Jump to content
Sign in to follow this  
Thomas

Kiire küsimus kaalust allavõtmise kohta ( et õigesse kaalu saada)

Recommended Posts

Nii.. et siis eelregistreerimises pani treener mu kaaluks 79kg aga praegu kaalusin ja olin 82.4kg. Kaalukategooriaks üritan saada aga -80kg ja kui kohepeal eelkaalumisel kaal erineb 500g võrra sellest kaalust, mis mu registreerimislehel oli siis on kohe disklahv majas. Aega on mul 2 päeva ning palun siis nõuandeid, kuidas kaalus alla saada umbes 2-3kg, nii et vorm ega valmidus kaotsi ei läheks eriti. [ise ei oskaks midagi teha peale enne kaalumist jooksmise ja saunaskäimise asemel (kui seda üldse teha saab seal) ja ma olen kuulnud, et sellega kaasneb mõningane vormilangus.]

Oot mis alast me räägime üldse? Mis aegadel kaalumised on?

Palju sa praeguseks näljutand-janutand oled?

Kui on võitlusala ja kaalumine on võistluspäeva hommikul või eelmisel päeval, siis sinu kaalu juures on see täiesti reaalne (ja mitte eriti hull) kaotada.

Kuna aega on nii vähe, siis vee laadimist-tühjendamist korralikult teha ei jõua.

Mina teeks nii: kohe lõpetaks pmst söömise, sööks ainult kergeid asju a la pähkleid ja kuivatatud puuvilju (ploomid, aprikoosid et seedimist korras hoida). Esimese päeva (kui on 2 päeva aega) hommikust õhtuni jooks pmst nii palju vedelikku kui sisse mahub, õhtul teeks trenni ilma joomiseta ja soojades riietes, öö läbi kuivaks, hommikul kaaluks ja siis veel terve päev kuivada+trenni.

Sauna ei soovita - teeb liiga nõrgaks.

Ise olen paari päevaga võtnud 71 pealt 67 peale nii, et vormilangust praktiliselt polnud.

Panin siia saunas kaalualandamise artikli.

Kui tõhus on saun kaalualandajana?

Arvamus, et sauna abil saab suurendada kaalust mahavõtmist, on täiesti vale. Tõsi, lühikeseks ajaks on võimalik näiteks kaks kilo alla võtta, aga janutunne sunnib seda taastama. Kui joomist vältida, hakkab süda jällegi töötama suurendatud koormusega, sest veri muutub tihedamaks, viskoossemaks.

Edited by ranger

Panin siia saunas kaalualandamise artikli.

Kui tõhus on saun kaalualandajana?

Arvamus, et sauna abil saab suurendada kaalust mahavõtmist, on täiesti vale. Tõsi, lühikeseks ajaks on võimalik näiteks kaks kilo alla võtta, aga janutunne sunnib seda taastama. Kui joomist vältida, hakkab süda jällegi töötama suurendatud koormusega, sest veri muutub tihedamaks, viskoossemaks.

Ei pannud ju artiklit :unsure:

Me ei räägigi ju praegu permanentsest kaalualandamisest. Kaaluklassidega alas on saun üsna populaarne meetod kaalu saamiseks, ent seda tuleb targalt teha JA efektiivseim on see siis, kui kaalumine on PÄEV ENNE. Kui kaalumine on samal päeval, siis saunaga kaotatud vedelikudadu ei jõua võistlusteks tagasi teha.

Söö võimalikult vähe soola sisaldavaid ja kergestiseeditavaid toite , palju kohvi või kofeiini sisaldavaid jooke ja palju vett. Kaalumise päeva hommikul ära söö ja ära joo ka eriti , aga joo musta kohvi. Saun teeb natuke pehmeks , võtsin kunagi kaks tundi enne võistlust saunaga 1,2 kg alla, et kaalu jõuda , võistlus siiski õnnestus, tegelesin jõutõstmisega.

Edited by BULDOOSER

Praeguseks on siis kaal langenud 80.1 peale. Joonud olen selle 24h sees kuskil 5l ning ära söönud pitsa ja prae ning ka paar kohukest. Trenni ei ole ka vahepeal teinud.. Homme läheb siis higivalamiseks, kuna alati ei saa ka kodus olevat kaalu usaldada.

Aitäh kõigile nõuannete eest ja kahju, et ma varem ei saanud neid lugeda kui alles praegu :unsure: (teinekord teab)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.