Jump to content

Marek Kalmus

Kasutajad
  • Sisu loend

    732
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Marek Kalmus


  1. rind ja biits

    Õlg ja triits

    selg

    jalg

    Nii on normaalne IMO, mulle sobib.

    Ükskõi mis lihased te trennis kokku panete, loogiliselt ma siiski mõtlen. Saab teine lihasgrupp märksa kehvema mõjutuse osaliseks , kuna energiat ja "närvijõudu" jääb keskendumiseks vajaka. Sellest tulenevalt ei saa teisena treenitav lihasgrupp nii tugevalt mõjutatud kui oleks vajalik max arenguks ja areneb aeglasemalt või seisab arengus üldse. Neid asju arvesse võttes, vaadake millised lihasgrupid on teil mahajäänud ja millised arenenumad, Vasavalt siis sellele pange oma kava kokku.


  2. ................................Äärmiselt määrav on see, kuidas, kui kaugele ja millise nurga all lihase kõõlus luukangile kinnitub.

    Oletame, et Reinul ja Jaanil on ühesugune käe pikkus ja ühesugune lihase pikkus, kuid Reinu biitsepsi kõõlus kinnitub küünarnukist küünarluule palju kaugemal kui Jaanil. See annab Reinule biomehhaanilise eelise: tehes nt. biitsepstõstet, on Rein võimeline tõstma märksa suuremaid raskusi kui Jaan. See on elementaarne füüsikaline seadus. .......................................

    See peaks sulle andma ju küll vastuse, kui seda ei ole näha vabas, puhke olekus siis pingutades on seda kindlasti näha kas su biitsepsid on pikemat või luhemat varianti.... Jälgi mängu! :P


  3. .......................PS! Tundub, et foorum on tarku inimesi täis. Võiksite senisest enam sõna võtta. ...........................................

    Ju siis selguski tõde, et JUHMARDEID on siin valdav enamus kes muidu küll "tarkusi" loobivad siia ja sinna teemasse. :(

    NB! Härrased pealinnast! Antson, Barabanov, Morozov, Kiivikas, või Indrek Otsus ise. Viimane vist satub siia harva neid meie lollusi lugema. :P Võiksite kõik oma versiooni siia välja panna. Kuidas ja mis siis selle valuga peale trenni on???

    KÕIK OOTAME HUVIGA!


  4. Kui su lihased enam valusaks ei jää, või jäävad seda õige vähe siis on kas raskused kergeks jäänud või ka proovi tõsta intensiivsust. Lühenda seeriate vahelisi pause.

    Ise soovitaks siiski raskusi tõsta.

    Ja alati minna seerias maximaalse pingutuseni. Kasuta ka tr. partneri abi selleks.

    Kui trenn läbi küsi endalt kas ma ei oleks suutnud rohkem.

    Kui tundub , et oleks siis järgmisel korral katsu seda viga parandada.

    ROHKEM ! ! ! Tähendab siis kas suurema raskusega või paar kordust , kordus seerias enam teha,

    . Mitte aga seda, et teed rohkem seeriaid kui siiani.


  5. Niisiis, andke targad nõu kuidas peaksin edasi treenima, et saada nii suureks nagu Coleman? Oldman! Kas peaksin siis üle päeva puhkama, et ka süda saaks taastuda. Muuseas olen seda kellegi profi artilkist lugenud, et ideaalis oleks asi nii, trenn , puhkus, trenn puhkus.

    Imelik? Millest siis mina olen tehtud, kuidas minul need verenäidud taastuda saavad? Ületreeningut kui sellist on esinenud küll, kuid seda päris algus aastatel ja siis ka mitte eriti karmilt.

    Huvitav miks mu süda siiani korras on ja närvidega pole ka midagi hullu just lahti.

    Mingi MÜSTIKA? :P


  6. Ükspäev raadiouudises räägiti ühe uuringu tulemusest. Pekk võib olla küll isolatsioon, kuid lihased toodavad sooja. Seepärast ongi naistel üldjuhul külmem, sest neil rasvaprotsent suurem, kui meestel.

    Mida suurem on rasvavaba lihasmass seda soojem on, muidugi kui kõht on alati korralikult täis. Nüüd natuke ennast liigutades eraldub kohe energia soojana.

    Teine asi on kui rasvaprotsenti enne võistlust alla viite ja pidevalt energia defitsiidis olete. Siis võib ka soojal suvepäeval üpris jahe tunduda.


  7. Tänud kõigile abi eest, eriti hr. Kalmusele.

    Uus rinnakava oleks siis selline:

    4x 6-10 rinnalt surumine horisontaalpingil kangiga

    4x 8-10 ületõsted hantliga

    4x 8-12 ristivedu trossidega

    3x 8-10 Pec-tec trena?öör

    Mis arvate? :P

    Sinu kolmas harjutus jäi segaseks, kas teed seda seistes, või kaldpingil?

    Peaksid kasutama vaheldumisi treeningutel mõlemat. Ka seda Arnoldi pakutud "aplausi" masinat :( Muidu on kava hea.

    Pakun sulle välja omapoolse variandi.

    Hor.p. kangi surumine 4x12-6 suurenev raskus.

    Kaldpink kangi surumine 3x12-6 suurenev raskus

    Kaldpink plokiga, ehk trosside ristivedu 3x12-10 vähenev raskus.

    Seistes trosside ristamine 3x12 NB! Palu treenerit, et ta näitaks sulle kahe viimase harjutuse puhul õiget tehnikat.


  8. ................................Raske lihastreeningu käigus tekkivate katapoolsete ja anapoolsete protsesside temaatikast saan aru nii, et katapoolsed protsessid on paratamatud, kuid anaboolseid protsesse ilma lihastreeninguta ju võimalik saavutada ei ole. Võtmeküsimus lihasmassi suurenemise seisukohalt on selles, et kuidas võimalikult kiiresti elimineerida lihaste lagunemine raske treeningu tagajärjel, et domineerima saaksid hakata anaboolsed protsessid.

    Lühidalt-palun asja veelkord selgitada, et asi oleks klaar nii mulle ja kõigile teistele, kellele kogu see asi pisut segasevõitu on. ........................................

    Täielikult seda vältida ei olegi võimalik, kuid selleks ongi olemas sellised proteiini segud mina kohe vahetult peale jõutrenni juua. Nn- hüdrolüüsitud segud, (veelgi kiiremini omastatavaks tehtud. Kindlasti peab seal olema peale valkude ka paras kogus sv.

    NB! otsi artiklitest "Treeningjärgne toitumine". Sealt saad oma küsimustele vastused. Samuti loe põhjalikult artiklit " Valgud"....


  9. Selge OldMan, ma lähen lasen ennast maha. Pea 17 aastat olen valesti treeninud. KRT  küll, jummala puusse ikka. USKUMATU. Loll pea on ikka keha nuhtluseks nagu ütles mu esimese klassi klassijuhataja. Tal oli õigus. Olgu muld Talle kerge.

    Nii läksin, enam te mu lolle kommentaare ja õpetusi siin, ega ka mujal ei kuule.

    Olge targad! Püüdke olla....

    3x .........meister ja 3x............meister mingis asjas: Marek Kalmus. :(

    Nuux, nuux !

    Ma olen näinud ja käinud nii suures haiglas, nagu Maarjamõisa kliinik, kus olid ainult sportlased, ja mitte ainult traumadega.

    Tore on, ma ka nüüd siin. Lasin natuke mööda, krt teist padrunit ka ei olnud enam.... Nuux, nuux....... ;)

    Seda ma kartsin jah, et sa sõelapõhjaks lased ennast. :P

    Teema juurde tagasi, siis sina rääkisid lühiajalisest valust seeria lõpus, mina - pikaajalisest valust järgnevatel päevadel. Õigus mõlematel. ;)

    Mu jutt kehtib ka treeningjärgsetele päevadel, Minu lihased on alati valusad olnud. Valutama hakkavad nad mul 12h peale trenni ja kestab see 5-6 päeva. Kuna treenin ühel päeval ainult üks lihasgrupp korraga siis kordub mul sama lihas iga 7-8 päev. Vahel isegi 9 päev. Sõltub sellest kas teen 2 või 1 täieliku puhkepäeva vahele. Aga jah valutanud on nad alati, vahel rohkem vahel vähem.

    Mida tahaks öelda noortele.

    Minu arvamus on , et LIHAS PEAB JÄÄMA VALUSAKS, ÜKSKÕIK KAS SIIS ROHKEM VÕI VÄHEM. TÄHTIS ON SEE, ET UUT TREENINGUT EI TEHTA ENNE SELLELE LIHASELE, KUI VALUST ON MÖÖDAS, KORDAN M Ö Ö D A S ÜKS VEELPAREM KAKS PÄEVA.

    Just seda tõsiasja eirates tehakse oluline viga. Ollakse väga kinni etteantud programmis, näiteks 3+1 või 4+1 ja vaatamata sellele mis ütleb keha, alustatakse uue treeninguga.

    ENNE UUT TREENINGUT OLGU LIHASEST VALU TÄIESTI KADUNUD.

    VEEL:

    OldMan-i väite järgi, et lihas ei tohi valutada ja see on märk liiga tugevast treeningust, siis mina seda õigeks ei pea. Kui oled ennast rohkem piinanud trennis tuleb võtta natuke pikem taastumis aeg. Teha lisapuhkepäevi.

    Mis mõte on treenida raskustega mis lihastele mingit mõju ei avalda ( ei lõhu neid)

    Sest just trenningul me lihast sõna otseses mõttes peame lõhkuma, kui soovime , et lihasmass kasvaks.

    VALU: Treeningul tekkinud mikrorebestused lihastes ja selle tagajärjel tekkinud kerge põletik neis. Organism reageerib nüüd sellele nii, et järgmiseks trenniks üritab ta need rebestused taastada, kokku kasvatada. Seda nüüd aga väikse varuga, et sama koormus neile enam häda ei teeks. SEDA VÕIB NIMETADA KA ORGANINSMI KAITSE REFLEKSIKS. Selleks on aga vaja aega.

    Tehes nüüd aga näiteks uue treeningu veel taastumata, kokku kasvamata lihasele siis ei saa ju olla arengust juttugi (lihaste kasvust) lõhume rohkem kui anname aega kokku kasvamiseks. Ja taastuma peaks lihas väikese varuga, selleks siis see 1-2 päeva peale valu. Seda nimetatakse siis superkompensatsiooniks.

    VEELKORD:

    Ei saa ainult tulistada, vaja on ka laadida ja seda pidevalt ! ! !

    Tulistamine: Treening jõu välja paiskamine.

    Laadimine: Õige toitumine, aeg, korralik puhkus.

    Mõni võib ju nüüd küsida, et miks teha nii tugevalt trenni ja nii pikalt taastuda? Et kas poleks mõtet teha natuke kergemalt ja samas nõuaks see ka vähem taastumis aega?

    Vastan: Soovitan sellist varianti omadest kogemustest ja võin öelda, et edasiminek on kindlustatud ja kokkuvõttes arenete mingi ajaga rohkem (näit aasta) kui tihedamalt ja kergemalt treenides.

    Muuseas ma pole selle variandi ainuke pooldaja. Maailmas on muide mitmeid tuntuid harjutajaid olnud ja on ka praegu kes seda pooldavad.

    Oleme seda proovinud ka noorte juures, ja mitte ühe sportlasega.

    Tulemused on olnud märgatavalt kiiremad kui neil kes treenisid tihedamalt ja sellest tingitult ka kergemalt.

    NB! Räägin alati seda mida olen ise kogenud OMA treeningutes, ja seda mida olen järgi proovinud ka teiste peal. :(


  10. Selge OldMan, ma lähen lasen ennast maha. Pea 17 aastat olen valesti treeninud. KRT  küll, jummala puusse ikka. USKUMATU. Loll pea on ikka keha nuhtluseks nagu ütles mu esimese klassi klassijuhataja. Tal oli õigus. Olgu muld Talle kerge.

    Nii läksin, enam te mu lolle kommentaare ja õpetusi siin, ega ka mujal ei kuule.

    Olge targad! Püüdke olla....

    3x .........meister ja 3x............meister mingis asjas: Marek Kalmus. <_<

    Nuux, nuux !

    Ma olen näinud ja käinud nii suures haiglas, nagu Maarjamõisa kliinik, kus olid ainult sportlased, ja mitte ainult traumadega.

    Tore on, ma ka nüüd siin. Lasin natuke mööda, krt teist padrunit ka ei olnud enam.... Nuux, nuux....... ;)


  11. Igasuguse valuga annab organism inimesele märku, et midagi on valesti ja pööra minule tähelepanu (nt. hambavalu, peavalu, lihasvalu jne.). Valu tekitab stressi. Stressis lihased ei arene.

    Või ma olen millestki valesti aru saanud.

    OldMan... Valu võib olla väga erinev. Lihasevalu trenni, seeria lõpus küll selle alla ei käi. Kui me treeniks meeldiva tundega, lõpetaksime seeria seisundis mis lubaks veel paar kordust teha, siis ei ole ka arengut. Sportlik treening peabki organismile stressi tekitama. Organism peab sellega kohanema ja ainult nii saamegi me tugevamaks vastupidavamaks kiiremaks. Loomulikult ei tohi see stress olla liiga tugev ja taastumisaeg liiga lühike sellest välja tulemiseks. Sellisel juhul on jah seisak ja isegi taandarenemine kindlustatud. Valul ja valul on vahe. Nii nagu ka valutundlikusel erinevate inimeste vahel. Mõnele tundub füüsilise koormusjärgne lihasvalu väljakannatamatuna, teine naudib seda. Mõnele on erilase nõelamine katastroof, teine võib endal ise noaga sõrme maha lõigata ja ei tee suurt teist nägugi. (isiklikult selliseid ei tunne, aga olen lugenud sellistest)

    Või olen ma millestki valesti aru saanud? :)

    Võib-olla tõesti oleks pidanud, need pea 17 aastat kangitreeninguid tegema, lõpetama enne kui valu lihastes tekib??

    ÄKKI OLEKSIN SIIS POOLE SUUREM PRAEGU? <_<

    Mina arvan, et kui sa oleksid treeninud ilma valuta, siis oleks Coleman sinuga võrreldes poisike. B)

    Ülekoormusest võib tekkida raskekujuline lihaste kahjustus, mille tunnusteks on lihasnõrkus, valu, palavik, punast värvi uriin. Sellega võib kaasneda uriini suur müoglobiinisisaldus, mis võib viia ägeda neerupuudulikkuseni.

    Selge OldMan, ma lähen lasen ennast maha. Pea 17 aastat olen valesti treeninud. KRT küll, jummala puusse ikka. USKUMATU. Loll pea on ikka keha nuhtluseks nagu ütles mu esimese klassi klassijuhataja. Tal oli õigus. Olgu muld Talle kerge.

    Nii läksin, enam te mu lolle kommentaare ja õpetusi siin, ega ka mujal ei kuule.

    Olge targad! Püüdke olla....

    3x .........meister ja 3x............meister mingis asjas: Marek Kalmus. ;)


  12. Igasuguse valuga annab organism inimesele märku, et midagi on valesti ja pööra minule tähelepanu (nt. hambavalu, peavalu, lihasvalu jne.). Valu tekitab stressi. Stressis lihased ei arene.

    Või ma olen millestki valesti aru saanud.

    OldMan... Valu võib olla väga erinev. Lihasevalu trenni, seeria lõpus küll selle alla ei käi. Kui me treeniks meeldiva tundega, lõpetaksime seeria seisundis mis lubaks veel paar kordust teha, siis ei ole ka arengut. Sportlik treening peabki organismile stressi tekitama. Organism peab sellega kohanema ja ainult nii saamegi me tugevamaks vastupidavamaks kiiremaks. Loomulikult ei tohi see stress olla liiga tugev ja taastumisaeg liiga lühike sellest välja tulemiseks. Sellisel juhul on jah seisak ja isegi taandarenemine kindlustatud. Valul ja valul on vahe. Nii nagu ka valutundlikusel erinevate inimeste vahel. Mõnele tundub füüsilise koormusjärgne lihasvalu väljakannatamatuna, teine naudib seda. Mõnele on erilase nõelamine katastroof, teine võib endal ise noaga sõrme maha lõigata ja ei tee suurt teist nägugi. (isiklikult selliseid ei tunne, aga olen lugenud sellistest)

    Või olen ma millestki valesti aru saanud? ;)

    Võib-olla tõesti oleks pidanud, need pea 17 aastat kangitreeninguid tegema, lõpetama enne kui valu lihastes tekib??

    ÄKKI OLEKSIN SIIS POOLE SUUREM PRAEGU? <_<


  13. kükk 310 kg

    jalapress vist siis 45 naelased = 20 kilosed, noid tundus et oli 18 tükki peal, et siis 360 kilo lõpus raskus vist. või ma eksin kuskil

    ei olegi palju juu

    ;)

    äkki oli kahelpool 360kg. ........???? Kokku seega 720 mis oleks loogilisem. Ise teen ka max seeriat seal 650-700kg.

    Mina muidugi neid kettaid seal Mariusz-i masinal ei lugenud, oletan ainult... <_<


  14. Aga mis see tähendab, kui viimaste seeriate-korduste ajal lihas lausa meeletult valutab, see on hirmsalt segav, vahel olen seeria enne lihase ära väsimist just valu pärast ära lõpetanud, ei suuda lihtsalt kannatada.

    Mis seda valu põhjustab, mis valesti on/mida ette võtta?

    Oled kuulnud väljendit....Pole valu , pole tulemust!.....?? Eks see natuke seda tähendabki

    Ehk siis teisiti öeldes see valu pingutuse, seeria lõpus on PIIMHAPE mis kuhjub lihases. Seeriat sooritades töötab lihas anaeroobses seisundis (hapnikuvõlas) ja pinges lihase vere tagasivool on häiritud. Seega see kuhjub ja nö "mürgitab, halvab" lihasetöö lühikeseks ajaks.


  15. Aga mis see tähendab, kui viimaste seeriate-korduste ajal lihas lausa meeletult valutab, see on hirmsalt segav, vahel olen seeria enne lihase ära väsimist just valu pärast ära lõpetanud, ei suuda lihtsalt kannatada.

    Mis seda valu põhjustab, mis valesti on/mida ette võtta?

    Oled kuulnud väljendit....Pole valu , pole tulemust!.....?? Eks see natuke seda tähendabki

×