Jump to content
vend vähk

Vend Vähk Uus hooaeg!

Recommended Posts

Olen ka selle aja laps, kes suuski nõuka ajal kooli pidi vedama. Seda kola olid kõik klassid täis. Ja kõik istusid tundides dressides ja kampsunites. Ja pärast kehalise tundi auravates dressides. Mmmm ... higise villase kampsuni lõhn. Lenna ainult laulab auravatest sokkidest, ei tea ta halligi ...

Loomulikult sai hakkama asjaga.

Aga sellega ma küll nõus ei ole, et sellised kehalise tunnid eriti efektiivsed olid. Eriti kui ei olnud paaristunnid. 15 min alguses ja 15 min lõpus käis üks jooksmine raja äärde ja raja äärest ära. Hea, kui siis 20 min sõita sai.

Kui arvestada praeguste depressiivsete väikelinnade keskerakondlike linnavalitsuste rahakasutust, siis lisandub tänapäeval siia ka teema, et mõnel aastal on näpud nii põhjas, et rada üldse sisse lükata ei saa.

Mõnel aastal pole lund kah.

Sel aastal on kõik hästi, rajad sees. Aga suusatajaid ikka pole.

Sumpan lumes joosta ja suuski enam ei osta. Lähen jooksma, tädi sõidab maasturiga raja äärde. Jõuan oma 10km ringilt tagasi, tädi ammu läinud ...

Tullakse tehakse paar ringi. Mõttetu, plastikufirmade toitmine.

Aga sellega ma küll nõus ei ole, et sellised kehalise tunnid eriti efektiivsed olid. Eriti kui ei olnud paaristunnid. 15 min alguses ja 15 min lõpus käis üks jooksmine raja äärde ja raja äärest ära. Hea, kui siis 20 min sõita sai.

Veidi teisel teemal. Oli eile jalkatrenn ühe kooli võimlas. 12 inimest kohal. Ruumi jube vähe. Samas ma mäletan kehka tunde, kus 4 klassi olid korraga võimlas ca 25 inimest klassi kohta, mida kasulikku seal tegema mahtus küll enam pähe ei mahu. Niisama äärtes itsitamist oli rohkem kui võimlemist.

Olen Harkus suusatamas käinud. Rajal on nii lapsi kui vanureid, parkimas nii maastureid kui Ford Fiestasid. Ei ole asi nii hull..

Ja suusatamine ruulib. Ise ei mõista, miks on vaja talvel õues joosta kui võib suusatada :P

Olen Harkus suusatamas käinud. Rajal on nii lapsi kui vanureid, parkimas nii maastureid kui Ford Fiestasid. Ei ole asi nii hull..

Ja suusatamine ruulib. Ise ei mõista, miks on vaja talvel õues joosta kui võib suusatada :P

Suured kiitused Harku rahvale! Samas kahtlane, miks seal nii palju rahvast looduses käib? Ilmselt puudub neil internetiühendus ja igavusest tehakse sporti nagu vanal hallil ENSV ajal :rolleyes:

90 ndatel oli suusatamine rahvasport nr 1. Praegusel ajal on kindlasti see asi alapropageeritud. Pole enam Veerpalusi, Markvardeid Levandeid jne, Tundub et praegune rahvasport nr on jalka vaatamine kusagil kõrtsus ja õlle joomine!

90 ndatel oli suusatamine rahvasport nr 1. Praegusel ajal on kindlasti see asi alapropageeritud. Pole enam Veerpalusi, Markvardeid Levandeid jne, Tundub et praegune rahvasport nr on jalka vaatamine kusagil kõrtsus ja õlle joomine!

Kulturism ja bikini fitness on tõusmas! :)

Kergejõustikuhallid on rahvast täis, nii harrastajaid kui ka saavutussportlasi. Oli vanal hallil ajal laiskasid ja tublisid ja on ka nüüd. Nüüd lihtsalt pasundatakse rohkem kui halb ikka meil kõik on :D

Sellepärast, et jooksen hommikuti enne tööle kihutamist. Ei ole lihtsalt aega kuskile raja äärde rännata. Jooksma saab hakata juba kasvõi trepist alla. Ja nagu ütlesin, ei olegi midagi suusatamise vastu. Ma väidan aga, et kehalise tunnis 45 minuti jooksul suusatada üritada on väikese kasuteguriga. Lumes annab selle 45 minutiga ILMA suuskadeta enamasti rohkem ära teha, kui just tegu ei ole ilusa väikese maakooliga või rikka pargis asuva linnakooliga, kus rada algab ukse kõrvalt.

Kergejõustikuhallid on rahvast täis, nii harrastajaid kui ka saavutussportlasi. Oli vanal hallil ajal laiskasid ja tublisid ja on ka nüüd. Nüüd lihtsalt pasundatakse rohkem kui halb ikka meil kõik on :D

Ega niisama ei pasundata. Vähemalt Kaitseväe üldfüüsiliste tulemuste põhjal võib küll öelda, et noorte meeste üldine vorm on tohutu kolinaga alla kukkunud. :(

Ega niisama ei pasundata. Vähemalt Kaitseväe üldfüüsiliste tulemuste põhjal võib küll öelda, et noorte meeste üldine vorm on tohutu kolinaga alla kukkunud. :(

Ja siis kui SBK on läbi, on ajateenjatel elu parim vorm, kuid pärast seda hakkab jälle kolinaga alla kukkuma. Kaitseväes peaks olema sportimine kohustuslik, mitte soovituslik, ajateenistuse lõpuni.

Meil Haapsalus lubati ka suure suuga universaalhalli. Ehitus sai läbi ja tuli välja, et tehti hoopis koos hotelliga kaks tenniseväljakut.

Eks tingimused on paljuski need mis pikas perspektiivis tulemust annavad. Korralik jooksurada koos kõikide hüvedega talvel on ühele väikelinnale väga tähtis.

Ja siis kui SBK on läbi, on ajateenjatel elu parim vorm, kuid pärast seda hakkab jälle kolinaga alla kukkuma. Kaitseväes peaks olema sportimine kohustuslik, mitte soovituslik, ajateenistuse lõpuni.

http://www.reporter.ee/2012/09/19/noored-on-kaitsevakke-astumise-vanuses-norgad-ja-tobised/

25.jaanuar 2013

Kohe-kohe hakkan tänasesse varahommikusse bodypumpi liikuma ja õhtul annan veel ühe asendusbodypumpi kl 18:15 ajal. Kirjutan paari sõnaga ka oma tavatoitumisest koos paari pildiga. Viimasel ajal oleme perenaisega koos võtnud suuna oluliselt täpsemalt oma toitumist jälgida ning eile õhtul tegime sellise salati, kus oli kanafileesuitsuliha, kodujuust ja kirsstomat.

post-50-0-88912100-1359088471.jpg

Magusaks pooleks selline shake: rasvata kohupiim, banaan, rasvata piim, DIETMIX. Võib öelda, et kuningate söök! :)

post-50-0-02791800-1359088481.jpg

Tere kõigile!

Teen väikese lõuna HT-R ja HERA80 seltsis ning lehitsen oma kirjavahetust facebooki avarustes. Mõned momendid ühest kirjast tooksin välja ka fitness.ee foorumi rahvale:

Olgupeale, Näiteks sellest mida teile kirjutasin, arvavad paljud et vale on see.... Ma tellisin nüüd toit- ja treening kava Marek Kalmuselt, katsetan paar kuud, kui tulemused jne paranevad siis jätkan aga kui eii, siis proovin nii nagu teile kirjutasin..... Oskate Kalmuse kavade vms kohta miskit öelda ka muidu, kuulnud miskit vms ?

Eks ma olengi katsetanud igatpidi, vahest tundub et oleks trenn parem see ja too parem, aga siis iks jookseb midagi kokku.

Et siis tellite ühelt tugevamalt Eesti tegijalt kavad ja siis hakkate teiste käest küsima, et mis nad sellest arvavad? Igal treeneril on oma lähenemine ja omad kogemused erinevates küsimustes! Olge head, ärge enam saatke selliseid kirjasid, et mida ma arvan Kalmuse, Kiivikase, Otsuse ja paljude teiste koostatud kavadest? Kui olete kava tellinud, siis usaldage rohkem seda kava koostajat. Uskuge, kallid sõbrad, siin pisikeses konnatiigis on päris palju rahvast, kes just täpselt nii käituvad. Eriti lame on treeneri väitele vastata: "Aga Kiivikas ütles nii!" või siis "Kalmuse arvates on see vale!"

Toredat nädalavahetust kõigile! :)

Probleem on selles, et inimesed otsivad sinisilmselt lõplikku tõde ja omistavad üksikobjektidele jäävat, iseseisvat väärtust. Tegelikkuses on tõde (võib lugeda ka: teooriad) ajas muutuv nähtus ja kõik objektid on osa süsteemist, kus asjad saavad tervikuna paremini või halvemini toimida (mitte üksinda).

Edited by htilga
  • Upvote 1

Koguaeg küsitakse ja tüdinenud sellest juba "kummalt oleks targem tellida Kiivikaselt, Kalmuselt " viimasel ajal olen öelnud et üks norra metsatroll kolis eesti metsadesse mine otsi üles sellelt pidi kõige kõvema kava saama.

• Upvote 1

Eriti lame on treeneri väitele vastata: "Aga Kiivikas ütles nii!" või siis "Kalmuse arvates on see vale!"

Toredat nädalavahetust kõigile! :)

Ma ei saa aru, mis siin lamedat on. See on täiesti normaalne, et kui inimene on asja kohta lugenud üht, treener aga ütleb teist, siis ta hakkab uurima, milles vastuolu seisneb. Samuti ei ole otseselt halba selles, kui uuritakse kavade kohta. Mingi 50-60 eurot on keskmise inimese jaoks piisavalt suur summa, et parima tulemuse nimel natuke eeltööd teha. Tõsi ta on, niimoodi otse võõralt inimeselt küsida pole siiski ilus.

Ma ei saa aru, mis siin lamedat on. See on täiesti normaalne, et kui inimene on asja kohta lugenud üht, treener aga ütleb teist, siis ta hakkab uurima, milles vastuolu seisneb. Samuti ei ole otseselt halba selles, kui uuritakse kavade kohta. Mingi 50-60 eurot on keskmise inimese jaoks piisavalt suur summa, et parima tulemuse nimel natuke eeltööd teha. Tõsi ta on, niimoodi otse võõralt inimeselt küsida pole siiski ilus.

Lame on see, et teinekord olevat Kiivikas või Kalmus selliseid asju öelnud, mida nad kohe kindlasti ei öelnud. Ma põhimõtteliselt ei viitsi sellistega pikalt rääkida või detektiivibürood avada, kes mida ütles ja kas üldse ütles. Tulevikus hakkan enda postkasti saabuvaid kirjasid siin rohkem valgustama. Tõesti ära on hakanud tüütama. :mellow:

26.jaanuar 2013

Eile õhtul oli meil Fitlife grupiga tund ning peale tundi sain noorest andekast Laurist sellise pildi:

post-50-0-77717500-1359233033.jpg

See mees sobiks päris hästi uuele spordialale Men's Physique. Võistlustel loomulikult on lühikesed püksid, mitte saunalina, aga sellise esmase pildi saame kätte võistleja vormist ja kehatüübist. Tema on ka esimene mees, kes ennast uuel alal LELKV-le registreeris ning loodetavasti tuleb talle ka mitmeid vastaseid. :)

27.jaanuar 2013.

Eilne õhtu läks käest ära. Pidasime teise ringi vanema tütre sünnipäeva ja sai rohkesti salatit ja torti söödud ja siis veel hilisõhtuks olime kutsutud ühele sünnipäevale ja niipea kui perenaisega sinna jõudsime, lükati suured praed ette maailma parima lihaga! Väga hull üritus igal juhul. Nüüd on juba inimese tunne sees, aga kerge etteheite võin endale teha küll selle meeletu söömise pärast. Õhtul annan bodypumpi ja võimalusel enne tundi tallan stepperit ja põletan selle eilse söömaaja viimased osad lodevast ihust välja.

Ma pole nõus. Kui sa oled nõus välja käima 50-60 eurot (huvitav summa muidugi):S.....siis tuleb usaldada treenerit ehk siis inimest, kes selle kava sulle tegi! Ja niipalju kui mina olen aru saanud, siis nii Kalmuse, Kiivikase ja Vähi meetodid on erinevad, aga ikkagi on mehed Eesti kulturismi 3 suurimat ja tuntumat nime! Seega kui tellid kellegilt toitumis-ja treeningkava siis ära köbise vaid jälgi seda, kui ei sobi ja pooleaasta jooksul pole miskit muutunud, siis lihtalt sulle see metoodika ei sobinud ja kõik. VAIT OLLA JA TEENIDA (kui ise ei viitsi ja ei taha asja uurida)

Ma pole nõus. Kui sa oled nõus välja käima 50-60 eurot (huvitav summa muidugi):S.....siis tuleb usaldada treenerit ehk siis inimest, kes selle kava sulle tegi! Ja niipalju kui mina olen aru saanud, siis nii Kalmuse, Kiivikase ja Vähi meetodid on erinevad, aga ikkagi on mehed Eesti kulturismi 3 suurimat ja tuntumat nime! Seega kui tellid kellegilt toitumis-ja treeningkava siis ära köbise vaid jälgi seda, kui ei sobi ja pooleaasta jooksul pole miskit muutunud, siis lihtalt sulle see metoodika ei sobinud ja kõik. VAIT OLLA JA TEENIDA (kui ise ei viitsi ja ei taha asja uurida)

Justnimelt!

Kui mõni treener on vaeva näinud ja kava koostanud kellelegi, siis ei ole mõtet hakata seda kava igal pool levitama ja seada kahtluse alla treeneri pädevuse või hakata seda teistega arutama. Treenerid lähtuvad ikkagi sellest infost, mis nendele on tellija poolt ette antud. Rohkem usaldamist ja tööd! :)

28.jaanuar 2013

No nii, tänane varahommikune bodypump tehtud ja kohe hakkan pealinna poole liikuma. Bodypumpis proovisin täna uuendusena lamades surumise asemel rinnalihastele hantlitega lendamist. Päris hea vaheldus oli ning nüüd olen pea-aegu igas bodypumpi tunnis midagi uut katsetanud. Igasuguste uuenduste puhul olen muidugi tähelepanelik ja eksperimenteerida saab ikka ainult siis kui saalis ei ole päris algajaid. Pealinnas lisaks tööalastele üritustele loodan ära käia ka Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidus ning paar sõna juhatusega juttu ajada. Toidulisanditest läheb hetkel SHOCK ja HERA80. Kui need kokku segada ja veel lisaks värsket puuvilja lisada, siis saab päris korraliku pommi ilusaks päeva alguseks.

Pidage vastu! :)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.