Jump to content
Ardivaba

Valu südames ja insuldi tunnused.

Recommended Posts

Kirjutasin järgmise kirja arstile:

Niisiis,

Olen viimaselajal tihedalt jõusaalis käinud ja enda keha viimse piirini viinud, 2 nädalat tagasi tekkisid mu südames valud (mul on alati südamega probleeme olnud) kuid täna jõusaalis käies, tulin kohe ära, sest et kangilt surudes lõi ägeda valu südamesse...juhtusin siin artikkleid lugema ja avastasin, et südame rikete puhul suureneb insuldi oht, nimelt eile öösel, ärkasin keset und üles, ei suutnud mitte ühtegi oma kehaosa liigutada ja tuntsin kuidas peast käis imelik tunne läbi, seda ei oska seletagi, see tunne algas vaikselt kuid teatsin kohe ette, et see lõppeb ägenedes see imelik tunne peas kestis 5 sekundit ja kui ta läbi sai, oleks nagu pikne mind tabanud, olin koheselt täiesti ärkvel, ning suutsin kõiki oma kehaosi järsku liigutada, kogu halvatus kestis 1-2 minutit siis jäin uuesti magama...olen lugenud, et mõnel inimesel on nii, et on pool unes ja ei suuda oma keha liigutada kuna keha alles on unes kuid mõistus on üleval vms...sellepärast ei teinud alguses sellest suurt numbrit, mida teha?

Joon päevas 2-3 tassi kohvi (ei ole südamesõbralik...), istun tunde arvutitaga ja jõusaalis viin end enamasti viimsele piirile ja eluaeg on südamega probleeme olnud...lugesin, et võib tekkida ka väike insult mis võib vaid paar minutit kesta, keha halvatus on insuldi üks tunnuseid. Südame rikked suurendavad insuldi ohtu...

Mingeid teadmiseid?

Edited by Ardivaba

No esiteks tarvita ohtralt karnitiini, veel parem kui hangid kusagilt propionüül-L-karnitiini ja atsetüül-L-karnitiini, esimene mõjub südamele ja teine närvirakkudele efektiivsemalt kui tavaline karnitiin. CoQ10 toetab ka vist probleemset südant, aga tema biosaadavus langes vist järsult E-vitamiiniga koos tarvitamisel. Pole vist vaja öelda et enamikus multivitamiinides ja isegi mõnedes krdi spets Q10 toodetes on ta E-vitamiiniga koos.

Kohvi kahjulik mõju on minu arust üle hinnatud...

Edited by blind12

No samas on ka magneesium südamele hea, aga kindlasti pole fitness.ee see koht, kus sulle diagnoos ja ravi määratakse.

Hop-hop perearsti juurde, kus tehakse esialgne kardiogramm ja vajadusel suunatakse edasi. Ära tee asja veel hullemaks!

Pole kuulnud et kreatiinist kasu on, mõtlesin "rasvapõletajat" L-karnitiini.

Magneesium eriti head vist ei tee, aga tema puudus teeb halba. Karnitiin, CoQ10 ja tauriin aitavad vältida isheemiakahjustusi, infarkti ulatust ja ka infarktist taastuda.

Jah, niisiis, tuli meelde et tauriin on ka hea. Ja siin poes saadaval ka.

Ac-L-karnitiin on saadaval Maxsport.ee-s.

Kirjutasin järgmise kirja arstile:

Joon päevas 2-3 tassi kohvi (ei ole südamesõbralik...), istun tunde arvutitaga ja jõusaalis viin end enamasti viimsele piirile ja eluaeg on südamega probleeme olnud...lugesin, et võib tekkida ka väike insult mis võib vaid paar minutit kesta, keha halvatus on insuldi üks tunnuseid. Südame rikked suurendavad insuldi ohtu...

Mingeid teadmiseid?

Mis mõttega sa viid end trennis viimsele piirile? Ega see sind tervemaks ei tee.

Meil suri 80-ndate lõpus üks mees trennis ära.

nimelt eile öösel, ärkasin keset und üles, ei suutnud mitte ühtegi oma kehaosa liigutada ja tuntsin kuidas peast käis imelik tunne läbi, seda ei oska seletagi, see tunne algas vaikselt kuid teatsin kohe ette, et see lõppeb ägenedes see imelik tunne peas kestis 5 sekundit ja kui ta läbi sai, oleks nagu pikne mind tabanud, olin koheselt täiesti ärkvel, ning suutsin kõiki oma kehaosi järsku liigutada, kogu halvatus kestis 1-2 minutit siis jäin uuesti magama...olen lugenud, et mõnel inimesel on nii, et on pool unes ja ei suuda oma keha liigutada kuna keha alles on unes kuid mõistus on üleval vms...sellepärast ei teinud alguses sellest suurt numbrit,

Olen ka ise seda kogenud... kunagi kui sai k6vasti keskkooli eksamiteks 6pitud ja palju redbulli joodud siis kogesin seda kolm-neli korda paari n2dala jooksul... R22kisin asjast kooli arstile... arst arvas, et redbull "ei lasknud m6istusel magama minna" siis kui keha juba magas. See oli umbes 4 aastat tagasi ja sellest ajast saati pole seda kogenud.

Insuldiga kyll ei tohiks tegu olla, sest insuldil on yldjuhul j22davad tagaj2rjed ning osa kehast j22bki tavaliselt mingil m22ral halvatuks.

Oled sa yldse kindel, et tegemist oli ikka sydamevaluga? Rinnalt surumist tehes v6ib rindu lyya valu ka n2iteks siis, kui kangi rinnal "p6rgatad" ja sellega ribisid sisse-poole surud.

Aga trennis soovitaksin sul rahulikult v6tta ja kinslasti arsti juures igaks juhuks sydameuuringutel k2ia... parem karta kui kahetseda.

Mina arvan et ennem juua kohvi kui energiajooki.Need energiajoogid on ikka täielikud terviserikkujad.

Omast kogemusest : kunagi jõin purgi mingit energiajooki,peale seda hakkas süda väga rõvedalt torkima ja liigutades tegi valu.Õnneks see möödus u.20 minuti pärast.

kogu halvatus kestis 1-2 minutit siis jäin uuesti magama...olen lugenud, et mõnel inimesel on nii, et on pool unes ja ei suuda oma keha liigutada kuna keha alles on unes kuid mõistus on üleval vms...

Selle (rahvapärane) nimi ongi "unehalvatus", täpsemalt vt http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis. (Ise olin sellega ammu-ammu, kui veel suitsetasin, aastaid pidevalt hädas. Jätsin suitsu maha, läks peaaegu täielikult üle. Korra aastas ehk juhtub veel, aga seda ei oska eriti mingi tegevusega siduda.)

Jah aga mul käis viimasel hetkel peast mingi kahtlane tunne läbi seda ei oska seletada ka kohe mitte....alguses tunned, et midagi on siis läheb suuremaks, siis taipad, et see tunne lõppeb mingi lõpp punktiga ja järsku oli keha jälle kontrolli all...vbla keha ärkas ka üles ;) ahjaa, taustaks peksid mingid HitHat trummid :D...lugesin, et need hääled võivad ka vabalt asja juurde käia :P aga kõige imelikum selle "une halvatuse" juures oli see, et see tunne nõnda peast läbi käis.

Ma ei mäletagi kuidas see oli :( mul hakkas rinnust valutama vist peale seda kui ma ostsin jõusaali ajal: Dynamindi, 2x Starterit ja Artiku...kõik sai joodud 2Tunni jooksul aga ma ei ole kindel ka kas sealt mul see valu hakkas :S.

Jõin ka mõned korrad enne trenni energiajooke kuni lõpuks hakkas süda tunda andma- ilgelt nõrk oli olla ja trenni ei suutnud üldse teha, natuke oli valu ka rinnus. Vb oli ülekoormus või üleväsimus, peale seda enam pole energijooke joonud trenni eesmärgil ja nüüd on jälle "normaalne" olla.

Igatahes ma ei soovita koguaeg trennis "täiega panna" võta mõni nädal asja rahulikumalt ja hoidu energiajookidest, äkki läheb paremaks, kuid arsti juures võiksid ka ära käia.

Edited by windsurfer

energiajook enne trenni on minu jaoks mõeldamatu

pre-workout boosterid aga miskipiärast nii halvasti ei mõju

minul ajasid energiajoogid vererõhu nii lakke, et peale 3ndat harjutust, ei suutnud enam midagi teha

Postimees pole just allikas kust infot hankida, aga kui paljudel energiajookidega probleeme on, siis mingi probleem nendega siiski justkui on. Teoreetiliselt ei tohiks energiajoogid justkui miskit halba teha. Tauriin igatahes on uuringutes südant kaitsvat mõju näidanud. Kofeiini on jookides enamasti vähe ja mul vähemalt pole isegi 500 mg kofeiini enne mitte-väga-tapvat trenni midagi halba teinud. Väga karmidel päevadel jätan muidugi kofeiini igaks juhuks ära.

Võibolla on asi selles, et mõnedel on juba enne vererõhk kõrge ja kofeiin ajab kõrgemaks. Võibolla muudes komponentides. Võibolla nende ainete koosmõjus.

Mis mõttega sa viid end trennis viimsele piirile? Ega see sind tervemaks ei tee.

Meil suri 80-ndate lõpus üks mees trennis ära.

Ma olen aastatega intensiivsust järjest tõstnud (puhkepause lühendanud) ja vähemalt enesetunne on järjest parem. Kunagi ammu pikkade pausidega ja suurte raskustega jõusaalikavasid tehes oli küll rindkeres ebameeldivaid aistinguid ja koormustest näitas südame hapnikupuudust kõrgetel pulsisagedustel.

Nüüd pole ammu testi teinud, hindan puhtalt enesetunde järgi, aga tunne on hea. Võibolla peaks teste ka tegema.

Postimees pole just allikas kust infot hankida, aga kui paljudel energiajookidega probleeme on, siis mingi probleem nendega siiski justkui on. Teoreetiliselt ei tohiks energiajoogid justkui miskit halba teha. Tauriin igatahes on uuringutes südant kaitsvat mõju näidanud. Kofeiini on jookides enamasti vähe ja mul vähemalt pole isegi 500 mg kofeiini enne mitte-väga-tapvat trenni midagi halba teinud. Väga karmidel päevadel jätan muidugi kofeiini igaks juhuks ära.

Võibolla on asi selles, et mõnedel on juba enne vererõhk kõrge ja kofeiin ajab kõrgemaks. Võibolla muudes komponentides. Võibolla nende ainete koosmõjus.

Postimees Online on siiski uudisteportaal, mis kajastab maailmas toimunud sündmuseid, antud juhul, siis teaduslikke järeldusi ja energiajookide menu kasvu. Ma pean Postimeest üheks usaldusväärsemaks päevaleheks Eestis.

Postimees Online on siiski uudisteportaal, mis kajastab maailmas toimunud sündmuseid, antud juhul, siis teaduslikke järeldusi ja energiajookide menu kasvu. Ma pean Postimeest üheks usaldusväärsemaks päevaleheks Eestis.

Ma tarvitan infoallikaks põhiliselt Pubmedi või peer-reviewed artiklitele viitavaid ülevaateid, ma arvan et päevalehtedega ei tasu võrrelda :o

Olen ise ka kofeiini-tauriini segu omale teinud. 300 mg kofeiini ja umbes 1 g tauriini, vastab umbes 2-3 purgile energiajoogile. Mingi imelik võbelev tunne oli sees küll. Aga sel päeval oli mul ka elu kõige karmim kava, mida ma jõusaalis teinud olen B)

Enne igaks juhuks rohkem segamini ei proovi, kui teemat natuke uurinud olen.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.