Jump to content
Sign in to follow this  
Guest vaene rott

Ühinegem!

Recommended Posts

mõte on hea aga natuke utoopiline, eestlase laual on piimakultuur kohustuslik. Ma ei kujutaks ette, et ma ei tarbiks piimasaadusi.

5-15 on liialt pikk periood ma kaldun arvama.

Aga jah, kaubitsejad sigatsevad tõesti.

EL hinnad, neegri palgad...

selles ongi asjamõte kampaanial ju-piimavabadel päevadel, et ka meie tarbiks meelsasti palju piima aga, et kui selle mõne päevakse ei tarbi või tarbiksite vähem kui tavaliselt (juustu,piima) siis seda kapmeestele näidates on meil edaspidi lootust odavamalt normaalsema hinnaga osta kaupa...

mis jutt see siis nyyd on et parema tuleviku nimel ei saa mõnda päeva vähedada piimatoodete tarbitavust?

juust kui selline luksus on tõesti poolekallimaks läind aastajooksul ja enne sai tihti söödud enam ei osta kui siis vaid palgapäeval. samuti piim, hea meelega jooks igapäev aga nüüd ostame väga harva kui teeme mingit toitu, kus piim asendamatu...niiet meil peres sellest kampaaniast 5-15 hoolimata juba enne ei ostnud eriti neid tooteid hinnapärast ja edaspidi ka kui sellised vastuvõetamatud hinnad, siis ei kannata osta...

no mu rahakott hetkel nii veel ei kannata, et selliseid drastilisi käike ette võtta. Päevas läheb ikka 2 pakki piima ja 1 pakk juustu.

Olen kogu aeg piima turult ostnud, pastöriseerimata korralik kraam, 5 krooni liiter.

maapiim on tõesti parim.. B)

maapiim on tõesti parim.. :D

Ja korralik kohupiim, kodujuust B) Ei näe mingit põhjust neid poest kallimalt osta, kui turult saab esiteks maitsvamat, teiseks odavamat kraami.

no mu rahakott hetkel nii veel ei kannata, et selliseid drastilisi käike ette võtta. Päevas läheb ikka 2 pakki piima ja 1 pakk juustu.

Sellele nad panustavadki. Nii kaua pigistavad, kui ka sinu rahakot on tühi B)

kõva mees siis. ma käin soomes tööl, 25000.- krooni kuus palk küll ei võimalda osta nii kallist kraami. soomes hulka odavam!

tubli oled siis, tänu sinusuguste mõtlemisele lubame kaupmeestel ka piimapaki 30 kroonile tõsta. sul vist pole ka see piir? pakun et teenid kuskil 50-100 000 krooni kuus siis?

kuule mida sa vingud. Inimesed saavad hakkama ka 5 000 krooniga kuus (rääkimata siis pensionäridest) ja sa tuled ja piuksud siin. Kulla inimene, ma olen tudeng kes töötab as simple as that. Rikas ei ole a taskud ka päris tühjad ei ole. Kui sa hakkama ei saa siis pead vastuseid ikka endast otsima mitte käima ja kirema foorumites, kui raske on 25k-ga kuus hakkama saada.

saan ka hakkama tegelikult eestis elades kulutades 4000 krooni kuus kokku perepeale. aga see kui teenin vahel välismaal 25, see ei tähenda et see raha peaks kõik ära kuluma esmatarbe kaubale. loe postimehe artiklit...

Ma oleksingi nõus kahe maa vahet heegeldama üksnes juhul, kui saadav rahasumma ebamugavuse ja kodust eemaloleku tõepoolest ka kataks ja ma raha lugema ei peaks. Vastasel juhul ei näe mõtet, aga eks põhjused ja inimesed ole erinevad.

Kui on võimalik kuidagi hindade ja palkade osas ettevõtjatele survet avaldada, siis peaks seda kindlasti tegema (toiduainete puhul ei ole see muidugi kerge). Eestis hakkab hindade ja palkade vahe ikka täiesti võssa minema - omanik tahab saada sageli tööd praktiliselt tasuta ja oma toodet müüa 100X juurdehindlusega. Väikesed loogika-käärid tulevad sisse. Kui tooted maksavad Skandinaavia hindadest rohkem, siis peaksid ka palgad olema Skandinaavia omadest suuremad. Ise enda seisu ma väga ei kurda, aga Eesti keskmine palk on ikka masendavalt väike ja tunduvalt alla keskmist palka saavad väga paljud.

Offtopic aga: kas 25k eest tasub tõesti Soomes tööl käimine ära?

Mõned võiks siin rinnapiimale uusti üle minna.

Ükskord käisin maal, see oli see sama kord mil raudkang pagasnikus ringi sõitsin ja küladiskosi otsisin. Ei seda ega teist.

Küll aga nägin hunnitut vaatepilti sellest kuidas lehmad karjamaal rohtu närisid ja paljasjalgsed külapiigad neid taga ajasid. Sõtkusin pidureid nii et kummid vingusid kruusal nagu A- Rühma chevy vänil ja küsisin piigadelt kui palju te palka saate. Selgus, et 5 tonniga kuus elab ära nagu lupsti ning jääb ülegi mingi 4 krooni.

Selleks ongi poes piim kallis.

Aga noh... mulle sobib.... piima tarbin väga vähe ja poest ei ostagi

Juustu ostan poest harvem ja sellest jätkub piisavalt nädalaks...

Nii et mina olen poolt.

Siis jääbki see raha sulle rahakotti alles B)

Siis jääbki see raha sulle rahakotti alles B)

a süüa tahaks ju ka :D

Krt, rasked ajad on tulekul :D Kutsun üles rahvast üles igaüks omale koju kits muretseda ning samuti puumamarli ja juustuaparaat. Kitsepiim pidi päris kasulik olema. B)

mh..huvitav kas pikemas perspektiivis (kui asjad nii edasi lähevad) tasuks lehma ostmine ennast ära hoopis?!

Lehma ostmine polegi nii kallis kui tema pidamine.

Edited by hehee

krt koolis küsitakse ka piimaklaasi eest juba tervelt 1 kroon(mul kulub tavaliselt 2 klaasi) :D:P

aga jh 5-15 veerbuarini ei jõua(veel kallim) ainult liha ja muna ka süüa, seega pean loobuma üleskutsest :( ja üleüldse sõltun igapäevaselt piimatoodetest, pävas kulub keskeltläbi 2 liitrit petti ja 250g kohupiima :D , kusjuures minu kodukohas ei ole piimatoodete hinnad märgatvalt tõusnud või ei ole ma tähele pannud (nt. pett 10.20 kogu aeg olnud)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.