Jump to content

IVARK

Kasutajad
  • Sisu loend

    625
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    2

Postitused posted by IVARK


  1. Jah, ilus oled isamaa kui lugeda seda teemat! Miks näha igalpool tonti, otsus võis tulla ERR-st ja asi ants. Seal on ka niiditõmbajaid igasuguseid. Tahe klippi valmistada oli olemas aga kas kõik eelnevalt ka kooskõlastatud oli ERR-s. Teatavasti tegi Kalev Vapper ka kunagi mitteametlikult Eesti krooni tuleku puhul muudatusi programmi, sel ajal see aksepteeriti erakorralise sündmuse puhul.

    Kalmuse klipiga läks aga teisiti. Erinevalt vandenõuteooriatest on enamasti asjad lihtsamad kui paistavad.


  2. Mitte ükski pulber ei hakkagi kunagi asendama päris toitu ja seda Otsus silmas pidaski. Mina tarvitan ka valgupulbrit puhtalt mugavuse ja kiiruse pärast. kui paljudel meist on võimalus kogu aeg toitudega ringi käia, karbid ja kohupiimapakid kaasas? Mis lisaväärtusi sealt pulbritest veel otsida? Vale sõnum on see kui noored peamiselt pulbrist toituvadki ja muul ajal närivad midagi lihtsalt (sellist nähtust pole vähe).Tähtis on, et keha saab valgud ja kiire taastumise. Ma arvan, et Otsus päris õhust teemasid ei võta ja kreatiini koha pealt on tal ju õigus. Omal ajal treenis ka keha üles ilma igasuguste pulbriteta. Kaseiin on küll ka liimi koostises, võibolla tollal sügaval nõukaajal ta sai seda pulbrikujul kuid vaevalt.

    Ma arvan, et mida kõrgemaks lähevad inimese nõudmised endale ja treeningule, seda olulisem on ka toitumise osakaal ja sealt tulevadki peamised tulemused.


  3. Ülemine on mu olnud max 155 ja see põhjustas ka juba ninaverejookse ja peavalusid. See oli 10 aastat tagasi. Nüüd teen kergemalt trenni aga tekkinud on hoopis teine kummaline nähtus, diastoolne on väga madal, nt. oli mul vererõhk 128/60, arst ei osanud midagi kosta selle peale. Sellega seoses tekkis mul lihtsalt kõrgendatud huvi südant uurida, peaks koormustesti tegema ilmselt mingi aeg.


  4. Kui avastad, et oled oma elus millegi eest pōgenenud ja enda keha taha peitu pugenud. Siis tea, et pōgenemine pole lahendus! Mine probleemi juurde tagasi ja korja enda killud eluteelt üles ning jätka enda tegemisi täisväärtuslikult- tervikuna. Peamine, et Sa iseendale ei valetaks!

    See on nagu Castaneda raamatust:-), ainult et tema nimetas seda energia tagasitoomiseks. Aga toimib!


  5. Ma ei ole kunagi aru saanud, kust on tulnud arvamus, et kõhulihaseid võib treenida nii palju, kui süda lustib. Minul on küll paar-kolm päeva kõhulihased valusad pärast nende treenimist. Äkki te ei oska pingutada piisaval määral?

    See ei olegi mingi kuldreegel, alati on erandeid kuid tegemist on niivõrd suure lihasega, mis toetab paljudes funktsioonides (roteerib, toestab, kaitseb siseorganeid ja keha jne), et algaja tasemel ei suudeta teha sellisel tasemel/koormusel harjutusi, et lihast ära kurnata. Antud teema puhul on tegemist ilmselt algajaga, kes ilmselt enamus ajast kõhulihaseid tehes teeb vigu, st. tõstab kere nimmelihaste toel, selga kasutades, vähese kontraktsiooniga jne.


  6. Sama arvamus

    Igalühel oma arvamus, seda ei saa keelata aga ma usun Andrusesse! Ma ei hakka vaidlema nendega, kes mul ka tööl, kõrvalkabinetis teisiti arvavad.

    Tegelikult pole meist keegi ka siin foorumis sellisel tasemel sporti teinud, nii et oleks pädevad sõna võtma.


  7. Kõhulihaseid võid treenida, neid on üsna raske ülekurnata kui sa just Bruce Lee kava ei järgi, enamus inimesi ei suuda kõhulihaseid nii treenida, et need korraliku koormuse saaks. Oht on muidugi nimmelihaste ülekoormamisele kui valesti teed. Kui tunned, et pead tingimata veel midagi tegema, siis venita.


  8. Mis jutt see on, et sõudeergomeeter treenib peamiselt ülakeha, mingi kunstitudengite/malekooli teooria või? Üks parimaid kardioseadmeid on see. Pealegi säästab liigeseid, liikumine on dünaamiline. Tagumiku võib kasvõi krampi treenida selle peal. Kui teed lõdvalt 10 min selleks, et kõrvalt Buduaari vaadata, siis jah midagi ei arene. Kodustes tingimustes oleks parim siiski Crosstrainer, piisavalt kompaktne ja terve keha liigub. Muul ajal treenin just sõudeergomeetriga ja olen sellega oma pulsi päris alla saanud.


  9. Bruce Lee oli kindlasti väga tugeva sisemise energiaga sell, tal oli ka hea õpetaja, millest kõik alguse sai aga see pole muidugi päris fitnessi teema enam. Proovisin ka kunagi, päris korralikult väänasin ära sõrme aga kolme sõrmega sain isegi tehtud kaks korda. Isegi kahe käe kolme sõrmega on see raske harjutus. Seal tulebki mängu see, mida Arnold ütles, et vaim väsib enne kui keha.


  10. Mitte miskit liiga palju pole hea. Mis kasvajaid põhjustab pole teada, muidu oleks ravimifirmade kasumid väiksemad ja onkoloogias uluks tuul. Sisemine tunne on aga paljudel vähihaigetel juba aastaid enne kehv, lihtsalt sellest ei räägita ja siin foorumis nad ei käi. Külastage vähiliidu foorumit, saate teada, mida tuntakse sisemiselt. Mul isa läks ka kasvajaga aga kaldun arvama, et väga palju sõltub inimtüübist, kuid ka nt. sellest, kas ta sõi palju praetud toitu või armastas alkoholi. Sisemine tunne on vägagi oluline indikaator.


  11. Lohutuseks võin öelda, et selliseid ideaalseid kaaslasi pole kellelgi meist. Enamus inimesi äärmusi ei mõista, mida kulturism, koos täpse toitumise ja range elustiiliga kahtlemata on. Inimesed armastavad elada keskpäraselt, olla keskpärased ja teiste sarnased - see on sisse kodeeritud, nö. lambakarja fenomen. See, et sina erined, tekitab teistes trotsi ja ongi tulemus käes. Neid inimesi me muuta ei suuda, neid tuleb taluda kuidagi ja kui võimalik, siis vältida. Minul käisid isegi kauged sugulased kunagi rääkimas (kusjuures isegi peielauas), et ma ei tohiks ikka nii palju trenni teha, kael on jäme ja selg on kole jne. Uskumatu, milleni võib välja minna. Nüüd on sellest 10 aastat, mul on oma pere ja ma saadan kõik pikalt, ise teenin raha ja pole kellegi asi, mismoodi ma elan. Naine ainult muigab ja ohkab, et pulmaülikond enam selga ei lähe, alles ostetud uued teksad jäävad reie taha kinni ja särgid on kitsad. Mõnes mõttes seega teeb aeg oma töö, arvustajad ja kritiseerijad väsivad ja valivad omale uued objektid või hoopis...hakkavad sinumoodi elama, nagu mu oma kogemus on näidanud. Nii mõnigi mees sai minu trennitegemisest sellise motivatsiooni, et teeb siiani.

    Motivatsioon tuleneb suuresti eesmärkidest ja kui seda pole, langeb kogu trenni mõte ära. Aga eesmärk võib olla väga lihtne, nt. parem enesetunne, parem tulemus, parem väljanägemine - võistlustel osalemiseni välja. Niisiis, kindlasti leiad ühe eesmärgi, mis samas ei tohiks olla ka liiga ebareaalne.


  12. Minu jõutreeningu osa on alati 15-20 min. aeroobset, pole siiamaani küll takistuseks olnud jõu ja massi arendamisel ning tervis on kindlasti paremaks läinud. Võrdluseks oli mul pool aastat tagasi rahuloleku pulss 72, nüüd 60. Concept 2 tulemus on ka paranenud, varem naljalt üle 6000 m tõmmata ei viitsinud. Samal ajal on ka surumise ja küki tulemused paranenud, nii et nõrk kulturist on pigem see, kes treenib valesti. Tõsi ta on, et aeroobne pole mõnus ja selle 15 min. asemel teeks 5 min. soojendust ja asuks kohe ragistama nagu enamus tegelasi.

×