Jump to content
Sign in to follow this  
asner

1 päev 1 lihasgrupp?

Recommended Posts

Kas on mõtet teha endale sellist treeningkava, kus ntx:

esmaspäev - rinnalihas

teisipäev - jalad

kolmapäev - õlad

neljapäev - selg

reedel - puhkus

laupäev - käed

pühapäeval- puhkus

Olen kuulnud, et ei tee paha, kui teha ühes nädalas ühte lihasgruppi 1 kord. Vastab see tõele? Või on väga halb mõte?

Ise tegelen kuulitõukega so kergejõustik ja hetkel tegelen jõusaalis talveks ettevalmistumisega.

Eesmärk ei ole niivõrd lihasmassi ja ilutaga ajamine kuivõrd jõunäitajate suurendamine. Rebimist ja rinnale võtmist september - oktoobri keskpaik veel teha ei tahaks, sest tunda on et üldine vorm ei luba veel kangi tõsta.

Hetkel ongi käsil nö sissejuhatava treeningu tegemine.

Niisiis mida arvata kavast 1 lihas 1 päev? :unsure:

Asner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui alles tegeled sissejuhatava treeningtsükliga, siis ei ole mõtet niimoodi viieks jagada, see eeldab seda et oled saanud pikka aega korralikult treenida. Sissejuhatav treening on ka ühe korraga terve keha läbi teha ühe trenni jooksul ja näiteks 3 x nädalas või jagatuna kaheks ülakeha ja alakeha päev. Kumbagi kas kaks korda nädalas läbi või kolm korda kahe nädala jooksul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sissejuhatavas treeningus on see liialt orienteeritud ja spetsiifiline treening. Esiteks ei taastu su organism ära kui sa praktiliselt iga päev teed nö. anaeroobses keskonnas trenni. Lihased, liigesed tuleb viia treeningstaadiumisse tasapisi, neid nö. ettevalmistades, vastasel juhul oled ületreeningus või vigastad ennast! Minu arvamus ja kogemus on see!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ottil on täitsa õigus!

Nagu oli mainitud et ksil on sissejuhatav trenningu kava siis ei ole mõtet igapäev erinevat lihast teha.

Las lihas harjub enne jõusaaliga kui hakkata niiviisi tegema

See on minu arvamus asjast!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vaata kui auto endale ostad siis pead ka mootori nö sisse sõitma või nii .... et jõukaga hakka jahh pihta nii et teed terve keha korraga või siis alakeha ülakeha korraga ja nii 2-3 korda nädalas paar kuud vähemalt ... et nii teed igale lihasele mingi 3-4 seeriat korraga .. et ei tapa ... kui hakkad tegema split trenni siis paratamatult tuleb 12-15 seeriat teha ... see kordselt rohkem ja keha ei saa sellega hakkama kui pole tugevat põhja all ...

samas kui lähed jõukas ja sul on rinnapäev ... teed oma 3-4 seeriat ära nii et ei tapaks siis on trenn läbi 15 minutiga + soojendus et pole ju mõtet minnagi ... kui aga teed kogu ülakeha siis oled seal mingi 2 h teed igale lihasele 3-4 seeriat siis on juba mõte minna ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lisaks veel, et kui sissejuhatav treening, siis sul suurt koormust ja intensiivsust niikuinii peal ei ole, sest lihas reageerib praegu ilma selletagi. seega see üks trennipäev nt rind või õlad võtab võtab vabsee vähe aega. siis olekski targem teha mitu lihasgruppi ühel päeval, mitte iga päev pool tundi nokitseda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No kui sellist juttu räägid ,et ei viitsi teha siis miks üldse minna jõusaali?Kui jõusaali minna siis pead viitsima muidu eriti mingit tulemust ei ole.

Täpselt, kui ei viitsi ära ronigi sinna tee siis selleajaga midagi muud.Kui tahad tõelist tulemust tuleb anda endast max ja olla täielikult asjajuures. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

muidugi täie rauaga, aga kindlasti mitte alati - kui on väike nohu kallal või midagi sellist, kõik päevad ei ole ühesugused... see rauatõstmine on suht rutiinne värk - et asi vastikuks ei läheks on vaja vahel asja lõdvemalt teha, teinekord jälle tugevamalt... ja kui ei viitsi näiteks paar nädalat - siis võib ju lõdvemalt lasta kuni jälle isu tuleb, päris ära trenne pikemaks ajaks pole ju mõtet jätta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma arvan 3 korda nädalas ülepäeviti näiteks kõik lihasgrupid läbi iga trenn.

see võimalik vaid siis kui igale lihasgrupile vähe tööd annad ... nagu et kui sa igale lihasgrupile teed 3-4 harjutust ja igas on 3-4 seeriat + veel soojendus seeriad siis esiteks läheb sul terve päev selle peale ja teiseks ei taastu sa ka kõige parema tahtmise juures ...

et siis peab lihtsalt vaatama et hullut ei koormaks .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×