Jump to content

JanK

Kasutajad
  • Sisu loend

    90
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by JanK


  1. Õlgadele surumine siis õlapress või?

    Mkay, aga mul selline mure selle lamades surumisega et kohe üldse üldse ei taha lisaraskusi mul juurde tulla, nagu näen peeglist et lihas kasvab aga trennis justkui lamades surumisel seda jõudu juurde pole tulnud, aga nt lendamises on.


  2. Loe fitness.ee lehel artikleid treeningust - Janar Rückenberg on palju palju palju asjalikku treeningust seal kirjutanud. Küll korduste arvust, küll seeriate arvust jne. Ta rõhutab, et mida rohkem treenija varieerib kordusi, seda paremini saab lihas vatti. Ehk siis sega anaeroobne (2-6 kordust) aeroobsega (kuni 14) kordust, nii saab lihas jõunäitajate ja vastupidavusnäitajate poolest vaid minna ülesmäge.


  3. Kuna Janar Rückenberg on oma artiklites rõhutanud baasharjutuste tähtsust, siis mul tekkis selline küsimus et kui ainult neid teha, kas areng võib olla veidi aeglasem kui nt keskenduda veidi rohkem spetsiifilistematele harjutustele?

    Kui ma hetkel teen 5ks jaotatud kava - selg-rind-õlg-käed-jalg ning nüüd viskan selle üks hetk sinnapaika ning liigun ümber 4ks jaotatud kava peale, kus keskendun lõuatõmbele, jõutõmbele ja kükkimisele ja kätekõverdustele kas siis oleks vägagi vahet nendel kavadel või mitte?

    See mõte tekkis üldse sellest, et tegin üks päev seda lõuatõmbekava http://50pullups.com/50-pullups-programme/less-4-pullups

    ning järgmine päev selg lõi niimoodi tuld et ei mäletagi millal selline tunne seljas oli. Nauditav ning meeldiv tunne, muidugi.

    Soovitusi, küsimusi, kritiseerimisi, ettepanekuid?


  4. ning täna nohu püsib, aga lähtun üldtõest:

    Kui "külmetus" on kõrisõlmest allpool, siis trenni teha ei tohiks, aga kui ülalpool, siis võib.

    Kuskohast selline info? Pole varem kuulnudki, ehk keegi seletaks selle lahti?


  5. Selja lailihas teeb hirmsat valu. Vasaku käega ei saa isegi koolikotti kätte võtta, tekib meeletu valu. Ainult selja paremas osas on valu, ülejäänud selg ok.

    Ise arvan, et äkki tõmbasin veidi ära või siis sain pärast sauna õues lihasele külma, aga siis peaks loogiliselt võttes ju suurem osa valulik olema. Valu on kõike tehes - istudes, kõndides, keha pöörates, mis iganes. Hambad ristis vaja mõndasi asju teha. Valu on nüüd kestnud nii 2 päeva, eile hommikul oli juba päris valulik, täna ei suutnud isegi kooli minna. Määrin hobusesalviga, peaks tegelikult ju aitama. Trennist kohe üldse puhkust teha ei taha, tahaks siis kasvõi muid lihasgruppe teha, aga kas on mõtet? On vast ka oht lihasele liiga teha.

    Ma olen päris nõutu, kui aus olla.


  6. Mida ja mis kell sa õhtul sööd, et hommikul söögiisu ei ole?

    Ajaliselt ei jõua endale mingit värksi valmistada.

    Aga kreatiini osas pigem seda plahvatuslikku jõudu soovin suurendada.

    Samas, kui käia jõusaalis, teha suurte raskuste ja väheste kordustega ning samas tsüklis ka võitluskunstiga tegeleda, kas tasub ära üldse? Kui ühes on anaeroobne eelises, teises aeroobne? Või kuidas sellega ka lood on.


  7. Tere!

    Asi siis selles, et sooviks oma lihasmassi kasvatada, löögijõudu suurendada.

    Alaks taipoks, palju põleb kaloreid, palju toitu tuleb manustada.

    Herat oleks seetõttu vaja, et hommikuti läheb söögi osas asi nihu ja ei jõua miskit hamba allagi saada, soovitati pigem siis üks sheik teha.

    Viinamarjasuhkrut peaksin siis kreatiinile lisama ja vett hulka, saan siis õigesti ühe laksu tehtud?

    Ja kreatiin peaks siis ka löögijõudu suurendama.

    Kas olen õigesti aru saanud või millega eksinud olen, paluks teie vastuseid.


  8. Mitu toidukorda sul päeva lõikes tuleb ning kuidas näeb välja sinu intensiivne treening?

    Osta näiteks fitshopist serious mass ja 2x päevas sheik ,see teeb ligi 2500kcal päevasele kaloraazile lisa. Ma ei tea hetkel ,mis harjutusi teed ,kuid mina soovitaks sul alustada baasharjutustega (kui veel ei tee neid)ja trenazoorid mõneks ajaks kõrvale jätta.

    4-5 toidukorda on.

    Mismõttes näeb välja? võibolla sõnastasin valesti.

    Teen küll baasharjutusi.


  9. Tere! Olen nüüd kuu aega intensiivselt trenni teinud, kordusi vähendanud ja raskust lisanud, et rohkem lihast kurnaks ja massi selle arvelt kasvataks. Probleem aga selles, et olen iga hommik kaalul käinud (meil mingi statistiline kaal, arvutab igast asju välja) ja ma olen kaalust alla võtnud ligi 1.5 kg. Kaalun vähe - 65,3 kg tänase hommiku seisuga, pikkus 187, toitumine on vägagi hea (minu arust) - söön vaid valgurikkaid tooteid, nt kohupiim, kodujuust, loomaliha, kaerahelbed, banaanid jne. Kas praegu pidingi kaalust kaotama, et nüüd saaks hakata juurde võtma? Ma täitsa mures.

    Päikest,

    Jan.


  10. On siis tulemas " The Biggest Grudge Match in UFC History ", väga väga tuline matš. Suurimad vihavaenlased, mõlemad Light Heavyweight championid olnud.

    2. kuum matš Michael Bisping vs Dan Miller. Kõvasti trashi ja värksärki juba olnud, tuline tuline event tulemas siis.

    Las Vegase MGM Grand Conference Center sold-out, the whole world is watching.

    29. Mai


  11. Tere!

    Probleem seljaalalihasega, vasakpoolne osa. Kahjuks täpset lihase nimetust ei oska öelda, pean umbes kirjeldama. Asub vasaku puusa juures ja kohe tuhara kohal.

    Ligi 15 kuud tagasi sai õues jalgpalli mängitud, kui tekkis lihasesse valu. Kahjuks täpselt ei mäleta, kas tõmbasin ära või lihtsalt sain külma (oli see õhtu külm ilm), valu süvenes 10-15 minutiga niivõrd, et ei suutnud enam korralikult kõndidagi, lebasin mängu ajal pikali maas ning kui pall tuli, siis hambad ristis sain 10-12 sammu teha, kui valust lihtsalt kukkusin maha.

    Koju jõudes läksin voodisse ning üllatus - püsti ei olnud võimalik saada, valu oli meeletu. Järgmine päev liikusin minimaalselt, andes seljale puhkust. Järgmine päev liikusin kooli, kui kergelt libastusin jääl ning lihasesse lõi jällegi kohutava valu. Hambad ristis kõndisin bussi peale, püsti seismine bussis ei tulnud kõne allagi. Pika aja jooksul asi lakkas.

    Nüüd, olles 4-5 kuud võitluskunstidega tegelenud, tuli vana vigastus jälle tagasi ning hakkas endast märku andma. Jalgadega lüües (tuleb ju puusast end pöörata) lööb valu sisse ning see faktor vägagi segab trenni tegemist. Olen määrinud hobusesalviga, veidi leevendab valu, aga kohe, kui jällegist trenni minna ning jalaga lüüa, tekib uuesti valu.

    Mis oleks lahendus? Kelle poole pöörduda? Spordiarst, kiropraktik?

    Olen väga mures.

×