kõige parem on siiski võtta pulber sheikerisse, vahetult enne joomist panna vesi, piim või mahl peale, segada ja lasta üks viis minutit seista, siis vajub vaht ära ja peale seda juua.


  10. Tundub nii, et shapingu treenerid peaksid lugema samu artikleid. Shapingu treeningmetoodikast ei ole ma kunagi aru saanud, eriti toitumise seisukohalt. Kui meil on keelatud süüa 5 tundi enne ja 5 tundi peale trenni, võtame arvesse, et treening kestab 1 tunni, magada oleks soovitav 8-9 tundi, siis tekkib küsimus, kunas me katame päevase valguvajaduse? Teiseks eeldan ka seda, et vähesed inimesed tarvitavad hommikusöögiks valgurikast toitu, enamjaolt siiski süsivesikuterikast. Shapingus võib inimene kaalust alla võtta, kuid arvestama peab seda, et kaotatakse ka lihaseid. Minu arvates on kaaluvähendamise mõte selles, et me näeme peale seda sportlikud välja, mitte ei ole lihtsalt väiksemaks jäänud ja rasvaprotsent ei ole oluliselt muutunud. Ma toon näite, kui mu talje ümbermõõt on hooaja väliselt umbes 85 cm, siis võistlusvormis olles väheneb see 76-77cm, kas talje läks jämedamaks? Loomulikult valib igaüks omale sobiva spordiala, kuid tervisliku toitumise põhitõed on samad kõikidel spordialadel. Edu edaspidiseks!


  11. Kahjuks on nii, et rammumeeste võistluste korraldajad ei pea vajalikuks saata infot võistlusjuhendite ja tulemuste kohta. Need eelmised korrad kui Me oleme kajastanud rammumeeste tegemisi on tulnud meie initsiatiivil, kurb. Amazon on valmis edastama kõike vajaliku infot võistluste toimumiste ja tulemuste kajastamise osas.


  12. Katariina, vajalike toitainete nimekiri on olemas minu eelmises vastuses, see on tervisliku toitumise põhialused. Loe läbi artikkel jõusaal ja naised. Kui sa tahad saavutada kõiki neid eelpool loetletud muutusi, pead arvestma ühte- et viia mingi muutus läbi oma keha puhul pead sa pingutama, kuid selleks tuleb muuta arusaama et äkki hakkavad lihased kasvama? Paar trenni nädalas on piisavalt vähe, et viia läbi muutusi, iseasi on see kui teed juurde mõnda muud spordiala.


  13. Massi perioodil söön 6x päevas, dieedi aeg 7x. See, et toit on üksluine on kulturismiga kaasaskäiv nähtus ja kui tahad jõuda heade tulemusteni tuleb nii mõnestki asjast loobuda. Suurt erinevust dieedi ja massi aeg toitainete valikus ei ole, süsivesikute hulk on massi aeg suurem. Valgukogus püsib aastaringselt samal tasemel 2,5 gr./ kg. Valku sisaldavatest toitainetest kasutan põhiliselt loomafileed, tuunikala, kalkunifilee, kodujuust, munavalged, rasvatu piim, toidulisadest kombineerin erinevate variantide vahel Tai Kane tootevalikust( No1+ Heavy, No1 + Original Amino, Lemon+ Heavy, enne võistlusi 2 kuud puhtalt WDGP), süsivesikutest riis, makaron, täisteraleib, täisteramüsli, köögiviljad, puuviljad- põhiliselt banaan. Rasvad, minimaalselt loomseid, toidule lisan külmpress oliiviõli, kalamaksaõli, või söön lõhet.


  14. Whey dr. Glutamin Peptide on kõige parem, seda kasutavad paljud vastupidavus ala tegijad, seal on kombineeritud hüdrolüüsitud valgu ja süsivesikutega, samuti on lisatud glutamiini ja kreatiini, mis aitavad kiiremini taastuda, tarvitamine on ühes eelnevas teemas.

×