Jump to content
Guest Liisu

Toitun tervislikult, teen trenni aga kaal ei lähe alla!

Recommended Posts

Ma olen seda ennegi kirjutanud, et minu vanaema elas 90 aastat vanaks ja vanaisa 80 aastat ja ei tarvitanud nemad ühtki purki toidulisandeid ega apteegi vitamiine ja toit oli suht tagasihoidlik ning surid nad nö.jalapealt.

Miks ma peaksin igasugu müügimehi kinnisilmi uskuma? :o

Mul hea meel Sinu esivanemate pärast. Kas sellest saab siis järeldada, et kõik inimesed elavad nii kaua? Minu üks isapoolne tädi suri 35selt ja teine 45selt ja isa ise ei vedanud ka meeste keskmise elueani välja ja tema viimaseid 3 aastat peale insulti hooldushaiglas ei sooviks kellelegi.

Kui midagi tarka ka öelda on, siis palun!

See ongi kogu tarkus. 90% kurtjate "teen kõike aga kaal ei lähe alla" põhjuseks on illusioonid või soovimatus tunnistada fakti, et ei tehta lihtsalt piisavalt. Noorematel inimestel läheb kaalu langetamine lihtsamalt, vanematel ja pikalt ülekaalus olnutel on see raskem, kuid enamasti mingit muud põhjust peale mittepiisava dieedi või liikumise ei ole.

See ongi kogu tarkus. 90% kurtjate "teen kõike aga kaal ei lähe alla" põhjuseks on illusioonid või soovimatus tunnistada fakti, et ei tehta lihtsalt piisavalt. Noorematel inimestel läheb kaalu langetamine lihtsamalt, vanematel ja pikalt ülekaalus olnutel on see raskem, kuid enamasti mingit muud põhjust peale mittepiisava dieedi või liikumise ei ole.

See ei ole alati niisama lihtne, sest keha ei taha lasta kaalul langeda. Rasvapõletamiseks on vaja hoida metabolism täistuuridel töös. Kui oma kaloraaži liiga madalaks viid, siis sellega hoopis aeglustad metabolismi. Üks link selle kohta. Selge on, et kui Sa fitnessiga tegeled, siis pead õppima oma keha tundma ja saad kaalu langetamisega hakkama. Kaalu saab alla küll, aga kas see ka püsima jääb? Enamikul inimestel ei jää. Seepärast võivad pikemas perspektiivis igasugused dieedid anda vastupidise tulemuse.

Kui siin keegi on oma kaalulangetamisega hädas, siis mina julgengi soovitada valmis programme, mis on just mõeldud nn. normaalsete inimeste jaoks ja mis on samas kokku pandud oma ala tipptegijate poolt. Geniaalsus seisneb tihti lihtsuses ja antud juhul ka järgitavuses. Chris Powell on kaalulangetamises ikkagi maailmanimi ja mees teab, mida räägib, kui on suutnud isegi 182kg tervislikul viisil 26 kuuga alla võtta.

Mina saan praegu aru, et süsivesikupäevad, kui süüakse igal toidukorral süsivesikuid, ongi mõeldud uue kaalu platoo tekkimiseks. Antud programmis nädala 3. ja 6. päev süüakse süsivesikuid igal toidukorral ja samuti iga 4.nädal süüakse igal päeval ja toidukorral süsivesikuid, soovitavalt ikka tervislikke.

Oskab ja tahab keegi seda konkreetset teemat lahata?

Ma sain aru, et sa polnud Jungatrolli väga tõese jutuga nõus, aga kuidagi suutsid selle pöörata Powelli promoks, ilma ühtegi vastupidist fakti toomata.

Päris osav.

Mis see Powelli värkki muud on kui dieet. Meil on lihtsalt see dieedi termin nihkes - meil mõistetakse seda peamiselt nälgimisena. Nimetaks seda lihtsalt toitumiseks v toitumisplaaniks, siis saaks Jungatrolli jutu ja sinu esimese lõigu kokku sulatada.

Edited by gmaster

Ma sain aru, et sa polnud Jungatrolli väga tõese jutuga nõus,

Ma ei vaidle tema jutule vastu, vaid üritasin öelda, et see info on reaalsele kaalulangetajale ebapiisav. Selleks, et teha rohkem, tuleb teha ka toimivat asja. Kui kaal ei lange ja tõmmatakse kaloraaž palju alla, siis sellega ei kiirendata metabolismi vaid võidaks saada hoopis vastupidine efekt, nagu lisatud link näitas.

Ma ei ole siit saanud vastust, miks enamikul kaalulangetajatel mõne aasta pärast kaal kuhjaga tagasi tuleb. Minu arvamus on, et kui ma pean oma kaalu hoidmiseks kogu aeg väga pingsalt jälgima, mida ma söön, siis on midagi valesti. Kui dieet tähendab nälgimist, siis kaal tuleb pärast tagasi. Kui inimesel on dieedi jooksul näljatunne, siis on midagi valesti. Tervisliku kaalulangetamise korral nälga ei teki, aga kaal läheb ikka alla. Hoopis vastupidine probleem on osadel alguses, et ei olda harjutud nii palju ja tihedalt sööma. Aga kaal kukub, isud kaovad, ülesöömise soovid kaovad. Inimesed saavutavad uue tasakaalu organismis ja seetõttu jääb see ka püsima. Selline on meie kogemus. Ma võin järeldustega eksida ja sellepärast ka sõna võtan, et mõni targem aitaks aru saada, MIKS Powelli meetodil tulemusi saavutatakse. Aga fakt on, et tulemused on head ja see on tavalise kaalulangetaja jaoks kõige tähtsam.

Õppida saab minu arust üldse kahte moodi. Üks meetod meenutab koolis õppimist. Algul loed ja omandad uut informatsiooni. Õpid ja õpid ja siis hakkad iseseisvalt katsetama.

Teine ja palju kiirem meetod on, et asud kohe kasutama süsteemi ja lased ennast juhendada inimesel, kes on selle ise läbi teinud ja omab kogemust. Sa hakkad kohe tegema asju teistmoodi ja tegemise käigus õpid. See meetod annab palju kiiremaid tulemusi ja Sa saad kõigepealt isikliku kogemuse ja alles pärast hakkad aru saama, MIKS see asi just nii oli või MIKS see toimis.

Jutt väga õige, ja siin on weebtreeneri juhendamisel toitumis-ja treeningkavadega juba aastaid ja aastaid väga häid tulemusi saavutatud. Selleks ei pea olema Powell. Tuleb lihtsalt põhitõed selgeks teha.

• Upvote 3

See ei ole alati niisama lihtne, sest keha ei taha lasta kaalul langeda. Rasvapõletamiseks on vaja hoida metabolism täistuuridel töös. Kui oma kaloraaži liiga madalaks viid, siis sellega hoopis aeglustad metabolismi. Üks link selle kohta. Selge on, et kui Sa fitnessiga tegeled, siis pead õppima oma keha tundma ja saad kaalu langetamisega hakkama. Kaalu saab alla küll, aga kas see ka püsima jääb? Enamikul inimestel ei jää. Seepärast võivad pikemas perspektiivis igasugused dieedid anda vastupidise tulemuse.

Kui siin keegi on oma kaalulangetamisega hädas, siis mina julgengi soovitada valmis programme, mis on just mõeldud nn. normaalsete inimeste jaoks ja mis on samas kokku pandud oma ala tipptegijate poolt. Geniaalsus seisneb tihti lihtsuses ja antud juhul ka järgitavuses. Chris Powell on kaalulangetamises ikkagi maailmanimi ja mees teab, mida räägib, kui on suutnud isegi 182kg tervislikul viisil 26 kuuga alla võtta.

Mina saan praegu aru, et süsivesikupäevad, kui süüakse igal toidukorral süsivesikuid, ongi mõeldud uue kaalu platoo tekkimiseks. Antud programmis nädala 3. ja 6. päev süüakse süsivesikuid igal toidukorral ja samuti iga 4.nädal süüakse igal päeval ja toidukorral süsivesikuid, soovitavalt ikka tervislikke.

Oskab ja tahab keegi seda konkreetset teemat lahata?

Lisaks Bod-e Burn'ile, mida tarbitakse 2 x 245ml päevas, on välja töötatud veel Bod-e Cleanse organismi puhastamiseks ja Bod-e Rest unehäirete kõrvaldamiseks.

Iga II kursuse arstitudeng teab, et inimorganism on ise võimeline väljutama toksiine ja ennast puhastama. Selles protsessis osalevad maks, kopsud, neerud ja nahk. Aga müügimeeste jutt on paljulubav. :D

Iga II kursuse arstitudeng teab, et inimorganism on ise võimeline väljutama toksiine ja ennast puhastama. Selles protsessis osalevad maks, kopsud, neerud ja nahk. Aga müügimeeste jutt on paljulubav. :D

Inimorganism on võimeline üldse imelisteks muutusteks ja taastumisteks. Milegipärast seda alati iseenesest ei juhtu. Siis ei esineks ju üldse haigusi ja kõik elaksid vähemalt 120 aastaseks. :D

Inimorganism on võimeline üldse imelisteks muutusteks ja taastumisteks. Milegipärast seda alati iseenesest ei juhtu. Siis ei esineks ju üldse haigusi ja kõik elaksid vähemalt 120 aastaseks. :D

Miks ei juhtu?

Mis see arv oligi, 30% vms iseeneslik paranemine..

Kes täpsemaid numbreid teab, võib välja tuua, see oli sellest õhtulehe artiklist mingi peaarstiga.

Miks ei juhtu?

Mis see arv oligi, 30% vms iseeneslik paranemine..

Kes täpsemaid numbreid teab, võib välja tuua, see oli sellest õhtulehe artiklist mingi peaarstiga.

Ja mis ülejäänud 70% peavad tegema? Kurtma halba saatust ja leppima olukorraga?

Kui lugeda ROtteri kommentaare, siis jääb mulje, et midagi polegi oma tervise heaks vaja eriti teha. Keha saab kõigega ise hakkama. Millegipärast statistika seda ei näita. Olles ise rääkinud arstidega neil teemadel, siis mulle on otse öeldud, et toitumisalane teave on arstide koolituses suht olematu. Ka Adik Levin ütles, et kuigi ta oli omal ajal väga tunnustatud tipp arst ei teadnud ta toitumisest mitte midagi. Eestis on hetkel ca 70 000 diabeetikut ja prognoositakse, et kümnekonna aasta pärast on neid 200 000. Ja see on peamiselt toitumise teema nagu ka kehakaalu probleemid. Kes on inimese soolestikust videosid näinud, siis see on näinud, kuidas haigete inimeste soolestikud on väga mustad ja igasuguseid jääke täis. Teatud staadiumis ei toimu seal mingit iseeneslikku puhastust. Terve organism saab paljuga ise hakkama. Aga kui organism ei ole enam terve, siis on kõrvalist abi vaja, et aidata kehal puhastuda.

Kui lugeda ROtteri kommentaare, siis jääb mulje, et midagi polegi oma tervise heaks vaja eriti teha. Keha saab kõigega ise hakkama. Millegipärast statistika seda ei näita. Olles ise rääkinud arstidega neil teemadel, siis mulle on otse öeldud, et toitumisalane teave on arstide koolituses suht olematu. Ka Adik Levin ütles, et kuigi ta oli omal ajal väga tunnustatud tipp arst ei teadnud ta toitumisest mitte midagi. Eestis on hetkel ca 70 000 diabeetikut ja prognoositakse, et kümnekonna aasta pärast on neid 200 000. Ja see on peamiselt toitumise teema nagu ka kehakaalu probleemid. Kes on inimese soolestikust videosid näinud, siis see on näinud, kuidas haigete inimeste soolestikud on väga mustad ja igasuguseid jääke täis. Teatud staadiumis ei toimu seal mingit iseeneslikku puhastust. Terve organism saab paljuga ise hakkama. Aga kui organism ei ole enam terve, siis on kõrvalist abi vaja, et aidata kehal puhastuda.

Selleks on radikaalsemad meetmed, nagu dialüüs, klistiir, aga mitte mingid toidulisandid, mille mõju on nagunii subjektiivne.

Eks terve keha saab tõesti pea kõigega hakkama ning korralikult toitainetega varustatud kehale pole tõesti mingit erilist mõtet erinevaid kokteile sisse ajada.

Samas selliseid tugevaid kehasid on muidugi tänapäeval aina vähem. Nii füüsilise liigutamise vähenemise tõttu meie eludes, kui ka liiga kehva menüü tõttu.

Samas on liiga palju inimesi, kes haaravad lisandite järgi kõigepealt - jättes kõrvale kõige tähtsamad asjad. Stabiilselt mitmekülgne menüü ja füüsiline aktiivsus.

Seega lapitakse vaid oma elustiilist tulenevaid auke ning põhilised süüdlased jäävad ikka alles probleeme põhjustama.

Igasugu ravi-firmadel muidugi lõbu laialt, kuna lollid ja laisad ainult plekivad vasakule ja paremale, et saaksid kodus telku ees krõpse ainult süüa ja omada suhteliselt head tervist. :P

Lisanditel on oma koht ja aeg paljude inimeste jaoks erinevatel põhjustel. Kuid mulle isiklikult käib veidi vastukarva hetke olukord maailmas, kus keskmine inimene on liiga loll, et mõista mida ta endale sisse ajab, miks, milleks, kuidas teistmoodi saaks ja mis on oluline ja mis mitte. Jne.

Üldiselt huvitav teema.

Üks põhjus, mis liigsetele välistele lisanditele mõtlema paneva pilguga vaadata on see, et looduses leiduvad erinevad mikro-toitained väga huvitavates kooslustes erinevates toitudes. Ja praegune teadus ei suuda veel paljude toitude kasulikku mõju jäljendada - olgugi, et koostis-ained on olemas.

Seega vähemalt hetkel on kehale kasulikum saada võimalikult suur kogus erinevaid mikro-toitaineid siiski tervetest toitudest, et tagada looduslikult väljakujunenud kasulik toime kõige paremini.

Aga eks teadus areneb.

Kui lugeda ROtteri kommentaare, siis jääb mulje, et midagi polegi oma tervise heaks vaja eriti teha. Keha saab kõigega ise hakkama. Millegipärast statistika seda ei näita. Olles ise rääkinud arstidega neil teemadel, siis mulle on otse öeldud, et toitumisalane teave on arstide koolituses suht olematu. Ka Adik Levin ütles, et kuigi ta oli omal ajal väga tunnustatud tipp arst ei teadnud ta toitumisest mitte midagi.

Arsti juurde minema.

Ma ei tea, kuidas teistega on, aga minul üks sõbranna just lõpetas arstiteaduskonna ja niipalju kui ma temaga rääkinud olen, on vähemalt värskelt koolist tulnuna tal toitumisalane teave väga kõrgel tasemel. Mis juhtub mõne aasta pärast, kui seda infot pidevalt ei kasuta, on teine asi.

Paluks teaduslikku infot "mürkide väljutamise" kohta. Ma saan aru, et sooleseintes on siis mürk, mida on vaja väljutada??

Edited by gmaster

Eestis on hetkel ca 70 000 diabeetikut ja prognoositakse, et kümnekonna aasta pärast on neid 200 000. Ja see on peamiselt toitumise teema nagu ka kehakaalu probleemid.

Tänapäeva meditsiin on äri. Kui langetada näitude norm väärtusi (veresuhkur, kolesterool, vererõhk), tekitatakse juurde sadu tuhandeid kui mitte miljoneid potentsiaalseid kliente, kes kõik hakkavad ravimifirmade kasumeid pidevalt ja järjekindlalt suurendama. Nii lihtne see kõik ongi.

Kui haiguseid ei esineks, siis kuidas toimuks inimese suremine ja miks just 120 aastaselt aga mitte 90 -lt või 180 -na?

Arsti juurde minema.

Optimist :D

Ma ei tea, kuidas teistega on, aga minul üks sõbranna just lõpetas arstiteaduskonna ja niipalju kui ma temaga rääkinud olen, on vähemalt värskelt koolist tulnuna tal toitumisalane teave väga kõrgel tasemel.

Ja soovitab riiklikult keelatud D-vitamiiniannuseid ? :D

Ma olen piisavalt kohanud nähtust kus arst isegi kirjutab asjaliku artikli aga ajab pärast ikka maimaseri jama edasi. Artikleid kirjutab teises teadvusseisundis või teise ajupiirkonnaga mida töös ei kasuta.

Paluks teaduslikku infot "mürkide väljutamise" kohta.

Kusjuures midagi selles valdkonnas on võimalik teha, aga enamik end sellega reklaamivaid asju vist ei tee eriti midagi.

C-vitamiin viib nt pliid välja.

Elavhõbedat on võimalik välja viia, aga paljude vajalike asjadega koos ja väga vaevaliselt.

Pestitsiide ja igasugu mittepolaarset orgaanikat viib ainult rasvaimu :P

PS. Mina ei reklaami ühtegi toodet, eriti veel EL-is, ma reklaamin teadlikkust.

• Upvote 1

Kui haiguseid ei esineks, siis kuidas toimuks inimese suremine ja miks just 120 aastaselt aga mitte 90 -lt või 180 -na?

Haigused (Oleneb kuidas nüüd defineerida) on siiski vaid üks osa sellest, mis meid surmale lähemale viib. Teooriaid on palju, miks eluiga piiratud on, kuid midagi raudkindlalt väita ei osata veel.

Rakkude pidev jagunemine on üks probleem, sest rakud suudavad end vaid piiratud määral kopeerida enne, kui neis sisalduv info kvaliteet hakkab märgatavalt alla käima ning lõpuks ei olegi rakk võimeline oma ülesandega hakkama saama.

Lisada juurde hapniku oksüdeerumine meie rakkudes, mis aeglaselt aga järjepidevalt samuti rakke kahjustab ning kõik kokku viibki selleni, et ühel hetkel on meie rakud liiga nõrgad, et oma tööd teha, organid ei funktsioneeri enam ja keha lihtsalt lakkab töötamast.

Tähtsal kohal on muidugi geenid, mis kõike seda süsteemi haldavad.

Väga huvitav teema. Hetkel teoretiseeritakse, et meie teaduse arenedes oleme juba saavutanud teoreetilise surematuse. Selleks ajaks, kui praegune generatsioon on 50, on eluiga keskmiselt juba 100. Selleks ajaks, kui nad 100 lähedale saama hakkavad on eluiga juba 150 näiteks jne. Ehk on lootust, et praegune generatsioon elab veel sadu aastaid.

Aga eks näeme. :D

• Upvote 1

Ideaalselt talitlevat keha pole olemas ja muuseas on igal inimesel keskmiselt 100 geenidefekti nii et järelikult oleme kõik äärmiselt haiged.

Foorumis võib selle kallal nokkida ja ei juhtu väga midagi aga mõtle nüüd milline meeletu bürokraatlik masinavärk ELis ja Eestis selle haiguse ja haiguse ravi definitsioonide, keelatud terviseväidete ja keelatud vitamiinide ümber keerleb :D. Armeed bürokraate defineerimas defineerimatut ja rangelt keelamas kõike, mis ametliku definitsiooni raamidesse ei mahu.

Nutt tuleb peale.

• Upvote 1

a) tasakaalustatud menüü on kuulub samasse kategooriasse nagu sinilind, jõuluvana ja päkapikud. Kõik räägivad aga keegi pole päriselt näinud.

B) ei ole parim lahendus niikuinii. Eriti nüüdisajal kui näiteks toidust D-vitamiini kättesaamiseks peab ennast pestitsiididest ogaraks sööma.

Intelligentsed tootjad suudavad koostada üsna head vitamiinisegud, mis rõhuvad tüüpilistele puudujääkidele ja ainetele, mida võib julgelt üle doseerida, nagu D-vitamiin ja magneesium näiteks.

Euroopa Liidus ja eriti Eestis aga intelligentselt koostatud tooted üldiselt lubatud ei ole, domineerivad suurte ravimifirmade tütarharude masstooted, mis on tuimalt ja aju kasutamata kokku pandud tolle kurikuulsa "RDA tabeli" järgi, lahmides ohtralt sisse mh antivitamiinina toimivaid vitamiinivorme nagu alfa-tokoferool ja suure riskiga mineraale, nagu rauda.

Siin on D-vitamiini kohta:

http://www.ama-assn....27/prl21227.htm

http://www.aad.org/media-resources/stats-and-facts/prevention-and-care/vitamin-d

Edited by ROtter

Mingi aeg plaanin ka D-viti uuesti läbi vaadata, sest lugesin mingi aeg materjale, kus spekuleeriti, et D vitamiini kõrge tarbimine, kuigi lühiajaliselt tervisenäitajaid parandav, võib pikemas perspektiivis tervist tunduvalt alla viia. Nö. nõrgestab keha vastupanuvõimet erinevatele haigustele.

Huvitav värk.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.