Jump to content

MaPo

Kasutajad
 • Content count

  643
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

MaPo last won the day on January 9 2018

MaPo had the most liked content!

Community Reputation

26 Jagab matsu

About MaPo

 • Rank
  Tegija
 • Birthday 02/03/1969

Profiili informatsioon

 • Sugu
  Male
 1. Jõutreening

  "Kui süüa valke ka neil päevadel kui trenni ei tee on sellest lihastele mingit kasu või mitte ? Või tuleb valke süüa aind peale treeningut ?" Võtke google appi ja tehke selgeks, mis asi on "valk". Siis räägime edasi, sobib?
 2. Vastatud. Kehvasti koostatud küsimustik. Aga ei märganud ühtegi küsimust, kus oleks BCAA-dega midagi pistmist olnud. "Spordijook" =/= BCAA, täiesti erineva kontseptsiooniga tooted. Lisaks: kui teed sellise küsitluse - vaata õigekeel üle, enne kui avalikkuse ette lased, isegi, kui su emakeel ei ole eesti keel.
 3. kaalulangetuse restart

  Tuli endagi näide meelde. Kunagi sai nii suusatamas käidud, et 10 km ring ..no mingi 30-40 minutit, ja siis joodi pudel "spordijooki" "taastumiseks" - absurd. Hea, et mõistus mingil hetkel koju jõudis.
 4. Jaa, see oleks kõva müügiargument.
 5. Apteekides üldiselt ei leidu kalaõli, mis oleks Mölleri märgi all. Aga mõnele laborile võiks anda head enesereklaami suunad küll kätte - neid, kes teeks selliseid lisandite testimisi, ei ole palju - kaasneks päris lai huvi. Omaette küsimus muidugi, kas neil sellisest promost ka mingi reaalne kasu lõigata oleks.
 6. kaalulangetuse restart

  "Hakkasin ka hommikusöögi söömisele (müsli, kreeka jogurt, kiirkaerahelbepudru vms) rohkem tähelepanu pöörama." - kui tuntakse end ilma selleta piisavalt hästi - ei pea mingit tähelepanu pöörama. Või vahetama osa "müslit" valgu vastu. - Korralik kalorivähendamine, eriti kuu lõikes. Trenni eel/järgselt ei ole mingit kohustust süsivesikuid poolvägisi tarvitada - juhul, kui ei tunne tol hetkel puudust. 1,5 h pallimängu on tõesti intensiivne..aga sellegipoolest - inimesed kipuvad automaatselt mingit "taastumissegu" kasutama, doseerides sv tihtipeale üle. Sedagi saab/võiks katsetada enne erinevate viisidega - kogustega mängides. Selle järele ei oleks nii suurt vajadust, kui eesmärgiks ei oleks kehakomp muutmine rasvasisalduse arvelt.
 7. Betoonpõrand

  "Betoonpõrand pole ilmselgelt kõige tervislikum põrand maailmas Kombinatsioonis kõrgema kehakaaluga võib see tõesti kehale mitte just kõige soodsamalt mõjuda. Mul on töö juures põrand valatud betoonist ja pärast 12- tunnist vahetust on väga hästi tunda, et kannad, põlved ja ka alaselg kipuvad kangeks ja valusaks jääma. Mõneti leevendavad seda spetsiaalsed kummist mummulised vaibad, aga igale poole neid meil panna ei saa. " Kuidas see inimeste mõtlemine ikka niipidi töötab. Et kuna kellelgi on töö juures betoonpõrand..on tema põlvede ja alaselja kanguses või valus just see süüdi. Inimesed, kes ei näe elus betoonpõrandat lähedalt - kas neil seljad ja põlved tunda ei anna? Kogu spetsiaaljalanõude teema - on vähemalt samakahtlane. Mõistlik oleks vaadata võimalikult objektiivset-sõltumatut allikat, mitte tootjate promolehti. Või kuulata "aga mulle aitas". Selleks on liiga palju muutujaid, et teha selliseid järeldusi.
 8. Õlaprobleemid

  Olemata "ekspert" : kui valu ei tee, teeksin edasi. Liikumine ja jõutreening peaks teor, ja ka praktikas, asju paremaks/stabiilsemaks tegema. Sama aga - ükski harjutus ei ole kohustuslik. Kõike saab asendada vajadusel.
 9. BCAA ja valk ning muud toitained

  Alan Aragon 3 hrs · I Here’s a powerpoint slide from my talk on supplements, where I discuss how BCAA supps are nothing more than expensive, redundant calories. — The high-quality proteins in our diets are comprised of roughly 18-26% BCAA as it is. Supplementing with extra BCAA on top of that can range from adding extra unnecessary calories (and metabolic burden), to potentially inhibiting optimal use of ingested amino acids. — It's LOL to supp with BCAA to begin with, instead of an intact, high-quality protein such as whey, which provides the rest of the EAAs as well as other co-factors for anabolism. But it’s all moot if you're getting enough total daily protein anyway. Protein intake for the primary goal of muscle growth is optimized at 1.6-2.2 g/kg (0.7-1.0 g/lb). — All of the BCAA supplementation research compares BCAA with a non-nitrogenous placebo, or nothing at all. None of the studies - including studies on muscle soreness - compare BCAA with an isocaloric dose of protein (let alone doing that within a protein-optimized diet). I scoured the literature and found that the studies showing no effects outnumber the studies showing positive effects (on body comp and/or exercise performance) by 2 to 1. Bottom line: BCAAs are a bad bet. — The claim that BCAA supplementation is crucial for vegans is misleading as well. The essential amino acids (EAAs) whose bioavailability is most commonly affected by vegan diets include methionine, tryptophan, phenylalanine, lysine, and threonine. So, for this population, it’s about achieving overall completeness, not just BCAA. — I’m purposely keeping things concise and bare-bones here due to IG’s word limit. In sum, those who take BCAA supps are simply unaware of the evidence basis (or they’re mistakenly attributing the ergogenic effects of accompanying compounds in multi-ingredient products to BCAA). People get emotionally attached to their favorite supps and many would rather continue to waste money and believe marketing hype instead of the weight of the evidence. IG isn’t great for discussing research since it doesn’t link out, so here’s an FB post with links to studies (link is case-sensitive): https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155669841154992&id=727634991
 10. BCAA ja valk ning muud toitained

  Aga sellest ei maksa üleliia ka kinni haarata, sest " MouthRinsing may mess with hydration, RCT says. And, at least in the latest study by Ferreira et al., it didn't even improve the 30k cycling performance of recreationally trained male cyclists. Keypoints: Carbohydrate mouth rinse is not a better performance improvement technique in compared to other hydration strategies in cyclists. Drinking water ad libitum is an efficient strategy to hydrate, and does not harm sports performance compared to the water recommendations of the American College of Sports Medicine. The water loss in carbohydrate mouth rinse is similar to strategy ad libitum. Heart rate did not change throughout 30 km time trial in drinking water ad libitum intervention. All interventions elicited weight loss after completion of the 30 km time trial." Ferreira, Amanda MJ, et al. "Carbohydrate Mouth Rinse and Hydration Strategies on Cycling Performance in 30 Km Time Trial: A Randomized, Crossover, Controlled Trial." Journal of Sports Science and Medicine 17 (2018): 181-187.
 11. Betoonpõrand

  Tõenäosus on väike.
 12. Betoonpõrand

  Uuuuu, inimene on 60 kg noor naine, kellel on 2 20 kg sangpommi kummaski käes. Ja oleks siis lihtsalt käes, ripub igal pool ümber keha. Igal liikveloleku ajahetkel. Mis tolmlemine.
 13. Betoonpõrand

  Preili, teil - siia-lisatud info põhjal - on tõesti asju, millele rohkem tähelepanu pöörata kui ühele naturaalsest* materjalist valatud põrandale. Ei ole teie jalad mitte selle põranda poolt "ära rikutud"; tõenäoliselt, ei ole nende subjektiivselt tuntavad probleemid kuidagi struktuursete muutustega seotud. Alustage ikka baasist - külmikust väiksem kogus toitu makku.
 14. BCAA ja valk ning muud toitained

  "BCAA oleks nii vahetult trenni eel kui selle ajal hea energia andja" hargnenud ahelaga aminohappeid nii väga lihtsalt energiaandjaks ei liigita - jutud sellest, kuidas nende kasutamine "andis trennis rohkem ..ei tea mida.." on puhas platseebol põhinev efekt. Energiat saab süsivesikutest, eriti on vahe just siis kui tegemist keskmisest intensiivsema treeninguga. Üks asi on veel, mida võib proovida see, kes väga kaloreid jälgib - magustatud vedelikuga (vesi) suuloputus (hilisema väljasülitamisega) - paljud uuringud näitavad, et see aitab efektiivselt väsimuse või "energialanguse" parajalt edasi lükata. http://www.mysportscience.com/single-post/2015/05/20/Spit-or-swallow-Carb-mouth-rinse-and-performance https://www.gssiweb.org/en/sports-science-exchange/Article/sse-118-carbohydrate-mouth-rinse-performance-effects-and-mechanisms Aga üldiselt, jah, hetkekonsensus on selline, et BCAA-del ei ole mitte üheski etapis või vallas täisväärtusliku valgu ees eelist. Vadakuvalk näiteks on alati parem valik - kui tahta väga peensusteni kõikvõimalikke meetmeid kasutusele võtta. 30 g (1 suur mõõtekulp) teeb töö ära.
×