Jump to content

JungaTroll

Kasutajad
  • Sisu loend

    815
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    9

Koik JungaTroll postitused

  1. Jooksime sissepakitult!

    Kui veab, saad kuumarabanduse kui õigel ajal ei lõpeta. Sulle lihtsalt tundub lühikeses dressis joostes, et sa ei higista, sest higi aurab ära.
  2. Kodune jõusaali kava

    Ilmselt kodus siiski väga suurt kangi ei saa olla (kui on, siis alumised naabrid tulevad teevad selle peagi väiksemaks ). Suurt osa ülakehast treenivad kodus lõuatõmbed. Kui raskust jääb puudu, siis nt. ise võtan seljakoti ja pistan sinna 10kg ketta sisse ja tõmban lõuga. Tööd saab suur osa ülakehast. Teiseks võtan sama seljakoti, jalad toolidele ja kätekõverdused. Teine suur osa ülakehast tehtud.
  3. Kuidas alustada jooksmisega?

    Kui sind ei panda 3 kuu pärast seina äärde ja ei lasta maha kui sa alla 10 min ei jookse, siis ütleks - ei ole oluline. Olulisem on see, kas sa suudaks ka 5, 10, 15 aasta pärast samamoodi joosta. Ehk, klassikaliselt (pean silmas seda, et ilmselt tuleb keegi kohe ja ütleb et see on kõik "vana kooli" teema) alustatakse ikka põhja alla tegemisega. On suur kvalitatiivne vahe su enese tervise jaoks ja edasise saavutusvõime tõusu mõttes, millises olukorras sa selle 3,2 km 10 minutiga joostes lõpetad. Kas see 10 minutit on saavutatud anaeroobse läve üles ajamisega, valu alla surumisega ja peale finišit niidetult maha langedes või on see 3,2 km joon vaid lendstart ja jaksad jätkata sama tempoga ka 6,4 või 9,6 või 12,8 km. Mõnevõrra ettevaatlikuks teevadki viidatud sümptomid. Ehk on saavutuste tõstmise tempo olnud liiga kiire ja vahele jäänud põhivastupidavuse ja liikumise ökonoomsuse arendamine, anda aega liigestele, kõõlustele ja sidemetele areneda?
  4. Kaalu langetamine

    Mõnevõrra mäletan veel seda tunnet küll kui olin 118 kg. Muidugi ka tol ajal ma mõõdutundetult suvalisi asju näost sisse ei ajanud, kuid eks häid asju sai lihtsalt liiga palju söödud. Küll aga paistavad siit silma sõna "üritanud" erineva subjektiga - süüa teisiti, veidi liikuda, pidada dieete. Kõiges jääb kõlama ilmselt ka ise tajutud ebapiisavus. Kas ei ole nii, et pigem jääb liiga palju aega üle mitte midagi tegemise peale? Ja nii tükivadki neisse tühjadesse tundidesse sisse kõikvõimalikud rämpstoidud ja nende teleka ees surnuks löömine koos ajaga. Ja pidevalt peas taguv mõte, et võtaks midagi ette - või siis leiaks võimaluse mitte võtta - kasvõi selle näol, et postitaks foorumisse kirja, seejärel ootaks vastust. Ja nii edasi. Antud juhul soovitaks mina pigem mitte püüda ise kodus alustada dieedist vaid sellest, et hakata täitma neid "vabu õhtuid" mingi rutiinse tegevusega. Kõige parem - mine rahva hulka. Võta ette mõni rühmatreening, näiteks BodyPump (seal ei pea ringi hüplema). Käi seal sama kindlalt nagu homme saabub jälle päev. Ilma ühegi vabanduseta. Hoia esialgu kõrvale jõusaalist ja rattasõidust, sest jõusaalis on liiga lihtne looderdada, rattal on aga ükskama, kas sa täna sõidad või ei. Kui see tundub liiga lihtne - pakkida asjad, võtta kott selga ja minna kohale - siis on kurja juur leitud. Edasi juuruta sama rutiin kõikjal mujal - tõuse üles mitte siis kui uni ära läheb ja kontorist ära lahku siis kui "viitsimine otsa saab". Söö õigetel aegadel ja täpselt. Levita kogu elustiili muutust lõpuks tervele päevale ja ühel hetkel sa ei keskendu enam pidevalt peas vasardavale mõttele, kuidas vältida õhtust õgimist või sellele, et "homme üritaks". Ja usu mind, õnneks on selline muutus progresseeruv. Algus on raske ja tundub tühine, kuid lõpus on lihtsam ja läheb kiiremini.
  5. Nädalaga 3kg juurde

    Et kujutad ette, et oled inimnäoline proteiinimuundur? Kui see lihase kasvatamine oleks nii lihtne, et aja vaid valku näost sisse. Kui organismile pole põhjust antud lihast kasvatada (spetsiifiline koormus), siis lammutatakse see hera sheik ja kohupiim samuti sinna naha vahele valgeks rasvaks. Kuid seejärel vastupidine katse "nädalaga 3kg keharasva maha tagasi" on juba suurusjärk keerulisem.
  6. venitus peale lõuatõmbeid

    Lasku neljakäpakile, pane käed ette kaugele maha. Veidi õlgadest laiemalt. Eriti peale lõuatõmbeid hea pidamine higiste kätega. Lasku alla ja taha, sarnaselt nn. child-pose'le. Keha põrandaga paralleelne st. ei suru õlgu väga maha. Põhiline on tõmme taha. Sellises asendis on käed küllalt hästi fikseeritud (higised) kuid samas vabalt. Küljelt-küljele kallutades tuleb ikka paratamatult ühe poolega kiskuda kui teist venitada. Peale mõningat harjutamist on tugev venitus selja lailihases tuntav. Ära kätega samas kuskilt kinni hoia, see viib mõned lihased jällegi pingesse.
  7. FAST DIETMIX

    Päris seda konkreetset pulbrit pole ise tarvitanud, kuid see on tavaline Fasti "no-brainer" - ohutu, kvaliteetne, mõistuspärase koostisega toidulisand või nagu nimigi ütleb, ühe toidukorra asendaja. Ei midagi sellist, mida ei saaks toidust kuid kui ei viitsi eriti mõelda-kombineerida-arvutada, siis võib vabalt süüa nagu iga teist toitugi. Kaalu alandamisel ja tõstmisel ja hoidmisel aitab nagu iga teinegi toit. St. ära mingit imet looda ja pärast pettu.
  8. Kuidas saada lahti rasvast kõhul

    Ajaloolaste väitel algas väike jääaeg Euroopas aastal 1300 ja kestis eelmise sajandi alguseni. Toitu oli vähe üle terve Euroopa ja kord päevas söömine oli sund, mitte vaba valik. Inimesed olid saledad, sest süüa polnud, mitte et nad sõid vaid ideaalseid asju.
  9. Kas hommikusööki peab sööma?

    Püüa saada kätte ka raamat Maximum Muscle, Minimum Fat. Sealt samuti teooria, et vastupidi, päev otsa paastumist ja õhtul üle süües on võimalik saada häid tulemusi. Kuid paastumine ei tähenda täielikku nälgimist vaid alasöömist 20 tunni jooksul ja peale füüsilist koormust on vajalik söömine. Igatahes huvitavalt kirjutatud.
  10. Aeglane taastumine

    Mõned nädalad on tõesti vähene aeg. Seega kolmapäeval veel peale esmaspäevast rasket trenni on veel normaalne väsimust tunda. Kahtlemata mõningad toidulisandid aitavad, kuid lõppude lõpuks on kõik toidulisandid ikkagi vaid passiivsed algelemendid. Ehk justkui maja renoveerimiseks peale pommitamist selle kõrvale laotud valmis ehitusmaterjal. Kui aga töömehi pole, siis võib maja kõrvale laduda neid kasvõi mägedes. Veidi aega läheb selleks, et organism suudaks aktiveerida kiiremini hormonaalse regulatsiooni, ensüümide tootmise jne. peale koormust. Ja siis on võimalik ka paremini kasutada kõikvõimalikke toidulisandeid.
  11. Lõpust: Simply, the question “How Many Carbohydrates Do You Need?” has no singular answer. The goals of the person, the amount and type of activity, their individual needs (e.g. insulin sensitive vs. resistant, whether or not they function well in ketosis or not), their individual goals all determine how many carbs are ideal in the diet. Ehk, pikk jutt, mis on tõesti sisukas, kuid konkreetsed väärtused konkreetse persooni jaoks peab iga konkreetne persoon ise leidma St. vastupidi, süsikate võimalikud piirid on 0-paar tuhat g/päev mis on veelgi laiem kui "vana kooli" dietoloogid soovitavad. Ehk, valiku tegemine on veelgi raskem ja individuaalsem
  12. Vastupidi. Treenituse tõusuga talun erinevaid temperatuure paremini. Trenni tehes algab aga higistamine kiirelt ja on intensiivne. Samas on tõsi, higi ei sisalda palju elektrolüüte, on praktiliselt mage. Küll aga räägivad enamik siinkirjutajatest jõusaalitrennist, kus aeroobne komponent ei ole eriti suur. Mina räägin intensiivsest lihasvastupidavuse treeningust, nt. BodyPump, kus korduste arvud on järjest 100 kandis. Või BodyCombat, mis on vastupidavus ja kiiruslik vastupidavus. BP-s saab esimesed tilgad põrandale soojenduse ajal, kükkide lõpuks on loik maas. Jõusaalis olles muidugi jääb särk selga kuivemaks. Muide, mind on kogu aeg huvitanud Hollika filmides nähtud higistamise omapära. Joostes higistavad kõik sealt kaelast alates. Mul ei ole iial õnnestunud niimoodi higistada, jookse kuidas tahad.
  13. Oot. Mu rasvaprotsent on pidevalt langenud. Hetkel 8%. Treenitus on tõusnud, VOmax tõusnud. Vastupidavus suurenenud. Ja vastupidi, ma higistan BodyPumpis ja BodyCombatis ikka nii, et ka poolpikad paksud püksi on sõna otseses mõttes läbimärjad. BodyCombatis särk lõpuks sõna otseses mõttes tilgub. Minu keha küll ei ole õppinud mingit veekihti tekitama, põrandal on ikka loik maas. Kui BodyPump oli ees ja kohe BodyCombat järgi, siis lendasin enda higiloigu tõttu põrandale selili Soola aga tõesti higis palju pole, varem tekitas higi silmades kipituse, nüüd aga on puha vesi. Veidi soolane.
  14. Naised, see vaatamine on seega ju teil vastastikune siis. Sest kust sa tead, et sind vahitakse? Kui sa lähed hantlriiuli juurde ja silmad otsivad sobivat hantlit, seejärel astud pingi juurde, keskendud harjutusele. Seejärel järgmine, järgmine, järgmine. Kui sa sel ajal ringi ei vahiks, siis sa ju ei teaks, et sind vahitakse? Teiseks, mul on kahju teid kurvastada, kuid enamik mehepoegi ei vahi teid, vaid ootab, et teie teda vahiksite kui nad oma harjutust teevad. Ehk, te ei ole vahtimise subjekt vaid teid vahitakse, et kindel olla et te teda vahite!
  15. Tõeline mure - kaal ei lange

    Üldistatult hormonaalse süsteemi töö muutumine - täiesti võimalik. Üks huvitav raamat antud teemal: http://www.amazon.com/gp/product/B003QMLHL...ZMHWWW276RAS1FR
  16. Huvitav, huvitav. Ehk lisaksid mingi tõsiseltvõetava viite ka. Mitmel puhul oled nimetanud teiste seisukohti "vana kooli" omadeks ja justkui viimase paari aasta jooksul oleks avastatud bioloogias, füsioloogias jms. midagi põhjapanevat, mis kõik seniteatu ümber keerab. No offense, kuid palun viita mõnele materjalile mis antud väidet toetaks. See muudaks kõik arutelud siin foorumites palju tõsiseltvõetavamateks.
  17. Ma ei räägi põhjustest miks või miks mitte elada 30-ks. Ma räägin sellest, et ei ole hetkel olemas laiapõhjalist uurimismaterjali inimeste näol, kes on selle mitmeid kordi läbi teinud ja on hetkel nt. 50-70 aastased. Ma ei räägi ketogeense dieedi ja vanuse vahelisest põhjuslikust seosest.
  18. Vend Vähk Peab liikuma!

    Kõigepealt muidugi Imre, parimad soovid! Kuid, ma ei virise maitse üle. Maitse on ok ja olen söönud ka neid nimetatud õudusi. Kooli ajal sõin veega lõssipulbrit ja muud sodi. Sõin ka vabalt tooreid verivorste. Ma räägin objektiivsest iiveldusest mitu tundi peale Hera söömist. Alla võin kurgust kallata kõike seni kuni tean, et kasulik on. Kas või vihmausse. Rääkisin asjast ka naisele ja tuleb välja, et tema sööb Herat hea meelega ilma mingite kõrvalnähtudeta. Nii et rändas see kott tema kappi. Kuid kuna sain vihjeid, et leidub ka teisi, kellele Hera ei sobi, muutus asi veel huvitavamaks.
  19. Higine - jah! Kuid hais - ei. Igaks trenniks ju läheb ikka puhas riie selga. Vajadusel pesed enne trenni ka oma higistavamad kohad ära ja paned rexona peale. Ja värske higi ei haise. Kaasaegsetesse spordisärkidesse aga imbub higi nii sisse, et ei ole isegi siis aru saada kui särk isegi juba sõna otseses mõttes tilgub. Paraku aga jah, leidub mehi kes hommikul hüppavad voodist riidesse, higipulka ei tunne, kaenla all on võsa ja tulevad siis õhtul jõusaali. Et pärast jõusaali on ainuke pesu päevas. Ja siis tõesti on hais s...st alukatest ja mädanevatest kaenlaaukudest tappev. Olen näinud ka erilisi eksemplare oma väikeses kodulinnas, kes juba enne (!) jõusaali minekut jätavad riietusruumi sellise lebra maha, et olen läinud koju tagasi ja tulnud paari tunni pärast uuesti. Mis aga naistesse puutub, siis see enamasti ei kehti. Nii et NO EXCUSES. Ma olen ise mitu korda öelnud ka oma rühmatrennides, et tänapäeva spordiriided on nii ilusad, et naised, te näete neis väga head välja. Ja pesete end ka hommikul ja õhtul. Ja antiperspirant on teie sõber. Nii et unustage vabandused
  20. kommentaarid kavale

    Need lõuatõmbed on sinna vist kuidagi ära eksinud? Võrreldes muude harjutuste mahtude ja kogustega tunduvad ebaproportsionaalselt vähesed ja väikeste korduste arvuga. Lihtsalt hakkas silma. Või on lihtsalt keha ärritamiseks väike vahepala?
  21. Vend Vähk Peab liikuma!

    Imre, kas HERA, WHEY, HT-R ja PROMIX lähevad kõik samamoodi kurgust alla? WHEY - väga hea. PROMIX - lahustub halvemini, maitse enam-vähem ok. Kuid HERA80 on minu jaoks tõeline jälkus. Pärast on mitu tundi paha olla. Kuid said töö juures muud sodid otsa ja pidin jälle HERA80 kapinurgast välja otsima, kuigi teadsin et sellele järgneb kahetunnine iiveldus.
  22. Muu spordi kõrvalt

    Miks mitte lõuatõmme ja vastavalt jõule jalgade asendiga (maas, pingil, laual, seinal) kätekõverdused + õlad hantlitega? Peaks olema tõhusamad nii jõu kui ka haaratavate lihaste suhtes.
  23. Poe salatid

    Vähemalt Selveri toorsalatite üks tõsine koostisosa tundub küll olevat äädikas. Samas ei näe küll ühtki põhjendust miks mitte ise samasugune toorsalat kodus kokku keerata ja kaasa võtta kuhu iganes. Ajakulu vast 15 minutit et valmis teha.
  24. - Conclusionite all on kirjas otseselt, et ei ole mõeldav kasutada alade puhul, kus on vajalik lihastes piisav glükogeenivaru - Teiseks on seal kirjas, et enamik mitteoodatud tulemusi on saadud mõne olulise nüansi tähelepanuta jätmisel. Eriti aga antud näites toodud dieedi puhul aga on millegi valesti tegemise tagajärjed rasked. - Otseselt selles artiklis vist ei olnud jah, kuid mujal on lisatud, et siiani on täpselt uurimata ketogeense dieedi mõju muudele organsüsteemidele ja liigestele nt. Ürgsed jahimehed, kes olid sunnitud seda pidama, ei elanud reeglina üle 30-nendate. Tänapäeva inimene tahab elada tervislikult 90-ni. Ei ole selge, kuidas selline dieet mõjub muule kui kitsale eesmärgile rasvast lahti saada.
  25. Ma olen siiski seisukohal, et lõplikult saada lahti pidevast dieedile mõtlemisest ja asi tegelikult ja pikaajaliselt toimima panna, on vaja ikkagi kõrvaldada algpõhjus. Ehk elu pidev keerlemine toidu ja söömise ümber. Kõikvõimalikud "väikesed taldrikud", kapsasalati närimine et suu saaks liikuda sest "süüa on mõnus" ei likvideeri probleemi juurt ehk ei vii pidevat söömist ja söömistungi elu prioriteetides allapoole. Mina olen soovitanud lõpuks ikkagi püüda lõpetada enese petmine ja jätta vahele asendustegevused ning muuta elustiili lisaks toitumisele nii, et seal oleks olulised muud asjad. Siis ei ole vaja pidevalt paaniliselt mööda poodi otsida asju kus oleks "vähe" kalorit.
×