Jump to content
Arnold

Kui teil on igav?

Recommended Posts

Tagasi artikli juurde

Olete trennimees ja teil on vaba aega, võite proovida sama, millest teile koha räägin. Minu peas on istunud juba väga kaua aega üks salamõte. Nimelt, mõte sellest, et huvitav, kas oleksin võimeline tegema kükki, 10 x 10 ? t ja mitte üks kord ühes jalatrennis, vaid näiteks kolm korda päevas ehk 3 x (10 x 10). Mõeldud, tehtud, ma võtsin selle ürituse ette neljapäeval 21. juulil sellel käesoleval 2011. aastal. Kuna mu jala jõutase, alaselja, aga ka vasaku põlve vigastuse tõttu hetkel väga hea ei ole, oli selge, et see raskus ei saa midagi eriliselt suurt olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalgade treenimise puhul on paljud treenerid ja eksperdid nõus, et vaimselt anname ammu enne alla, kui jõuame suutlikkuseni. Jalad on lihtsalt niivõrd suur lihasgrupp ja nende koormamine väsitab keha metsikult. Seega oleme juba poole harjutse peal kohati omadega vaimselt ja füüsiliselt läbi - kuigi reaalset jõudu on enamikel veel piisavalt alles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalgade treenimise puhul on paljud treenerid ja eksperdid nõus, et vaimselt anname ammu enne alla, kui jõuame suutlikkuseni. Jalad on lihtsalt niivõrd suur lihasgrupp ja nende koormamine väsitab keha metsikult. Seega oleme juba poole harjutse peal kohati omadega vaimselt ja füüsiliselt läbi - kuigi reaalset jõudu on enamikel veel piisavalt alles.

Osaliselt on see kaitsemehhanism. Inimesel on piisavalt jõudu enda väga tõsiseks vigastamiseks, kui ta kogu jõu mängu paneb.

Osaliselt muidugi õpitud allaandmine ja muud asjad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Osaliselt on see kaitsemehhanism. Inimesel on piisavalt jõudu enda väga tõsiseks vigastamiseks, kui ta kogu jõu mängu paneb.

Osaliselt muidugi õpitud allaandmine ja muud asjad.

Jah. Nagu Kalmus rääkis, kuidas oma vigastused sai. Vaimus oli jõudu rohkem, kui lihases. Ning tugevast vaimujõust tulevad signaalid olid niivõrd tugevad, et lihas lendas lihtsalt puruks üritades ette antud ülesannet täita.

Mis kokkuvõttes tähendab, et oskus üle piiri minna pole ka alati hea. Lihasest tuleb osata viimast välja pigistada, kuid mitte anda talle ülesannet, mis on lihtsalt füsioloogiliselt talle võimatu.

Kerge see pole. Ning nende nüanssidega maadlevad vist paljud tipptaseme sportlased. Kuidas saada maksimaalsed tulemused ilma ennast vigastamata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalgade treenimise puhul on paljud treenerid ja eksperdid nõus, et vaimselt anname ammu enne alla, kui jõuame suutlikkuseni. Jalad on lihtsalt niivõrd suur lihasgrupp ja nende koormamine väsitab keha metsikult. Seega oleme juba poole harjutse peal kohati omadega vaimselt ja füüsiliselt läbi - kuigi reaalset jõudu on enamikel veel piisavalt alles.

Lõpetasin just 9 nädalase kükiprogrammi. Kükkisin 2 korda nädalas (teisipäev ja reede) 50% raskusega raskusest millega kükin puhtalt 10 kordust. Minu puhul oli see 60kg. Kükitakse aja peale - teispäeval 2minutit ja 20 sekundit, reedel lisatakse 20 sekundit ja nii 8 minutini välja. Peale kükki minutilise vahega trenal 2X30 jalgade tõsted ette ja 3 X 8 jala tagaosa trenal.

Võin öelda, et kõige "vastikum" oli mulle 2.20 ja 2.40 siis hakkas organism harjuma ja tekkis mingi vilumus. Füüsilist väsimust nagu nii eriti ei tunnegi kui pead võitlema hingamisega(mis elab oma elu) ja just vaimuga mis tahab allaanda. Kui leida õige sagedus(minul oli 19-20 kordust minutis) ja ennast vaimselt ette valmistada ei ole hullu. Vaimselt olen kindlasti hulga tugevamaks saanud ja loodan ka et füüsiliselt. Nüüd naudin kahte puhkenädalat jalgade treeningust ja siis mõõdan kas oli tolku ka midagi või ei <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×