Jump to content
Sign in to follow this  
samuil

toiduainete koostise tabelid

Recommended Posts

See tabel tundub mulle nagu oleks põhikoolilapse referaat nõuka-aegsete raamatute baasil (stiilis "jäätis - 5 rubla ja 101 kalorit", seejuures ei tea ju, mis jäätisega tegu, mis koguses, ja mis kuupäeva rahakurssi vaadelda hinnangu andmiseks).

Samas miskit huvitavat ikkagi on tabelis, samal saidil sirvimiseks ka need artiklid näiteks:

http://www.ut.ee/tervis/aastateema/artiklid.html

Kunagi siin saidil keegi postitas kuhugile ühe mahuka ekseli faili, kus oli pikk nimekiri toiduainetest, ja toodud siis nn vitamiinide sisaldus, ja ka nn süsivesikute sisladus. Aga enam poel seda ekselit leidnud, kui hästi otsida siis leiaks ilmselt, seal tundus olema parem tabel.

See tabel tundub mulle nagu oleks põhikoolilapse referaat nõuka-aegsete raamatute baasil (stiilis "jäätis - 5 rubla ja 101 kalorit", seejuures ei tea ju, mis jäätisega tegu, mis koguses, ja mis kuupäeva rahakurssi vaadelda hinnangu andmiseks).

Samas miskit huvitavat ikkagi on tabelis, samal saidil sirvimiseks ka need artiklid näiteks:

http://www.ut.ee/tervis/aastateema/artiklid.html

Kunagi siin saidil keegi postitas kuhugile ühe mahuka ekseli faili, kus oli pikk nimekiri toiduainetest, ja toodud siis nn vitamiinide sisaldus, ja ka nn süsivesikute sisladus. Aga enam poel seda ekselit leidnud, kui hästi otsida siis leiaks ilmselt, seal tundus olema parem tabel.

Mul ja Ailel on see tabel olemas. Ma ei oska seda ainult kuskile üles riputada. Kui huvi tunned, siis kirjuta siia või saada personaalkiri.

Olen alati kasutanud USDA National Nutrient Database otsingut, et otsida mingi aine sisaldust. See on väga väga põhjalik, lahterdab valgud aminohapeteks mg täpsusega, sama süsivesikute ja ka rasvadega (omega-3 ja omega-6), samamoodi vitamiinide sisaldus jne jne. Ühesõnaga KÕIK, mis toidus on.

Soovitan.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.