Jump to content
Ninatark

Jooksmise algus

Recommended Posts

Tere. (:

Olen 15 aastane, kaaluks on 78kg ning pikkus 169cm. Alates jaanuari keskelt olen käinud 3 korda nädalas jõusaalis, teen seal 15min sisejalgrattal või stepperil, 1km sõudeergomeetril ja seejärel 3*12 seeriaid : jalatõsteid, seljalihaseid, kõhulihaseid, rinnalt surumine (15kg), hantlitega mõlemad käed korraga ning lõpus korralik 15min venitusi. Vahepeal jäin 3 nädalat vahele, kuna oli korralikult haige ning jõusaal oli suletud. Jõusaalis treenerit ei ole, kuna väike maakoht.

Söömisest.. menüü näeb välja selline: hommikusöök: tass rohelist teed(meega, ilma suhkruta), puuvili/väike kauss putru(need AXA valmispudrud, vaid kuum vesi peale valada)/2 täisteravilja saiaviilu merevaigu ja singi, juustu, tomati või kurgiga. Lõuna: kell 12 koolilõuna, kas supp või praad(kartul/makaron/riis ning kala/kotlet salatiga, magustoiduks kohuke, kissell vms, kuid magustoitu ei söö) Õhtusöök: 19.00 Supp või samamoodi väike port kartulit/riisi salati ning lihatoiduga. Veel õhtupoole söön ära mõne üksiku soolaküpsise vahest või puuvilja. Vett tarbin väga palju, olen alati tarbinud. Magusat ei armasta üldse, vahest harva, 2-3 korda kuus patustan väikese krõpsupakiga, sellest pole suutnud loobuda. Kuu aega olen ka iga õhtu ning mõnel hommikul nädalas teinud 3*12 seerias kõhulihaseid (poole peale), siis kõhulihaseid nii, et vastasjalga- ja kätt viin lamades üles tõstes kokku ning kätekõverdusi(naiste omi).

See oli tegelikult minu jutu sissejuhatus... :D Peamine jutt on see, et nüüd, kui lumi hakkab sulama, tahan hakata jooksmas käia, samas ei tea, kui palju ning kui tihti, foorumitest ei leidnud eriti vajalikku infot. Seega küsin teilt, asjatundjatelt, kui tihti peaksin jooksma(kas võib iga päev?) ning kui pikka distantsi/kui kaua? Samuti ootan arvamusi enda senise trenni kohta ning toitumise. :)

Ette juba aitäh. :)

Ega jooksmine kunagi halba ei tee. Kui meeldib, käi iga päev.

Hea oleks algajal vast pool tundi. Kui pidevat jooksu ei jaksa teha isegi madalamal tempol, siis õheks heaks võimaluseks oleks see, et alustad lihtsalt kõndimisega 10-30 minutit. Kui suudad ilusti järjest 30 minutit käia, hakka paari minutilisi jookse sisse lisama ja järjest pikenda jooksu aegu, kuniks töötad end ülesse vastupidavuses.

Valkude/heade rasvade osakaal liiga väike.Söögikordade vahed liiga suured.Nende soolaküpsiste asemel söö vahepalaks nt,pähkeleid,kodujuustu.Jõusaalis võiksid kasutusele võtta algajate kava,mille leiad tööriistade alt.

Edited by Kang08

Tere. (:

Peamine jutt on see, et nüüd, kui lumi hakkab sulama, tahan hakata jooksmas käia, samas ei tea, kui palju ning kui tihti, foorumitest ei leidnud eriti vajalikku infot. Seega küsin teilt, asjatundjatelt, kui tihti peaksin jooksma(kas võib iga päev?) ning kui pikka distantsi/kui kaua? Samuti ootan arvamusi enda senise trenni kohta ning toitumise. :)

Ette juba aitäh. :)

Kuldreeglid algajale

1. Andke organismile küllaldaselt aega, et vajaliku treenituseni jõuda
  2. Alguses tuleb joosta väga aeglaselt, isegi kui see esialgu koomilisena tundub
  3. Lugege läbitud minuteid, mitte kilomeetreid
  4. Kui tekib hingeldus, katkestage jooks ja kõndige vahepeal.
  5. Iga treeningu algul tehke korralik eelsoojendus koos venitusharjutustega
  6. Iga treening lõpetage lõdvestavate harjutustega
  7. Esialgu peaks igale treeningpäevale järgnema puhkepäev
  8. Viimane tugevam toitumine mitte hiljem kui 2 tundi enne treeningut
  9. Jälgige täpselt jooksuaega ja pauside kestvust
  10. Joostes õige tempoga hakkab organism lõhustama rasvu, mis jätkub ka hiljem töö juures ja kodus.

http://www.trimm.ee/article/jooksmine

Edu ja vastupidamist :)

• Upvote 2

Aitäh seniste vastuste eest. Mis puudub valkudesse, siis ei söö ma absoluutselt piimatooteid, mis ei tule ilmselt küll kasuks.

Ka munavalk on olemas :)

Ka munavalk on olemas :)

Jah, aga usun, et see head ikka ei tee, et üldse piimatooteid ei tarbi, arst on öelnud, et see ka väike põhjus, miks tihtipeale haigused tulevad.

Joostes tuleks kasuks pulsi jälgimine, seda peaks hoidma esialgu vahemikus 130-165 l / min :)

Arendab südamelihase tööd.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.