Jump to content

matjusm

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 300
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    4

Koik matjusm postitused

  1. Tüli on tõmmatud avalikkuse ette..

    Olles õppinud majandusteooriat/ökonoomikat saan aru miks Jõutõsteliit teeb seda: et kinnitada oma monopoolset seisundit rinnalt surumise, küki ja jõutõmbe võistlustel. Samas aga tõepoolest nõme et niimodi sportlasi piiratakse. Kükk, jõutõmme ja rinnalt surumine ei ole ju mingisugused IPF'ile kuuluvad registreeritud kaubamärgid mida keegi teine ei tohi kasutada. Kas see kui ma paari sõbraga jõusaalis hakkan üks päev võidu jõudu katsuma ühes nendest harjutustest ja siis pärast tulemused kusagile netti, näiteks oma Facebooki kontole, üles panen tähendab ka seda et 2 aastat ei tohi ma IPFi võistlustel osaleda? Asi läheb niimodi ikka päris jaburaks kätte. Keegi ei ürita siin EJTL'lt ära võtta Eesti meistrivõistluste korraldamist või midagi sellist, tegemist on lihstalt ühe suvalise jõuvõistlusega.
  2. Soov trennikavale

    Mis mõttes "saab kava läbitud"? Miks sa kavaga ära lõpetad? Ning uue kava võid sa võtta sealt samast kus vanagi, tööriistade alt: http://www.fitness.ee/treeningkavad
  3. Kava

    Kui jääb mõni trennipäev misiganes põhjusel vahele, siis tee järgmise jõusaalikülastuse ajal seda päeva kus kohast pooleli jäid. Ei pea tingimata ainult kolmapäeval suruma või ainult reedel kükkima, harjutused ei käi kalendri järgi.
  4. Tüli on tõmmatud avalikkuse ette..

    Lugedes selle ürituse tutvustust ma mõtlesin miks nad seda kõike nii imelikult sõnastasid kuid nüüd saan aru. Kas see tähendab seda et kui mõni sportlane soovib millalgi osa võtta mõnest EJTLi korraldatud võistlusest siis selles teates mainitud ürituses ta osaleda ei tohi? (hoolimata sellest et seal saavutatud tulemused ei lähe kusagile rekorditesse kirja)
  5. Minu kava

    See on juba päris ok jaotus. Muidugi jaotus iseenesest ei ole kava, kava kvaliteet sõltub ikka sellest mida sa teed nendel päevadel.
  6. Kas sulle tuleb mõni õpetaja keelama vahetunniaegset võileiva söömist?
  7. Minu kava

    Mingi sportlaste jõutreener ütles kunagi et ülakeha võid treenida, alakeha pead treenima. Väga paljud sportlased, ka kergejõustiklased, panevad oma treeningus väga suurt rõhku alakehale. Kükk ja rinnalevõtt on nende peamised harjutused, mitte biitsepsikõverdused. See et masinaid pole ei ole mingi probleem, sa ka täiesti ilma nendeta hea trenni kätte. Praegusest kavast võid pooled harjutused vabalt välja jätta ning panna juurde alakeha päeva kus oleks sees rinnalevõtt (juhul kui tehnikat oskat või saad seda omandada), kükk ja siis näiteks good morning või väljaasted/platvormile asted ning ehk ka sääretõsted. Üldse pane rõhku baasharjutustele, näiteks õla trennil ei ole vaja teha hantli ette tõsteid: tee pigem surumist, svungi või tõukamist. Need mitte ei arenda ainult su lihaseid vaid aitavad ka kergejõustikus kaasa.
  8. Nõu: Algajate vabaraskustega kava

    Ühe päeva kohta on seal minu meelest liiga palju harjutusi kui on plaan ühe korraga kogu keha läbi teha. Kükk, mingi surumine, mingi tõmbamine ja võibolla veel jõutõmme otsa ja ongi trenn tehtud. Seal välja toodud 12 harjutust ei jõukas vast eriti keegi korraga kõik ära teha.
  9. Mass ja jalgpall

    Selliseks saad sa jõutreeninguga nagu iga teinegi inimene, jalgpall otseselt sulle selliseid lihaseid ei kasvata. Suurem osa sportlasi teeb lisaks oma tavatrennile ka jõutrenni otsa, sealt nende kehad tulevadki.
  10. KAVA,KAS SOBIB?

    Jooksu ja jõutrenni mõju jalgadele on väga erinev. Sa seda tead et kõiksugused sportlased kes ka pidevalt jooksevad ja oma ala harrastavad just jalgade treeningule kõige rohkem rõhku panevadki? Isegi jalgratturid kükivad. Ning muidugi su ettepanek 4x nädalas täpselt samu lihaseid treenida ei ole ka mitte üldse mõttekas. Nagu öeldud ära leiuta jalgratast ja võta näiteks siit midagi: http://www.fitness.ee/treeningkavad
  11. Smithi masin

    Ei ole seal mingeid vastukaalu raskuseid. Masinal on kirjas "Starting resistance 9kg". See et Smithi kang näeb välja nagu standardtne kang ei tähenda et ta oleks ka sama kaaluga.
  12. Smithi masin

    Ei masin on korralik, Life Fitnessi poolt tehtud nii et tipptootja toodang. Peal kirjas ka koormustaluvus mis praegu meelde ei tule (mul on jõusaalis muudki teha kui Smithi masinat uurida) kuid oli päris korralik. Võin homme kui trenni lähen üle vaadata.
  13. Kava

    Kava on sul päris raske, vaata kui ei suuda ära taastuda siis tee rohkem puhkepäevi. Muidu aga päris hea. Paar soovitust: - Rinnalevõtt (ja muud klassikalise tõstmise võtted) olgu alati esimesed treeningpäeval. Tegemist on väga tehnilise harjutusega ning seega pead sa olema oma maksimumi juures seda tehes. - Kükis võid vahest teha ka eeskükke, need aitavad ka rinnalevõttu. Küki puhul "piisab" jah kui reis (täpsemalt selle ülaosa) oleks paralleelne põrandaga kuid võid ka sügavamale minna. Kui sa pole just jõutõstmise võistlusel siis ma küll ei näe mingit põhjust miks meelega oma amplituudi piirata. Rinnalevõtu koha pealt kirjeldad sa kahte erinevat varianti sellest: Nn "power clean" on see kui sa püüad kangi kinni kõrgemal kui kükipositsioon (ehk reied pole paralleelsed põrandaga) http://www.cathletics.com/exercises/exerci...p?exerciseID=67 Teine on nn "squat clean" või "full clean" ehk kus sa püüad kangi kinni täiskükis: http://www.cathletics.com/exercises/exerci...p?exerciseID=59 Ükski pole teisest õigem, lihtsalt suuremate raskuste puhul sa pead paratamatult madalamale langema et kang kinni püüda. Ma ise treenin ka niimodi et kergematel seeriatel teen "power clean"'i ja raskematel püüan aina madalamalt kangi kinni. Selles harjutuses on tehnika esmatähtis ning sa ei püüa kangi kinni rinnal nagu sa seda kirjeldasid vaid hoopis õlgadel otse kaela vastas.
  14. Smithi masin

    Iga masin on erinev ning see sõltub ka sellest kui hästi kang mööda oma kinnitusi libiseb. Minu jõusaalis on kirjas et algraskus on 9kg.
  15. Paljuga teete biitsepse?

    Kas sa ehk jagaksid neid uurimusi mis väidavad et jalasirutus ja jalapress on on paremad "pakkude alla ehitajad" kui kükid? Minu meelest on igasugustel jõusportlastel ikka väga hea jalalihaste areng. Küki eelis on ka see et erinevalt masinatest on ta kogukeha harjutus ja seega sa treenid seda tehes rohkemat kui ainult jalgu.
  16. Milliseid jalatseid kannate?

    http://www.pullum-sports.co.uk/clothing-an...s/prod_534.html 65£ ehk 74€ kuid Eestisse see firma vist oma kaupa ei saada.
  17. Milliseid jalatseid kannate?

    Pärast 2.5 aastat suvaliste jooksutossudega trennis käimist hankisin ma endale lõpuks paar kuud tagasi korralikud Do Win'i tõstespordi jalanõud: Vahe on väga märgatav: kükis suudan jõudu palju paremini rakendada ja igasuguste peakohal harjutuste juures (rebimine, tõukamine, peakohal kükk) on tunda oluliselt paremat stabiilsust. Jooksutossuga ajab asja ära kuid ta ikka ei ole tõstespordi jalanõu.
  18. Paljuga teete biitsepse?

    Põhimõtteliselt jah kui sind ainult huvitab jalalihaste suuremaks treenimine siis saab seda ka igasuguste masinatega teha. Kuid küki eelis seisnebki just selles (minu meelest) et see on kogu keha hõlmav harjutus ning seega arendab nn funktsionaalset kogukeha jõudu paremini kui mingi reiesirutus. Seetõttu kui peaks valima vaid ühe jalaharjutuse üle kõigi teiste, siis oleks selleks kahtlemata kükk. Muidugi kui sind muu ei huvita kui lihtsalt jalalihaste suurendamine siis otseloomulikult on võimalik ka ilma kükita läbi saada.
  19. Paljuga teete biitsepse?

    Esiteks, see mis raskusega mingid suvalised foorumikülastajad "teevad biitsepsit" ei peaks sinu jaoks mingit tähtsust omama sest igal ühel on enda jõu tase. Teiseks hangi endale reguleeritavad hantlid sest sa ei tee ju kogu aeg sama raskusega trenni. Kolmandaks, miks sa valid hantleid biitsepsi järgi? Arvestades sinu biitsepsi ületähtsustamist ja küki maha tegemist ma arvan et biitsepsi treenimise raskuse on kõige viimane asi mille üle sa peaksid muretsema. Mine loe veidi artikleid treeningu kohta ja küll sa saad targemaks.
  20. Jõutrenn ja aeroobne koos

    Jalgratturid, sprinterid, korvpallurid, jalgpallurid kõik teevad jõutrenni kus on suur rõhk jalgadel ja alakehal. Ning ei ole see 1x nädalas jalatrenn midagi nii erakordset, ma ise kükin 2x nädalas (isegi 3 kui lugeda kergeid peakohal kükke) ning sellele lisaks mängin võrkpalli ja käin jooksmas ning ei saa kurta ületreeningu üle. Teiseks, kui sa pole just edasijõudnud kulturist, siis ma arvan et 5ks jaotatud kava võib sulle natuke liiast olla ja ehk saaksid sa rohkem kasu veidi lihtsamast kavast.
  21. Kreatiin

    Kõike on võimaik liiga palju tarvitada aga närviliseks tegemist kuulen küll esmakordselt. Olen ise umbes 3 aastat kreatiini tarbinud ja pole mitte mingisugust tuju muutust täheldanud. See on nii levinud toidulisand et kui tal tõepoolest oleks selline mõju siis oleks see ammu välja tulnud.
  22. õhtune treening peale jõusaali

    Igal juhul ma ei näe mis mõte sel oleks. Tee jõusaalis kõik ära (seal ju parem varustus kui kodus ma eeldan) ja ongi kõik.
  23. aasta ajaga vormi :)

    Ma arvan et baasharjutus nagu jalapress peaks alati olema enne isoleerivaid harjutusi nagu jalasirutus. Ning kuhu kükk ja reie tagaosa jäid? (võibolla sul on mingi eriline treeningkava kus on need sees, ma lihtsalt mainin seda juhul kui kogu su jalatrenn koosnebki ainult ülaltoodud asjadest)
  24. Parim kardioseade

    Kui vähegi võimalus on siis ma küll eelistaksin õues joosta. Leia endale mõni sobiv mets või park ja mine tiiruta seal.
  25. Harjutused eri lihastele ja kava

    http://exrx.net/Lists/Directory.html http://www.startingstrength.net/workouts/
×