Jump to content
Sign in to follow this  
ivory

Negatiivne kogemus toidulisanditega

Recommended Posts

Alustasin toidulisandite tarbimist aasta alguses.

3x nädalas [treening u 3h, jõusaal sellest 75%) joon pärast trenni 1dl Hera80 + 1dl Trauben Zucherit.

Päeval pidevalt kõhus keerleb, pistab nõrgalt ja on kõht pidevalt-pidevalt (80%) lahti.

---

Tsitaat Tarbija24.ee http://www.tarbija24.ee/100308/esileht/olu...utub-ohtlikuks:

19-aastasel Kerdil tekkis pärast liigset treenimist, toidulisandite ja steroidide tarvitamist pöördumatu tervisekahjustus. Noormees on oma keha jäädavalt invaliidistanud.

Kulturist ja jõusaalitreener Ott Kiivikas soovitab enne toidulisandite menüüsse lisamist kindlasti konsulteerida arsti või jõusaali treeneriga.

---

Jutust küll selgub, et peamine põhjus on anaboolsete steroidide kasutamine ja ületreenitus. Kuid iial ei või ju teada, kuidas keemilisel teel loodud ained, sh toidulisandid, indiviididele mõjuvad. Jutu eesmärk oli küsida teie arvamust, kogemusi seoses Hera80-ga. Peale selle juhtida tähelepanu ka liigse entusiasmiga treenimise ja toidulisandite kasutamise kõrvalmõjudele.

Edited by ivory

Kui tunned, et sulle ei sobi, siis on väga lihtne lahendus - ära söö seda konkreetset või ka üldse mitte mingit muud lisandit. Kui mingi toidulisand teeb sul kõhu lahti ja ajab südame pahaks, siis on tema negatiivsed mõjud kindlasti suuremad kui positiivsed.

Seal artiklis pannakse nagu toidulisandid ja anaboolsed steroidid ühte patta või sain ma millestki valesti aru?

Sa ei kaota eriti midagi kui valku toidulisandina ei söö ning selle asemel sööd valku sisaldavat toitu. Või ma ei tea, võibolla äkki poole aasta pärast on biits lisandit süües 36,5 cm, aga mitte süües 36,4 cm vms. :)

Edited by Capricorn

pask lippab siis on viga toidumenüü valikuga üldiselt nagu, samas ka võib herast tulla, kui ennem ei täheldand sellist asja- kiudaineid on sul vaja ja korrapäraseid toidukordi. ja capricornilt õige tähelepanek

Edited by Madis232

Mul just sihuke tunne et mul valgu kasutamisega tõmbab just kõhu kinni mitte lahti :angry:

Keegi oskab midagi sellise asja kohta õelda? :) Jään hoolega igasugu vastuseid ootama

Ise kasutan ka herat ja samat viinamarja suhkut+fasti kreatiini. Mõlemat(herat ja suhkut) manustan peale trenni umbes 1,5dl ja nii kolm korda nädalas kokku juba umbes üle poole aasta järjest. Endal pole täheldanud mingeid probleeme peale kerge keha temp. tõusu ja kerge kõhu pöörituse. Mis on ka loogilised tulema peale rasket trenni ja kiiret toidulisandite joomist. Igasugused keerulisemad probleemid peaksid olema vast individuaalsed

Mida artiklit :angry: Heraga invaliidiks. Ja steroidid ja Hera ühte patta pandud??!!?? :) Endal on halb hakkand kreatiinist aga sain aru, et see sellest, et võtsin täitsa tühjakõhuga.

pask lippab siis on viga toidumenüü valikuga üldiselt nagu, samas ka võib herast tulla, kui ennem ei täheldand sellist asja- kiudaineid on sul vaja ja korrapäraseid toidukordi. ja capricornilt õige tähelepanek

Hmmm, ei.

Ma olen omajagu massilisajaid ja proteiinipulbreid endale tellinud, siiani pole veel leidnud sellist mida teinekord veel telliks, ja mitte tulemuse vaid järelmõjude pärast, kõht lihtsalt ei võta kuigi meeldivalt neid vastu ja nii ongi :)

Lähiajal üritan ka ühte Whey laktoosikerget proteiini proovida kuid väga lootusi ei hellita - vahet polegi, eelistan pulbri kugistamise asemel jogurtit/kodujuustu/jms

Mul just sihuke tunne et mul valgu kasutamisega tõmbab just kõhu kinni mitte lahti :angry:

Keegi oskab midagi sellise asja kohta õelda? :) Jään hoolega igasugu vastuseid ootama

Jood liiga vähe vett?

Põhimõtteliselt olen aasta aega toidulisandeid tarbinud.

Lõuna ooteks töö juures Maito 90+200ml rasvatut piima, enne trenni Hera80+500ml vett ja peale trenni Hera80+500ml mahla. Lisaks siis selle aja jooksul 2 kreatiini kuuri ja alguses ka L-karitiini sai natuke enne trenni joodud. Hetkel Hydroxycut'i kuur. Toitumiskava tellitud Oti käest.

Kokkuvõte siiani seedimise ja tervise koha pealt: Eelnevalt oli mul tihti "põhi alt" (ca nädalas 1-2 korda) Praegu ei mäletagi millal viimane kord oli, kuna seedimine toimib kui kellavärk, seda sõna otseses mõttes võin kella õigeks panna :) Eelnevaltki on olnud mul tugev tervis, mingi väike külmetus tavaliselt ikka oli sügisel või kevadel, nüüd need ka kadunud. Mis on vahest tekkinud on punased punnid reitele, nii sise- kui väliskülgedele, need kaovad ca 2-3-e päevaga ära.

Nii, et omalpoolt võin öelda, et kui tarbida mõõdukalt ja toitumine korras, siis ei tohiks tulla mingit jama. Muidugi ei ole ma kusagil terviseuuringutel käinud, aga enesetunde koha pealt võin öelda, et kõik on parimas korras praegusel hetkel.

Jood liiga vähe vett?

Endaarust vett saab ikka normaalselt joodud,eriti trennipäevadel :)

Ennast paneb kaa mõtlema et millest sihuke asi :angry:

Põhimõtteliselt olen aasta aega toidulisandeid tarbinud.

Lõuna ooteks töö juures Maito 90+200ml rasvatut piima, enne trenni Hera80+500ml vett ja peale trenni Hera80+500ml mahla. Lisaks siis selle aja jooksul 2 kreatiini kuuri ja alguses ka L-karitiini sai natuke enne trenni joodud. Hetkel Hydroxycut'i kuur. Toitumiskava tellitud Oti käest.

Kokkuvõte siiani seedimise ja tervise koha pealt: Eelnevalt oli mul tihti "põhi alt" (ca nädalas 1-2 korda) Praegu ei mäletagi millal viimane kord oli, kuna seedimine toimib kui kellavärk, seda sõna otseses mõttes võin kella õigeks panna :) Eelnevaltki on olnud mul tugev tervis, mingi väike külmetus tavaliselt ikka oli sügisel või kevadel, nüüd need ka kadunud. Mis on vahest tekkinud on punased punnid reitele, nii sise- kui väliskülgedele, need kaovad ca 2-3-e päevaga ära.

Nii, et omalpoolt võin öelda, et kui tarbida mõõdukalt ja toitumine korras, siis ei tohiks tulla mingit jama. Muidugi ei ole ma kusagil terviseuuringutel käinud, aga enesetunde koha pealt võin öelda, et kõik on parimas korras praegusel hetkel.

Igatsugu punnid ja vinnid ei ole hea m2rk ja seedimine tuleb lugeda korrasolevaks, kui asjal k2iakse kolm korda p2evas (mida enamus meist ei tee).

V2himagi ebamugavustunde puhul tuleks toidulisandi tarbimine l6petada. Mul on j22nud mulje, et enamus kipub siin oma sisetunnet eirama. Joostakse nagu lambad yhte hunnikusse ja p6him6tteks on: "M6telda ei ole vaja, Tema m6tleb meie eest!"

Igatsugu punnid ja vinnid ei ole hea m2rk ja seedimine tuleb lugeda korrasolevaks, kui asjal k2iakse kolm korda p2evas (mida enamus meist ei tee).

V2himagi ebamugavustunde puhul tuleks toidulisandi tarbimine l6petada. Mul on j22nud mulje, et enamus kipub siin oma sisetunnet eirama. Joostakse nagu lambad yhte hunnikusse ja p6him6tteks on: "M6telda ei ole vaja, Tema m6tleb meie eest!"

Kolm korda päevas asjal? :):angry: See on küll ulme ju.

Kui konkr. toode tekitab ebameeldivaid kõrvalmõjusid, siis võiks proovida teisi brände ja kui miski ei sobi, siis lihtsalt tavatoiduga oma valk ja süsikad kätte saada.

Lisan niipalju, et mul olid väga väga halvad kogemused kreatiin etüül estriga - krambid ülakõhus pärast u 2 nädalast tarbimist ja hiljem veel u poolteist nädalat pärast lõpetamist. Pooldan ikka vana head monot.

Ma ei soovita ühelegi algajale toidulisandeid, unless sa just kindlasti ilma ei taha, aga siis räägi mõne treeneriga raudselt enne, sest toitumiskava peaks ka kindlasti sel juhul väga paigas olema.

Ma sõin ajaviiteks niisama Hera80 pulbrit, naljaviluks, ja siis läks kõht kinni.

Et siis oleksin ka vastanud selle jutu peale, et põhjuseks on see, et vedelikku liiga vähe, aga tundub, et siis pole asi selles.

Palju on kellegi jaoks "normaalne"?

Kolm korda päevas asjal? :):o See on küll ulme ju.

Nõustun täiega. Kolm korda päevas? kas veidi paljuks ei lähe või? Ma ei käi kolm korda nädalaski. Sel juhul on mul seedimine täielikult p****s :angry:

2 korda päevas on nagu ok minu jaoks. Hommikul eelmise päeva jäägid välja, õhtul enne magamaminekut ka niipalju, kui päevas kogunenud ja korras. Hea uni, ning päeval rahulik tööd teha.

Toidulisanditest teaksin niipalju öelda, nagu siin ikka ja alati räägitud on. Kui kõht on lahti, siis on arvatavasti valgu üledoos... Liiga palju valku lihtsalt lööb põhja alt ära.

Omast kogemusest võin öelda, et kui teen trenni ja mõni päev on ikka liialt valku tarbitud - Paar sheiki, liha jne. Siis on on kohe kõhus imelik ja kõht enamasti lahti. Kui aga trenni on tehtud väga raskelt ning valku ka normaalselt siis on ikka olukord hoopis teine. Seega mulle tundub, et kui valku rohkem, kui kehal vaja siis ongi häda käes.

Täna näiteks uhasin trennis nagu segane ja kodus oli asi tip-top. Mingeid probleeme polnud. Üleeile aga jäi trenn vahele, toitumine pm sama - hea, et wc-sse välja jõudsin...

Kasutan kahte pulbrit: HT-R'i ja samuti Hera80-t. Ei ole täheldanud, et kumbki halvasti mõjuks.

Nõustun täiega. Kolm korda päevas? kas veidi paljuks ei lähe või? Ma ei käi kolm korda nädalaski. Sel juhul on mul seedimine täielikult p****s :)

Endal nüüd nii päris ka pole, enamjaolt 1kord aga vahest ka 2 korda päevas. :angry:

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.