Jump to content

kalmer87

Kasutajad
 • Content count

  220
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by kalmer87


 1. Ühiskond ikka hukka läinud kui juba 10-aastased muretsevad oma kaalu pärast. <_<

  Õnneks oleme nii mina, kui sina, kui tema ise ka osa ühiskonnast. Niiet mõttetu on öelda, et "ühiskond on hukka läinud" ja siis ise mittemidagi ette võtta. Pigem me ise oleme "hukka läinud" võrreldes meile eelnevate põlvedega. ;)


 2. Millised toidugrupid või ained peaksid olema salenemiseks enim esindatud? Mida on soovitatav/tohib veel süüa lisaks salatitele, jogurtile ja supid?

  Salenemise jutuga tüdruku juurde minnes tahaksin, et mul oleks kindel plaan ja et see plaan ka töötaks, sest mida parem tulemus, sest suurem motivatsioon on tüdrukul seda jätkata.

  Miks sa arvad, et salenemiseks peab midagi teistsugust ilmtingimata sööma? Paljudel piisab, kui süüa lihtsalt koguseliselt vähem. Muidugi peaks eelistama kiir- ja valmistoidule täisväärtusliku kodutoitu (kui eelpool nimetatud toitude (liig)söömine võib olla ülekaalu põhjuseks). Piirata võiks ka igasugu maiustusi, saiakesi magusaid jooke, krõpse jms. Üks energia liigne lisaallikkas (enamasti küll rohkem meestel) võib olla ka alkohol, selleks ei pea ilmtingimata olemagi alkoholi-probleemid.


 3. Ainult söömisega saab väga edukalt saleneda, kuid selleks on kindlasti ka isikliku motivatsiooni ja kindlaid eesmärke vaja. Teine inimene saab kõrval nõu ja jõuga toeks olla, kuid teise eest seda päris ära teha kahjuks ei saa kuidagi.


 4. Kui teha eraldi päevadel erinevaid lihasgruppe siis see võimaldab mõneti mitmekülgsemalt treenida lihaseid, samas nõuab eelnevat jõusaali baasi. Algajale üldiselt soovitatakse just teha kogu keha läbi, ehk igale lihasgrupile 1-2 harjutust ja 2-3 seeriat. Enamik algajate kavasid on ka sedasi ülesse ehitatud (vaata tööriistade alt). See võimaldab algul keha treeninguga harjutada ja ei lõhu kohe ära.


 5. Kuid need poodides/ spordiklubides saadaolevad "valmisjoogid" ei ole suuremad asjad?

  Oleneb ka sellest, mis trenni sa teed. Pikka maad joostes või näiteks rattaga sõites, sõudes on spordijoogist saadav lisaenergia just väga vajalik. Pealegi on spordijookides enamasti igasugu mineraale, mis trenni ajal higistades kehast välja viiakse. Olen kuulnud, et tavalist vee liigne joomine trennis pidavat just higistamist suurendama ja koos sellega soolade väljaviimist kehast ning kokkuvõttes kasvab näiteks krampide esinemise oht. Aminohapete tarbimine trennis käib kokku vist pigem jõu- või kontaktspordialadega, kus on väga oluline lihassuutlikus. Mõõdukal režiimil pikemat aega tiksudes muutub aina olulisemaks lihasvastupidavus (lihaskoormus ei pruugi olla otseselt tuntav, kuid lihas teeb pidevalt tööd) ja energia jätkumine.

  Muidugi ma ei ole mingi spetsialist.


 6. Kui sa oled naissoost siis ära karda seda, naistel pole lihaste kasvatamine nii lihtne midagi. Eks lihased ikka kasvavad aga mehelikult suureks minna on väga väga raske. See nõuab ikka väga konkreetset ja spetsiifilist trenni ja regulaarset tõsist pingutust. Kui sa oled meessoost siis ma ei saa su küsimusest aru. :D


 7. Kõige otstarbekam on vast esialgu üks eesmärk prioriteediks seada. Eeldan, et kaalukaotus on sulle tähtsam kui jõu kasv. Kui sa selle sõudeergomeetri ära soetad siis hakka sellega regulaarselt sõitma, enne seda võid võtta mõne muu liikuva hobi. Praegu pole ilmad väga hullud, mine jaluta regulaarselt 3-4 korda nädalas tund-kaks mõõdukas tempos. Kui võimalus sõida rattaga või käi ujumas. Loomulikult on tähtis ka toitumine üle vaadata. Jõuharjutuste kohapealt võid hakata peale näiteks kätekõverduste, kükkide ja kõhulihastega. Algul võid teha kätekõverdusi põlved maas ja kükke ilma lisaraskuseta, tähtis et sa liigeseid liigselt ei koormaks.

  Kui tahad päris professionaalset lähenemist on alati võimalus konsulteerida mõne treeneriga ja tellida omale toitumis-, ja ka treeningkava. Tuleb kindlasti kasuks.


 8. Noh sellise taseme klubides väga muret vast ei teki varustusega. Kõik põhilised trenažöörid on ikka olemas ja mõned kangid, kükipuur ning hantlid kuni 40-50 kgni. TÜ spordiklubis on veel kasutatav ka nn. jõutõstjate jõusaal, kus on suuremad raskused ja tugevam raud ning spetspingid ja põrandad ja värk.

  Ise võin täpsemalt rääkida TÜ spordiklubi ja Arctic Sport klubi võimalustest, kui on millegi konkreetse kohta huvi.

×