Jump to content
Guest Markus

Kas eestis on CrossFit trenn?

Recommended Posts

Guest Markus

Tere.
Selline küsimus, et mulle on viimasel ajal hakanud huvi pakkuma CrossFit ja sooviksin teada, kas Crossfiti trenne Eestis (täpsemalt Tartus) on?

Mina olen crossfiti nüüd sügisest alates aktiivselt teinud. Eelnevalt tegin 7 a kergejõustikku ja 4 a jõusaali. Olen väga rahul ja tagasi enam ei vaata. Baasharjutusi või lihtsamalt öeldes erinevaid funktsionaalseid liigutusi on sadu ja iga trenn on kombinatoorika nendest harjutustest. See tähendab et iga trenn on erinev ning korduvaid trenne võetakse ehk poole aasta tagant? Trenn on tavaliselt järgmine: 10-15 min intensiivne soojendus koos treeneriga, siis 10-15 min jõuosa ja siis 10-20 min, oleneb WOD-st ( workout of the day ), kiiret funktsionaalset osa. WOD-d on nii rasked et crossfitis on indiviidi tasemel määrav ka sinu mentaalne kannatusvõime sest your mind will quit a thousand times before your body does. Kasvab sinu kapatsiteet nii mentaalses, aeroobses, anaeroobses kui koordinatsiooni valdkonnas. Treenitud saavad lihased, milleni traditsioonilise jõusaali treeninguga väga ei jõua. Näiteks rõngastel triitsepsile rööbaspuu stiilis harjutusi tehes on juures ka stabiliseerivad lihasgrupid jne jne. Trenni lõpus veel core lihaste treening ja lõdvestavad harjutused.

Edited by naksitrall
  • Upvote 1

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.