Jump to content
Guest Külaline

Kuidas saada jalgu peenemaks?

Recommended Posts

Sa ei peagi järjest nii palju jooksma. Loeb, kui palju sa kokku jooksed. Kui sa jooksed nt. valemi järgi 5 min jooksu, 5 min. kõndi jne. kokku pool tundi, siis sellest poolest tunnist 15 min. oli ju jooks. Ja pool tundi liigutamist on parem igaljuhul kui vaid 15 minutit, mille jooksul veel jalad ka valutavad. Nii et alusta jooksuga tasa ja targu. Igal nädalal vähenda kõndimisosa poole minuti võrra kui enesetunne lubab kuni varsti jooksedki pool tundi järjest ilma valudeta. Siis saad hakata juba pikemalt jooksma pikemaid vahemaid, lisades igal nädalal 10% vahemaad juurde kuni varsti suudad juba tund aega järjest joosta.

Ma olen nüüd juba viimaste aastate jooksul mitu poolmaratoni (21Km) ja maratoni (42km) läbi jooksnud, aga kunagi kui alustasin jooksmist, siis ei suutnud rohkem kui 1 staadioniring (400m) joosta. Nii et jah, kes tasa ja targu sõuab, see kaugele jõuab! :)

See on väga hea siis ju. Kuid ma loodan ,et jooksmisega ei lähe jalad suuremaks, vaid peenemaks.

Võib olla tuleks ennem täiega näljutada, ning pärast joosta ja korralikult süüa, siis jäävadki jalad selliseks. Toidu asemel vesi ainult.

Midagi sellist(näide)

Esimene võimalus

Praegust: Kaal 60kg

Näljutamine: Kui kaal 50kg, siis lõpetan näljutamise.

Nüüd söön ühe kilo juurde, ja põletan ühe kilo maha(50kg jääb alati. Nii palju kui söön, nii palju põletan).

Teine võimalus

Söön ühe kilo ja jooksen 1.5 kilo maha, ehk siis aeglaselt saab kaalust alla.

Esimene tundub olevat kiirem. Ma tean, ma näen suht lollina välja nüüd, aga midagi pole teha, iga inimene on erinev.

Pikamaajooksuga ei lähe jalad suuremaks.

Ma ei saa su loogikast aru su esimese ja teise variandi puhul, et ühel juhul sööd kilo juurde ja siis võtad selle maha ja teisel juhul sööd ühe kilo juurde ja siis võtad poolteist maha. Kustkohast mõlemal juhul sul see kilo kaalu juurde tuleb? Toidu kaal sinu kõhus? Või mõtled sa, et võtad iga toidukorraga kohe nii palju rasva juurde?

Kui pikk sa oled?

Nt. see minu tuttav siin pildil kaalub 55 kg, aga on muidugi lühike ka, kuid on väga hea pikamaajooksja (pidevalt võidab võistlustel):

central-park-fruitarian-mike-arnstein.jpg

Peenikestest jalgadest rääkides tuleb mulle alati see mees meelde:

MichaelJordanKobeBryant.jpg

Ei ütleks, et nüüd hullult ebatervislik on peenikeste jalgadega olla. Aga kui teemaalgatajast rääkida, siis sa oled tõenäoliselt kuhugi kummalisse seltskonda sattunud, kus selline asi hinnas on. Või on see juba standard? Hetkel kõlab küll nagu mingi body modification kult.

Edited by Rambo vend

Oli mul samasugune küsimus nagu sul. Aga nüüd oskan sulle ka ise öelda. Keegi mainis midagi "skinni fati" kohta. Kui sa tegeled kestvusspordiga, mis on siis jooks,ujumine suusatamine - kõik need alad on head põletajad. Kui jooksed täna 30 minutit, siis järgmine nädal jooksed 35 minutit. Ülejärgmine nädal võibolla juba 40 minutit. Lõpuks on sul 1h - 1,5h koos. Enne trenni söö alati süsivesikuid (puuviljad e. õunad, banaanid)

Otsi foorumist endale toitumiskava, ning söö tihedalt, siis paraneb ainevahetus ja seedimine hakkab kiiremini tööle. Loodan, et saad aru mida see tähendab :D

Lisaks sellele kui oled juba 3 nädalat õigesti toitunud ja treeninud saad aru, enda teksaseid jalga pannes (mis ilmselt on stretchid), et need lähevad paremini jalga ja näevad paremad välja või mida iganes see on mida sa siis taotled.

Peamine on see ka, et usu sellesse, et su trenn toimib ja areneb. Kui endal on usku, et trenn mõjub, siis ta mõjub ka paremini, ning su enesetunne ning enesekindlus kasvab, ning oma jeansidega kõndides oled sõiduvees.

PS.

Kui vanemaks saad,siis satud ilmselt siia foorumisse tagasi ja küsid abi suurtemate õlgade saamise kohta.

EMOd ma usun, sinujaoks paari aata pärat enam erilist rolli ei mängi ja sulle endale võibolla hakkavad ka meeldima NAISED kellel natuke liha ka luudel on :D

• Upvote 1

Kui Sa tahad oma tervist nässu keerata, siis on olemas ka kataboolsed steroidid. Pakuks, et paari kuuga on Su niigi olematu lihasmass nii kadunud, et Sa ei suuda iseseisvalt kõndidagi.

Aga ma tõesti ei saa aru, miks enesehävitamisega tegeletakse. Rasvapõletus, nii et lihasmass ei muutu, on ok. Aga et tegeleda tahtlikult lihase hävitamisega...

...miks panna ennast olukorda, et ei jõua matkarajal vaatetorni ronida, poekotiga trepist üles minna, tüdrukut sülle võtta...

Ma ei saa aru.

See on väga hea siis ju. Kuid ma loodan ,et jooksmisega ei lähe jalad suuremaks, vaid peenemaks.

Võib olla tuleks ennem täiega näljutada, ning pärast joosta ja korralikult süüa, siis jäävadki jalad selliseks. Toidu asemel vesi ainult.

Midagi sellist(näide)

Esimene võimalus

Näljutamine: Kui kaal 50kg, siis lõpetan näljutamise.

Nüüd söön ühe kilo juurde, ja põletan ühe kilo maha(50kg jääb alati. Nii palju kui söön, nii palju põletan).

Teine võimalus

Söön ühe kilo ja jooksen 1.5 kilo maha, ehk siis aeglaselt saab kaalust alla.

Esimene tundub olevat kiirem. Ma tean, ma näen suht lollina välja nüüd, aga midagi pole teha, iga inimene on erinev.

Kui Sa tahad oma tervist nässu keerata, siis on olemas ka kataboolsed steroidid. Pakuks, et paari kuuga on Su niigi olematu lihasmass nii kadunud, et Sa ei suuda iseseisvalt kõndidagi.

Aga ma tõesti ei saa aru, miks enesehävitamisega tegeletakse. Rasvapõletus, nii et lihasmass ei muutu, on ok. Aga et tegeleda tahtlikult lihase hävitamisega...

...miks panna ennast olukorda, et ei jõua matkarajal vaatetorni ronida, poekotiga trepist üles minna, tüdrukut sülle võtta...

Ma ei saa aru.

Peenikestega jalgadega inimeste puhul olen näinud siiski ,et suudavad kauem joosta ning rohkem sporti teha.

Ei meeldi suured jalad. Naljakas on see ,et elu on näidanud ,et kiiremin surevad need inimesed kes on terve elu trenni teinud ja sporti, kui need kes sporti ei tee.

• Downvote 1

Peenikestega jalgadega inimeste puhul olen näinud siiski ,et suudavad kauem joosta ning rohkem sporti teha.

Ei meeldi suured jalad. Naljakas on see ,et elu on näidanud ,et kiiremin surevad need inimesed kes on terve elu trenni teinud ja sporti, kui need kes sporti ei tee.

sellised peenikesed jalad mis sa kirjeldad on tulnud spordist ja korralikust toitumisest mitte toidu vähendamise ja lihastest ilmajäämsie läbi.

Suvel suutsin joosta 30 min vahest järjest, nüüd aga vähem. Jala särjemarjad muutuvad nats valusaks kui kaua joosta, ning selle pärast lõpetan jooksmise. Samuti kurk kuivab täiesti ära, siis ei saa joosta ilma joogita :D/> Ei tõmba suitsu. Ma joon kogu aeg vett, eriti viimasel ajasl. ütleme nii ,et viimased 2 nädalat on mul selline toidu menüü, banaanid, jogurdid, saiad, ja päeval ja õhtul korralik toit. Süsivesinik? Mis see veel on? Mida see teeb?
Kas jooksed lindil, siis hakkavad jah sääremarjad valutama. Süsivesinik? Mul ka küsimus, et mis see on??? Nagu Oti blogist näha, ei pruugi pikamaajooks jalgu peeneks teha. Toitumine peaks toetama seda peenestamist aga samas kui toitumine banaanipõhine, siis peagi hakkavad sul igast muud hädad tekkima, valku pead ikkagi saama. Edited by IVARK

Mnjah, maru huvitav teema :blink: .

Süsivesik on see mis annab sulle energiat, saad jahutoodetest ( soovitavalt täistera omadest). Süsivesikuid pead sööma,et suudaksid trenni teha ja liikuda.

Valk on vajalik lihasekasvuks (liha, kala, muna jne.)

Roheline staff ( toorsalatid) on vajalikud et keha saaks oma vitamiinid ja mineraalid.

Vesi on vajalik selleks et keha ei oleks stressis( inimene koosneb üle 90% veest) kui su oma uriin on kollane siis oled dehüdratsioonis.

Kui sa sööd ainult ühte ainet ja mitte kõiki siis su keha hakkab võtma energiat mujalt, nt kui sööd ainult valku siis hakkab keha põletama rasvu ja lihaseid et saada energiat pluss veel igasugused hädad kuna keha ei sa piisavalt vitamiine et enda imuunsus süsteemi töökorras hoida.

Jooksmine on vastupidavud ala, seega kui sa ei jõua joosta siis on kogu keha üldine vastupidavus halb, eriti jalalihaste oma. Pinged säärelihastes võib olla ka tingitud vähesest joomisest või siis kehvast toitumisest.

Kui mina veel pikamaajooksuga tegelesin siis polnud probleemi joosta 2,5 h ja jõukas tegin jalapressi 140kg, püksid olid siis 34/34. Praegust teen jalapressi 150kg ja vist 10km läbiminegi raskustega. Asi on suhteline :D .

Ootaks targemate komentaare, olen kindel selles tekstis on palju vigu :D .

Ma arvan, et sa oled kas ( A ) Troll või ( B ) umbes 12..15 aastane (ja mitte kõige viielisem) neiu.

Mis iluideaali sa peenikestes jalgades näed?

Mis iluideaali sa peenikestes jalgades näed?

Välimus, mood.

Ega kõik inimesed ei ela selleks ,et terve elu sporti teha. Mõni inimene elab ikka selleks ,et elu nautida ja hea välja näha.

Mõni inimene joob ja võtab suitsu nii 80 aastat järjest, ning on ikka tervem kui paljud sportlased.

Välimus, mood.

Ega kõik inimesed ei ela selleks ,et terve elu sporti teha. Mõni inimene elab ikka selleks ,et elu nautida ja hea välja näha.

Mõni inimene joob ja võtab suitsu nii 80 aastat järjest, ning on ikka tervem kui paljud sportlased.

Tänapäeva generatsioon hirmutab mind. Tõesti loodan, et see on tsükliline, kus paarikümne aasta pärast on Bieberi hullused ja meeste puhul kõhnaks olemine moest läinud ning mehed näevad ikka meeste moodi välja ka, mitte nagu riistaga naised.

dillonpredator.gif

• Upvote 3

Tervise rikkumine(nälgimine),läbustamine jne pole elu nautimine nagu seda ekslikult arvatakse.See on elu põletamine.Teiseks see,et keegi enda tervist teadlikult või mitteteadvustatult hävitab ja siiski 80ne aastaseks elab pole mingisugune argument tervislike eluviiside vastu.Kui statistikat teha siis selgub kindlasti tõsiasi,et sportlased ja kõik kes enda tervise eest hoolitsevad elavad siiski keskmiselt kauem kui teised.Kokkuvõttes on olulisem isegi elukvaliteet mitte niivõrd eluea pikkus.

• Upvote 2

Ma arvan ka, et teemaalgataja on noorem sellest vanusest mis kirjutas.

Eks selles eas me kõik (enamus) ole läbi elanud perioodi, kus tervis polnud nii tähtis kui sõbrad ja peod ja välimus. Ega's isegi ju siis endast vanemaid ei kuulanud. Teismeline peabki teismeea läbi elama, et täiskasvanuks saada ja areneda, ei saa keegi meist ju kohe lapseeast täiskasvanuks. Tuleb mõista ja toeks olla, moraalilugemine ei aita. Kui palju teismelisi kodust ära põgeneb, sest vanemad ei mõista, kui paljud teevad suitsiidi, sest keegi ei toeta jne.

Seega kui teemaalgataja tahab peenikesi jalgu, pole mõtet vastu vaielda, et pole ilus või tervislik vms.

Takka kiitma sellist suhtumist ei hakka siin keegi.Ning alati on õigem selgitada mis selliste soovidega ja nende tagajärgedel juhtuda võib.

Kui ei suudeta kriitikat taluda siis ei ole mõttet ka teemat teha.Takka kiitmist ja **professionaalset** nõu võiks seljuhul siis oma sõprade käest küsida.

Peened jalad pole siiski maailmalõpp, see on oma ilueelistus. Ta tahab vaid 10kg kaalust alla võtta. Selle saavutab ilusti 3-6 kuuga (küllalt kiire tema jaoks) süües lahjemalt (praeguste võileibade ja pirukate asemel) ja mõõduka cardio trenniga.

Palju hullem on variant, kus tahetakse kaalust alla võtta kiiresti tablettidega ja seejuures tõesti kahjustatakse tervist või isegi kaotatakse elu.

Ta tuli siia foorumisse nõu küsima mismoodi trenni ja toitumisega kaalust alla võtta.

Kui ta oleks ebatervislikult alla tahtnud võtta, siis ta siia poleks tulnud.

On olemas teised kohad, kus kaalulangetamiseks soovitatakse kõhulahtisteid, oksendamist, vatitükkide allaneelamist, tablette jne.

Teemaalgatajal puuduvad teadmised, ta otsib nõuandeid, mitte hukkamõistu.

60kg kaaluv varateismeline (mida ma arvan ta on) võib tervislikult kaalust alla võtta küll.

• Downvote 1

Kust sa seda võtad? Võta BMI tabel lahti ja vaata tervisliku kaalu numbreid.

Pealegi, me võime kõik nõustuda, et tegemist pole 19-aastase noormehega, vaid tõenäoliselt varateismelisega.

Mul on kodus 10-aastane 40-kilo kaaluv poiss ja ta oleks väga õnnetu kui ta nt. 60kg kaaluks. Samas temaealised juba muretsevad kaalu pärast. Ise näen ja kuulen.

Seega, kuna me täpselt ei tea kui vana ja kui pikk teemaalgataja on (isegi soos ei saa kindel olla), siis ei saa me ta soove hukka mõista.

Saame ja peabki mõistma,sest neil puudub igasugune reaalne õigustus ning vajadus.

Teiseks tugineda saab andmetele mis on temapoolt kirjutatud mitte aga leiutada millised need õiged võiks olla.

Hukka mõistamegi tema ideesi ning teatud tõekspidamisi mitte inimest ennast.See,et Fitness.ee propageerib tervisliku eluviisi ei tähenda seda,et igüks kes soovib peab saama nö hüva nõu kuidas ennast näljutama hakkata.

• Upvote 1

Ok, võtsin lahti BMI tabeli, kui ta on 60 kg kaaluv ja 155 cm või vähem, siis on ta meditsiiniliselt ylekaaluline.

Ma kysisin eelpool tema pikkust, aga vastust ei saanud.

Seega jällegi oletatakse, kas tal on vajadust või ei ole kaalust allavõtmiseks. :)

Aa ok, kui pyksipikkust vaadata, siis võib aimu saada kyll, kuigi ka see pole kindel, sest need skinny jeansid peavadki ikka väga pikad alt olema (nagu kortsus otsast).

Edited by Marianna

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.