Jump to content
asdfghjkl

uimasuse põhjused

Recommended Posts

Tere. Tekkis küsimus järgneva dialoogi näol, kas oskate kommenteerida ses suhtes midagi:

"

[14:14:10] kerli... says:

kle ..sina tark inimene...millest see mega uimasus...ma pole ainuke...paljud kurdavad seda:( ja mul loomulikul topelt uima...ihii...sellest et väha päikest on?

[14:18:48] Charles says:

tulin wc'st just

[14:19:05] Charles says:

mul on ka

[14:19:50] Charles says:

ma ei teagi kas tõesti siis mingi õhurõhk vblla mõjutab

[14:19:58] Charles says:

ma küsin seda foorumist vast, hea küsimus ju"

Et miks on uimane täna olla?

Põhjuseid saab siin olla miljon üks.

Enamlevinud on kehv õhk kontorites kontoriinimeste puhul.

Kehakella rütmist väljas olemine e valge ja pimeda aja mitte arvestamine. See keerab hormoonide ainevahetuse suht p...i. Kortisool, seratoniin, melatoniin...

Igapäevase hormoonide ainevahetuse häireid võib põhjustada ka dieedist mingi olulise (mikro)komponendi puudumine (Jood, Mg, ...)

Ilma mõju võib ka olla, aga see kindlasti väiksem kui "kunstlikel" põhjustel. Ja olgem ausad, palju me väljas õige ilma käes ikka oleme? Ikka rohkem tubastes tingimustes. Ma ei ütle, et majad hermeetilised oleks, aga tingimused neis ikka tavaliselt elamiseks ei kõlba või töö juures töö tegemiseks.

Sealt artiklist anti jah mõista, et kui süia tärklisevaest toitu, siis ärkvelolekuhormoonid hakkavad toimetama ja inimene tunneb end peale sellist sööki virgana, aga kui süia tärkliserikkast toitu, siis on efekt vastupidine, ja tekib uimasus. Et siis tuleks mõelda ,kas toit oli tärkliserikas või mitte, nagu ma aru sain.

See nii individuaalne ka... Kui sul on Stress siis see võib sind nii mitut moodi mõjutada, et vähe ei ole. Kindlasti võib tekitada uimasust.

Nagu mainitud siis ebaregulaarne magamine, toitumine, pidev ringiliikumine või hoopiski pidev paigalolek - kõik võivad uimaseks muuta. See on selline asi, mille jaoks kindlat vastust ei ole, ainult oletused.

Mina muutun uimaseks alati siis, kui tegemist on täiesti mittemidagist ütleva päevaga. Ärkad üles, sööd nagu ikka, lähed tööle nagu ikka, tuled koju nagu ikka jne. Ei midagi erilist.

Kui aga mingi kindel eesmärk on päeval siis on kohe vaim selgem. Nagu keha teaks, et uimaseks ei ole mõtet muutuda, kohe tuleb midagi tegema hakata.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.