Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Ega jooksis mul Loaded Cupil ka Jan Tana - kui pidin 4 korda järjest poosid läbi tegema. Naiste võistlusaladega võrreldes on kulturismis pingutus kordades suurem ja tugeva lavavalguse - eriti kui ei ole külmad lambid hakkab, lihtsalt palav ja inimeste higierituvus on ka erinev, ma hakkan suht kiiresti higistama. EM ja MM ei pea järjest tegema poose läbi, st teed alguses oma 1 tiiru poose, kui saad 15 sekka siis mõne ajapärast teed uuesti poosid läbi ja vastavalt sellele, kuhu sa kohtunike arvates kuulud kas kohad 1-5, 6-10, 11-15 saad veel ühe väljakutse, kuid need on kõik parjate vahedega, st. saad vahepeal tagareas hinge tõmmata ja maha jahtuda. Mul on järel veel ka Jan Tanat, tõenäoliselt teen EM -veel sellega läbi, et kindla peale minna.

EMile minejatele meigi osas väike kingitus Spartas.Jätsin sulle ja Mikule kõige tugevama meigi põhja ja Krissule ka üht teist. Et te näod säraksid :rolleyes: Tervitused Kairitilt :D

Tänud sain kingitused kätte, anname endast parima, et look - super oleks! Kairitile tervitused ;)

• Upvote 1

Ega midagi asjad on koos ja hommikune trenn veel jäänud ja kell 13.10 juba stardime. Õhtul oleme juba kohapeal ja saame ennast sisse sättida eks paistab kui hea netiühendus seal on, mäletan varaemast ajast, et oli kordi kus see lonkas ja vastupidi, sai teha hästi reportaazi. Igal juhul on aparaat ja arvuti kaasas, loodame parimat!

Nonii kevadhooaeg läbi ja võib öelda tagasivaadates, et siiani edukaim minu 19 aasta pikkuses võistluskarjääris, just kevadhooaega silmas pidades. 4 võistlusest 3 võitu ja 1 teine koht ja 1 punkt jäi lahutama EM kullast.

Täna on juba inimese tunne ja väsimust vähem, eile olin alles plätu.... :D Nüüd võtan paar nädalat rahulikumalt ja siis uuesti algavad ülesehitustööd sügiseks, kus hooaja põhieesmärk Equadoris toimuv MM. Ega siin rahulikult olla ei saa, sest palju tööasju, millele keskenduma peab ja juba reedel läheb uuesti sõiduks Horvaatiasse EM -le. Peale seda tagasi kaks nädalat ja siis uuesti Euroopa tour plaanis, seega reisimisest saab jällegi pikaks ajaks isu täis.

Eks kui juba tõsisemalt hakkan treenima, siis kirjutan ka programmist millised mõtted seoses trennidega on.

Selline näeb välja kevadhooaja saak 4 võistlusega

post-22-0-37389800-1336501018.jpg

Korralik saak, palju õnne! :) Eks see EM kuld on hea järgmisel juubel-võistlusaastal kena võtta, kui 20. täis saab :)

• Upvote 1

Korralik saak, palju õnne! :) Eks see EM kuld on hea järgmisel juubel-võistlusaastal kena võtta, kui 20. täis saab :)

Järgmise aastal saab tähistada nii 100 võistlust kui 20 aastat lavalaudu....ja miks mitte seda ilmestada ka mõne tiitlivõiduga. Järgmisel aastal on kolm tiitlivõistlust ,kuid ma ei ole kindel et Maailmamängudel on enam kulturismi kategooriat, tuginedes viimaste mängude dopingukontrollide tulemustele. Jääb alles tõenäoliselt klassika ja fitness.

Nüüd väljas ka finaalivõrdlused ja autasustamine. Mida rohkem vaatan ka pilte seda rohkem näen ka kui suur võimalus oli seekord võita....aga nagu öeldakse et peale kaklust rusikatega ei vehita....

post-22-0-79388100-1336506768.jpg

post-22-0-55579200-1336506783.jpg

post-22-0-05336600-1336506801.jpg

post-22-0-55563400-1336506817.jpg

post-22-0-63946700-1336506835.jpg

Ott, sa oled ikka super! Ma ei saa aru kuidas sa jõuad nii paljude asjadega tegeleda ja siis veel ise medal võtta? Eeskujuks kõigile kes väidavad, et töö kõrvalt lihtsalt ei jõua trenni :D Sa töötad kontoris, oled treener, koostad toitumisja treeningkavasid jne jne... ja nagu muuseas võtaks ka EMi hõbeda :rolleyes:

Ott, sa oled ikka super! Ma ei saa aru kuidas sa jõuad nii paljude asjadega tegeleda ja siis veel ise medal võtta? Eeskujuks kõigile kes väidavad, et töö kõrvalt lihtsalt ei jõua trenni :D Sa töötad kontoris, oled treener, koostad toitumisja treeningkavasid jne jne... ja nagu muuseas võtaks ka EMi hõbeda :rolleyes:

Ott on tõepoolest uskumatu tüüp. Mees, kes sobib paremini, kui ei keegi teine vanasõna "Kes teeb, see jõuab" kehastajaks ;)

Igal juhul imetlust ja kopeerimist väärt.

Ma tooks Ott'i puhul välja just aastatepikkuse järjepidevuse ja stabiilsuse, mis on kindlasti üks edu tähtis osa ;)

Ma tooks Ott'i puhul välja just aastatepikkuse järjepidevuse ja stabiilsuse, mis on kindlasti üks edu tähtis osa ;)

Täitsa nõus - "Need kes katkestavad ei võida kunagi ja võidavad ainult need, kes kunagi ei katkesta!"

Infoks niipalju, et homme sõidan Viljandisse ja olen Vivaspordis treeneriametis orienteeruvalt 16 -18 ni- liigutan seal ise ka kerge trenni. Seega Viljandi kandi fännid, kes soovivad nõu olege kohal!

Sõidust alles toibun ja ehk õhtupoole teen sisukama sissekande.

Kokkuvõte Zagrebist:

Üle tüki aja sai võistlustele sõidetud suure meeskonnaga kokku 8 inimest. Sellise suure meskonnaga käimine on alati huvitavam kui kahekesi käimine, sest koos kasvõi lauas istudes tekkib mõnus vestlusring ja teemad ei ammenda ennast niipea.

Sellel võistlusel oli mul lisaks delegaadi rollile täita ka oluline kohustus, aidata läbi viia esimesed Athletic fitnessi Euroopa meistrivõistlused, mis omakorda tõi kaasa lisapingeid, sest vastutus oli suur. Kuid tagasi vaadates jäädi minu tegevusega väga rahule, seda kinnitas nii korraldaja kui dr. Santonja isiklikult. Viisin kohapeal läbi nii võistlejatele kui kohtunikele mõeldud reeglite tutvustuse ja ei pidanud paljuks ka ise ette näidata, et asi nö puust ja punaseks teha. Esimene päev eelvõistluso li natuke konarlik, kuna tehniline asjade ühendamine pealavale võttis kaua aega ja ka ekraan ,millele näidati ergomeetrite võistlust oli selline lippadi - loppadi, kuid järgmiseks päevaks valmistasime ette absoluudi võistluse ja seal tegime sõudmise lava kõrval ja see õigustas ennast, sest 6 võistlejat tegime päris kiiresti ära.

Eks nende jõuvooru äralugemistega hakkab ka tulevikus nalja saama, sest inimeste arusaam ikka puhtast sooritusest on nii erinev, nii näiteks sai athletic fitnessi legend Ako Rahim kirja vastavalt kahelt kohtunikult 26 kordust ja minult ja Airelt 13 ja 14 kordust....kokku loeti ära 18 kordust. Küll aga esimesel päeval loeti Helena Forsgrenil ära 34 lõuga, mis enamuses olid nõksuga tõmmatud, seega võtab aega enne kui see asi paika raputatakse.

Meie võistlejate esinemisi kommenteeriksin nii:

Natalia oli esimesena võistlustules, esimene päev oli rabe, eriti vabakava osas, sest polnud sel hooajal veel võistlenud ja see andis tunda, järgmisel päeval aga oli nii vormi mõttes kui vabakavas oluliselt parem ja sai napi võidu pikaaegse konkurendi ees, kuigi peab tunnistama, et saalist vaadates, ma ei aanud küll kuidagi aru, et ta kehavoorus teiseks pandi. Veel segasem oli absoluudi valimine kus krooniti võitjaks lühema kategooria esindaja Zabo, no ma ei tea - kas ma ei oska hinnata või mis, no seal ei olnud võimalust kaotada, eriti kui fitnessis on suurem kaal lihasmassil - nii ka enne kohtunike meetingul rõhutati ja vormi kuivuse vahe oli seal väga väike. Kuid tuleb siiski Natalia tulemusega rahule jääda EM kuld on ikka kuld!

Oleg - selge arengu just vormi osas teinud ja nagu vanarahvas ütles, et vormi ei vaheta mitte millegi vastu, nii ka seekord, nii kui lavale tulid, sai minujaoks asi selgeks, et kehavoorus talle vastast ei ole ja ei olnud ka Athletic fitnessis, kus vastsed olid juba ikka palju suurema lihasmassiga, lühema kategooria võitja on nimelt saanud kohti kulturismis ja Tallinna MM oli klassikas 4. koht Robert Horvath ja tema platseerus kolmandaks kehavoorus. Vabakavas sai Oleg esimest korda tunda tõsist vastasseisu, kus ukrainlased noppisid talt punkte ja vabakavas edestas ta järgmist vaid 1 punktiga. Otsustasime, et sügisel näitame kus kivi all vähid peidus on ja teeme kava, mis peaks ka puhta võidu tooma. Igal juhul tubli töö Olegi poolt.

Egle - Lavale sündinud vaieldamatult, väga hea esinemine ja ka vorm, ausalt öeldes väärinuks kõrgemat kohta kui protokolli märgiti, kaotus neljandale kohale 1 punkt ja sama ka edestus 6 kohta. Siin ei ole vaja muud kui kohal käia ja usun ,et lähiajal on võimalik ka medaleid noppida suurvõistlustelt. Oleme ausad 14 võistleja seas 5. koht on väga kõva saavutus, eriti esimesel võistlushooajal.

Esta - vormi nagu alati, 1 koht kõrgem koht ükskõik mis voorus, toonuks talle EM tiitli, kuid mind pani imestama 3 koht kehavoorus....kindlasti top 2 kohta olkes väärinud ja see oleks taganud ka võidu. Sõudmise tegi Esta enda kohta hästi ja samuti jõuvooru. Igal juhul on atheltic fitness Esta ala ja soovitan sellele täielikult pühenduda, küll ka võidud tulevad ja hõbemedal on supersaavutus.

Kristo - vaieldamatult ei realiseerinud ennast just kehavoorus, kus platseerus 6. kohale. Kristol on head proportsioonid ja ka täiesti korralik lihasmass, kuid seekord jäi vajaka madalamast rasvaprotendist ja ka eelkõige poseerimisest....sellega peab tegema kõva kodutööd ja alustada tuleks juba täna. Sõudmine oli väga hea ja tugevamas konkurentsis usun ,et alistub ka 3 min piir. Seega kindlasti mees kes lähiaastatel võib saavutada kõrgemaid kohti kui seekordne 6. koht

Kristjan - aerutajana, selge et lõi oma trumbi lauda ja aeg 2.57 on kõrgest klassist ja alavõit, kuid kõrgemale ei lasknud 5. kohast tõusta seekord kehavoor. Vajaka jäi nii lihasmassist kui ka vormist ja sättimist tahab ka poseerimine, kuid usun, et kui Kristjan pühendab ennast rohkem athletic fitnessile, siis võib seal kõrgete tulemusteni jõuda.

Kokkuvõtteks oli väga vahva reis ja mahla võttis päris korralikult välja, sest päevad olid pikad ja vastutusrikkad, kuid see - eest ka tasu vääriline 2 kulda 1 hõbe + kõik võistlejad finaalis ja meeskondlik 4. koht!

Kunagi öeldi, et suretame eesti kulturismi välja (võib olla tõesti raskekaalu), kuid see eest uutel aladel on meil meeskondade jagu häid maailmatasemel tegijaid, kes valmis ka igal ajal dopingukontrolli minema. Ja kogu see kevadhooaeg on olnud läbi kulturismi ja fitnessi ajaloo edukaim!

• Upvote 4

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.