Jump to content

Istuv Sõnn

Kasutajad
  • Sisu loend

    126
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Istuv Sõnn postitused

  1. Kaalulangetaja ootab soovitusi

    Tubli, nonni, anna minna. Oled õigel teel. Selle asemel, et sajalt nõuandjalt korraga tera-tera haaval püüda tõde leida.
  2. Süda läheb pahaks

    Äkki oled vähe treenitud. Milline on Sinu sporditegemise ajalugu?
  3. Kaalulangetaja ootab soovitusi

    See teema on siis nüüd kapitaalselt kraavis. Vaene teemaalgataja ei saa enam mitte muhvigi aru - iga sepp müüb talle siin oma toodangut. Sellisel viisil küll kuhugi ei jõua. Kõik räägivad detailidest, konteksti aga pole ollagi. Arutletakse, mis on parem kas kirves või labidas, aga kas tuleb puid raiuda või maad kaevata - pole oluline. Nonni, Sa oled nüüd lõbustuspargis kõverpeeglite toas. Edu Sulle!
  4. Arnold Classic 2010-ennusta ja võida FIT-e!

    Selline värk mulle juba meeldib. Tuleb ikka suhelda omavahel.
  5. Kaalulangetaja ootab soovitusi

    Miskipärast, kui keegi hakkab konkreetseid küsimusi esitama, tajutakse seda kui rünnakut. Kallis teemaalgataja - kõik üritavad Sind abistada. Ja ei ole mitte nii, et paljude erinevate treeningutega saab paremaid tulemusi. Keskendu ühele asjale, mis Sulle enim sobib (juba rääkisid, et rühmatreeningud) ja jälgi tulemusi. Asjaga süvitsi tegelemisel on ainult positiivsed tulemused. Ja odavam on ka. Tahan öelda, et kui Sa end liigselt killustad, siis ei ole võimalik tulemusi hinnata ja kui Sa oled suvaliselt asju tehes poole aasta pärast seisus, kus juhe kapitaalselt koos, siis tuleta neid sõnu meelde. Ei saa korraga teha torti ja kotletti. Ja tõesti - kui Sa oled üliõpilane, siis peaks Sulle olema ka jõukohane materjale analüüsida. Loe, loe, loe ja veelkord loe. Vali välja esmapilgul sobiv ja katseta. Kui ei toimi, analüüsi, kus vea tegid ja edasi. Just niisamuti nagu Sinu üliõpilaseks olemine ilmselt käib. Täpselt samasugune uue asja omandamine. Ja ikkagi - kui oled asja peal tõsiselt väljas, ära rühmatreeningutele väga palju looda. Ma ei halvusta neid, parem ikka kui mitte midagi, kuid isikliku arengu mõttes ei ole need parimad. Väga trendikad - loomulikult. Aga Sina tahad tegeleda iseendaga.
  6. Millise menüü peavad koostama taimetoitlased?

    Kurb, kui keegi luges minu suhtumisest välja vaenu taimetoitlaste suhtes. Eskimo näide tähendas seda, et tihti me üritame kopeerida mingit dieeti teistest oludest. Aga me elame siin kus me elame ja me ei saa endale lubada seda, mida peetakse täiesti igapäevaseks kusagil Indias (tihti neid imesid sealt imporditakse) või Lõuna-Hispaanias. Siin on olud karmimad. Ma ei ole vaenulik taimetoitlaste suhtes, aga nende argumendid jätavad ikkagi kõvasti soovida. Antud teema algatajal on ka probleem - nahaga. Ja ta loodab seda taimetoitlusega leevendada. Kahjuks ei ole seda keegi põhjendanud, et see aitab. Ja kui ma olen äkki valel teel, kas siis on mul sellest kergem, kui mul on sellel teel palju kaaslasi - põrutagem koos kuristikku! Kutsun üles inimesi mõtlema tõsiselt asjade üle, mida nad endaga ette võtavad. Üks asi on pulli teha, aga kui tahad probleemist vabaneda, siis mõtle tõsiselt. Kui sa oma kaitseinglit ikka väga palju kiusad, siis võib ta ühel heal päeval minema lennata.
  7. Millise menüü peavad koostama taimetoitlased?

    Kutsuksin üles taimetoitlasi rääkima, miks siis ikkagi loomne toit halb on. Sellele ei ole peale emotsionaalsete väidete mitte mingisugust tõsiseltvõetavat alust leitud. Kui lõunamaades tuleb see veel kõne alla, kus kehatemperatuuri hoidmisega ei ole nii suurt energiakulu ja kus inimesed ei tee ka sellise intensiivsusega füüsilist tööd kui põhjamaades, siis meie kliimavöötmes on hädavajalik loomne valk ja rasv. Kunagi lugesin üht uurimustööd eskimote kohta, kes tarbivad meie mõistes ulmelistes kogustes kala- ja hülgerasva, kusjuures taimne toit on neil praktiliselt null, siis leiti, et nende vere näitajad on suurepärased. Iga asi omal kohal. Kui taimetoit on ka näiteks kanep, mille üks tarvitamisviis on teda kuivatatult põlema panna ja siis suitsu läbi kopsude filtreerida, siis paljud võivad öelda, et selle läbi saab enestunne väga hea. Kas siis asi on kokkuvõttes hea? Selle taimetoitluse jutuga läheb pall umbes samasse väravasse. Vaadake ikka tervikpilti ja analüüsige kogu komplekti. Ei maksa tulla rääkima - ma olen taimetoitlane (juba selle aasta algusest - lausa 12 päeva juba) ja tunnen ennast jube hästi ja ainult nii ongi õige. Kui inimene ei liiguta ennast palju, istub ka talvel soojas toas, siis võib-olla tõesti. Aga kes teeb -20 kraadise pakasega päevad läbi metsas saega tööd, kukub sellise dieediga varem või hiljem kokku.
  8. Millise menüü peavad koostama taimetoitlased?

    Ma saaksin sellest taimetoitluse-asjast siis aru kui sel oleks mingi mõte. Aga see on friikide värk. Saab küll hakkama, aga meie kliimas ja eriti talvel on see ikka enesepiinamine. Kui keegi väidab, et liha söömine tekitab raske tunde, siis ei ole asi lihas vaid mingite muude asjade lisamõjus. Mõni ei söö liha loomaarmastusest ja ei kanna samal põhjusel nahkrõivaid, aga kuulge - ka see lehm, kelle piima me joome, annab kunagi otsad ja kui tema nahast tehakse nahksohva, siis on see väga roheline mõtlemine. Ja lambanahast sussid (lambavillaseid kampsuneid ikka tohib kanda?). Meie esivanemad ja ka praegu maal elavad eestlased, kes kasvatavad enda tarbeks sigu, söövad selle praktiliselt üleni ära - jäävad vaid sitt, karvad ja kondid. Inimene on arenenud kiskjast ja on seepärast nii intelligentne, aga kui me oleks olnud algselt taimetoitlased, siis määgiksime kuskil karjakaupa niitudel ja ainus mure oleks, et hunt meid õnneks ei võtaks. Miks me võitleme loomulike asjade vastu? Võib olla on ilus mõelda välja muinasjutte, aga sellega kaotame igasuguse sideme reaalsusega ja oleme nagu puulehed tuules.
  9. Kaalulangetaja ootab soovitusi

    Miks Sa ainult suveks tahad trimmi saada? Vasta endale. Kas Sa saaksid otsustada, millega hakkad tegelema - saja treeninguga korraga ei ole mõtet tegeleda, hakkavad üksteisele vastu töötama ja taastuda ei jõua. Sa ei suuda ka ühessegi süveneda. Siblid tühja ja tulemust ei ole. Otsusta, mis Sulle sobib ja mis on Sinu eesmärk. Trimmi saada on liiga laialivalguv mõiste.
  10. treeningkava koduste vahenditega

    Millised treeningvahendid Sul kodus kasutamiseks on?
  11. "Kaalust alla" TV3- st

    Kuidagi oleks ikkagi vaja see teema laiema avalikkuse ette tuua ja kaalukama sõnaga inimeste poolt. Niisama vehkida ei ole vaja. Uskumatult palju on selles vallas teadmatust ja miskipärast usutakse pigem udujuttu kui tõde. Ehkki kaine mõistus ütleb, et selline teavitustöö niikuinii ei toimi - inimestele ei jõua kohale, et kaalulangetuseks on vaja muuta elustiili lõplikult, mitte võtta kiiresti alla 10 või mis iganes kilo. Aga mõttekas oleks sellele saateformaadile ikkagi päris ametlikult vesi peale tõmmata. Miks me peame raha eest rahvale sellist saasta näitama. Teeme siis nii ka, et kui tahame teha mõrvaennetustööd, siis hakkame mingis telesarjas tegelikult inimesi tapma. Mis siin vahet on - põhimõtteliselt? Õudne on vaadata, kui lolli raha ikka on võimalik pööritada.
  12. Algaja

    kui keegi räägib, et toitumine on korras, siis tähendab see seda, et ei taha sellest rääkida. Ega ei peagi rääkima. Aga kuna toitumisest kõik algab, siis võiks tuua näite: näe siin on väga hea krossiratas - sõida, ehkki pole oluline, kas paagis ka bentsu on. Sõida ikka. Kui tahad trenniga miskit saavutada, siis eelnevalt analüüsi toitumist.
  13. Kaalu kiire langetamine:)

    Mina ka ei näinud ühtegi õelat vastust. Räägitakse asjast nii nagu on. Kindlasti süvene Fred Antsoni artiklisse "Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus". Kui sellest aru hakkad saama, oled mäel. Ja unusta ära igasugused imedieedid: kefiiri-, peedi-, Atkinsoni ja mis iganes - see kõik on inimese tervise arvelt ja suur bluff. Need võivad mingi aeg toimida, kuid siis võib tagasilöök olla väga valus. Loomulikud toitumisviisid on parimad. Fatburnerite ja muude rasvapõletajate kohta ei ole aga siiani ühtegi kindlat teaduslikku alust, et need töötavad. Neisse on lisatud aineid, mida leidub organismis ja mille otstarve on rasvarakkude lõhustamine, kuid keegi ei ole veel suutnud näidata, et see aine suu kaudu manustades ka seda teeb. Veel üks soovitus - tee asju samm-sammult. Kui käid jõusaalis, siis käi seal mõnda aega (nii pool aastat vähemalt) tõsiselt, et tekiks mingi ettekujutus, kuidas see toimib. Ära võta samal ajal ette aeroobikat, bodypump'i, pilatest ja mida veel. Nii Sa ei saa teada, mis Sulle sobib. Toitumisega sama - kohenda seda samm-sammult ja kui oled migi muutuse teinud, jälgi mõnda aega. Kui iga nädal teed erinevalt ja tulemust ei ole, siis Sa ei tea, milles viga. Ära tee ka selliseid lihtsustatud järeldusi a la olen paks - rasva ei tohi süüa - söön ainult salatit. Inimese organism töötleb söödud kraami läbi. Ei ole nii, et kõik söödud rasvad lähevad pekiks, söödud valgud lihaseks ja süsivesikud energiaks. Kõik on märksa keerulisem, aga kui annad endale kõike vajalikku, küll siis lähevad asjad õigetesse kohtadesse. See kombinaat nimega inimorganism toimetab omasoodu ja seal on väga suur osa ka sellel, milline on Su meeleolu ja kuidas Sa oled puhanud. Kõige tähtsam - tee Sind huvitav teema endale selgeks ja ära usu igat Sinult raha vastu võtvat "toitumisspetsialisti" või treenerit. Ka neil on hetkel rasked ajad ja vaja raha kätte saada kust võimalik. Sponsoreeri ennast, mitte neid.
  14. Nõuandeid spetsialistidelt .

    Sul on ikka väga palju edasi minna enne kui hädavajalikuks muutub kreatiini manustamine. Keegi on Sulle kõrva tilgutanud, et see kompenseerib puudujäägid treeningus ja toitumises. Kui need kaks asja ei ole viimase peal, on kreatiinile kulutatud raha suuresti maha visatud.
  15. Nõuandeid spetsialistidelt .

    Üks võimalusi on, et pingutad trennis vähe. Mida kaugemale arened, seda suuremat pingutust edasiminek nõuab - see on fakt. Olen seda ise tundnud. Sellele teadmisele jõudmine nõuab aga suurt enesekriitikat.
  16. Shara - kus Sa oled? Kas mõistad, mida Sulle öelda tahetakse? Lõpeta oma õudused! Palun! Ja kurat, kas te ei saa siin aru, et sellised treenerid on samadel eesmärkidel ellu kutsutud, kui on jõusaalides reielähendus- ja -eemaldusmasinad. Kui on kliente, kes seda jama usuvad, siis pakutakse ka toodet. Kui treener räägib, et kuluta aga energiat ja ära mitte söö, siis võib see tunduda loogiline neile, kes asjast palju ei jaga. Ja treener näeb ka ise hea välja - huvitav, kuidas ta ise toitub? Või räägib, et kui sina hakkad sama hea välja nägema, kui mina, vat siis võid hakata minu moodi toituma. Plääää!
  17. Päris kohutav, mida inimesed endaga ikka teevad. Kas Sa lugesid mõttega "Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus"? Kas Sa said sellest aru? Ma ei usu! Küsi selgitusi. Ma arvan, et Sul hakkas seda lugedes õudne, sest see on nii erinev Sinu shapingu-treeneri jutust ja Sa ei vaata enam selle poole. Ja kuidas Sa loodad kahekuulise treeninguga suuri tulemusi saada? Auuuu !!! Kontakteeru, kui Sul on abi vaja! Sind üritatakse tõsiselt aidata.
  18. HIT kavad

    Tutki veidi Dorian Yates'i treeningmetoodikat - sealt leiad ideid küllaga. Kellegi kava pealt üks-ühele maha tegemine ei pruugi ju üldse sobida. Sõltub Sinu erinevate lihasrühmade arengutasemest ja paljudest muudest individuaalsetest asjadest. Katseta enda peal mis sobib, mis ei. Oleme küllalt kuulnud-näinud neid "tegijaid", kes võtavad kellegi Mr.O kava ja harjutavad sellega kolm kuud järjest ning tühjagi. Siin lihtsalt ei ole olemas cpoy-paste võimalust.
  19. Kana asemel kodujuust

    Kindlasti on veel asju, millest Sa aru ei saa, kui hakkad silmaringi laiendama. Et inimestel on erinevad maitse-eelistused, ei ole veel maailma müstilisim asi. Ürita leppida.
  20. Millal tulevad tulemused?

    Tule taevas appi! Kas keegi saaks selle teema sulgeda. Mõni võtab veel asja tõsiselt!
  21. Matemaatika ja kaalulangetus

    Veel üks väga kulunud, aga tihti vajalik meeldetuletus. Kui Sa arvad, et teed midagi selleks, et kaalu langetada, aga soovitud tulemuse saavutamisel tahad vanadesse rööbastesse naasta - siis ära asjaga üldse alusta. Kui Sa ei kujuta oma kaalu reguleerimist pusiva eluviisina (mitte elustiilina) ette, siis katsu oma ülekaaluga leppida.
  22. Matemaatika ja kaalulangetus

    Ma ei usu, et keegi saaks foorumist nii lihtsalt abi. Kui Sul on asja vastu tõsine huvi, loe toitumis- ja trennialaseid artikleid ja raamatuid. Soovitan ikka Indrek Otsuse raamatut "Kulturism & Fitness" ning Fred Antsoni artiklit "Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus". Siin foorumis tulevad oma lihtsate, aga poolikute tõdedega lagedale paljud asjatundmatud inimesed. Nende "tõed" on nii ilusad, et hakka või uskuma. Kui Sa räägid, et toitud tervislikult ja on nii palju ülekaalu, siis Sa ei tea veel üldse, millest räägid - Sa ei toitu tervislikult. Kui soovid kuu ajaga 10 kg kaalu langetada, siis Sa ei tea, mida tahad. Uuri asja rahulikult, analüüsi saadud infot, ära kuula foorumi suvalisi nõuandjaid, sest Sinu informatsioon on liiga vähene, et selle põhjal keegi saaks nõu anda. Kui Sa esimese kuuga suudad endale mingi liikumissuuna kujundada ja teise kuuga mingeid muudatusi oma elus teha, siis kolmandal kuul võid hakata vaatama, kas muudatused on näha. Ja kui kolme aasta pärast oled oma liigsest kaalust vabanenud ja tead täpselt, kuidas see juhtus - vat siis on päris hea. Kes hakkab kiiruga lahmima, satub kolme kuuga "lühisesse" ja on tige kogu maailma heas vormis olevate inimeste peale. Ära nii tee. Matemaatika on Sulle suureks abiks, aga inimene on väga keeruline asi ja Sa pead lihtsalt proovima ja proovima, kuni leiad selle, mis Sulle sobib. Ei ole ühte universaalset valemit.
  23. Miiiksss ma ei kasva ! :S

    Isegi Igor Mang ei oskaks sellele küsimusele vastata. Või oled Sa nii tuntud avaliku elu tegelane, et kõik Kroonika lugejad teavad Sinu eraelust kõike. Las ma oletan - Sa oled vist nooremapoolne meesterahvas, koolis väga ei viitsi õppida, kimud suitsu, armastad BMW-sid ja träna-muusikat. Aga söömise koha pealt - inimene pidi olema see, mida ta sööb. Ära söö nagu siga. Loe siit toitumise ja treeningu artikleid. Ja kuhu Sa tahad kasvada - pikemaks, pekisemaks või targemaks. Anna teada - saaks ka aidata.
  24. Kõhulihaste treeningu kohta

    Kõhulihaste treenimise tehnika on aastate jooksul kõvasti muutunud. Selililamangus on vaja tekitada umbes täisnurk keha ja reie suhtes (põlved püsti) ning ülakeha tõsta üles mitte sirge seljaga vaid "rullides", tõmmates lõuga vastu rinda, sest kõhulihase funktsioon ei ole reie ja keha vahelise nurga muutmine vaid rindkere lähendamiine vaagnale. Liigutuse amplituud ei saa olla suur, alaselga ei tõsteta maast üldse lahti ja kätega pea toetamine kaitseb tõepoolest kaela. Kuid kaela vigastamise ohtu ei ole siis, kui kätega kaela tagant end ülespoole tõmmata vaid siis kui pea ripub kaela otsas vabalt horisontaalist üles tulemise hetkel. Kätega kukla tagant pea tõstmine ei tee kindlasti halba.
  25. Alaselg

    Jõutõmme on pealtnäha lihtne kuid tehnika mõttes väga komplitseeritud harjutus. Kui alaseljaga on probleeme - valutab näiteks, siis kergemad (kilogrammide mõttes) harjutused nagu ilma lisaraskusteta ülakeha tõsted ja kõhulihaste treenimine, on alustuseks märksa ohutumad. Kui neid mõnda aega (mõni kuu on minimaalne aeg) teha ja alaselja probleemid kaovad, siis võib (aga ei pea) lisada ka jõutõmbe. Kellel seljaprobleeme pole, ei saa tegelikult päriselt aru, mida see tähendab. See asi tuletab end sulle igal sammul ja püsti tõusmisel meelde ja kui sellises olukorras hakkad tegema jõutõmmet, mis on kahtlemata väga efektiivne harjutus, riskides haige selja täiesti rivist välja löömisega, ei ole see mõistlik. Selg on väga keskse tähtsusega koht inimese liikumisel ja selle lõhkumisega ei tohi riskida - nii võid üldse kaotada võimaluse treenida jõusaalis. Selle teema üle ei ole mõistlik siin kirjutajatel hakata midagi arvama, kui täpselt ei tea ja keegi ei hakka ka foorumis kogu asja lahti seletama. Lugege näiteks Indrek Otsuse "Kulturism ja fitness" selja- ja jalaharjutuste osa ja te saate kõik põhilised vastused ning hoiatused.
×