Jump to content
Sign in to follow this  
Priit Mihkelson

3D Treening: MMA Tallinna Ülikoolis

Recommended Posts

Sellest sügisest toimuvad Tallinna Ülikoolis MMA-põhised enesekaitsekursused, Käisin esimeses trennis uurimas, mis värk on.

Kaklusklubi esimene reegel oli rääkimise kohta. Peale lühikest sissejuhatust ei raiska Priit just palju aega, et tutvustada üliõpilastele 3D Treeningu varianti sellest. Ehk siis: “sa ei räägi drilli ajal”. Teine reegel, üllatuslikult, on samuti “sa ei räägi drilli ajal”. Hetkeks tundub, et tuleb tutvustada ka kolmandat reeglit (“drilli ajal keegi ei räägi”), kuid võitlusvaim haarab inimesi ja selleks pole vajadust. Kolmas ja neljas drill mööduvad juba vaikse nohina ja jalgade müdina saatel.

Harjutatakse võitlusasendit, liikumist ja distantsi hoidmist. Päris kontaktalaga veel tegemist ei ole, kuid kümne 1,5 tunnise harjutuskorra järel teavad need noored inimesed kõige lihtsamat Gracie’de saladust: lähedale, kinni ja maha. Kuulujutud räägivad, et paarist esimesest trennist piisas – vaikselt on hakatud uurima, kas TÜ juurde oleks võimalik luua päris oma BJJ klubi. Jits on ohtlik ja nakkav, me kõik teame seda.

Ja nii see esimene trenn kulgeb. Priit näitab asju ette, kõik proovivad samamoodi seista ja astuda nagu tema. Nagu tavatrennis, järgnevad sellele drillid. Mul õnnestub asju kõrvalt jälgida – inimesed jagunevad täpselt paaridesse ja see on täpselt nagu kuradi keskkooli klassiõhtud kõik jälle uuesti. Nagu nendel ammustel aegadel, passin mina seina ääres ja vaatan tegusaid paarikesi. Selge on see, et osade jaoks on uus keskkond veidi võõras, liikumine on kõhklev ja Priidu märkused ajavad itsitama. See on täiesti ok, ka Fedor Emelianko oli oma esimeses trennis tõenäoliselt sama intensiivne nagu keeksist karu. Aga samas… siin ja seal, veidi kohmetunud massi seas toimub ka midagi lõbusat. Esimene ja teine ja seal ka kolmas paar teeb MMA trenni. Mitte ei osale lihtsate vabaaine punktide pärast läbitaval veidi naljakal kursusel, vaid sedasama, meie igaõhtust trenni. Ja mis seal salata, seda on lahe vaadata.

Aga just siis, kui tundub, et nüüd võiks juba sparrima hakata, tõmbab Priit otsad kokku. Õige, see trenn on lühem. Pinge jääb õhku. Kedagi ei pandud pikali, keegi ei saanud rusikaga vastu nina, ühtegi matsu trenni jooksul ei kostunud. Tavapärased küsimused, “kas keegi midagi täna õppis”. Osad arvavad, et õppisid, osad itsitavad. Vaikselt hajutakse riietusruumidesse. Suurt kasvu soome üliõpilane küsib minu käest, kas trennid ka rohkem intensiivsemaks lähevad. Lähevad, kindlasti lähevad, vastan ma. Jep, ma usun, et enamus neist inimestest tulevad ka teise trenni. Kass on kotist välja lastud. Jits ja MMA on neid nakatanud. Kõik jäävad möllu ootama.

post-23918-0-53804500-1349472153.jpg

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.