Jump to content

eesti mees

Kasutajad
 • Content count

  514
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by eesti mees

 1. Ed van Amsterdam 1972 - 2013

  Maru kahju küll, mees minust aint 1 aasta vanem. Vahet pole kas puhtalt või mustalt saadud see keha aga tunnustama peab teda tehtud töö eest küll. Ehk oskab enda järgi seal üleval paremini vaadata.
 2. Intensiivne reaalajas 15 minuti treening!

  Toitumine on muidugi tähtis ja oluline. Tegelikult on kava väga hea , arendab nii vastupidavust kui ka plahvatuslikku jõudu. Kõik oleneb muidugi eesmärkidest, soovitakse suuti punnis lihaseid, siis see kava ei sobi aga kui soovitakse saledat ja sportliku figuuri siis küll.
 3. See steroidide teema on karm teema. Ma saan aru proffidest kes lähevad räpasele teele, sest nende tulemustest sõltub nende heaolu. Mitte et ma seda räpast teed heaks ja õigeks kiidan. Millest aru ei sa on tavaharrastajad, milleks neil seda saasta vaja on. Samas see pole ka aint Euroopa probleem UK elades oli päris tihti lugeda kus keegi läks gym-st haiglasse ja tuli välja et pump ei vedand steroide välja.
 4. Harjutustepank Edgar Valterilt

  Mäletan kunagi tehnikumis tegime kõik sellisest raamatust tehtud koopiate järgi. Aeg oli siis 90 alguses.
 5. Kodune trenn

  Noh kodus on ka võimalik treeni teha. Lasutades selleks toole , TRX, kummilinte vms.
 6. Homme jälle rajal

  Homme on siis Tartus race day. Poisil on 10.10 Tillu jooksu start, võistleb 3a. klassis ja ise stardin 13.30 10KM distantsile. Tean isegi et natsa vähe võiks ju poolikut üritada aga nii kehaliselt kui ka mentaalselt probleeme. Vähemalt sai täna käidud Kesklinna Fitshopis ja Vend Vähk suutis musse natsa motivatsiooni süstida. Eks siis mingi aeg arutame kus suunas oma treeninguid suunata, uuest näha ta mind igatahes soovis. Kes soovib võib homme raja äärde kõristeid käristama tulla .
 7. Asi selles et sellise nimetusega vigastus küünarnuki juures. Tegelt see on olnud juba ammu vahelduva eduga, tavaliselt puhkusega möödub. Nüüd pole juba saanud kuu aega teha pealthaardega lõuatõmmet kuna just siis annab tunda, isegi neutraal haardega. Olles guugeldanud olen saanud targemaks,et see randmelihaste probleem. Olen neid viimasel ajal teinud asi pole paranenud, treening vahendiks 2l veega täidetud pudelid. Igasugused randmekeerutused ja üles alla liigutamine. Teine asi minda olen lugenud, et selle vigastuse ohtu pidi päris kõvasti vähendama vahendid nimega PULLUP HANDELS( SELLISED KEELEVAD KÄEPIDEMED, mis käivad toru peale). Kas see on tõsi ja kas neid saab ise teha või kuskilt odavamalt. Amazonis £ 59 paar pluss saatmiskulud. Kolmandaks mida lugenud, et see pidi olema just sirge lõuatõmbe toru probleem, ise kasutan PERFECT PULLUP BAR-i. Tänud ette.
 8. Baasharjutused

  Asi jah treenimis viisides ja sellesse suhtumises. Mina ise teen hetkel Athlean Xero kava järgi , keharaskusega ja suuredlihasgrupid 50x. Asi on ehitatud ülesse mahule, pikem treening mida olen teinud on 2h ja 3x nädalas. Lihast pole aga võhma mis kole.
 9. Sooviks abi kingituse valimisel.

  Mure siis selles et külla tuleb naisevend USA ja ta on paras fitnessi friik. Kas on olemas mingit Eestis toodetud looduslikku toidulisandit vms. Ideaalne oleks kui asi saaks ka hiljem USA tollist läbi. Tänud ette.
 10. Imelik vigastus, kas ületreening

  No nii alustasin siis jälle peale 4 kuulist pausi jooksmisega. Oma suurest tarkusest otsustasin teha alguses pika testijooksu, et vadata kuidas keha reageerib. Tempo oli rahulik, kuulasin keha ja läbisin 14 km ajaga 1:30. Peaks mainima, ettundus et jõudu jäi veel ülegi aga ei kannatanud vajutada. Sellest taastusin 1 nädala ja siis otsustasin hakata jooksma. Drassiks valisin 7km ja tegin seda 3x nädalas vahele veel keharaskusega trenni, jalgadele üleshüpped jms. Treenin kodus ja paljajalu. Nüüd on vasakus jalas talla all, seal kohas kus hakkab see kaar valu. Kannast eespool. Täis talda annab maha panna aga raskust jalale panna või siis varbaid tõsta ei anna. tunnen kuidas jalatald läheb pingesse. Imelik ongi see et neid hüppeid ja kätekõverdusi ja lõuatõmbeid olen kogu aeg teinud, peaks ju keha olema koormusega harjunud. Jooksu tossud on sama mudel mida kasutasin a ennem pausi, ainult uued. Ennem seda probleemi polnud, seega eeldan et asi on minus. Tänan ja loodan keegi sai mu segasest kirjeldusest aru.
 11. Kust pull-up bar Eestis osta?

  Miks sa ei telli SportsDirect.com-st. Mina tellisin endale sealt ja olen igati rahul. See mida siin pakuti Iron Gym mudelit on jama, saad teha aint õlgade laiuselt laiemalt lähevad käed vastu seina. Soovitan väga Perfect Fitness Multi Gym-i, maksab hetkel £ 26.00 pluss saatmiskulud. Kasutan ise ja vägagi rahul, muidugi võid ka ise vaadata. See mida siin soovitati Iron Gym-i on jama, saad teha aint õlgade laiuselt. Laiemalt tehes lähvad käed vastu seina.
 12. Kas keegi on proovind kodus keharaskusega trenni ,nt. iga päev erinev lihasegrupp. Hetkel teen 3x nädalas kogu keha ja puhkepäevadel aeroobset( varjupoksi , kohalt üleshüppeid ja põlvetõste jooksu). Kui ma teeksin igapäev ja otsa veel aeroobset, siis kuidas see mõjuks. Kas oleks enesetapmine või siis areng tuntav. Peamine häda tundub olevat selles, et paljude harjutuste puhul saab kogukeha koormust, ühe lihasgrupi isoleerimine näib võimatu.
 13. mõtiskleme keharaskusega treeningu üle

  Noh seda ma tean, see ei olegi hetkel probleem. Ise ma teen hetkel kodus ,nt. niimoodi: Lõuatõmbed( laialt) ja kohe hüppega kükkid takka, mõlemad seeriad tehtud ja 2minta puhkust 3 seeriat ja niimoodi kogu keha. Hetkel on küsimus kui ma jagan keha ära ,nt. E-rind ,T-jalad, K-selg, N-õlad ja R- käed vms. Kui ma siis hakkaksin seda tegema, ütleme E kätekõverdusi( laialt ja kitsalt) ja tapaksin rinna siis kuidas see mõjuks.Kas taastuks seljapäevaks ära või kui õlapäeval kas ei hakkaks kannatama käed, kodus ju kätetreening peamiselt althaardega lõuatõmbed ja randmetele kitsalt pealthaardega lõuatõmbed. Muidugi käsi võib ju treenida ka haamerhaadega lõuatõmmetega kus saab biits erineva nurga all pinget.
 14. Selline seksikas mõte tekkis pähe kui olin ühe oma töökaaslase mure ära kuulanud. Asi selles ,et see noormees( nime ei nimeta) vanuses 28 oli Hr. Kalmuse käest tellinud toitumiskava, eesmärk vähendada rasvaprotsenti ja samas lihast kasvatada. Samas ta oli ka tellinud treeningkava, minuarust igati väärt tegu. Ta ise väitis ,et tal kodus garaazis jäme kang ja 120 kg raskuseid. Ma muidugi imestasin, miks krt. sul neid nii palju vaja . See selleks siis ta oli muretsenud endale Intat ja Whey proteiini pulbrit ja mingit taastus manti ka. Asi tundus ilus ja kena. Siit jõumegi nüüd pointini. Kuna ta mu töökaaslane ja mul FB sees siis ta nägi et minu sõbralistis on sellised härrad nagu Kalmus, Kiivikas, Vähi ja Matsi, siis ta moosis mind äkki ma küsiksin nede käest soodsalt kasvukat. Ma siis vastasin ,et miks sa arvad nad seda kasutavad ja vastus üllatas mid kohe päris, Kõik ju teavad et kasutavad egas nad muidu nii suured ole. KRT., tõesti võta nuut ja küta mõistus pähe ja vend veel pidavat olema 4 aastat MMA-ga tegelenud. Äkki peaks hakkama inimesi harima, sest see viimasel ajal meediast läbijooksev steroidide jama hakkab juba harrastajid laisklema meelitama. Vanasti tehti ikka raskelt tööd ja siis nopiti vilju. Loodan keegi ei saanud pahaseks ja selle teksti mõte on rohkem näidata noorte treeniate arengu astet.
 15. Vaatan,et asi läheb põnevaks. Mulle täitsa meeldib ,et selle teema siia postitasin saan ka targemaks.
 16. Võib olla tõesti . Hetkeks käis peast küll selline mõte läbi ja võib olla ma selleks selle loo siis kirjutasingi,et näidata kuidas asi kulges ja lahenes. Igatahes mina pakkusin välje, et eks sa katseta ja anna tulemusest teada. Võtan seda kui pikaajalist vaatlus protsessi, kasvukas pidi küll paisutama aga ka käitumist muutma. Nalja hakkab saama
 17. Imre sul on nagu alati õigus, milleks raisata ona närvirakke ja milleks saada halle karvu iga tühi kargaja peale. Eks igaüks teab millega riskib.
 18. Noh mina või omast kogemusest öelda et sai kunagi Tartus ühes jõukas treenitud ( nime ei nimeta). Peale paari kuud treenimist tuli riietusruumis trennikaaslane juurde ja pakkus lihaskasvu soodustavaid vitamiine, esimene kord pidi olema tasuta. Aasta oli siis vist 2003 või 2004. Usun et hetkel võib ka sama lihtsalt saada kui otsida viitsiks. Ei soovi seda blogi ka "solkida" ega millelegi vihjata.
 19. Nägin ühte huvitavat videot youtubist Athlean Xero programmist. Tehti lõuatõmmet üks käsi pealt ja teine käsi althaardega. Eesmärk ühe liigutusega treenida nii selga kui ka biitsepsit. Tegi 10x ja kohe vahetas, et käed saaksid võrdselt koormust ja haare oli lai. Ma ise olen teinud pealt haaret laialt ja althaaret kitsalt. Siis mõtlesin, et proovin althaaret ka laialt, enne kui kombineerin. Tegin aint 4x kuna tekkis meeletu venituse tunne biitsepsisse, nagu kohe puruks taheti rebida. Nüüd siis küsimused: Kas biitseps liiga jäik,rohkem vaja venitada või on lihtsalt kehv treenitus( KITSAHAARDEGA TEEN 15X VABALT)
 20. Vend Vähk rühmatrennid ja jõusaal käsikäes

  Olen Hr. Vähiga täitsagi nõus. Jõulutaadi mängimine võtab päris hästi jala värisema ja pulsi lakke. Tean omast käest, mingi aeg oli see au oma poja lastehoiu peal seda auväärset taati esindada, kuna teiste laste isad keeldusid sellest aust. Ütleme nii et mul on veel päris palju Hr. Vähi ja Hr. Kiivikase käest õppida .
 21. Mul oli ka kunagi selline probleem, kuna treenin kodus ja biitspsi treenimiseks tegin kitsa althaardega lõuatõmbeid ning triitsepsile kitsa haardega kätekõvrdusi. Füsio vaatas üle ja ütles, et liiga ühekulgne treening ja lihased balantsist väljas. Nüüd treenin ikkagi nii aga püüan harjutustega mängida ja valu kadunud.
 22. Vend Vähk rühmatrennid ja jõusaal käsikäes

  Noh ütleme nii ,et Eestis löödi kunagi põlv ära, vastane liikus kõrvale ja jalahoop tuli põlve küljepealt. Seni käib põlvest vahel nõks läbi. Siis on õlg tõmmatud paigast ära, vastane sai käest kinni ja ropsas enda poole, välja see supsaski. Füsio rääkis et veel praegustki mingi nurga all tuleb kuni 1cm välja. Legendaarne on ju veel löök harkuvahele ja peaga näkku. Kui veel Dundees UK sai elatud siis sai vähest viisi tegeletud enesekaitsega ja olgem ausad kõiki neid lööke on ka võimalik plokeerida ja ka vastata
 23. Vend Vähk rühmatrennid ja jõusaal käsikäes

  Ma pole küll võitlus kunstide alal nii suur ekspert kui teie siin aga olen oma kisklemistest ise ka tähendanud et suur mass eriti ei aita. Juhul kui see suur mass sinu peal ei ole ja mina oma kergkaaluga all ei ole. Samas tänavatel kasutatakse ka hulga rohkem keelatuid lööke kui nendes videodes näha oli. Olen kohanud tänavatel reeglit murra või sind murtakse, muidugi seda peab ka oskama teha.
 24. Vend Vähk rühmatrennid ja jõusaal käsikäes

  Imre Imre sa ikka ei väsi mind üllatamast. Kust sa pagan sellise imelooma leidsid. Kas ma võin küsida ,mis on sinu eesmärk. Kas puhastada kulturismi mainet või siis näidata inimestele kui loll võib keegi olla.
 25. Imelik vigastus, kas ületreening

  Selge kuidas seda ravida ja kas on olemas ka harjutusi, mis neid treeniksid. Oletan ,et puhkus on elementaarne aga kas saab kuidagi taastust kiirendada. Maseerimine vms. Unustasin veel ennist lisamast et selle 4 kuu sees jooksin ka kuskil 7-8 km 1x nädalas. Tänan abi eest juba ette.
×