Jump to content

Sarge

Kasutajad
 • Content count

  3,390
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  49

Sarge last won the day on November 17 2019

Sarge had the most liked content!

Community Reputation

385 Kõrvad kikki - tark mees räägib

About Sarge

 • Rank
  Vana tegija
 • Birthday 10/06/1989

Kontakteerumise viisid

 • Website URL
  www.taavimerisalu.ee

Profiili informatsioon

 • Sugu
  Male

Recent Profile Visitors

16,112 profile views
 1. Arvamust

  Kas selle 3000-4000 ehk keskmine 3500kcal ajal kehakaal püsis või tõusis? Kalorikulu poolest ära kella küll usu. Kuna sa mainisid, et töötad seistes, siis ma järeldan, et tahtsid sellega märku anda nagu kulutaksid sellega rohkem energiat. Seistes ei ole kalorikulu märkimisväärselt suurem kui istudes.
 2. Arvamust

  Siin on mõned võimalused: Oled oma eelneva kaloraaži valesti arvutanud. Arvutad oma praegust kaloraaži valesti. Arvestad on kalorikulu praegu valesti. Arvestad sissesöödavat kaloraaži valesti.
 3. Arvamust

  Nisu, suhkur ja kiirtoit ei mõjuta rasvapõletust kui kulutad energiat rohkem kui sisse sööd. Ei. Algse ülekaalu süü ei olnud kiiroit, nisu ja kontoritöö. Algse ülekaalu põhjus oli ainult suured kogused (üleliigne tarvitatud energia, mida ära ei kulutanud). Jõudu tööle!
 4. Vegani teekond suuremaks saamiseks

  Võiks tabelisse kaloraažid ka juurde liita, et inimene kaloraaži mitteületades saaks valgud kätte. Kuna tegemist on blogiga, siis kuidas Sul protsess läinud on? Palju kehakaalu juurde tulnud on? Mis on jõunäitajate areng? Palju on kaloraaž ja millised on makrod?
 5. Vegani teekond suuremaks saamiseks

  https://www.biolayne.com/articles/research/the-game-changers-review-a-scientific-analysis
 6. Vegani teekond suuremaks saamiseks

  Vaatasin ka Sinu toitumise üle ja seal on ka ainult 100g valku. Algajal tõesti kasvab lihas ka madala kaloraaži ja madala valgukoguse peal. Mingi hetk tuleb piir ette. Uurisin ka vegan.ee lehel toitumist ja seal samuti on näha, et valgud on üsna madalad (ühel naisel isegi oli OK) 55-108g. Kaloraaž 2000-2700kcal.
 7. Vegani teekond suuremaks saamiseks

  Lihasööjate suur viga on mittepiisav juur-, aed-ja puuviljade söömine. Ükski omivoor ei söö neid piisavalt. Kui inimene sööks liha + piisavalt juur-, aed- ja puuvilju, siis tema verenäitajad oleksid paremad kui veganil. Kristjan-Johannes Konsap tegi ettepaneku kõikidele veganitele, et kui nende verenäitajad on temast paremad, siis.... (ma ei mäleta, mis ta vahele pani). Veganlus ei olegi halb, kui seda õigesti teha. Sportlastel on see üsna keeruline, sest valkude kättesaamiseks on vaja süüa üsna suur kogus toitu ja kaloraaž võib kergelt lõhki minna. Arvestades veel seda, et taimne valk ei ole inimese jaoks täisväärtuslik ning osad uuringud ütlevad tänu sellele, et veganid võiksid 10-20% rohkem valke süüa kui omnivoorid. Oletame, et nüüd keegi, kes tegeleb kulturismiga ja tahab lavale minna. Siis tema päevane kaloraaž võistlusdieedi ajal on ~2500-2700kcal ja negatiivses kaloraažis on vajalik lihasmassi säilitamiseks süüa rohkem valke kui offseasoni ajal (offseasoni ajal 1,7-2,2g/kg). Sellisel juhul ~85kg mehel on vaja süüa umbes 2,2-2,5g/kg ehk 187 - 213g valku päevas. Kui inimene oleks vegan, siis tõuseks valguvajadus 200g - 250g peale. Nüüd kuidas saada veganlusega need 200-250g valku kätte nii, et kaloraaž püsiks 2500 raames, rasvad jääksid ~80g juurde ja süsivesikuid ~300g? Üks võimalus oleks muidugi valgupulbrite kasutuselevõtt, aga arvestades, et võistlusdieet on niigi jõhker piinlemine tühja kõhuga, siis eelistaks iga inimene valgupulbrile korralikku toitu. Lõpetan positiivse noodiga ning ütlen, et vegan-toitumisel ei olegi midagi viga. Mõned puudujäävad vitamiinid saab toidulisandite näol tarvitada. Murekohaks peaksingi valkude kättesaamist madalal kaloraažil. Mul oli üks klient, kes on 10+ aastat taimsel toidul olnud ja oma lastel annab valida, kas tahavad liha või mitte. Ei sunni neile oma maailmavaadet ja toitumisharjumusi peale. Mulle trennis ütles, et ta saab täiesti aru, miks ma söön loomseid valke, sest minu valguvajadus on niivõrd suur, siis ongi raske valke toidust kätte saada. Tema suurimaks probleemiks oli ka see, et ta ei saanud toidust piisavalt valke kätte, sest kaloraaž läheb liiga suureks muidu.
 8. Vegani teekond suuremaks saamiseks

  https://www.menshealth.com/nutrition/a29067926/the-game-changers-movie-fact-check/
 9. Valkude kogus

  Rasvad jah aeglustavad imendumist, aga see sheik pärast trenni ei ole üldse oluline, kui tegemist ei ole tippsportlasega, kes teeb mitu trenni päevas. Seega pane ainult rõhku sellele, et päeva peale oleks enam-vähem kogus jaotatud ja saaksid päeva lõpuks oma vajaduse kätte.
 10. Valkude kogus

  Miks peaks olema pärast trenni toidukorras rasvu vähe? See sheigi imendumine võtab niikuinii tunde, mitte ei lähe kohe lihase kasvamiseks. Viis toidukorda päevas, siis "(kehakaal x 2g)/5 = valgu kogus ühes toidukorras". Ehk kui kaalud 75kg, siis ühes toidukorras ~30g valku.
 11. Talisuplus krüoteraapia asemel?

  Vastus Sinu küsimusele. https://link.springer.com/article/10.1007/s00421-018-4008-7
 12. Vend Vähk Kohtumine Van Dammega

  See number 3 kutt on 185,5cm ja kaalub laval 102kg.
 13. Vend Vähk Kohtumine Van Dammega

  Klassikalisse ei mahuks ükski mees ära neist.
 14. Vend Vähk Kohtumine Van Dammega

  Iga aasta seda oodanud ja nüüd lõpuks tuli ära. Minu meelest kõige esteetilisem ja sümpaatsem kutt laval.
×