Jump to content
Sign in to follow this  
Guest kilp

Kas süüa kohupiima kohe peale trenni või 1h hiljem?

Recommended Posts

"Teil on alati õigus pöördada mode või adminni poole,et vale seisukohta esindavad postitused kustutataks."

Ma väga tänan, nüüd tunnen ennast küll vähemalt 100 aastasena... :D

"Mina kavatsen sel ajal toitumisfoobiate all kannatades vanglarezhiimil oma keha edasi eirata", B)

Miks meestel reeglina ei ole kõhklusi või kahtlusi, et nad teevad midagi valesti? ;) Te teete mind kadedaks :D Peenisekadedus :)

"Massiperiood saab ülehomme otsa,nii et läheb veel ägedamaks fobiaalseks eiramiseks"" ..., B)

Mul on maailmaparandaja soont küll.... kuid, mis siis ikka :P Igaüks lõbustab ennast nii nagu oskab.

Edited by Aile

oot ...

kuidas ei ole kahtlusi, B)

38 aastat ma aina kahtlesin,et teen midagi valesti ...

aga vat keha oli üliväga rahul.Ei eiranud ma teda ega miskit ...

ja foobiaid kah ei olnud.

Ja vaatamata kahtlustele,ilmselt suurest-suurest rahuolust, keha muudkui kasvas ..., B)

Ei,ma olen parem foobiate küüsis ja ...

ja eiran keha ja ...

ja olen valedel seisukohtadel ...

Paari kuu pärast on mu kaalunumber,kui kõik läheb niikuipeab,kahekohaline.

Ja olgu see nii teoreetiliselt vale kui tahes - aga seda on vähem kui 207kg, :)

oot ...

kuidas ei ole kahtlusi, :D

38 aastat ma aina kahtlesin,et teen midagi valesti ...

aga vat keha oli üliväga rahul.Ei eiranud ma teda ega miskit ...

ja foobiaid kah ei olnud.

Ja vaatamata kahtlustele,ilmselt suurest-suurest rahuolust, keha muudkui kasvas ..., B)

Ei,ma olen parem foobiate küüsis ja ...

ja eiran keha ja ...

ja olen valedel seisukohtadel ...

Paari kuu pärast on mu kaalunumber,kui kõik läheb niikuipeab,kahekohaline.

Ja olgu see nii teoreetiliselt vale kui tahes - aga seda on vähem kui 207kg, :)

Areng peab olema pidev, kui ei ole kahtlusi, ei ole ka arengut.

Ma usun, et 38 aastasena tundus mulle kõik, mis ma tegin õige olevat. Küll väikeste kahtlustega... B)

no mida juttu ... lõppude lõpuks on ju kõik ikka kaloraazis kinni, mitte selles, kas sõid peale trenni viinamarjasuhkrut või kaerahelbeid, või üldse ainult valku.

VÕI mis ?

no mida juttu ... lõppude lõpuks on ju kõik ikka kaloraazis kinni, mitte selles, kas sõid peale trenni viinamarjasuhkrut või kaerahelbeid, või üldse ainult valku.

VÕI mis ?

Kaloril ja kaloril on vahe ja suhkrut ei soovita küll mitte kellelegi.

Peale trenni on kehal vaja taastada eelkõige vedelikuvarud!! Seejärel sobivad kõik puuviljad ja marjad (looduslikud süsivesikute, vee, kiudainete, vitamiinide ja mineraalide allikad). Mina olen usin banaanisööja B) Segan koos mustikatega smuutiks. ...ja teen ikka tasapisi vormi :)

Kohupiim on liialt raske peale treeningut.

Edited by Aile

peale trenni tuleb siis vee ja banaani peal olla või ? kas nii taastub paremini, kui kohupiim koos süsivesikute ja veega.

Ma kirjutasin teie keha vajadustest kohe peale trenni.

Eeldan, et tund või poolteist enne trenni olete te korralikult söönud ja sööte ka peale trenni. Kui te maratoonar või kaks korda päevas trenni tegeja ei ole siis spets taastajatele ei ole mõtet raha kulutada.

Edited by Aile

Peale treeningut kasuta parem mingit magusamat kohupiima (näit. vanilje, rosin) mis pole nii kohutav süüa ja 200g on küll. Pluss veel kaks magusamat õuna. Nii saad liht- ja liitsüsikad mõlemad kätte. Ausalt öeldes ei ole erilist vahet kas sööd kohupiima või jood mõnda koksi. Taastumises mingit vahet pole. Tegelikult on tunne kohupiima süües isegi parem kui koksi juues, saad tunde kõhtu, et oled midagi söönud. Trenningjärgses koksis võiks olla 15-20g valku ja 30g süsivesikuid. Tuleb pikemas perspektiivis ka odavam kui igakord peale treeningut kohupiima, banaane või õunu osta .Treeningujärgne koks on vajalik vaid taastumise käivitamiseks mitte energiavarude taastamiseks. 1-1,5 tundi peale treeningut peab kindlasti toimuma korralik söömine.

Peale treeningut kasuta parem mingit magusamat kohupiima (näit. vanilje, rosin) mis pole nii kohutav süüa ja 200g on küll. Pluss veel kaks magusamat õuna. Nii saad liht- ja liitsüsikad mõlemad kätte. Ausalt öeldes ei ole erilist vahet kas sööd kohupiima või jood mõnda koksi. Taastumises mingit vahet pole. Tegelikult on tunne kohupiima süües isegi parem kui koksi juues, saad tunde kõhtu, et oled midagi söönud. Trenningjärgses koksis võiks olla 15-20g valku ja 30g süsivesikuid. Tuleb pikemas perspektiivis ka odavam kui igakord peale treeningut kohupiima, banaane või õunu osta .Treeningujärgne koks on vajalik vaid taastumise käivitamiseks mitte energiavarude taastamiseks. 1-1,5 tundi peale treeningut peab kindlasti toimuma korralik söömine.

Lasteaed. Ja olemegi ringi peale teinud ning alguses tagasi.

Lasteaed. Ja olemegi ringi peale teinud ning alguses tagasi.

Kui peale treeningut tarbida 15-20g valku+30g süsikaid ei lähe ükski kehatüüp rasva. See on paras kogus, et käivitada taastumine. Treeningujärgne aeg ei ole küll selline kus 30-60g-i süsikatega(liht- +liits.) koonerdada. Oleneb muidugi ka treeningust. Kui on ikka raske jalatrenn siis 60g süsikaid on omal kohal. Vabalt võib need 60g süsikaid välja jätta õhtusest söömisest. Alati saab kasutada ka aeglaselt imenduvaid süsikaid trennijärgses koksis. Näiteks Malto6 või süüa lihtsalt õuna.

Ektomorfe iselomustab lühike ülakeha – kitsad õlad ja rind, pikad ning peenikesed käed-jalad. Ektomorfidel on madal rasvaprotsent, “kõhnake” lihas ning kiire ainevahetus.

Tarbida rohkem kaloreid, kui kulutad! Soovitatav on kasutatda proteiinijooke toidule lisaks.

Endomorfidel on suur ja lai luustik ning aeglasem ainevahetus. Neid tunneb ära ümara näo, lühikese kaela ning laiade

puusade poolest. Endomorfid ladestavad tahtmatut rasva suhteliselt kergesti.

Madalakaloriline dieet peaks koosnema vajalike toitainete tasakaalust – miinimum kogus proteiine, süsivesikuid ja rasva. Jälgida, et saaksid piisavalt vitamiine ja mineraale.

Mesomorfe iseloomustab lai rind ja ülaselg. Neil on hästi arenenud ning tugevad lihased.

Tasakaalustatud dieet peab sisaldama korraliku koguse proteiine.

Mitte keegi kuulu 100% ühe või teise kehatüübi hulka. Enamus on kombineeritud kõigist kolmest variandist

Edited by samuil

Ma kirjutasin teie keha vajadustest kohe peale trenni.

Eeldan, et tund või poolteist enne trenni olete te korralikult söönud ja sööte ka peale trenni. Kui te maratoonar või kaks korda päevas trenni tegeja ei ole siis spets taastajatele ei ole mõtet raha kulutada.

Nieit kokkuvõtvalt öeldes, kuidas oleks tavalsiel jõusaaliharrastajal mõtekas toimida? Kas nii:

* peale trenni vedeliku ja energia saamine koheselt toidu-joogi näol, mitte aga toidulisandite näol.

* tunni aja pärast kerge eine

B) Siis kui oled lõpetanud oma kõhulihaste treeningu siis kohe saalis võta trenni alguses tasku pistetud kohupiim välja ja söö see saalis ära. Aga ära riietusruumi oma kohupiimaga mine, sest seal tarbitakse pulbreid

Ma ükskord riietusruumis pritsisin kohupiimatoru umbes 4 kapi peale laiali seda avada üritades... (põrand ja pingid ka ofkoors)

Ma ükskord riietusruumis pritsisin kohupiimatoru umbes 4 kapi peale laiali seda avada üritades... (põrand ja pingid ka ofkoors)

Endal niimoodi juhtunud, et hammastega liiga väikse augu sisse teinud, siis liiga kõvasti pigistanud ja kõik see kohupiim lendas liiga suure surve tõttu minu näkku ja särgile. Ma loodan, et sellest hiljem sisenejad valesti aru ei saanud...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.