Jump to content

whitesox

Kasutajad
  • Sisu loend

    283
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by whitesox


  1. Antud juhul võiks olla tegemist viinamarjasortidega, mis on mõeldud võimalikult värskelt joomiseks. 2 aasta jooksul võiks need veinid ära tarbida seetõttu, et aastad ei anna neile midagi juurde.

    See on öeldud juba kaldkirjas olevas tekstis :D . Ma tahaks teada kaua ta pärast avamist säilib?

    Edit: sõnakordus


  2. Mõned veinid on keeratava korgiga, nagu viinadki.

    Keeratavat korki (stelvini kork) kasutatakse peamiselt hästi aromaatsete viinamarjasortide (Gewurztraminer, Pinot Blanc, Riesling, Sauvignon Blanc, Pinot Gris) puhul. Lühiajaliselt hoiab selline kork veini aromaatseid omaduseid (ka värskust) paremini. Peamiseks miinuseks on, et ka veini säilivusaeg on lühem. Mõistlik on keeratavatete korkidega veine tarbija ca 2 aasta jooksul pudeldamisest.

    Et kuidas need veinid säilivad pärast avamist?


  3. Tere ostsin endale hera80 ja dextro ja tahaks teada saada kuidas neid võtta. Lugesin küll vanu teemasi seal õeldi et 1dl, aga tahaks teada palju on see teelusikaga lisades voi supilusikaga. Ja mitu grammi on üks teelusika täis.

    Enamus kasutab mõõdukulpi selle jaoks :rolleyes: .Soovitan sul ka selle muretseda, teeb doseerimise lihtsamaks.


  4. Kui ma hakkan nüüd 2 x 5g tarbima päevas, kas esimene kord on hommikul ja teine peale trenni sheigiga ?

    Jõudu on küll muidu tulnud, samas kreatiin päris kallis aine. Hera80 kulub kõvasti aeglasemini ikka :rolleyes:

    Jah! Mõistlik oleks võtta üks kogus pärast trenni koos sheigiga ja teine kogus mingil teisel ajal, milleks sobib ka hommik.


  5. Pmst tuleks hetkel 2x5g edasi tarbida kuni saab 6 nädalat täis ? Siis tekitan 2-4 nädalase pausi? (tulebki umbes see aeg kui ma parasjagu välismaal olen). Muidugi tuleb osta uus purk niipea kuna hetkel otsakorral.

    Kiivikas näiteks ei teegi kreatiini tarbimisel pausi, aga see selleks. Tarbi jah nii edasi. Kui sa tunned, et kreatiin on sulle märkimisväärselt midagi juurde andnud, siis võid uue purgi osta, aga kui sa pole kasu saanud, siis pole mõtet uuesti võtma hakata :rolleyes:

    Valmis segatud kreatiini ja süsivesikute segu tuleb 10 min jooksul ära tarbida.


  6. Tere,

    Osta võimalikult suur pott valku, sest kui seda juba pulbrina võtma hakata, siis asja kulub suht palju ja kiiresti. Niisama natuke suvalisel hetkel võtta pole mõtet. Gold Standard 100% Whey on kindlasti üks parimaid - lahustub vees superhästi, maitse on hea (nt chocomint), suure potiga ostes kilohind parim.

    Ok, mis on valguseigi mõte? Üldiselt see, et vedelast joogist saad võimalikult kiiresti kätte võimalikult (vajalikult) suure koguse puhast valku.

    Millal vaja? Siis, kui lihased vajavad toitu kõige enam!!

    Kohe hommikul esimese asjana võta seik u 40g valguga.

    U 45 min pärast söö hommikusööki.

    Ära nüüd vahepeal seiki puutu, kui just ei jää toidukordade vahele rohkem kui 3 tundi, siis soovitaks seiki vahepeal (ma ei tea su päevakava, ega trenni aega)

    Nii, nüüd 2 tundi enne trenni söö üks hea korralik ports toitu (valk+süsivesikud+ head rasvad+ vitamiinid).

    30 minutit enne trenni võta jälle seik u 20g valguga ja lisa kiiret ja aeglast süsivesikut ka. (mina isiklikult teen, nii et pool seiki joon 30 min enne ja ülejäänud poole vahetult enne trenni)

    Trenni ajal pole vaja süüa ega juua midagi. Kui sa just ei kavatse mingi 3,5+ tundi treenida, siis võta poole peal no u 10 g valku ja süsikaid rohkem.

    Kohe pärast trenni võta jälle seik 40 g valguga ja süsikatega.

    Nüüd u 1 tund pärast trenni söö üks priske praad jällegi, selline, kus oleks valku (kanaliha, kala, avokaado, no igasugune linnuliha, maapähklid, tuunikala,), süsivesikuid (pane julgelt sama palju, nagu liha kindlasti salatit, tomatit, kurki, sibulat, no köögivilju jms), rasvu (räägime heast rasvast ehk mono saturated fat, mitte seapekist! :) neid saad avokaadost, oliiviõlist, pähklitest, kalast).

    Valku oleks vaja juua ka vahetult enne magamaminekut, aga siis mitte tavalist, vaid aeglaselt imenduvat (Casein).

    Lühidalt!

    Kui hakkasid alles jõusaalis käima ja eesmärgiks saada juurde massi (lihaseid) ja jõudu, no päris kulturistiks pole kavas saada ning rahalised võimalused on, siis lase käia ja söö aga valku, halba ta ei tee! Ikka aitab lihaste kasvule juurde. Uuri ise ka netist ja toidulisandite poodidest inimeste käest, mida täpselt, mille jaoks ja kuidas??

    Head pealehakkamist!!!

    Kui on veel küsimusi, pane siia teemasse aga kirja.

    Paistab massikasvatusperioodina. Palju juurde oled võtnud nii? :)


  7. Tere tere!

    küsimus oleks,et millist lihasmassi pulbrit peaks hakkama algaja sööma,kui varem pole seda asja pruukind. Jõusaalis olen kunagi käinud,aga siis ei tundnud huvi selle vastu:) 90 kg 180cm ja teen päevast päeva rasket tööd,olen lihtsalt turske,aga võiks ka natuke lihast suuremaks saada. Treeningkavasid olen vaadanud siit lehekülje pealt mis aitaksid tublisti kaasa,aga just see pulbri asi ,ei tea kohe mitte millist pruukida.

    Ette tänades

    Osta pakk vadakuvalku ja juurde süsivesikud ning tarbi vahekorras 1:2.


  8. Veel mis tekitas küsimusi on selja asend. Väga paljudes harjutustes soovitati hoida selg sirgena. Näiteks tavaline kangi surumine pingil. Oli öeldud, mitte lasta selga kumeraks.

    Ausaltöeldes ma olen ise elujooksul seda meetotit rakendanud kui raskus on ikka suur, siis kipub selg kumeraks minema, et kas ma peaksin seda vältima või on see väide sealt raamatust vale, kas keegi oskab mind siin aidata ?

    Pigem hoiad sa pingil surumise ajal selga nõgusalt, mitte kumeralt ja see on hea, sest see annab powerit juurde võrreldes lihtsalt selja sirgena hoidmisega :rolleyes:


  9. TEREvist mul on selline suht tobe küsimus ,et mul sõber hakkas steroide sööma.

    Ja nüüd tahaks ta teada ,et mis kõrval mõjud kaasnevad ta käib regulaarselt jõusaalis

    Sry kui tüütasin .aa ja nimi on stanozolol

    Steroid%20Effects_04.jpg

    Siin üldist infot steroidide negatiivsetest kõrvalnähtudest, mis võivad esineda.


  10. eelnvevatest teemadest tundub et need pole reguleeritavad.

    6kg - sellest pole erilist kasu...

    Täpselt! Kui sul pole aega jõusaalis käia, siis osta koju reguleeritavad hantlid. Raskuse võid ise valida, aga umbes kogukaaluga 15 kg on päris head. Reguleeritavate hantlite pluss on see, et saad iga harjutuse jaoks sobiva raskuse valida, kuna kõiki harjutusi ühe raskusega(antud juhul 6kg) on väga ebamugav teha, sest mõne harjutuse jaoks sellest ei piisa ja mõnda harjutust ei jõua sa lihtsalt 6 kg hatliga teha. ;)


  11. Terekest mul on tekkinud mure :s , ma olen sellest suht palju siin rääkinud aga tahaks kasutama hakkata üht asja või midagi muud . Niisiis hommikul ma kaalusin ja mu õige kaal on 52 kilo ning olen 171 cm pikk ja 15 aastane mul on suhteliselt jube alakaal , ma võin süüa üks kõik kui palju üks kõik mida (kunagi sõin ükskõik mida rämpstoitu jne aga enam mitte ) aga ma ei võta absoluutselt mitte grammigi juurde mitte grammigi alla jne . Et siis mõtlesin kas ma võin kasutada massi lisajat et kui võib äkki soovitaksite mulle mingisugust kust seda saab osta jne paluks pilte ka nendest ja kui palju mis asi annab (väga huvitab mind) . Ja siis selline asi et kas on seda ikka kasulik kasutada , et ma k2isin 3 korda nädalas ennem jõusaalis aga nüüd on tunniplaan muudetud ja saan ainult 1 korra nädalas k2jja, õppimine ka suht raske ning nüüd teen väga kõvasti trenni kodus mul ainult 6 kilosed hantlid aga need parajad mulle ma käin jooksmas ja palju muud teen kõvasti kätekõverdusi triitsepsit treenin biitsepsit ja rinda jne ;) Kas keegi saaks aidata mind ! PALUN AIDAKE !!!!!

    Ettetänades : Rando Saar

    Sul need kuue kilosed hantlid on ikka reguleeritavad?

×