Jump to content
Guest Liisu

Toitun tervislikult, teen trenni aga kaal ei lähe alla!

Recommended Posts

Nii ühekülgselt ei saa seleeni küll kiita:

http://prostatecance.../a/selenium.htm

Kuidas see viide uuringule seleeni mõjust eesnäärme vähile on seotud seleeni mõjuga kilpnäärmele ja kaalulangetamisele? Milles minu ühekülgsus seisneb, kui tõin välja kilpnäärme alatalitluse ühe faktori? Keegi pole kuskil väitnud, et see on ainus tegur. Ja ka antud artiklis toodi selgelt välja, et seleeni ei tohi kontrollimatult üle tarbida. Analüüsimiseks on alati hea omada laiemat infobaasi, aga kas praegune viide meid kuidagi antud teemaga edasi aitas?

Fakt on see, et Eesti pinnas sisaldab vähe seleeni ja tehtud uuring näitas, et meil on seleeni puudus väga tavaline.

Ma ootasin pigem teiste kogemusi, et kas keegi on kilpnäärme alatalitluse korral seleeni sisaldava toidulisandiga ka tulemusi saavutanud. Seleen ei pruugi olla ainus tegur, sest Vemma konkreetselt sisaldab üle 60 mikroelemendi + 12 vitamiini.

Kui kuulata dr. Michael Roiz'enit, kes on Cleveland Clinicu üks tipp arste, siis ei õpetatud neile omal ajal midagi seleenist. Viimase ca 10 aasta uuringud on näitadunud, kui olulise mineraaliga on tegemist.

Edited by urmasg

Kuidas see viide uuringule seleeni mõjust eesnäärme vähile on seotud seleeni mõjuga kilpnäärmele ja kaalulangetamisele? Milles minu ühekülgsus seisneb, kui tõin välja kilpnäärme alatalitluse ühe faktori? Keegi pole kuskil väitnud, et see on ainus tegur. Ja ka antud artiklis toodi selgelt välja, et seleeni ei tohi kontrollimatult üle tarbida. Analüüsimiseks on alati hea omada laiemat infobaasi, aga kas praegune viide meid kuidagi antud teemaga edasi aitas?

Fakt on see, et Eesti pinnas sisaldab vähe seleeni ja tehtud uuring näitas, et meil on seleeni puudus väga tavaline.

Ma ootasin pigem teiste kogemusi, et kas keegi on kilpnäärme alatalitluse korral seleeni sisaldava toidulisandiga ka tulemusi saavutanud. Seleen ei pruugi olla ainus tegur, sest Vemma konkreetselt sisaldab üle 60 mikroelemendi + 12 vitamiini.

Kui kuulata dr. Michael Roiz'enit, kes on Cleveland Clinicu üks tipp arste, siis ei õpetatud neile omal ajal midagi seleenist. Viimase ca 10 aasta uuringud on näitadunud, kui olulise mineraaliga on tegemist.

Tegelikkuses esineb seleeni vaegust harva. Päevane soovituslik kogus naistele on 60 mcg ja meestel 75 mcg. Näiteks 100 g tuunikalas on 90 mcg, 100 g pähklites ja rosinates on 170 mcg, 100 g täisteraleivas on 35 mcg, 100 g seafilees on 21 mcg, 100 g kanafilees on 16 mcg.

Tegelikkuses esineb seleeni vaegust harva. Päevane soovituslik kogus naistele on 60 mcg ja meestel 75 mcg. Näiteks 100 g tuunikalas on 90 mcg, 100 g pähklites ja rosinates on 170 mcg, 100 g täisteraleivas on 35 mcg, 100 g seafilees on 21 mcg, 100 g kanafilees on 16 mcg.

Mis sajandist pärinevad Sinu soovituslikud kogused?

Kuidas Sa saad üldistada, et 100 g täisteraleivas on 35 mcg seleeni, kui see sõltub puhtalt pinnasest, kus teravili on kasvanud. Kui mullas seleeni pole, ei ole seda ka teraviljas. Kust ta sinna tuleb? Õhust? Kui vaadata Maalehe viidatud uuringule, siis rukkijahus oleva seleeni kogus erines Eesti ja Soome puhul üle 10 korra!!!

Ja ainult 15% uurimisalustel oli seleeni tase normis.

Mis sajandist pärinevad Sinu soovituslikud kogused?

Kuidas Sa saad üldistada, et 100 g täisteraleivas on 35 mcg seleeni, kui see sõltub puhtalt pinnasest, kus teravili on kasvanud. Kui mullas seleeni pole, ei ole seda ka teraviljas. Kust ta sinna tuleb? Õhust? Kui vaadata Maalehe viidatud uuringule, siis rukkijahus oleva seleeni kogus erines Eesti ja Soome puhul üle 10 korra!!!

Ja ainult 15% uurimisalustel oli seleeni tase normis.

Soovituslikud kogused pärinevad RDA andmebaasist.

Ja kus sa võtad, et Eestis kasutatakse leiva valmistamiseks eesti rukist?

Soovituslikud kogused pärinevad RDA andmebaasist.

Ja kus sa võtad, et Eestis kasutatakse leiva valmistamiseks eesti rukist?

Just. Kust me üldse teame täpselt meie toidu päritolu ja seal sisalduvate ainete koguseid? Ega täpselt ei teagi ja seetõttu ei ole ka mingit kindlust, et ma igapäevaselt toidust kõik vajaliku kätte saan. Sellepärast nimetabki dr. Michael Roizen head toidulisandit tervisekindlustuseks. Kindlasti saab elatud ka ilma. Küsimus on kui kaua ja mis kvaliteediga. Praktilised kogemused näitavad, et enamikul inimestel tervisenäitajad paranevad tuntavalt. Ja kui kaaluga on probleeme, siis koos Chris Powelli meetodiga on ülekilod ka alla võetud ilma nälgimata.

Mida biokeemia tundjad ütlevad selle materjali kohta: LINK ?

IMO on tugeva vitamiini-mineraali kokteiliga defitsiitide eemaldamine nagu pump-püssiga kärbest lasta. :D

Tõenäosus on, et lisaks kärbsele saab pihta ka kõik muu ümbritsev. Ning teatud vitamiinide/mineraalidega ülepingutamine ei ole sugugi parem defitsiidist. Keha toimib siiski erinevate ainete koosmõjul.

Seega on võimatu teha toodet, mis kataks mistahes inimeste puudused, ilma vajalikkust teatud kohtades ületamata.

Sobilik soovitus peaks siiski olema avastada enda menüü puudused ning need siis katta võimalikult täpse lähenemisega ja mitte umbropsu kõike sisse süüa, lootes, et nii on kõik kenasti kaetud.

Seega on tasakaalustatud menüü siiski parim lahendus tervise seisukohalt. Igasugu kokteilid võivad asja paremaks teha, kuid pikema-ajaliselt on raske ennustada, kuidas asjad arenevad.

Aga ma lihtsalt arutlen - ei käi otseselt mingi spetsiifilise toote kohta siin.

Edited by Archangel

Tõenäosus on, et lisaks kärbsele saab pihta ka kõik muu ümbritsev. Ning teatud vitamiinide/mineraalidega ülepingutamine ei ole sugugi parem defitsiidist. Keha toimib siiski erinevate ainete koosmõjul.

Seega on võimatu teha toodet, mis kataks mistahes inimeste puudused, ilma vajalikkust teatud kohtades ületamata.

Seega on tasakaalustatud menüü siiski parim lahendus tervise seisukohalt.

a) tasakaalustatud menüü on kuulub samasse kategooriasse nagu sinilind, jõuluvana ja päkapikud. Kõik räägivad aga keegi pole päriselt näinud.

B) ei ole parim lahendus niikuinii. Eriti nüüdisajal kui näiteks toidust D-vitamiini kättesaamiseks peab ennast pestitsiididest ogaraks sööma.

Intelligentsed tootjad suudavad koostada üsna head vitamiinisegud, mis rõhuvad tüüpilistele puudujääkidele ja ainetele, mida võib julgelt üle doseerida, nagu D-vitamiin ja magneesium näiteks.

Euroopa Liidus ja eriti Eestis aga intelligentselt koostatud tooted üldiselt lubatud ei ole, domineerivad suurte ravimifirmade tütarharude masstooted, mis on tuimalt ja aju kasutamata kokku pandud tolle kurikuulsa "RDA tabeli" järgi, lahmides ohtralt sisse mh antivitamiinina toimivaid vitamiinivorme nagu alfa-tokoferool ja suure riskiga mineraale, nagu rauda.

• Upvote 1

Euroopa Liidus ja eriti Eestis aga intelligentselt koostatud tooted üldiselt lubatud ei ole, domineerivad suurte ravimifirmade tütarharude masstooted, mis on tuimalt ja aju kasutamata kokku pandud tolle kurikuulsa "RDA tabeli" järgi, lahmides ohtralt sisse mh antivitamiinina toimivaid vitamiinivorme nagu alfa-tokoferool ja suure riskiga mineraale, nagu rauda.

Just sel põhjusel ma ise ennast apteegis pakutavatest toodetest eemale hoiangi.

Intelligentselt koostatud toodete puhul ei teki ka mingeid üledoose. Kui looduslikud vitamiinid on veeslahustuvad, siis organism minu arusaamise kohaselt võtab seda, mis tal vaja on ja kui peaks liiga palju olema, siis viiakse see kehast lihtsalt välja. Samamoodi nagu ei saa me ka marjade söömisest vitamiini üledoosi. Probleeme tekitavad sünteetilised vitamiinid, mida keha ei oska kasutada ja kuhugi tagavaraks ladestama hakkab. Samuti ei ole sellised toidulisandid mõeldud otseselt ravimiseks ja ka mineraalide kogused ei ole väga suured. Kui aga toidulisand on õigesti koostatud, siis tekib koostisainete vahel sünergeetiline efekt ja need hakkavad võimendama üksteist. Igapäevasel kasutamisel suudetakse lappida niimoodi erinevaid tühimikke ainevajadustes ja tervise näitajad paranevad tuntavalt. Seda näitab praktika. Mõeldud kasutamiseks siiski koos tervisliku toiduga, mitte selle asendamiseks. Ja kui mineraalained on toidulisandis anioonide ja katioonidena, siis organism võtab need kergelt omaks.

Kogemus näitab, et igasugune kaalulangetamine on tunduvalt kergem, kui sama-aegselt igapäevaselt oma rakke toita hea toidulisandiga. Küsige või Laura käest, kes praegu Bod-e programmi läbi teeb, mida ta tunneb ja kui palju erineb tema enesetunne võrreldes varasema kaalujälgimisega. Sama näen kodus abikaasa pealt, kelle kaalulangus on veelgi suurem, mõõdud vähenevad silmnähtavalt, aga nälga ei ole. Kaloridefitsiiidiga saab üldiselt kaalu alla küll, aga kuna toidkogused tõmmatakse koomale, siis tekib paratamatult veelgi suurem ainepuudus ja siis dieedi lõppedes süüakse see kõik liiaga tagasi. Toidulisandi pluss on just selles, et on võimalik suht olematu kaloraažiga täiendavalt toita oma rakke. Rakke toitmata jõuame olukorrani, kus ca 80% dieedi pidajatest kaaluvad 2 aastat peale dieedi lõppemist rohkem, kui enne alustamist. Nii väitis üks uurimus.

Edited by urmasg

Rakke toitmata jõuame olukorrani, kus ca 80% dieedi pidajatest kaaluvad 2 aastat peale dieedi lõppemist rohkem, kui enne alustamist. Nii väitis üks uurimus.

Enamus tõesti võtavad uuringute järgi kaalu tagasi. Rõhutan sõnu enamus ja uuringute järgi. Aga et uuringutest "rakkude toitmine" läbi käiks ja seda ära hoiaks, ma küll täheldanud pole.

Tahad äkki täpsemalt rääkida, mille poolest erineb toitumine ja rakkude toitmine? :rolleyes:

Enamus tõesti võtavad uuringute järgi kaalu tagasi. Rõhutan sõnu enamus ja uuringute järgi. Aga et uuringutest "rakkude toitmine" läbi käiks ja seda ära hoiaks, ma küll täheldanud pole.

Tahad äkki täpsemalt rääkida, mille poolest erineb toitumine ja rakkude toitmine? :rolleyes:

Pidasin silmas seda, et kui rakud on toidetud, et ehk saavad igapäevaselt kätte kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid jt, siis inimesed ei pea tegelikult dieeti, ei jäta ühtegi toidugruppi välja ja nad ei tunne ennast näljasena. Ega toitumisel ja rakkude toitmisel sisulist vahet ei ole. Eraldi terminit kasutatakse pigem rõhutamaks, et tavalise toitumisega, mida inimesed peavad normaalseks, jäävad rakud tänapäeva tingimustes enamikul inimestel nälga. Hea toidulisand täidab selle tühimiku. Ma ei tea, kas selle kohta on mõnda korraliku teaduslikku uuringut. Küll näitavad meie endi tähelepanekud erinevust ja see on suur. Ka Bod-e programmi on üritatud teha ilma toodeteta Eestis ja Soomes ja see on suht raske. Sellepärast ka Chris Powelli soov oli, et teha tema programmile toetavad tooted juurde, kuna muidu on suht võimatu normaalsel inimesel toita oma keha madalama kaloraaži korral hästi ja tekivad igasugused isud ja kaalulangetamisel, mis niigi psüühiliselt ülekaalulisele raske protsess, ei peata vastu ja loobutakse.

Pidasin silmas seda, et kui rakud on toidetud, et ehk saavad igapäevaselt kätte kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid jt, siis inimesed ei pea tegelikult dieeti, ei jäta ühtegi toidugruppi välja ja nad ei tunne ennast näljasena. Ega toitumisel ja rakkude toitmisel sisulist vahet ei ole. Eraldi terminit kasutatakse pigem rõhutamaks, et tavalise toitumisega, mida inimesed peavad normaalseks, jäävad rakud tänapäeva tingimustes enamikul inimestel nälga. Hea toidulisand täidab selle tühimiku. Ma ei tea, kas selle kohta on mõnda korraliku teaduslikku uuringut. Küll näitavad meie endi tähelepanekud erinevust ja see on suur. Ka Bod-e programmi on üritatud teha ilma toodeteta Eestis ja Soomes ja see on suht raske. Sellepärast ka Chris Powelli soov oli, et teha tema programmile toetavad tooted juurde, kuna muidu on suht võimatu normaalsel inimesel toita oma keha madalama kaloraaži korral hästi ja tekivad igasugused isud ja kaalulangetamisel, mis niigi psüühiliselt ülekaalulisele raske protsess, ei peata vastu ja loobutakse.

Vanasti (nt. 100 a. tagasi) olid tööpäevad pikemad, töö füüsiliselt raskem, toit ühekülgsem, toidulisandid ja sünt. mineraalained ning vitamiinid puudusid, meditsiin pea olematu, ometi ei surnud inimkond välja. Tänapäeval on õpitud abitus ja müügimeeste "teaduslik" jutt kui eluks vajalik kõik lisastaff on. B)

Vanasti (nt. 100 a. tagasi) olid tööpäevad pikemad, töö füüsiliselt raskem, toit ühekülgsem, toidulisandid ja sünt. mineraalained ning vitamiinid puudusid, meditsiin pea olematu, ometi ei surnud inimkond välja. Tänapäeval on õpitud abitus ja müügimeeste "teaduslik" jutt kui eluks vajalik kõik lisastaff on. B)

vbl said rakud rohkem toitu :rolleyes:

vbl said rakud rohkem toitu :rolleyes:

Kindel see ja kõik need RDA min ja max normid on varuga antud. Ja kui organism saab hakkama ka väiksemate varudega, siis milleks toota kallist uriini. ;)

Kas Sa tahad väita, et tänapäeval sisaldab toit sama palju toitaineid, kui 100 aastat tagasi?

Inimene võib uskuda, mida tema soovib ja raiuda seda nagu rauda. Mind huvitavad tulemused. Ja kui siin sõna olen võtnud, siis selleks, et paremini aru saada, MIKS inimese tervis toidulisandit kasutades paraneb. Huvitav on teada saada.

Kindel see ja kõik need RDA min ja max normid on varuga antud. Ja kui organism saab hakkama ka väiksemate varudega, siis milleks toota kallist uriini. ;)

Sa mõtled organismi hakkama saamise all seda, et ülekaalulisus ja diabeet on pidevas kasvus? Ja see on peamiselt toitumise teema. Ja mingil kummalisel põhjusel hakkab veresuhkur normaliseeruma, kui anda juurde igapäevaselt "kallist uriini tootvat" toidulisandit.

Võib olla eestlaseks olemise tuumaks ongi hakkama saamise mentaliteet + paras annus küünilisust ja kibestumist. Orjarahva jaoks oli hea seegi, kui hing sees. Kes see julges unistada heast või erakordsest elust. Äkki kasvaks sellest välja ja otsiks lihtsaid ja toimivaid lahendusi, mida abi otsivad inimesed kasutada saaksid ja mis ka tulemusi annaksid. Olen ise aastakümneid näinud ülekaaluliste inimeste ponnistusi kõrvalt. Seega julgen sel teemal veidi sõna võtta.

Huvitav, mis RDA järgi on täiskasvanud inimese C vitamiini päevane vajadus?

Edited by urmasg

Võin peast öelda et 60 mg, kes siis seda ei tea ^_^

Ja see peaks olema inimese tegelik vitamiini vajadus? :D Osad arstid igal juhul väidavad, et sellest piisab heal juhul selleks, et mitte skorbuuti jääda.

Samamoodi üritati D-vitamiini vajadust hoida väga madalal. Nüüd räägivad juba ka eesti arstid, et vähemalt 1000IU päevas oleks vajalik, mitte mingi 400.

Ja see peaks olema inimese tegelik vitamiini vajadus? :D Osad arstid igal juhul väidavad, et sellest piisab heal juhul selleks, et mitte skorbuuti jääda.

Samamoodi üritati D-vitamiini vajadust hoida väga madalal. Nüüd räägivad juba ka eesti arstid, et vähemalt 1000IU päevas oleks vajalik, mitte mingi 400.

Selleks ei pea arst olema, see ongi enamvähem see skorbuudi vältimise piir. Et jumala eest rohkem ei tarbiks..

• Upvote 1

Kas Sa tahad väita, et tänapäeval sisaldab toit sama palju toitaineid, kui 100 aastat tagasi?

Inimene võib uskuda, mida tema soovib ja raiuda seda nagu rauda. Mind huvitavad tulemused. Ja kui siin sõna olen võtnud, siis selleks, et paremini aru saada, MIKS inimese tervis toidulisandit kasutades paraneb. Huvitav on teada saada.

Sa mõtled organismi hakkama saamise all seda, et ülekaalulisus ja diabeet on pidevas kasvus? Ja see on peamiselt toitumise teema. Ja mingil kummalisel põhjusel hakkab veresuhkur normaliseeruma, kui anda juurde igapäevaselt "kallist uriini tootvat" toidulisandit.

Võib olla eestlaseks olemise tuumaks ongi hakkama saamise mentaliteet + paras annus küünilisust ja kibestumist. Orjarahva jaoks oli hea seegi, kui hing sees. Kes see julges unistada heast või erakordsest elust. Äkki kasvaks sellest välja ja otsiks lihtsaid ja toimivaid lahendusi, mida abi otsivad inimesed kasutada saaksid ja mis ka tulemusi annaksid. Olen ise aastakümneid näinud ülekaaluliste inimeste ponnistusi kõrvalt. Seega julgen sel teemal veidi sõna võtta.

Huvitav, mis RDA järgi on täiskasvanud inimese C vitamiini päevane vajadus?

Teadus on edasi arenenud, võimalik on analüüsida mulla koostist ja viljakust laborites ja vastavalt sellele anda erinevatele põllukultuuridele vajaminevaid väetisi väga täpselt, vaata kaasaegseid kasvuhooneid, reguleeritakse temperatuuri, niiskust, mulla pH-d, mida iganes automaatselt. Tipptehnoloogia on ikka väga tasemel.

Ülekaalulisus on ülesöömise tagajärg ja alustada tuleb toitumise korrastamisest. Veresuhkur on ööpäeva lõikes väga suur muutuja, isegi kui võtta proov nii nagu ette nähtud, siis eelmisel päeval söödud toit ja füüsiline koormus mõjutavad seda suurel määral.

Mitte väljasuremine pole mingi tervisenäitaja.

Füüsiline töö on kasulik.

Närvisüsteemile oli elurütm loomulikum.

Ja 100 a tagasi ei olnud söök ja elukeskkond täis neurotoksilist ja hormonaalhäireid tekitavat sünteetikat.

• Upvote 2

Mitte väljasuremine pole mingi tervisenäitaja.

Füüsiline töö on kasulik.

Närvisüsteemile oli elurütm loomulikum.

Ja 100 a tagasi ei olnud söök ja elukeskkond täis neurotoksilist ja hormonaalhäireid tekitavat sünteetikat.

Füüsiline töö on kasulik teatud piirini, aga siis oli töö pidevalt ülejõukäiv.

Nii palju optimismi on ikka inimese sisse jäänud vaatamata mitmeaastasele foorumistaažile :rolleyes:

Ma olen seda ennegi kirjutanud, et minu vanaema elas 90 aastat vanaks ja vanaisa 80 aastat ja ei tarvitanud nemad ühtki purki toidulisandeid ega apteegi vitamiine ja toit oli suht tagasihoidlik ning surid nad nö.jalapealt.

Miks ma peaksin igasugu müügimehi kinnisilmi uskuma? :o

Ma olen seda ennegi kirjutanud, et minu vanaema elas 90 aastat vanaks ja vanaisa 80 aastat ja ei tarvitanud nemad ühtki purki toidulisandeid ega apteegi vitamiine ja toit oli suht tagasihoidlik ning surid nad nö.jalapealt.

Aga minu vanaisal oli üks hiigelsuur kivimürakas. Kui selle ikka üles vinnasid ja kellelegi pähe viskasid, siis jäi ainult märg plekk järele. Nii on :)

Miks ma peaksin igasugu müügimehi kinnisilmi uskuma? :o

Müügimehi ei peagi. Mind pead B)

Edited by AlanBStard

Mul vanavanaema elab hetkel 94(6) vanuselt, ei ole kunagi lisandeid võtnud jne. Hetkel küll miskid rohud peal, mingi diabeet diagnoositi nüüd. Kuid siiski, eeldan, et saab ka praegu noorest peast lisanditeta hakkama, lihtsalt tuleb rohkem süüa. Kiirtoidu jama on liiga kättesaadav kõigile raisk :D (mitte, et end kotiks ja ei sööks seda:D) Ega ise plaanigi väga üle 50 elada.

Edited by -Egert

Naljamehed, aastal 1869 oli keskmine eluiga 45 aastat (ja muide, aastal 1796 koguni 25 eluaastat) :D

Revitalisatsioon, lk14.

Edited by htilga
  • Upvote 1

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.