Jump to content

EestiMats

Kasutajad
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About EestiMats

 • Rank
  Vaatleja
 • Birthday 03/25/1994
 1. Treeningkava - eesmärgiks jõud

  Jalgratas täitsa sõidab, lootsin väheke lisasid juurde panna. Alaseljaga võimlen ja venitan vaikselt kodus, sest mul on seal mingi kala sees, millele pole siiamaani arstidelt vastust saanud. Kas istudes kuklatagant surumine ei tee õla tagaosa? Jalad lisan uuest aastast , kükki , jõutõmmet ja muid sarnaseid asju, kus alaselg on liikumises ma teha ei saa. Esimesel päeval ma küll ei näe, et harjutused vales järjekorras oleksid, teisel päeval võiks õla ja selja ära vahetada, kuid olen nii harjunud.
 2. Treeningkava - eesmärgiks jõud

  Käin siis 3x nädalas jõusaalis, esmaspäeval, kolmapäeval ja laupäeval . Uuel aastal riskin ja lisan jalapäeva. Olen taolise kava järgi 1,5 kuud käinud, täna muutsin selliseks nagu ta siin on. Peamiseks eesmärgiks oleks siis jõudu väheke kasvatada. Siiamaani on küll jõhkralt toitnud, aga igaksjuhuks postitan, ehk osatakse midagi veel soovitada. 1. päev rind,triitseps,biitseps,kõht Lamades surumine 5x5 Kaldpingil surumine 2x10 trenažööril plokkide kokkusurumine 2x10 rööbaspuudel surumine 3xmax 15kg kettaga bloki allasurumine 3x6/8 , varem tegin 12 põhimõtteliselt prantsuse surumine, ainult, et kettaga 3x10 biitsepsile on niisama 3xmax üks pumpamisharjutus 2x2min palvetamine 1xmax crunches 1xmax selili olles jalgade ülesviimine 2. päev lailihas,õlg,trapets, kõht ploki tõmbed vastu rinda 3x6 ploki tõmbed vastu kukalt 3x6 laiahaardega lõuatõmme 3xmax istudes kangi surumine 5x5 sirgete käte kõrvale tõstmine 3x10 trossi tõmme ette sirgeks 2x10 õlakehitused kangiga 3x12 2x2min palvetamine 1xmax crunches 1xmax selili olles jalgade ülesviimine
 3. Seljaprobleemid

  Alaselg on vahelduva eduga üle 2a valutanud, kõik sai vist kunagi alguse sellest, kui libeda peal suure raskusega taha kaldusin ja väga suur pinge alaseljale langes, siis ei saanud mitu päeva kummardada. See mingi naks on käinud seljast läbi päris mitu x, niisama midagi maast võttes, sokke jalga pannes jne, kui see juba juhtunud on, siis peab pulksirgelt kogu aeg olema, sest selg lihtsalt ei kanna. Olen teinud igast röntgenid,kompuuterid ning nüüd hiljuti käisin magnetuuringul Tallinnas. Vastuseks sain, et diski prolapsi pole, mingid väiksed muutused on 2 diskiga, aga ei need ei tohiks sellist valu teha. Arst siis korra mõtles ja pakkus välja, et mind vaevab D-vitamiini puudus ning selle pärast on diskid ja luud nõrgad ning kogu raskus laskub seljalihastele ja need paratamatult väsivad ära. Ta põhjendaski siis seda valu, et lihased on väsinud, luustik nõrk ning siis disk käib korra lihtsalt seljanärvi peal ära ja siis sellest taastubki kuni 7 päeva. Kirjutas välja mingi D-vitamiini nime, ütles, et iga päev võta 1 ning umbes 30 päevaga peaks juba natuke paremaks minema hakkama, kas tõesti võib probleem selles seisneda, või arst lihtsalt tahtis kiirelt minust vabaneda tol hetkel ? Praegu käin ka jõusaalis, kükki , jõutõmmet ja muid taolisi asju ei tee. Muude harjutuste ajal hoian selga kogu aeg nii nõgusana kui vähegi saan, siis kuidagi teeb harjutused ära. Ükspäev sõber jäi vaikselt surudes kangi alla, painutasin siis veidi ette ja aitasin õrnalt kaasa, aga juba siis läks selg tõsiselt hellaks, valu oli, aga mitte päris see tugev valu, mis kohe täitsa invaliidiks teeb. Valu on siis alaseljas ja täpselt keskel. Ettepainduvus väga kehva, selili maas olles saan sirgeid jalgu tõsta väga vähe ilma, et alaselg tunda annaks, sääreluu kõrval mingi närv on vähem tundlikum kui peaks(ei mäleta, mis närv).
 4. Seljavalu

  Tere ! Seljaga on viimasel ajal probleeme olnud. Ükskord sai ta külma aknavahel higise nahaga, õhtuks hakkas natuke valutama, hommikul ärgates oli pisike valu, aga kui kummardusin , et sokki jalga panna, siis tuli hetkeks selline tõsine valu , nagu kirves oleks selga löödud, või midagi teravat, see oli siis korraks ja peale seda ei kannatanud üldse kummardada, ette kallutada ega midagi(siis tuli sama valu mis alguses), alaselg pmslt üldse ei kandnud. Määrisin siis fastum Geliga ja mingi hobuserohuga seda , oma nädal läks, läks paremaks, aga nagu mingi kala oleks veel sees olnud, trennis jälle saab natuke vatti, kodus mingi kummardades jälle sama valu tagasi. Isegi trepist üles käia on valus . Nüüdseks mingi 3x olnud nii , vahepeal nagu täiesti korras isegi.. aga jamh.. Nüüd siis määrin iga päev , võtan mingit rohtu, ibumax või ibomax vms , et milles siis asi olla võib? Selgrooga vaevalt midagi viga? Mingi lihasvalu lihtsalt jah? Tuleb natuke kauem ravida ja siis vaikselt uuesti alustada ? Kükkides, jõutõmbes ja tõukamises läheb PUPU-tsi. Ema rääkis ka , et tal mõnikord täiesti lampi kummardades lööb selline terav valu alaselga, siis määrib ja võtab rohtu mingi nädal ++ ja siis kõik korras, seega ei tohiks midagi väga peepus olla? Kellelgi siit olnud selline värk? Aitäh !
 5. Mida teha?

  Aga peale massiperioodi, kui tahaks üleliigset rasvast vabaneda, siis võiks vast jälle kergejõustikusse minna? Siis see vaevalt paha teeb? Veel üks küsimus et, kui ise panna kokku mingi treeningkava, siin lehel antud kavade põhjal, siis kui tahan lihasmassi kasvatada, siis lihtsalt korduste arvu peaks suurendama 8-12 peale? Ega vist mingeid erilisi harjutusi pole mida peaks kindlalt tegema lihasmassi kasvatamise eesmärgil?
 6. Mida teha?

  Tere ! Olen 14 aastane poiss. Olen tegelenud kergejõustikuga 3-4aastat suhteliselt aktiivselt.Viimasel aastal tegelesin kergejõustiku kõrvalt ka jõusaaliga ( 4-5 kuud)tulemused arenesid jõudsalt,lihastki kasvas. Nüüd sel sügisel oleks plaanis tegeleda jõusaaliga aktiivsemalt kui kunagi varem. Mõtlesin ka treening/ toitumiskava peale, sest kui saaks toitumise paika, oleks suurem lihasmass vast garanteeritud. Plaanis oleks siis koguda uue aastani lihasmassi, ning siis edasi suvekuudeni kehas olevast üleliigsest rasvast vabaneda. Kuna ma tahaks ka korralikku tulemust, siis kas peaks kergejõustikuga lõpetama(mida ma päris teha ei tahaks),kergejõustiku vähem tegema. Kergejõustik oleks arvatavasti 1-3x nädalas. Kui teha ka jõusaali 2-3x nädalas, siis kas võib see liigselt ära väsitada? Kas lihasmassi/reljeefi tsükkli ajal võib kergejõustik ka kurja teha? Või noh ehk oskab keegi soovitada mida teha? Jutt pole võibolla kuigi täpne, aga unise peaga ei oska hetkel midagi paremat kirja panna. Kui on vale foorumi all, siis vabandust.
×