Jump to content
Sign in to follow this  
signe34

Kaalulangus (trenn ja toitumine)

Recommended Posts

Tere!

Loodan, et saan siinkohal abi. Olen noor 22a naine, kel pikkust 177cm. Olen pea terve oma elu olnud normaalkaalu piiri peal või ülekaalus. Tahaks sellele piiri panna, kuna kaalunumbri ees on juba 9.

Tahaksin teada, et mis oleks hetkel minu jaoks parim - kas jõusaal või pigem aeroobsed rühmatrennid? Eelkõige on eesmärk rasva maha saada.

Kuna jõusaalis saab käia oma soovi järgi ükskõik mis ajal, siis olen viimastel nädalatel seda harrastanud. Kolm korda nädalas. Alguses teen 20-25minutit kardiotrenni mõnel trenazööril, pulsiga umbes 140. Seejärel jätkan käte, jalgade ja kõhulihaste treenimisega, lõpus plank ja venitused.
Muidu meeldivad mulle ka aeroobsed trennid, ent pole julgenud kõiki ette võtta - tahan, et trenn oleks mõnus, mitte ei oleks nö surm silme ees. Seepärast on mulle väga meeldinud ka vesiaeroobika ja tantsutrennid.

Lisaks tahaksin ma saada mõningaid soovitusi toitumise kohta. Tean, et ei tasu süüa õhtul palju jnejne, aga just see osa, et mida süüa peale trenni. Kuna enamasti treenin pigem õhtuti, siis tekibki alati küsimus, et mida üldse süüa, et mitte jällegi juurde võtta.

Olen praegu umbes 3-4 nädalaga langetanud oma teadmistega kaalu 3kg, mis on normaalne, ent samas tunnen, et ma pole väga kindel selles, mida ma teen. Üritan lihtsalt olla tervislikum, söön liha ainult koos juurviljadega; rohkelt kodujuustu; puu- ja juurvilju jne. Väga pizza, burgeri ja friikartulisõber ei ole niikuinii.

Jään ootele :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasva põletatakse köögis (huvitav, mitmes kord seda lauset siin foorumis juba kirjutatakse :)) Arvuta välja oma BAV ning löö kokku oma päevane energia, mida sisse sööd. Kulutus peab olema suurem kui sissesöödav energiahulk. Teemasid, kuidas pekki põletada, on siin umbes miljon. Loe läbi, saad vastused küsimustele:

http://forums.fitness.ee/forum/77-kaalust-maha/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×