Jump to content

Sadist2

Kasutajad
  • Sisu loend

    225
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Sadist2


  1. Ma ei näe mingit takistust sellele, et sa käiksid poksi kõrvalt jõusaalis. Muidugi vanust on vähe ja seepärast jõusaalis laamendada ei tohiks. Hea oleks, kui leiaksid endale jõusaalis treeneri, kes annaks põhioskused- ja teadmised, et võiks iseseisvalt jõusaalis hakkama saada. Üldiselt panusta hetkel aeroobsele ja tee "kergemaid" jõuharjutusi, sest omast käest ei soovitaks sul veel kükki, jõutõmmet ning sarnaseid harjutusi teha. Raskused olgu mõõdukad, s.t peaksid jõudma teha vähemalt 8-12 kordust. Aga peamine on ikkagi leida juhendaja, kes aitaks sind alguses. Edu!


  2. Tervist!

    Ma tean, et rasvapõletamisest on palju juttu pidevalt olnud, kuid ma ei taha teada rasvapõletuse strateegiaid, vaid hoopis selle mehanismi ja üpris põhjalikult. Ma juba tean, et efektiivseks rasvapõletuseks on vaja teha palju keskmise südamelöögisagedusega aeroobset, kuid miks just keskmisega? Oli see vist seotud kuidagi hapniku kasutamisega? Sooviks teada selle kohta nii palju infot, kui jagub.


  3. Kusjuures võimalik, et sinu ainevahetus on viimase aastaga oluliselt aeglasemaks läinud. Mina sõin põhimõtteliselt 28 eluaastani kõike, mis tahtsin ja kehakaal naljalt üle 83 kg ei tõusnud. Nüüd näen roppu vaeva, et kaal alla 85 hoida. :lol:

    Kõik on võimalik, sest aktiivset sporti pole juba pea aasta teinud, aga selle aja jooksul sai palju istutud ja söödud, mida parajasti oli. See oleks vist mõeldamatu, aga mulle tundub, et kui ma tarbin nisujahu, siis kaal langeb kuidagi paremini. Kusjuures eilsest shokist sai üle, sest tänaseks näitas kaal seda, mida ma selle nädala alguseks ootasin. :P


  4. Mul hetkel sama probleem kaaluga - jälgin kõike, söön üsna normaalseid asju, aga kaal ei lange. Samas mäletan eelmine aasta ei olnud üldse aimu kuidas dieeti teha, sai söödud igast jama jne, aga ennäe, kaal langes jõudsasti, 3 kuuga 8kg. Mulle tundub, et ma ei hakka enam oma pead sellega vaevama, söön tervislikult ja vähem, enam-vähem midagi jälgin, aga hulluks kätte ei lähe.


  5. Miks on näiteks õlgade laius ja rinnaümbermõõt ruutu võetud?

    Ma lähtusin ses suhtes reaalsusest - minu meelest näeb inimene välja seda võimsam, mida võimsam on tal ülakeha. Ruutu ongi need mõõdud võetud, sest nad on suurema osakaaluga, näitamaks inimese kehaehituslikku võimsust. Eks kindel on see, et mõnes mõttes on see valem üsna "prahist" koostatud, paljud võivad lihtsalt küsida, miks sellel on selline väärtus ja miks on just niimoodi jne. Üldiselt sellel valemil pole tõesti praktilist otstarvet, see on niisama üks võimalus võrdlemiseks.


  6. Tehete järjekorra mõttes on arvuline vahe. Ühel juhul sa võtad kahe väärtuse keskmise aga teisel juhul sa võtad poole ühest väärtusest ja liidad selle teisele otsa (näiteks (10+8)/2=9 aga 10+8/2=14 või (2^2+4^2)/2*5=(4+16)/10=2 aga 2^2+4^2/2*5=4+16/10=4+1,6=5,6). Samuti on problemaatiline jagatise koht, kui sa jagad korrutisega siis seda saab kaheti mõista - kas jagad enne ja siis korrutad või korrutad enne ja siis jagad ((2^2+4^2)/2*5=(4+16)/2*5=10*5=50 aga (2^2+4^2)/(2*5)=(4+16)/(2*5)=20/10=2 või 2^2+4^2/2*5=4+16/2*5=4+8*5=4+40=44 aga 2^2+4^2/(2*5)=4+16/(2*5)=4+1,6=5,6). Ühesõnaga väga palju segadust, kui valem ei ole täpselt paigas ja on kaheti mõistmise võimalus. Loodan et said pihta. :)

    Omalt poolt võin anda enda MS Exceli faili: LINK. Tarvitseb ainult näitajad ära vahetada ja tekibki uus indeks.

    Ma mõtlesin tõesti seda esimest varianti, et liidad enne kokku ja siis jagad. Samuti enne tuleks teostada astmetega ja +/- tehted. Kõik jagamised on tegelikult murru stiilis, kus jagamine teostatakse viimase tehtena. Ja tänan sinu töö eest Excelis, see peaks tõesti arvutamise lihtsamaks tegema!


  7. Väikesed täpsustused: nagu ma mainisin, siis ideaal nagu tõesti puudukski, sest on absoluutselt vaieldav, missugune on ideaal. Matroxx mainis õigesti, et ilu on vaataja silmades, kuid ma arvan, et pea iga jõusaalikülastaja(mees) sooviks saada suureks, millest lähtuvalt on koostatud ka valem. Tõesti, siin on mõningaid aspekte, nt mida Alessandro mainis ehk siis kas pikem mees on tõesti kehaehituselt parem? Ma arvan, et selle valemi põhjal ei ole pikemal mehel erilisi eeliseid, sest nt võrreldes 1,7m ja 2m mehe tulemusi, siis see erinevus on 0,3m, mis aga kokkuvõttes punktidele erilist lisa ei anna. Antud valem ongi katsetusteks ja selleks vajaksin ma Teie tulemusi, et teha korrektuure.

    To kalmer87:

    arvulist vahet ei tohiks ju mõlemal juhul eksisteerida, lihtsalt arvuti peal valemi kuju on veidi teistsugusem.(ei anna seda õiget pilti, mis paberi peal)

    Natuke endast:

    I Pikkus 173

    m Mass 85

    R Rasvaprotsent 22

    Pr Rinnaümbermõõt 101

    Io Õlgade laius 44

    Pv Vööümbermõõt 96

    Pj Reie ümbermõõt 63

    Pb Biitsepsi ümbermõõt 36

    Pk Käsivarre ümbermõõt 29

    Ps Sääre ümbermõõt 39

    Pka Kaela ümbermõõt 38

    Mis teeb rambo indeksiks 666252

    Enda kirjeldus oleks: kergelt/mõõdukalt rasvunud, kehatüübilt paksu(endo?)morfi ja mesomorfi segu. Lühike kasv, aga mulle endale tundub, et olen enam-vähem massiivne.

    Kui sa arvutasid õigesti, siis tundub, et tekib juba väike ebakõla. Ma ei ole küll sind näinud, aga ma arvan, et sa näed päris norm välja. Muidugi see väljendus arvudes, sinu indeks on minu omast üle 100k suurem, aga ma ei tea, kas see on piisavalt suur vahe, et iseloomustada meie vormi vahet. Selleks ongi vaja Teie, foorumiinimeste, andmeid et võrrelda. Kellel aega vähe on, palun aidake. Tänan juba ette!


  8. Kuidas saab reaalarvu jagada protsendiga?

    Esimene "täissulg" ei ole konstant. Konstant ei saa sõltuda ühestki muutujast.

    Ok, oletame, et sa arvutad välja mingi tulemuse mis iganes viisil koostatud valemi järgi - aga kuidas sa plaanid seda tulemust interpreteerida? Sellest ei olnud juttu. Näiteks mina saan arvu 1001, teine saab arvu 1032. Mis järelduse me sellest teeme siis?

    Kui ma saan õigesti aru, siis R ei olnudki reaalarv, vaid rasvaprotsent, mida väljendatakse protsentides. Nt 20%, mida võib väljendada 0,2-na e siis 20%/100%.

    Konstant - okei, see on lihtsalt minu tõlgendus, tegelikult(matemaatiliselt) pole ta tõesti konstant.

    Järeldus on see, et ühe inimese kehaehitus on seda "täiuslikum", mida suurem on punktisumma


  9. Tervist!

    Mulle ikka väga meeldib kõiki asju alati numbritesse panna ja seekord sattus silme alla just kehaehitust väljendava valemi otsingud. Tuleb tunnistada, et tegu on võibolla kõige algsema prototüübiga, sest valemit ei saanud väga palju katsetada. Arvan, et valemil on ka väga palju miinuseid, s.t see ei arvesta kõigega, sest mõndasid asjaolusid/faktoreid oleks valemisse kas liiga tüütu, keeruline või üsna ebaotstarbekas panna. Nt valem ei arvesta inimese kehahoiaku iseärasusi. Aga ma arvan, et see võib anda üsnagi adekvaatse pildi inimese kehaehitusest, mille all mõtlen ma eelkõige inimese üldpilti.(kui rasvane ta on, kui pikk ja raske ta on, millised on mõned tähtsamad ja tuntumad ümbermõõdud/pikkused/laiused) Nüüd võib tekkida küsimus, milline on see ideaal. Vastata sellele küsimusele on vägagi raske, sest inimene võib olla lõpmata(kehaehituselt) võimas. Lõpmata on jällegi suhteline mõiste. Järelikult puudub see mall, mille suhtes oma tulemusi võrrelda. Aga võrrelda saab alati teiste inimeste tulemustega.

    Kuidas valem sündis?

    Valemi koostamisel võtsin arvesse kolme peamist kehatüüpi: meso,- ekto- ja endomorf. Loomulikult näeb nendest kolmest võimsam välja mesomorfne isik, seetõttu oli tema nö shablooniks, võrdlemaks endo- ja ektomorfse tulemusi ja tegemaks mõningaid järeldusi. Lähtusin ka põhimõttest, et kujundlik ideaal võiks olla järgmine: võimas(lai) rindkere ja samas kitsas vöökoht, laiad õlad, madal rasva%, võimalikult maksimaalne kaal ning pikkus ja võimsad jalad. Need omadused annavadki enamuse punktidest. Arvesse võtsin ka muid mõõtmeid, arvestades ka nende osakaalu lõpppildi tekitamisel.

    Praegu enam ei tule midagi pähe, mida tahaksin juurde lisada. Aga siin on siis see valem. Olen avatud ettepanekutele ja kriitikale.

    {l/100 x [m-(m x R/100%)]} x {[Pj x (Pr^2 + lo^2/2Pv)]+(Pb +Pk/2)^2 +10(Ps + Pka)}

    ,kus (esimene) l - kasv, pikkus; m - mass, kehakaal; R - rasvaprotsent(protsentides); Pj - jala ümbermõõt(reie ümbermõõt); Pr - rinnaümbermõõt; lo - õlgade laius, mõõdetuna selja tagant(õlas olevast vaokesest teise õla vaokeseni); Pv - vöökoha ümbermõõt; Pb - biitsepsi ümbermõõt(mõõdetuna paksemast kohast, biitseps pingul); Pk - käsivarre ümbermõõt(paksemast kohast, käsivars pingul); Ps - sääre ümbermõõt; Pka - kaela ümbermõõt. x tähistab siin korrutamise märki, ^ märk tähistab astet. Kõik mõõdud on sentimeetrites, mass kilogrammides. Pb + Pk tuleb esmalt kokku liita ja alles siis jagada kahega.(aritmeetiline keskmine) Näitan valemi tegemise järjekorda.

    I Jaga oma pikkus sajaga (oletame et saad mingi arvu a)

    II Jaga oma rasvaprotsent 100%-ga ja korruta see oma massiga (oletame saad arvu b )

    III Lahuta oma massist arv b (oletame saad c)

    IV Korruta arv a arv c-ga. (oletame saad arvu d) See on esimese täissulu arv. (ma nimetan seda konstantiks)

    V Võta oma rinnaümbermõõt (cm) ruutu ja liida sellele oma õlgade laiuse ruut (oletame saad arvu e)

    VI Jaga arv e kahe vöökoha ümbermõõdu korrutisega (oletame saad arvu f)

    VII Korruta reie ümbermõõt arvuga f (oletame saad arvu g)

    VIII Liida kokku oma biitsepsi ümbermõõdule käsivarre ümbermõõt ja jaga saadud tulemus kahega. Saadud tulemus tõsta ruutu. (oletame saad arvu h)

    IX Liida kokku oma kaela- ja sääreümbermõõt ning saadud tulemus korruta kümnega. (oletame saad arvu i)

    X Liida kokku arvud g, h ja i. (oletame saad arvu j) See on ühtlasi teise täissulu arv.

    XI Nüüd korruta arv d arvuga j. Saadud tulemus ongi vastus ehk Rambo indeks. ;)

    Nüüd on vaja aru saada, et ei saa hästi võrrelda meeste ja naiste tulemusi - seda on vaja teha eraldi, s.t naiste tulemused võrreldakse omavahel ja meeste tulemused omavahel.

    Palun Teilt, kallid kaasmõtlejad, et te arvutaksite oma Rambo indeksi(see tuleb päris suur arv) ja teisendaksite selle ühelisteni ning postitaksite siia. Koos indeksiga sooviksin, et Te kirjutaksite üles kõik need mõõdud(mida valemis kasutatakse) ja kirjutaksite oma kehaehituse lühikese iseloomustuse. Pilt vormist oleks lausa suurepärane. :) Ja loomulikult ootan Teie arvamust!

    Tänan!


  10. Kõik teismelised ei ole sellised. Kõik oleneb inimese kodusest kasvatusest ja seltskonnast, milles inimene viibib. Ja kahtlemata oleneb inimese iseloomust. Olen täheldanud, et palju lollusi tehakse üksnes seltskonna poolehoiu teenimiseks. Aga kuidas saab seltskonna poolehoidu teenida? Enamasti nalja tegemisega. Aga mis on ühele keskmisele inimesele naljakas? Teise inimese lollus või teise lolli inimese peale osutamine. Siin tekib nõiaring - teismelised, kellel on oma eluperioodis kõige olulisem just seltskonna poolehoid, hakkavad tegema lollusi, mille tulemusel muutuvad nad ise poolearusteks. Nad imavad endasse kõik erinevad lollusemoodulid, mis reformeerivad ajapikku ka nende mõistust ja käitumismaneere. Ja tulemuseks ongi mõne mooduli populariseerimine, mis muutub suurte gruppide seas standardiks. Tõenäosusteooria näitab oma olemasolu ja ütleb seejuures, et ühe inimese peale leidub kindlasti vähemalt üks sellest standardist juhinduv isik. Aga need inimesed, kellel on teistest erinev iseloom, jäävad puutumatutena, sest nad mõistavad, et seltskonna poolehoidu saab ka teisiti teenida, kui selle teenimine on üldse oluline.

    Paraku leidub neid inimesi ka siin ja nende käitumist sa enam vaevalt muudad, sest 1)standard 2)Internet 3)vanus. Seetõttu pakun välja sellise variandi: kuna iga inimese põhivajadus (Maslow püramiidi alus) on eneseteostamise vajadus, siis las nad kraaksuvad, sest võibolla on nad veel ka karmi elu ohvrid, s.t nende eneseteostamise vajadus jääb olude sunnil rahuldamata. II kategooria inimesed ja miks mitte I kategooria inimesed ei tee neist väljagi, salamisi mõeldes, et nad kõik on kõigest inimesed, kes tahavad oma vajadusi rahuldada.


  11. meeleolu 7. Kehaline aktiivsus? Kuidas ma seda hindan?

    Jube unine ja väsinud olek. Aga eelmisest 2st päevast on korralik trennikoormus all. Õhtul jälle trenni.

    Töö metodoloogia on huvitav, mida sa edasi teed? Millega võrdled?

    Töö eesmärk on võrrelda inimeste meeleolu ja füüsilise aktiivsuse taset (üldist enesetunnet) magnettormi aegadel ning nende vaheaegadel.

    Mul on olemas tulemused magnettormi päevadest ja ma võrdlengi neid tulemustega magnettormi vaheaegade päevadega.

    Pm ma püüan väljauurida, kas magnettormidel on mingisugust mõju inimestele, seda siis enesetunde hinnete ja kui on, siis iseloomulike sümptomite järgi.

    Kehaline aktiivsus on pm lihtsalt, kas sa oled loid või sul on piisavalt energiat. (aktiivne vs. passiivne)


  12. Tervist!

    Ma viin läbi uurimistöö teemal "Geomagneetilised tormid ja inimene" ja ma sooviksin saada kiiresti Teie arvamust.

    See ei võta üldse mitte palju aega, kõigest 2 küsimust:

    1) Iseloomustage oma meeleolu ja füüsilist aktiivsust täna praegu 10-palli skaalal. (1p on kõige halvem ja 10p on kõige parem)

    2) Kui on mingisuguseid spetsiifilisi sümptome (nt magamatus, söömishäired, närvilisus vms), siis postitage palun. Kui puuduvad, siis pange lihtsalt kriips.

    Palun Teid vastata tõsiselt nagu reaalsuses on.

    Tänan!


  13. tegelikult siin pole midagi imestada, sõda on juba ammu vaja (mina seda ei soovi, kuid olud suruvad peale)

    kui nüüd vaadata ajalukku, siis sõjad on olnud tavaline nähtus inimeste elus, kuid võrreldes toonaseid relvi ja tehnikaid tänapäevaste omadega...

    mina olen senimaani aru saanud, et tegelikult pole ühelgi tuumariigil (v.a Põhja-Korea, kes on ikka väga pühendunud tuumatehnika arendamisele ja kes on oma hoiakutelt agressiivne) põhjust tuumarelva kasutada - tuumarelv on poliitiline vahend, keegi ei kasuta seda ja keegi ei loobu sellest, sest see tähendaks neile võimu kaotamist.

    USA on minujaoks üldse mingi müstika, nad muudkui punuvad intriige ja räägivad teistega "nurgas", igaühele ajavad nad teist juttu ja lõpus kõik lähevad omavahel sõdima ning peavad USA-d oma liitlaseks, kuigi USA asjas ei hakka osalema, vaid saab konfliktidest omale võimu ja raha tasku.

    ühesõnaga, ennustajad on ühed tujurikkujad, seda olen ma juba aru saanud - puhuvad lolli juttu ja ajavad inimestele paanikat peale


  14. Tervist!

    Ütlen kohe ära, et kuna mul isiklikult (ei tea kuidas teistel) vabat foorumit ei näita, siis tahaksin siia kirjutada, sest siin leidub harituid küll.

    Tähendab ma astusin hiljuti gümnaasiumisse ja olen juba jõudnud mõelda ka edasiõppimise võimaluste peale. Kuna siin Eestis on haridus nagu ta on, siis olen natuke mõelnud ka välismaal õppimisest ja kuna ma olen selles osas üsna võhik, siis sooviks ma, et te jagaksite oma arvamusi ning kogemusi selles osas.

    Ma olen natuke uurinud ja avastanud enda jaoks meie põhjanaabrite ülikooli, nimelt Helsingi ülikooli, mis 2010 aastal kuulus isegi maailma parimate ülikoolide top 100-sse. Kas keegi on seal õppinud? Kuidas on seal õppemaksuga ja kui keeruline on sinna sisse saada ning millise süsteemi alusel?

    Kui keegi sellest midagi ei tea, siis võtke sõna sellegipoolest, jagage oma kogemusi üleüldiselt välismaal õppimisest. B)

    Tänan


  15. muidugi täiesti mõttetu postitus, aga tahan lihtsalt öelda, et see nääklemine ja ennast mingiks profiks pidamine on juba liiga kaugele läinud

    see mis puutub uuringutesse, siis neid on alalõpmata palju ja millegi pärast räägib iga uuring teineteisele vastu, ühist otsust tavaliselt ei suudetagi leida

    minu arvamus on see, et las inimene teeb nagu ta tahab, muidugi on vaja hoiatada, aga oma arvamust pole vaja teisele pealesuruda

    on inimesi (ka mina), kes teeb kükki veel hullema (standartse) tehnikaga, aga sellepärast hukkamõistmine ei ole viisaka inimese komme


  16. Olen aru saanud,et kui väljaspool trenni on olemine selline lõtv ja vedelen palju siis muutun trennis ka pehmeks. Otsin vabandusi miks eelistada antud hetkel lihtsamat harjutust raskemale.

    Tahtejõuga olen loomulikult selle alla surunud ja vastupidiselt veel agaramalt treeninud <_<

    Teine probleem on tihti see,et seatakse ulmelisi eesmärke ning neid saavutamatta tekib masendus ja käega löömise tunne.

    Sõbrad ja tuttavad võivad ju väita,et oi kui tubli sa oled aga sel hetkel sellest enam ei piisa.

    Olen ise täpselt samuti mõelnud ning ei oskagi öelda kuidas sellest üle sain.Hakkasin vast rohkem endale sisendama ,et isiklik teekond ja areng on palju olulisem kui pidev võrdlus teistega.

    Väga õige!

    Mul ongi nii olnud, et tahan saada kiire ajaga suureks/tugevaks, aga füsioloogiliselt pole see lihtsalt võimalik.

    Tegelikult see laisklemise värk on täiesti õige, ma arvan et moti puudus on tingitud ka sellest, et ei viitsi midagi teha.

    Selleks ongi ainuke abivahend hakata ennast vaimselt treenima, s.t hakata ennast sundima tegema asju, muidu võibki jääda vaimselt nõrgukeseks.

    Eks ma siis üritan.

    Tegelikult on juba väga hea motivaator see, kui sa näed, et hakkad nõrgemaks/väiksemaks jääma ja sa lihtsalt ei saa endale seda lubada.

×