Jump to content
conan

Kurgumandlid ja treening

Recommended Posts

Niisiis kas keegi võiks seletada mis seos on kurgumandlitel ja treeningul. Siit foorumist on paar korda läbi käinud et raskejõustliklased nendega hädas olnud - vajanud ravi ja lõikust. Kas sellel on mingi seos jõutreeninguga? Kui on..siis paluks ammendavat vastust.

kui au olla ei usu et see seotud just sellega et raskejõustiklastel nendega probleeme on..... Tean vaid seda et peale mandi operatsiooni ja tohi hakata lähemal ajal tugevasti trenni tegema kuna sis on kerge tekkima südame reuma ja seda ei sooviks ma isegi oma vaenlasele :D;)

Kui sul on mandlid põletukus, ei tohi mingil juhul treenida, võib tekida südamelihase põletik ja muud tüsitused! Ning jah peale lõikust ka vaja pikalt taastuda! Ja kui sööd samaaegselt treeninguga mingeid ravimeid, näiteks antibiootikume siis samuti ei tohiks treenida (vähemalt mitte tugevasti), vaid konsulteerida arstiga!

Nagu nina-kurgu spetsialist Mart Kull ütleb, on enamusel eestlastel kurgumandlid nii tuksis, et parem kiirelt ära lõigata. Meie kliima ei pidavat üldse elamiseks sobima :D ja seetõttu saavad kurgumandlitest, millel peaks olema organismi kaitsefunktsioon, hoopis kaks mädakotti, mis seestpoolt mürki täis ja vere kaudu pidevalt saab kogu organism mürgitatud. Ja siis kellel kuidas väljendub, mõnel süda, teisel liigesed, selg jms tuksis.

Peale mandli operatsiooni võib treenida küll kui haavad ära paranenud! Küsimuse all oli ju isegi selle eesti suusataja osalemine torinos, kelle just lõigati mandlid ;) nime ei mäleta!

Krooniline p6letik organismis on v2ga t6sine jama, mis on vaja esmaj2rjekorras v2lja ravida. Olgu see siis mandlites, pimesooles, p6skkoopas...

T6sine treenimine haigena v6ib v2ga kergelt p6hjustada haiguse syvenemist, teiste haiguste tekkimist v6i muid tysistusi. See kehtib ka tavalise kylmetus/viirushaigusega treenimise kohta.

Sportimine ja treening ise ei p6hjusta mandlite p6letikku. Kui ei ole yletreeninguga just organismi kaitsev6imet nii madalale viinud, et k6ik kohe kylge hakkab.

Niisiis kas keegi võiks seletada mis seos on kurgumandlitel ja treeningul. Siit foorumist on paar korda läbi käinud et raskejõustliklased nendega hädas olnud - vajanud ravi ja lõikust. Kas sellel on mingi seos jõutreeninguga? Kui on..siis paluks ammendavat vastust.

Siin foorumis lihtsalt peamiselt raskejõustiklased käivadki.

Endal oli samuti mandlitega probleeme.. olin tihti haige ning lõpuks hakkas südamele (pulss läks madalaks, samuti vererõhk). Lõikasin 2008 suvel ära ja pole siiani haige olnud kordagi.

Mul on neljapäeval op ja olen kuulnud, et 1-2 näd ei tohiks trenni teha. Mis saab kui teha?

Haavad võivad lahti tulla ja see pole üldse mitte hea kohe...

Mul on neljapäeval op ja olen kuulnud, et 1-2 näd ei tohiks trenni teha. Mis saab kui teha?

Naljatilk. Esimene nädal ei õnnestu sul ei söömine ega joomine. Lama parem voodis ja säästa energiat ning kehakaalu. Lisaks on veel palavik ja kurguvalu, samuti probleeme rääkimisega.

Lasin kevadel mandlid ära opereerida. Iga aasta oli muidu sama laks ehk siis 2-3 korda aastas istusin 2 nädalat kodus ja sõin antibiootikume.

Operatsiooni soovitan üldnarkoosiga. Kõik muu jutt on lollus. Sul ei ole vaja olla teadvusel, et arstid saaks sinu peale vihastada ja et sul endal oleks väga ebamugav - usu mind, "mitteneelatamine" ei ole sellisel juhul eriti võimalik ja just seda sa ei tohigi keset oppi teha.

Ise läksin opisaalis.. pandi pikali... mask ette / kanüül veeni ja ma sain vist oma elu parima une. Ärgates rulliti mind juba ühest voodist teise. Ise hakkasin kohe lobisema muidugi ja tuju oli viimasepeal (mainisin juba oma elu parimat und eks).

Arst peab olema hea! Kui saad, siis maksa operatsiooni eest ja tee see kuskil viisakas erakliinikus. Kogu op ja väike jäätis kokku oli vist 2500 eek (kuuldavasti saab ka odavamalt). Mina tegin Tartu Elite kliinikus - viimasepeal! Erapalat ja pool päeva hoitakse kindluse mõttes sees. Miks ma arvan, et arst peab hea olema ? Mandlioperatsioon on selline asi, mida saab teha hästi ja mida saab teha väga halvasti. Tuttav tegi perearsti poolt saadetuna kuskil (enam ei mäleta kus) kliinikus. Ootas oma operatsiooniaega 5 kuud ja pärast paranes 3 korda kauem kui mina. Küsimus ongi selles, kui puhtalt ja ilma lisavigastusteta need ära võtta saab/osatakse.

Söök? See on lihtsam, kui sa arvad. Neelatades on natuke valus, aga pärast 3 päeva sain mina juba püreesuppe ja suht koht kõike süüa. Väga mõistlik ei ole tahkeid asju süüa - villid kurgus peavad seal ka püsima, et kenasti paraneks!

Seks? Trenn? - unusta ära :lol: Pealegi sa haised mäda järgi suust kuni 2 nädalat kindlasti.

Hiljem su elukvaliteet paraneb märgatavalt (eeldusel, et arst sai hea!) Isiklikult märkasin ja tundsin, et südamel on kergem. Taastus kiiremini "pingutusest" ning energiat oli rohkem. Praeguse 11 kuu jooksul on mul õnnestunud 1 kord haigeks jääda 4 päevaks. Mingi suvaline "viirus" mille Tallinnast sain. Ei midagi erilist. Aga tunda oli, et kui mandlid oleks omal kohal olnud, siis oleks vist antibiootikume järanud taas.

Ehk oli abi. Mul on pool suguvõsa opereeritud - samade põhjuste ja tulemustega.

Ma usun, et Sa ei jõuakski väga ennast liigutada, vähemalt minul oli nii, kui valuvaigisti mõjus, enamasti magasin või lebotasin niisama, nõrkus on lihtsalt nii suur. Teise nädala alguses käisin veel Saku suurhallis kontserdil, hea, et olid istekohad, muidu oleksin ilmselt kokku kukkunud. Kindlasti ära proovi mingit trenni teha, muidu on tüsistuste oht väga suur! Edu paranemisel!

Seda teemat lugedes tuli küll isu mandlid ära lõigata. Paar korda aastas ikka põeb angiini ja mandlid juba suured nagu munamäed.

Mine siis parem kähku arstile, et vajalikud analüüsid teha ja vajadusel opi järjekorda saada- kui Sa just kohaliku tuimestusega nõus pole, siis võib isegi 2 aastat aega minna, enne, kui lõikusele pääseb, muidugi tasulisse saab mõne kuuga :lol:

Mine siis parem kähku arstile, et vajalikud analüüsid teha ja vajadusel opi järjekorda saada- kui Sa just kohaliku tuimestusega nõus pole, siis võib isegi 2 aastat aega minna, enne, kui lõikusele pääseb, muidugi tasulisse saab mõne kuuga :lol:

Tasulisse saab tartus kasvõi samal nädalal ;) Arst on üle nädala kohapeal - halvimal juhul 2 nädalat siis.

Tasulisse saab tartus kasvõi samal nädalal :lol: Arst on üle nädala kohapeal - halvimal juhul 2 nädalat siis.

Kahju ainult, et see tasuline nii kallis on, väga paljudel pole sellist pappi välja käia, kuigi vajadus oleks kiiresti lõikusele saada, sest kahe aastase ootamisega võib mandlite pärast tõsiseid jäädavaid kahjustusi tekkida ;) Need pikad järjekorrad kohe ei mahu mulle pähe, ei saa ju olla nii palju oppi vajavaid inimesi ja nii vähe arste selle jaoks... tundub, et mädased mandlid on meie tervishoiusüsteemil hoopis...

Mul oli sügisel Novembris opp, minul oli taastumine päris raske, esimene nädal sain ainult vedelaid asju süüa! Kogu aeg olid hullud valud, eriti hull oli 5-6 päev, siis oli küll juba selline tunne, et lase end maha! Teine nädal vähehaaval hakkas paremaks minema ja teise nädala lõpus sain juba peaaegu kõike ilma valuta neelata. Trenniga alustasin alles 5 nädalat peale oppi! Ilmselt oleks ka varem võinud (kergelt), aga ei tahtnud riskida, et midagi rebeneda võiks. Enesetunne polnud ka just kõige parem! Nüüd 5 kuud hiljem, ei kahetse küll midagi, kordagi haige pole olnud (väike nohu ainult). Kahetsen ainult seda, et korraga kohe anoide ka ära lõigata ei lasknud!

Kahju ainult, et see tasuline nii kallis on, väga paljudel pole sellist pappi välja käia, kuigi vajadus oleks kiiresti lõikusele saada, sest kahe aastase ootamisega võib mandlite pärast tõsiseid jäädavaid kahjustusi tekkida ;) Need pikad järjekorrad kohe ei mahu mulle pähe, ei saa ju olla nii palju oppi vajavaid inimesi ja nii vähe arste selle jaoks... tundub, et mädased mandlid on meie tervishoiusüsteemil hoopis...

Operatsioon mis on hinnavahemikus 1900-2500.- ei ole kallis. Natuke säästa ja olemas... :lol:

Operatsioon mis on hinnavahemikus 1900-2500.- ei ole kallis. Natuke säästa ja olemas... :lol:

Ma ei tea, mille pärast ma arvasin, et 5000.-, ilmselt mõnes kohas ongi. Samas mõne inimese jaoks on ka see 1900.- liig kahjuks.

Naljatilk. Esimene nädal ei õnnestu sul ei söömine ega joomine. Lama parem voodis ja säästa energiat ning kehakaalu. Lisaks on veel palavik ja kurguvalu, samuti probleeme rääkimisega.

:lol: No pagan. See siis hullem kui mingite liigeste op. Sellega olen juba 2 päeva pärast trennis.

Ma usun, et Sa ei jõuakski väga ennast liigutada, vähemalt minul oli nii, kui valuvaigisti mõjus, enamasti magasin või lebotasin niisama, nõrkus on lihtsalt nii suur. Teise nädala alguses käisin veel Saku suurhallis kontserdil, hea, et olid istekohad, muidu oleksin ilmselt kokku kukkunud. Kindlasti ära proovi mingit trenni teha, muidu on tüsistuste oht väga suur! Edu paranemisel!

Kui söömine ära jääb (va. paar jäätist), siis jah energiat pole ja trenni ei saa.

Operatsioon mis on hinnavahemikus 1900-2500.- ei ole kallis. Natuke säästa ja olemas... ;)

Minu op on 2000+voodipäev 600 EEK. Oleksin ka kohe saanud raha eest, aga vaatasin pangakontot, et ootaks veidi.

Lasin kevadel mandlid ära opereerida. Iga aasta oli muidu sama laks ehk siis 2-3 korda aastas istusin 2 nädalat kodus ja sõin antibiootikume.

Operatsiooni soovitan üldnarkoosiga. Kõik muu jutt on lollus. Sul ei ole vaja olla teadvusel, et arstid saaks sinu peale vihastada ja et sul endal oleks väga ebamugav - usu mind, "mitteneelatamine" ei ole sellisel juhul eriti võimalik ja just seda sa ei tohigi keset oppi teha.

Ise läksin opisaalis.. pandi pikali... mask ette / kanüül veeni ja ma sain vist oma elu parima une. Ärgates rulliti mind juba ühest voodist teise. Ise hakkasin kohe lobisema muidugi ja tuju oli viimasepeal (mainisin juba oma elu parimat und eks).

Arst peab olema hea! Kui saad, siis maksa operatsiooni eest ja tee see kuskil viisakas erakliinikus. Kogu op ja väike jäätis kokku oli vist 2500 eek (kuuldavasti saab ka odavamalt). Mina tegin Tartu Elite kliinikus - viimasepeal! Erapalat ja pool päeva hoitakse kindluse mõttes sees. Miks ma arvan, et arst peab hea olema ? Mandlioperatsioon on selline asi, mida saab teha hästi ja mida saab teha väga halvasti. Tuttav tegi perearsti poolt saadetuna kuskil (enam ei mäleta kus) kliinikus. Ootas oma operatsiooniaega 5 kuud ja pärast paranes 3 korda kauem kui mina. Küsimus ongi selles, kui puhtalt ja ilma lisavigastusteta need ära võtta saab/osatakse.

Söök? See on lihtsam, kui sa arvad. Neelatades on natuke valus, aga pärast 3 päeva sain mina juba püreesuppe ja suht koht kõike süüa. Väga mõistlik ei ole tahkeid asju süüa - villid kurgus peavad seal ka püsima, et kenasti paraneks!

Seks? Trenn? - unusta ära :lol: Pealegi sa haised mäda järgi suust kuni 2 nädalat kindlasti.

Hiljem su elukvaliteet paraneb märgatavalt (eeldusel, et arst sai hea!) Isiklikult märkasin ja tundsin, et südamel on kergem. Taastus kiiremini "pingutusest" ning energiat oli rohkem. Praeguse 11 kuu jooksul on mul õnnestunud 1 kord haigeks jääda 4 päevaks. Mingi suvaline "viirus" mille Tallinnast sain. Ei midagi erilist. Aga tunda oli, et kui mandlid oleks omal kohal olnud, siis oleks vist antibiootikume järanud taas.

Ehk oli abi. Mul on pool suguvõsa opereeritud - samade põhjuste ja tulemustega.

Mul on varem ka üldnarkoosiga op-i olnud. Kõige parem asi oli see, et sain magada-magada-magada. Opisaalid on jahedad, kui mitte öelda, et külmad.

Mul on Fertilitases ja selle arsti pärast olen nõus minema kuhu iganes.

Mõned 50 grammised jäätised ma koju tõin, kui sööma tohib hakata millalgi.

Soovitan igaljuhul mandlid välja opereerida, kui nendega probleeme suht tihti esineb.

Omast kogemusest nii palju, et aastas kaks korda raudselt oli mul angiin ja kohustuslik antibiootikumide kuur seoses nendega. Operatsioon oli üldnarkoosis Meremeeste haiglas oma hea kümme aastat tagasi. Kõik läks lõikusega hästi, jamad hakkasid siis pihta, kui söögitädi mulle teise päeva lõumaks sooja suppi söögiks tõi. Kuna kõht oli tühi ja kõik tundus õige, sest toidukaardile oli mind ka selleks päevaks märgitud, sõin oma supi ära. Sellele järgnes päris kõrge palavik ja nädalakene haiglas olemist. Kõige toredam oli see, et samal ajal kui mina oma suppi neelasin, tuli palatisse arst. Tema rektsioon oli muidugi võimas, seda nähes! Nüüdseks on kõik läbi ja olemine paranes märgatavalt. Haige olen väga harva peale seda.

Soovitan igaljuhul mandlid välja opereerida, kui nendega probleeme suht tihti esineb.

Omast kogemusest nii palju, et aastas kaks korda raudselt oli mul angiin ja kohustuslik antibiootikumide kuur seoses nendega. Operatsioon oli üldnarkoosis Meremeeste haiglas oma hea kümme aastat tagasi. Kõik läks lõikusega hästi, jamad hakkasid siis pihta, kui söögitädi mulle teise päeva lõumaks sooja suppi söögiks tõi. Kuna kõht oli tühi ja kõik tundus õige, sest toidukaardile oli mind ka selleks päevaks märgitud, sõin oma supi ära. Sellele järgnes päris kõrge palavik ja nädalakene haiglas olemist. Kõige toredam oli see, et samal ajal kui mina oma suppi neelasin, tuli palatisse arst. Tema rektsioon oli muidugi võimas, seda nähes! Nüüdseks on kõik läbi ja olemine paranes märgatavalt. Haige olen väga harva peale seda.

Minul pole kunagi angiini olnud! Minul on hoopis teine asi tervisega. Vaja oli teada kui kaua trennist umbkaudu eemal.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.