Jump to content

FitMan

Kasutajad
 • Content count

  147
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by FitMan

 1. Epikondiliit

  Mõned aastad tagasi oli ka sama. Tol ajal käisin massaažis, käega, aitas ka natuke. Ostsin ka netist nn sideme, millel oli väljaulatuv padi, mis pressis põletikulise koha peale. Ei mäleta enam, mis põletikuvastaseid tablette sai söödud, aga kasu polnud. Üldiselt kuud möödusid ja möödusid, arvasin, et ei saagi terveks, aga kokku läks vast pool aastat kui enam tunda ei andnud. Takkajärgi tarkus, liiga tihti treenisin biitsepsit ja see koht ei pidanud koormusele/põletikule vastu. Paar kuud tagasi käisin lõpuks õla murega Ortopeedia arstide juures. Üle aasta teatud surumise ja õla harjutusi valu tõttu teha ei saanud. Seal tehti liigesesüst. Läksin küll küsima vereplasma süsti, aga soovitati hormoonsüsti. Tehti kohe ära, oli päris ebamugav, aga tulemus on seda väärt. Ei ole siiani valutanud, aga ega ma endisi valu tekitavaid harjutusi proovi teha ka.
 2. Otsin toitumisnõustajat / mentorit

  Margus Silbaum
 3. Vend Vähk veab seanahka

  Hea küsimus. Jätkan off-topicuga. Samas kui meil on naistel bikiinifitness, siis meestel oleks võinud olla ujumispükste fitness Aga edu Imrele.
 4. Kindluse mõttes võib "teha" glükoosi taluvuse testi (diabeedi diagnoosimiseks).
 5. Proteiinijook

  Veega segades jääb suht lurri maitsega. Kui piima vastu pole midagi, siis proovi sellega.
 6. Vereanalüüsist eGFR väärtus näitab ühe osana neerude seisukorda. Eestis soovitatavalt üle 90 ml/min/1,73. Sõltub ka kreatiniini tasemest. Valgu hulk veres S,P Urea , Eestis maksimaalne väärtus 7,4 mmol/l (sõltuv vanusest, soost) p.s. ma ei ole arst, pigem dr.Google SynLabis ja Lääne-Tallinna haiglas saab tasulisi vereproove teha. Parima lootmisest alati kasu pole. Lihase kasvatamine ei ole tervislik tegevus, aga igaüks teeb oma valikud ja elu on üks kord elada.
 7. Kui nii väga tahad seda vahepeala, võta õun või pirn,saad kiudaineid ja hoiab seedimise korras (suur õun 80 g - 36 kcal). Valio ProFeel proteeinijogurt 200g - 122 cal(positiivse poole pealt - suhkrut ei ole lisatud). Kuna ütlesid, et sul toitumine tervislik siis pole vaja neere koormata selle lisavalguga. Proteiinibatoonides on enamustes palju suhkrut (Näit. "Luxus Mint" 75g- 280 kcal, 14g suhk. - see on veel päris heade näitajatega). Antud tooted tõin näiteks kuna on ka hetkel toidulaual. Tahad kaalu kaotada - siis peavad kalorid ikka natuke miinuses olema. Kui tahad rohkem süüa ja soovid kaalu pisut kaotada, siis tuleb ka rohkem liigutada.
 8. https://minu.synlab.ee/toode/tervisesportlase-pakett/ Kui tahad, et analüüsi tulemused lahti seletatakase siis tuleks konsultatsioon ka samast kohast võtta. Raua puudus tekitab ka väsimust.
 9. Lido on ehe näide, mis juba on midagi sellesarnast. Ilma ooteajata valid seda, mis tahad. Kui tahad, et sul kalorid, makrod, grammi pealt paigas oleks siis see toimub ainult su oma köögis.
 10. Minu puhul tuleb nn. närimisvajadus. Kui tuleb näksimisisu siis võtan lillkapsast või porgandit, vahest õuna. Mingi aeg aitab ka pidev nätsu mälumine.
 11. Anoreksia? Mis su kehamassi indeks on?
 12. Võta perearstilt saatekiri nina-kõrva-kurgu arsti juurde. Tehakse pilt, arst vaatab, kui vabad on hingamis ja neeluteekond. Mandlid, adenoidid?
 13. Ma reisin ka palju ja lennukiga tööle. Alati võtan kinnised pakid pulbreid-tablette kaasa. Ei ole mul vaja võtta seda riski, et istuda pokris nii kaua kuni vennad analüüsivad, mis valge pulber see mul seal ikkagi on. Eks nad võivad seda niigi teha.
 14. Sooritusvõime vahe hommikul vs õhtul treenides

  See on ikkagi suht individuaalne. Oleneb kui palju ja Mida sa sööd enne magama minekut (seedekulgla läbimine ja imendumine võtab aega ja kaua). Hommikul võtan tavaliselt kohvi, erguteid, vitamiine vahel ka bcaa-d (see vast ainuke, mis jõuab enne trenni imenduda). Soovitav magada vähemalt 8h. Enne raua rebimist on parem kehal lasta ärgata ka, minu puhul kuni paar tundi. Mulle meeldib küll hommikul 7-8 ajal trenni teha. Oleneb ka, palju on möödas eelmisest trennist ja kui intensiivne see oli, kui rasked on tööpäevad, vaimne pinge jne. Ei soovitaks liiga ruttu peale ärkamist suurt koormust peale panna, kunagi kuskilt lugesin, et meeste puhul päris suur infarkti oht, kaasaarvatud hommikused "vägiteod" magamistoas
 15. Probleem Suunto M5 pulsivöö/kellaga

  Mul sama kell. Viimasel ajal ei leia kell rihma signaali üles(arvan, et see tuleneb sellest, et niisutan kraaniveega mitte geeliga). Mõned korrad on kell näidanud 2x suuremat pulssi ja korra ka madalat (ei teagi kas ei saa signaali rihmalt või saab kahekordse). Näiteks omale rasvapõletustsooni määramine võiks kõll lihtsam olla, mitte et ainult arvuti taga. Oma treeningprogrammi loomine võiks ka lihtsam olla. Positiivse koha pealt, pulsi saab panna kuvama suurelt selgelt ekraanile, aga kahjuks isegi klahvilukk ei hoia teda seal püsivalt; klienditugi vastab isegi e-mailidele ja aitab. Kokkuvõtteks, Suuntot enam ei ostaks.
 16. "Toidurevolutsioon" aitab

  Mina olen saanud ca 8 peale. Kaal oli 92 ja 6 kuuga tuli 77 peale(kukkus liiga kiiresti). Rasvaprotsent ennem võis olla 15 ringis. Veresooned tulid välja kõhu pealt, õla sai ilusti triibutama. Aga kogu aeg nii madalat rasvaprotsenti hoida pole päris minu rida .... Ettevaatlik peab olema valgu ülesöömisega. See mõjub siis kui sa tõesti hoiad süsivesikud madalad.
 17. -40 kg omal käel, edasi vajan abi

  Kuna on diagnoositud ka kilpnäärme alatalitus siis ei ole see toitumise-dieedi soovitused sellised nagu enamikule, sama kehtib ka diabeedihaigete kohta. Võib-olla oled seda lugenud http://hellutreenib.blogspot.com/2013/04/minu-kilpnaarme-alatalitlus-hasimoto.html . Meil siin foorumis on Spetsialiste küll (ma ei pea silmas "Tegijaid" ja muid asjapulki), aga kas nad ka vastavad, eks ole näha. Soovitan pöörduda arsti poole, kui ühelt abi ei saa siis pöördu järgmise poole.
 18. Enesehinnang

  Minu tutvusringkonnas pole selliseid inimesi, kes hõiskaks oma suure kaaluga. Suur kaal ei tähenda jõudu. Kulturistide ja ka tõsisemate harrastajate toitumine ei ole samamoodi tervislik, see on teine äärmus, see on jutt mida kõva häälega ei räägita. Inimene kes 400 € teenib ei lähe burksiputkast läbi (juhul kui ta veel emme-issi juures ei ela). Järjepidevust, kannatlikkust, rohkem positiivsemat mõtlemist elus ja treeningutel. Mõtle parem, mis sul on, mitte, mida sul pole. Ülekaalu suhtu kui suure vaevaga kogutud pagas, mida keha nüüd ära ei taha anda
 19. 7 km jooksu. Keskmine pulss 192.

  Katseta teist pulsikella ka vahepeal. Mul Suutno M5 ja see on küll paar korda trenni alustades näidanud pulsiks 160-180, kuigi tegelik kuskil 80. Lõpeta treeningprogramm kellas, kontrolli vöö mõõte-patju, niisuta ja alusta uuesti. Tund aega 192 pulsiga keskmiselt võib juba saba küll maha panna.
 20. Kuidas sööd kiivit?

  Selle kroonilise vastuvaidlemise puhul parem lisa oma lingid ja uurimused, mis tõestavad vastupidist (nii nagu sa teistelt kogu aeg nõuad). Teemast teemasse peale uue nimega liitumist üks jauramine käib, raske elu. Vähem möla rohkem sporti. Edit, näe tulid isegi miskid lingid. Päris tihti poest ostetud õunte puhul südamik hallitab sees, seemned seal samas.
 21. Millal peaksin lisama toidulisandid

  Või siis isegi miskisugune kauge "külvi" poolvend. Kahtlased vennad siia tekkinud oma veel kahtlasemate teemadega. Üks topib viimase ampsu burksi põske, teeb siis punnides nr. 2-te mõtleb, kui nüüd jooks 3 shake päevas, millal ma siis ka vormi saan või sööks korra päevas ainult, äkki saan ka siis lavale nagu Holger. Hullud laiskvorstid ikka, fitness.ee leiavad ülesse ja koha, kus teemat teha, aga toitumis- ja treeningalast informatsiooni mitte.
 22. Millal peaksin lisama toidulisandid

  Kes see Holger sulle soovitas süüa 1 korra päevas?
 23. Treening \ konsultatsioon

  Viimane uuring, mis ma L-karnitiini kohta lugesin, et sel ainel siiski pole rasvapõletamise eelist ega toimet, aga südamele on ta hea ikkagi:). Eks ole isegi kunagi seda joodud valedel eesmärkidel. Valgukott võtta selline kus on 20% vadakut ja 80% kaseiini.
 24. Uudist lugedes hakkasin mõtlema, kas on 1.aprill ja kohe tuli meelde see film Jamaican bobsled team "Cool runnings"
×