Jump to content

Marek Kalmus

Kasutajad
  • Sisu loend

    732
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Marek Kalmus


  1. Narvas oli see nüüd ainult kilo suurem kui mu viimastel võistlusel Fitnessi karikal 2004 ja kulturismi karikal 2004aasta kevadel.

    Vorm on natuke parem, kuivem ja eks ma olen natuke kasvanud ka, jõunäitajad on nii mõneski harjutuses suuremad.

    Kaal oli Narvas 111. Eelmise päeva lõunaajal enne laadimist aga 108.

    2004 aasta kevadel olid need näitajad 107 ja 110.


  2. kava ja lihaste jaotus jääb samaks. Samaks jäävad ka harjutused, selle vahega, et kordusi seerias teed vähem ja üritad suurendada raskusi seerias.

    Korduste arv on vähenev kuuest kolmeni. Iga seeria püüad tõsta raskust .Mina olen jõu tsüklil just nii teinud ja seni tulemuslikult. Edasi tuleb juba lihasmassi kasvatav periood kus kordused tõusevad seerias kuni 10-neni. Väikeste lihasgruppide puhul isegi 8-12 kordust.


  3. Selle jõmmi kohta, kui ta ka olemas on kusagil siis kaldun arvama, et mehel kes pole enne võistelnud vaevalt et võita õnnestub. Lihtsalt ka laval esinemiseks peab olema kogemust, Eestis on mitmeid vendi kes on päris asjalikud kuid kui lavale astuvad kaovad kuidagi ära, jäävad märkamatuks. Viga selles, et ei osta poseerida ja antakse sellega kogenenumale suur eelis, kuigi ise ollakse parem.

    Nii, et ärge kohe mitte alahinnake poseerimis oskust! ! ! ! ! B)


  4. Kannan oma karistust veel täpselt 5 kuud. See peaks lõppema 4 aprill 2006 aastal.

    Seega kulturismi laval näete mind alates kevadest. Praegu, sügisel teen aga 2 võistlust fitnessis. Need on WFF liiga Eesti MV-sed 6 nov. Narvas ja 20 nov. Maailmameistrivõistlused Leedus, Vilnjuses. B)


  5. Tere! See on 5 kuuline tsükkel kus alguses on harjumise faas, seejärel arendatakse jõudu ja kevadepoole minnakse üle natuke kiiruse ja vastupidavuse peale.

    Mul on see kava teises arvutis , homme ülehomme saadan sulle kui kirjutad mulle marek@avancia.ee peale.

    Sellejärgi teevad ka meie TÜ akadeemilise SK. ratturid. Tulemused on igaljuhul rattas iga aasta paranenud.)


  6. Mingit laadimist pole mõtet teha, see meetod on aegunud ja kasu oleks sellest laadimisest ainult vesise massi kasvuks esimesel nädalal, jõudu sul sellearvelt kiiremini ei tule pea s....agi. Uuem meetod on 5g enne trenni koksi sisse ja kohe peale trenni 5g koos glükoosiga, loomulikult siis vesi ka.) Või valgukoksi sisse mille peale trenni endale sisse valad. Nii kasutatakse seda kuni kolm kuud järjest, isegi pikemalt. Lõpptulemus on igaljuhul parem kui selle laadimisega jamada.

    Selleks et kreatiin kahjulikult organismile mõjuks peab seda ikka ülsuurtes doosides sisse endale ajama. Sellistel kogustel pole aga vähimatki mõtet. See kas sa kogemata saad 10g asemel päevas 15-20g. kahjulik kindlasti ei ole.

    5g?????? Väiksem teelusikas väikse kuhjaga. On olemas spets kopsikud, vähemalt olid TaiKane kreatiiniga kaasas. See oli minuteada 5g, võin ka exida siin. Seda küsi Otti käest.


  7. AGA SELLEPÄRAST, ET OLDMAN LÖÖB OMA TEKSTI SIIA RAAMATUTEST ÜMBER JA TAHAB................... MA EI TEAGI MIDA TA TAHAB.

    RASKEKAALU TÕSTJA AGA TAHAB ARENEDA JA JÄRJEST UUSI REKORDEID TÕSTA.

    KUNAGI ARVASID INIMESED, ET MAA KUS NAD ELAVAD ASUB KOLME VAALA SELJAS JA ON LAPIK NAGU PANNKOOK MILLE ÄÄRELT SAAB ALLA VAATADA.

    AJA MÖÖDUDES SELGUS AGA MIDAGI MUUD.

    ÄKKI OLDMAN, EI OLNUD RAAMUTU AUTORITEL JUST KÕIGES ÕIGUS, ÄKKI TEHTI MINGI VIGA.?

    MIS MUIDU SELETAB SEDA, ET KÕIK KES TREENIVAD LIHASGRUPPI IGA 144H JA KA PIKEMA AJA TAGNT SIISKI OMA ARENGUS EDASI LIIGUVAD.

    TUNDUB ET RAAMATU AUTORITEL ON SIISKI MIDAGI KAHE SILMAVAHELE JÄÄNUD.

    MIS SEE ON? AUSALT, MINA EI TEA. AGA MISKIGA NAD SIISKI PUUSSE PANID.. :)


  8. Kõik sõltub sellest palju sa seeriaid kokku teed?

    Soovitan suurtele lihasgruppidele mitte rohkem kui 15 seeriat ja väikestele kuni 12 seeriat trennis.

    See aga , et teed korraga ainult ühte lihast on tegelikult hea, seda aga sellisel juhul kui antud seeriatega suudad lihase max ära kurnata.

    Hea on see selleks, et lihas saab pika taastumise. Mis on kasvamise üheks alusex . Algajad ongi tihti hädas sellega, et koormavad lihast liiga sageli ja areng on kas siis aeglane, või puudub üldse. Siiski ei tohiks taastumine ka olla pikem kui 7 päeva. Seda kindlasti sinu taseme juures. (pakun, et sa väga staa?ikas tegija ei ole)

    Seitmepäevane taastumine on tegelikult üsna lollikindel. Ületreenimise oht on null ja areng toimub igaljuhul, olenemata tegelikult tasemest. Arengu kiirus sõltub aga suuresti sellest kui läbi sa suudad lihase võtta trennis ja seda siis nende seeriatega milles alguses oli juttu.

    Olen kindel , et paljud õpetatud koolitatud tarkpead ei kiida seda süsteemi algajale sobivaks. Kui selliseid leidub siis palun vaidleme mail-i teel . marek@avancia.ee :)


  9. Pead lihtsalt minema spordiklubisse ja seal treeneriga rääkima, Usu , keegi ei vaata sind imalikult kui aga peakski, siis pole vaja sellest välja teha. See on sellisel juhul vaataja probleem. Usu et kui ka on sellised kes sind peaksid imalikult vaatama, siis mõne aja möödudes, kui ise oled piisavalt visa, tulevad nad ja tunnustavad nad sind sinu tubliduses.

    Võta ennast kokku, mõtle, et selline sina on ajutine ja õige pea.......

    Annan sulle mõttes pool oma julgusest kaasa esialgu, tee esimene samm.) :)


  10. Mitte harjutuste hulk ega harjutus ei ole niivõrd tähtis vaid see kuidas harjutust sooritada. Uskuge, siin on väga suur vahe kas olla biitsepsit tehes 3 seeriat mõttega asja kallal, või 13 seeriat lihtsalt läbi teha. Siin kehtib täielikult selline ütlus nagu filmis "Kevade" et parem pool aga see olgu hästi tehtud ja ise.

    Võid ju OldMan-i rahustuseks siis kas triitsepsil ühe harjutuse ära jätta või biitsepsile ühe lisada. Vähemalt luba talle seda, siis ehk rahuneb maha. B)


  11. Ümbermõõt üksi ei näita midagi, Lihase kvaliteet, töötlus on see mis muljet avalda. Käsi võib ka 60cm olla , aga kui ta on üks jäme tuim pakk ei avalda see eriti muljet. Sealsamas kõrval võib 45cm biitseps näida hoopis võimsam.

    Võtame näiteks Ott Kiivika. Massi perioodil pole tal käsi nagu ollagi, kui ta aga võistlusvormi jõuab (tõeliselt heasse vormis) siis avaldavad need biitsepsid igaljuhul muljet.

×