Jump to content

toonus

Kasutajad
  • Sisu loend

    56
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by toonus


  1. Palun ära tee sellist viga, mida teeb enamus algajaid.

    Alguses tuleb ju niigi jõudu ja massi, kui korralikult sööd.

    Pane kõigepealt paika korralik treeningkava ja toitumine. Kui Sul juba praegu jõudu ei tule ja lihas ei kasva, siis otsi probleeme sealt.

    Liiga kiiresti ei ole ka hea, kui tuleb. Liigesed ja lihaste kinnituskohad ei jõua selle koormuse ja raskusega harjuda. Tekivad kergesti vigastused, mis võivad Sind kimbutada terve elu. Tee korralikult paar aastat trenni(korralik põhi alla), siis vaata mõne sellise lisandi peale nagu Anatorp70.

    Mõnda tavalist valgupulbrit võid küll proovida just peale trenni joomiseks, kaks banaani ka kõrvale ja ok!


  2. Noo ma sööks enne trenni umbes tund või nii korraliku ja täisväärtusliku eine. Ainult jookide peal ka ei maksa elada ju :lol: .

    Kui on võimalik korralikult süüa, siis tasub loomulikult eelistada seda!

    Algajale on vaja ikka kõik ilusti lahti seletada, äkki saab aru, et enne trenni pole vaja üldse süüa...:P


  3. Ma sooviks paari asja teada :P . Kas liiga palju süsikaid ei saa? Kui võtta tund enne trenni 35g valku ja pärast trenni 35g valku, kas keha ikka omastab korraga nii palju? :lol: Äkki on selline tarbimine lihtsalt valgu raiskamine.

    Eesmärk on massi juurde võtta, sellepärast nii palju süsivesikuid.

    35. grammis Hera`s on 26,6g valku(vaata tootekirjeldust). Kui võtta tund enne trenni 26,6g valku ja siis tunni pärast teha umbes kaks tundi trenni, siis saab valgukordade vaheks kolm tundi. Iga kolme tunni tagant tarvitada 26,6g valku pole kindlasti palju. Näiteks mina oma 100kg juures, kasutan u 40g valku.

    Nagu vanasõnagi ütleb: "Pigem rohkem, kui vähem!" :lol:


  4. Et massi tõsta pead sa looma moodi sööma kõigepealt :P . Kui plaanis on laadida, siis võta kreatiini nii nagu soovitasin ehk neli korda päevas ja kõige mõistlikum oleks üks nendest kordadest võtta pärast trenni koos valgu ja süsikate sheigiga, sest sheigis on vajalikud süsikad olemas, et kreatiini paremini omastada. Enne trenni pole tarvis valgusheiki teha, võta parem pärast treeningut, sest siis valgu ja süsikate sheik taastab ja lihastel on mille arvelt kasvada. Soovitan osta ka maltodekstriini, et teha sheik, kus oleks 30g vadakuvalku, 30g maltodekstriini ehk aeglasi süsivesikuid ja 30g glükoosi(dextro) ehk kiireid süsivesikuid. Aga ei pea muidugi :lol: .

    Miks ütled, et enne trenni pole vaja? Ega tühja kõhuga trenni ju ei lähe.

    Kui sheiki ei võta, siis pead kindlasti valke ja pika ahelaga süsivesikuid enne trenni sööma. Muidu ei jõua trennis midagi teha. Mis kasu siis peale trenni kõvast valgu-süsivesikute pommist on, kui trennis midagi liigutadagi ei jõudnud?!?!


  5. Enamus teist ei ole kidlasti suurt kuulnud linajahust.

    Miks on see tähtis kulturistile-jõutõstjale-sportlasele üldse?

    Üldselt püüab iga sportlane toituda õigesti, jälgida mida ja kunas midagi süüa. Kõhuga on kindlasti meil kõigil aegajalt ernevaid seedimisprobleeme olnud.

    Linajahu aitab hoida melil kõhu korras, tulla toime kõigi nende meeletus koguses valkude, süsivesikute ja rasvadega, mida me endale sisse ajame.

    Linajahu on saadud linaseemnekoogi jahvatamisel. Linajahu erineb teistest jahudest limaaine ja oomega-3 rasvhapete rikkaliku sisalduse poolest. Need korrastavad inimese organismis seedekulgla tegevust ja kolesterooli taset vees.

    100g toodet sisaldab:

    · Valke 35,2g, sellest asendamatuid 11,3 g

    · Rasvu 13,1g, sellest oomega-3 rasvhappeid 7,5g

    · Süsivesikuid 45,7g, sellest kiudaineid 22,4g

    · Kalorsus 1290 kj / 308 kcal

    Tarvitamine:

    2-3 teelusikatäit klaasi keefiri, jogurti või mahlaga. Maitse järgi lisada suhkrut. Mõnus suutäis hommikul seedekulgla äratamisel ja immuunsüsteemi käivitamisel.

    Võib lisada küpsetistele ja pagaritoodetele 4-5% kuivast massist.

    Võib kasutada linaseemnete asemel keedise valmistamisel:

    3 teelusikatäit linajahu ühe klaasi vee kohta, nõrgalt keeta 10minutit, jahutada. Tarvitatakse seedekulgla häirete ravimiseks enne söömist 2-3 korda päevas.

    Juba mitu aastat olen lisanud seda oma trennijoogile. Kilo hind on umbes 90.- krooni.

    Head tarvitamist ja kõhud korda!


  6. Nonii, ma proovin ka su retsepti. Jook siis järgmine: 40g kamajahu, 30g vadakuvalku, 30g dextrot ja 30 maltot, pluss 5g kreatiini. Ja see kõik 700ml sheikrisse. Loodan, et kamast kasu ka on :P. Eesmärgiks on massi ja jõudu kasvatada.

    Usu mind, kama on tegija!

    Tegijad kulturistid/jõutõstjad sellest eriti ei räägi, sest kõik nad on ju äriga seotud. Igasuguste massilisalate müük langeks tohutult, kui kõik hakkaksid oma jõujookide hulka kamajahu segama! :lol:


  7. Aga kui sa tahad laadida kreatiini, siis tuleb esimese 5-7 päeva jooksul 4x 5g kreatiini võtta. Soovitavalt koos 30g dextroga.

    Alalhoidmiseks tuleb 2-3 nädalat võtta 2 x päevas 5g kreatiini koos dextroga. Kui sa otsustad laadimise kasuks, siis tee ikkagi pärast trenni valgu ja süsikate sheik, suhtega 1:2, mis aitab organismil taastuda ja lihastel areneda.

    Täiendaks seda juttu järgmiselt.

    Trennivabal päeval ei ole vaja 10g kreatiini võtta. Võta kohe hommikul 5g koos 50g(100ml) dextroga. Kui tahad massi kasvatada, siis soovitan osta juurde veel Malto6`te.

    Trennipäeval teeksin nii: hommikul 5g(kuhjaga teelusikatäis) kreatiini koos 50g(100ml) dextroga, umbes tund enne trenni 35g(100ml) herat koos 50g(100ml) malto6`ga, pärast trenni 35g herat, 50g dextrot ja 50 maltot (kõigi ainete milliliitrid vastavad antud grammidele, katsetasin väga täpse kaaluga).

    Loomulikult pane tavasöögikorrad ka korralikult paika, söö vähemalt iga kolme tunni tagant.

    Kui treening on ka paigas, siis tahad või mitte, lihas lihtsalt hakkab kasvma! :P


  8. Minu haigused mandlitest õnneks/kahjuks ei ole. Arst vaatas üle, ütles, et on nagu beebil. Tähendab see siis head või halba?! :S

    Mul muidu tolmuallergia, sellepärast ninaga tihti probleeme(vahest nina kinni, teinekord vesine). Sellepärast vist ka külmetushaigused tulevad kergemini ligi.

    Kas keegi, kellel ka allergia, on tihi haige? On see üldse omavahel seotud?


  9. Ma just mõtlesin sama teema teha, juba viis päeva kodus, hulluks võib minna!

    Iga kuu on haigus kallal, korralikut trenni teha ei saa. Hakkab juba jõud ja lihas tulema, vollaa, kurk valus, nohu, palavik 37,5. Ära tüütab!

    Toitun tervislikult, söön mett, küüslauku, punast päevakübarat, vitamiine, joon erinevaid teesid...

    Ise kahtlustan ületreeningut, mis muudab organismi nõrgaks. Haigusest vabanen, siis tahan jälle hullu panna, ei suuda rahulikult treenida.

    Äkki Sul ka sama probleem, pingutad üle lihtsalt? Stress, närvipinge?


  10. 12 tundi magad või? Tööl ei käigi? Veab mõnel...

    Hommikuks suur õun, kolm muna, puder, 400ml piima.

    Lõunaks tatrapuder, liha, toorsalat, tee.

    Õhtuks puder/riis/kartul ja liha või pelmeenid, suur porgand, mahl.

    Lisaks segan endale iga päev 1,25 l pudelitäie jooki, mida tarbin söögikordade vahel: 80g kamajahu, 30g vadakut(WGS), 30g sojavalku(Soija90), 40g maltodekstriini(Malto6), 40g glükoosi(Trauben zucker), 7g kakaod, 7g linajahu, 5g õietolmu.

    Päevas lisaks veel paar baanaani ja peotäis pähkli-, kõrvitsaseemne-, päevalilleseemne-, mandli segu.

    Enne magamaminekut 30g kaseiini(Maito90), 20g kamajahu, supilusikatäis oliivi-rapsiõli segu.

    Vanus 27, pikkus 181cm, kaal 102kg.

    Trenni 4x nädalas keha jaotatuna kolmeks.

    Jõudu ja head isu! :P


  11. Mul samuti lõppeb trenn tihti üsna hilja ja süüa saan alles 21.30 paiku kui koju jõuan, magama enne 00.00 tavaliselt ei lähe, pigem natuke hiljem. Kuna piimatooted välistatud, siis olen söönud mõni päev isegi paljast lõhet, küsimus selles, et kas see minu jaoks nii hilja veidi rammus pole(ma naisterahvas ikkagi :P )?

    Lõhe väga hea, eriti õhtuti, palju omega 3 rasvhappeid jne. Paar viilu täistera leiba ikka kõrvale, natuke süsivesikuid ka ju vaja.

    Isiklikult väldin tavaliselt õhtul kala söömist sellepärast, et siis ei lase naine enam ligi, talle ei meeldi kalahaisust meest suudelda.

    Sul ei ole sellist probleemi?


  12. Ma juba kuus aastat söönud "Farmi" rosina kohupiimakreemi. Maitseb nii, et pistaks korraga vabalt kolm topsi sisse.

    220g tops maksab u 12.-, 100. grammis valku 13,5, süs 14,2, rasva 4,5.

    Oma maitsetut võid maitsestada glükoosiga näiteks, ajab ka asja ära!

×