Jump to content

Marek Kalmus

Kasutajad
  • Sisu loend

    732
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Marek Kalmus


  1. Kuule OldMan, jäta juba järgi. kui palju on sul enda kogemusi ja palju on sul õpilasi kelle peal oled neid raamatutarkusi proovinud.

    Ei ole kahjuks alati nii nagu raamatud kirjutavad, tihti isegi üldsegi mitte. Miks ma sellele vennale jalgadele pikki seeriaid soovitan, on sellepärast, et inimene ei soovi jalgadele lisa massi . Tõsi mingil määral muutub lihas tihedamaks ja raskemaks niikuinii, Sellest ei pääse kui lihast koormad, ükskõik siis kuidas.

    Antud situatsioonis on minu pakutud variant siiski parim mida saab talle soovitada.

    OldMan juba sinu soovituste sõnastused on tihti sellised , nagu oleks raamatust või siitsamast foorumist vastavate teemade alt ümber kirjutatud.

    Ära saa valesti minust aru, usun, et oled õppinud mees ja tead kindlasti sportlikust treeningust palju. Kuid olen enam kui veendunud, et praktika pool jätab sul kõvasti soovida. Tihti paned samamoodi puusse nagu raamatuteski ja mida inimene kes on praktiseerinud iialgi areneda soovivale sportlasele ei soovitaks.

    Ära pea viha OldMan. B)


  2. Loomulikult kasutavad sprinterid samasuguseid harjutusi nagu kulturistidki, mass, max jõud. Kuid põhirõhk on ka saalis treenides plahvatusliku jõu arendamise suunaga.

    Ja muidugi kõiksugu hüpped ja hüpete seeriad, selleks pead tõesti otsima kirjandusest abi kus seda kindlasti täpsemalt selgitatakse.

    Olen veendunud, et sellised raamatud on olemas. Mine raamatukokku ja tuhni.


  3. to OldMan

    Paljalt säärelihase treenimisest pikkade seeriatega hüppevõime parandamiseks ei piisa, tegelikult annab see isegi 0 efekti, ilma hüpeteta pole lootustki kõrgemale hüppama hakata.

    Loomulikult võid säärt treenida niimoodi aga hüppevõimet sellega üksi ei parand.

    Hüppeid tehes areneb ka reie nelipea lihase plahvatuslik jõud mis ei ole vähem tähtis hüppevõime suurendamisel. B)


  4. Hüppevõime parandamiseks ära hakka suuri raskusi punnima. Piisab kui võtad 70-80% kehakaalust kangi turjale ja teed selliseid seeriaid. Lased ennast poolkükki ja hoiad seda asendit 30 sek. sirutad kui tunned et suudad uuesti siis jälle poolkükki ja hoiad 20 sek, huuesti sirutad ja veelkorra hoiad ennast poolkükis 10sek.

    nii tee 3 seeraiat.

    Nüüd kui oled rahunenud võit teha poolükist koos põlvetõstetega ülesse hüppeid.(keharaskusega, pole mõtet teha kangiga hüppeid lõhud nii selga põlvi kui ka oma achilleuse kõõlust mõtetult) Alusta 20hüppest seerias. Ajapikku kasvata see 50 neni.

    Ühes trennis ära tee üle 5 seeria.

    Ise kasutasin just selliseid harjutusi hüppevõime ja plahvatusliku jõu suurendamiseks kui trekil ratast sõitsin, mõjusid väga hästi. Näiteks kui ma enne sain korvi mängides suure vaevaga, ühe käega jooksupealt palli pealt korvi, siis ühe talve jooksul kasvas hüppevõime niipalju, et seisin korvi all ja ülessehüpates panin kahe käega palli pealt.

    Pulloveri võid panna mõlemale päevale nii selja kui rinna ja rohkem pole vajagi kui 3 seeriat a`kuni 12x.

    Reie tagumist osa tee 5 seeriat a´15x

    ja istudes nelipea otsa, ehk säärte sirutusi samuti.

    Soovitan siiski kasutada vahel ka jalapressi nii nagu kirjutasin. pikki seeriaid. B)


  5. Jalgade massi saad natuke vähendada pikkade seeriatega kuni 30 x-dust seerias.

    Pullover mõjutab võrdselt nii rinna alumist osa kui selja lailihase ülemist välimist äärt. Selja harjutus ülevalt alt haardega tõmbed mõjutavad siiski rohkem selja lailihast, kuigi jah kui biits on tugev siis on selja väsimuse tekkides raskem selga kontrollida ja biitsa välja lülitada.

    ei saanud aru harjutusest kõhuli horisontaalpingil???

    Kas teedksid hantliga? kui jah siis on see puhtalt õla harjutus.???

    Täpsusta...


  6. jalgadele soovitaksin lisada ka jalapress harjutuse, seda siis surumis masinal , säästad nii selga kui ka põlveliigeseid. ja pole vaja kasutada suurt raskust vaid teha seda liigutust ilma peatuseta ja aeglaselt. näiteks 4 seeriat 20-12 kordust raskus siis natuke suurenev. Seda suurenevat raskust võid kasutada ka ülakeha puhul annab massi kasvuks natuke rohkem lootust.

    Ülakehale võid lisada veel riti üle horisontaalpingi hantlige ületõmbed, ehk siis pullover-i. Samuti kasuta suurenevat raskust ja vähenevat kordust, antud harjutuse puhul siis 15, 12, 10x-ust.

    Ka biitsepsile võiksid eraldi ühe harjutuse teha , mis sellest , et selga treenides saab ta koormust, peale selga kohe ka üks harjutus biitsepsile näitex Sirge kangiga ja Scotti pingil ehk siis noodipuldil nagu mõned ütlevad. Kasuta jällegi suurenevat raskust. 3s. ja 15,12,10x.

    Ei väsi mainimast , et õige toitumine sinna juurde ja soovitud ülakeha lisamass tuleb igal-juhul.


  7. Võistlemas näeb mind, ma loodan juba 6 nov. Narvas. See on siis WFF liinis toimuv Fitnessi Eesti meistrivõistlus. Ja kaks nädalat hiljem Leedus sama liiga Maailmameistrivõistlustel. Olgu see siis nö. soojenduseks kevadel mulle uuesti avaneva IFBB liiga jaoks. Siis juba kulturism...


  8. SPESIAALSELT selle mõttega, et lihast kasvatada, hakkasin treenima 19 aastasel, kaalusin siis 90-95kg.

    :D Algusaja trennid olid ikka praegu tagasi vaadates naljakad. Mul oli 1 paar 16 kg hantleid ja 38 kg kang. Tegin siis näiteks rinna trenni nii:

    12.30 tuli raadiost järjejutt, kogu selle aja nö. surusin ja lendasin vaheldumisi horisontaal pigil.

    Surusin mingi 30 kordust ja kohe lendasin samapalju otsa ja kohe jälle surumine. Lõpupoole kordused natuke vähenesid kuid seeriate vahe oli täpselt nii pikk kui jõudsin kangi alusele panna ja hantlid võtta. Ise muidugi kuulasin raadiost järjejuttu. B)

    Sama meetodit kasutasin ka biitsepsi ja jala suhtes.

    selga ja õlga alguses , esimene aasta üldse ei treeninud. Polnud vahendeid.

    Siis sai tehtud juurde selja plokk ja jala tagaosa masin.

    Loomulikult muutusid aastapärast ka treening kavad ja harjutusi lisandus juurde.

    Põhimõtteliselt juba üsna alguses oli mu kava (keha) jagatud kolmeks. Tegin siis seda seni kuni vähegi suutsin ilma puhkepäevadeta. Vahel isegi 3 nädalat järjest.

    Harvad polnud ka juhtumid kui hommikul tegin trenni üksi ära ja õhtul kui sõbrad tulid, siis panin sama trenni korra veel. (segane) :D

    See muidugi kaua nii kesta ei saanud sest hakkasin tundma, et miskit on valesti. Polnud ka suurt infi asja kohta, Nii et katsetasin edasi.

    Minu suurim areng ja hüpe toimusid siis, kui hakkasin treenima nii, et hommikul suur lihasgrupp ja õhtul väike. Loomulikult üritasin ennast sundida siis juba varakult enne kurnatust puhkama. Tegin ühe puhkepäeva nädalas. Kuid ega see alati ei õnnestunud.)) Tahtmine suureks saada oli nii suur.)

    Selline meetod õigustas ennast pikalt , aastani 1998 kui hakkasin asja analüüsima ja jõudsin järeldusele, et vaatamata kvaliteedi paranemisest ei olnud ma viimasel treeningaastal absoluutselt kasvanud.

    1999 aastal kakkasin katsetama kava, kus tegin igapäev ainult ühe lihasgrupi.

    See oli mega. raskused hakkasid kasvama peale teist treening nädalalt just nagu päris alguses.))

    Aastaga kasvasin 3 kg. Olin selle ajani treeninud juba 10 aastat.

    Kasutan seda meetodid siiani väikeste muutustega, ex ma otsin ikka seda mis mu kehale praegu kõige paremini sobiks. Teatavasti muutub keha koguaeg, vananeb, ja tuleb siis vingerdada ja mõelda ja proovida mis hetkel paremini sobib.

    Alguses 1989 kui alustasin polnud saada mingit toidulisandit, Mäletan, et paar aastat hiljem, käisime Võru piimakombinaadis ja ostsime 50 kg. vadakupulbri kotte. See oli siis 80% valk. Maitse oli nii jälk, et enne koksi ära joomist pidid keskenduma, et mitte joomise ajal ropsima hakata :D .

    Lahustada sai seda ainult nii nagu emad kodus nisujahust kastet teevad, et alguses natuke vett ja segasid valmis sellise vedela taigna ja alles siis panid vett juurde.

    Kui oleks kohe palju vett pannud oleks olnud jook tükkis ja seda siis poleks ilma miksrita suutnud keegi lahustada.

    Oma esimese normaalse toidulisandi ehk proteiini koksi sain alles 1995 aastal kui mul käis külas kirjasõber Ameerikast. Tõi siis mulle paar potti. See oli nagu vedel plombiir kui seda jõid, väga maitsev ja trenni oli ka mega teha. Kahjuks ei mäleta enam selle toote nime.

    Vot sellised lood :D


  9. see, kui sa talle rahu annad lahendab muidugi asja ajutiselt. edaspidi kui raskus jälle suureneb (koormus ) tekib see taas.

    Ise olen treeninud alati kui valu väga suur ei ole ja ex see väike valu käib asja juurde. Jaan Talts on öelnud, et kui kusagilt ei valuta siis pole ka vaeva nähtud.

    Kasuta võimalusel randmeid toetavaid kindaid või spets rihmu, ise treenin alati randme rihmadega, kuigi hetkel mingit jama pole, tean et ilma treenides need mingi aja pärast tekiksid.


  10. Omaltpoolt teeks ettepaneku, et see kes kannab tiitlit "SPETSIALIST" PEAKS IKKA ESINEMA SIIN FOORUMIS OMA NIMEGA. MIs kuradi spets sa oled sihuke kes oma nime ei avalda. Mingi Old Man????? Tahaks ikka teada kellega tegu, kas tõega oma ala spetsiga või vennaga, kes on oma tiitli saanud ei tea mis teenete eest siin foorumis. Või veelhullem, ise selle endale omistanud.

    Toetan rambo venda!!!!! Olen aeg-ajalt lugenud neid komme siin foorumis ja siin oleks ikka palju muud mida tasuks tõesti kustutada... mÕNI AJAB IKKA NII K....DI LOLLI MÖGA, ET ANNA MINNA.))

    :unsure: kelle karvane käsi siin küll mängus on? :D

    Ohhhh, tegelikult vahet pole, minagi kirjutasin praegu selle teksti siia selleks et natukenegi tähelepanu saada.

    OLEN NIIII ÜKSI :huh::D:o


  11. Soovitaksin siiki puhkepäeva järgselt, kui kava on loogiliselt koostatud siis ei sega ka sinu kurnatud eelisarendada soovitud lihas järgnevatel päevadel teiste l.gruppide treenimist.

    Loomulikult kui saad endale lubada ükskõik mis päeval saali minna siis soovitaks puhkepäevi teha just siis kui tunned et selleks on vajadust. Siis ei sõltu sellest, et vot k....t pean täna trenni ära tegema, sest homme ei saa saali minna. Kui muud võimalust ei ole siis on see muidugi parem sellest kui üldse ei tee, aga keha ja vaim peavad olema saali minnes super värsked, siis tuleb ka mega trenn ja see ju massi kasvatamise üks aluseid. Dieedi ja võistluseks valmistumise ajal on lood natuke küll teised. :huh:

×