Jump to content
Arnold

Massiivne selg - I osa

Recommended Posts

Tagasi artikli juurde

Tõlkijalt: artikli on kirjutanud mees, kellega ma võiksin suures osas samastuda. Mitte, et ma näeksin sedavõrd samaväärselt võimas välja, kuivõrd selles osas, et meie probleemid kattuvad. Nii artikli autor, kui mina oleme näinud tõsist vaeva oma selja ja jalgade kasvatamisega. Kusjuures nii artikli autor kui mina oleme elavad tõendid sellest, et tulemuse saavutamiseks tuleb teinekord asjadele tavapärasest hoopis erinevalt ja omamoodi lähendeda. Järgnevas loos on aga vihjeid, nippe ja tarkuseterasid ka parima geneetikaga ja teadjamatele meestele. Räägime sellest...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka on selg kõige nõrgem. Testin kaks kuud enda uut kava ja siis võtan selle kindlasti ette. Treeningpäevikusse kirjutasin selle kava juba üles koos joonistega :blink:

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatamata sellele, et selg ei ole olnud minu nõrgim külg - täiendasin ka eile oma trennikava mõne artiklis leidunud harjutsega ja täna on selg valus.... :rolleyes:

Hea on see, et lisaks jutule on juures videod, et tehnikast paremat sotti saada. Janarile palve, et tulevikuski teiste lihasrühmade treeningu kohta selliseid artikleid, see refreshib natuke ka vanemate tegijate mõtteid, sest tihti oled mingis oma skeemis kinni - kuid see aitab treeningusse loomingulisemalt suhtuda.

Tänud! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sedasorti tagasisidet on hea saada, eriti veel Meistrilt eneselt. Nagu artiklis sissejuhatuses isegi mainin, uudsed ja huvitavad lähenemised olid siin kindlasti ka minu jaoks. Pärast mõningate võtete rakendamist oli ka enda lailihas tavapärasest olulisemalt valus. Eriti hästi toimib minul see ploki allatõmme väikese amplituudiga. Ise konkreetselt seda ei teegi, kuid teen lõuaõmbeid alumises faasis 1/3 amplituudiga, samal ajal pikk vedru on ühe otsana maas raske hantli küljes, teine ots paelaga kaelas. Vedru teeb mu elu raskemaks ja tirib mind tagasi. Käed on oluline peaaegu, et päris sirgeks lasta, samal ajal lailihast tunnetada. Neid ettekallutatud tõmbeid kangi otstega tegin ma tegelikult juba varemgi, nii kangiga, kui T - kangi otsaga, võtavad tõepoolest mõlemad lailihast ülihästi. Ma pole ausalt öeldes hantliga ettekallutades tõmmates kogenud kunagi lailihase tunnetust sedavõrd hästi kui kangi otsaga tõmbeid tehes. Mulle istub hästi see fikseeritud trajektoor, mille kangi otsa liikumine tingib.

Aga jah, sel mehel on häid mõtteid. Mis seal salata, ega sedasorti artiklite tõlkimine kerge ei ole. Kerge selles mõttes, et nende asendite ja harjutuste täpsed kirjeldused on paras nikerdamine. Kohati tekib tunne, et kui video on olemas, siis mis seal enam pikalt veel seletada ja kirjeldada, ent ilmselt päris nii ei saa ka. Videod on siin tõesti omal kohal, kuid lihtsalt nii oleks ka kuidagi imelik, et viskaks ainult videod üles :rolleyes: .

Mehel on sarnased artiklid ka õlgade, käte, jalgade ja rinna kohta. Kui nüüd näen, et huvi on, siis võtan midagi neist ka ette. Võib - olla mitte kogu artiklit põhjalikult, kuid toon välja huvitavamad harjutused ja ebatraditsioonilisemad sooritusviisid. Tegemist ei olegi konkretseelt niivõrd etteantud kavadega, mis on nädalate kaupa ette lahti kirjutatud, kuivõrd ebatraditsiooniliste võtete ja mõtetega, kuidas oma trenni värskendust ja vaheldust tuua.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On ikka kuld artikkel!

Niisiis, lisasin ka mõned neist treening kavasse, kõik on head, täna tegin 3'e:

Eriti hea oli 'Tõmbed hantliga ettekallutades pausidega' -Iga tõmme on justkui tõmme paigalt ja nullist, milline power!

Poolikud (veerand) allatõmbed plokil kippusid kuidagi kaootiliselt lohakaks, kuid tunne peale sooritust hea.

viimasena 'MD ületõmbed', korralik venitus lailihasele ja tõesti, nüüd saan aru mis tähendas artiklis 'kuidas lailihas kordus korduse järgi avaneb'

video materjal, artikkel, tõlge - super super super, suured tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sedasorti tagasisidet on hea saada, eriti veel Meistrilt eneselt. Nagu artiklis sissejuhatuses isegi mainin, uudsed ja huvitavad lähenemised olid siin kindlasti ka minu jaoks. Pärast mõningate võtete rakendamist oli ka enda lailihas tavapärasest olulisemalt valus. Eriti hästi toimib minul see ploki allatõmme väikese amplituudiga. Ise konkreetselt seda ei teegi, kuid teen lõuaõmbeid alumises faasis 1/3 amplituudiga, samal ajal pikk vedru on ühe otsana maas raske hantli küljes, teine ots paelaga kaelas. Vedru teeb mu elu raskemaks ja tirib mind tagasi. Käed on oluline peaaegu, et päris sirgeks lasta, samal ajal lailihast tunnetada. Neid ettekallutatud tõmbeid kangi otstega tegin ma tegelikult juba varemgi, nii kangiga, kui T - kangi otsaga, võtavad tõepoolest mõlemad lailihast ülihästi. Ma pole ausalt öeldes hantliga ettekallutades tõmmates kogenud kunagi lailihase tunnetust sedavõrd hästi kui kangi otsaga tõmbeid tehes. Mulle istub hästi see fikseeritud trajektoor, mille kangi otsa liikumine tingib.

Aga jah, sel mehel on häid mõtteid. Mis seal salata, ega sedasorti artiklite tõlkimine kerge ei ole. Kerge selles mõttes, et nende asendite ja harjutuste täpsed kirjeldused on paras nikerdamine. Kohati tekib tunne, et kui video on olemas, siis mis seal enam pikalt veel seletada ja kirjeldada, ent ilmselt päris nii ei saa ka. Videod on siin tõesti omal kohal, kuid lihtsalt nii oleks ka kuidagi imelik, et viskaks ainult videod üles :rolleyes: .

Mehel on sarnased artiklid ka õlgade, käte, jalgade ja rinna kohta. Kui nüüd näen, et huvi on, siis võtan midagi neist ka ette. Võib - olla mitte kogu artiklit põhjalikult, kuid toon välja huvitavamad harjutused ja ebatraditsioonilisemad sooritusviisid. Tegemist ei olegi konkretseelt niivõrd etteantud kavadega, mis on nädalate kaupa ette lahti kirjutatud, kuivõrd ebatraditsiooniliste võtete ja mõtetega, kuidas oma trenni värskendust ja vaheldust tuua.

Ma olen üldse mõtelnud, et selle materiali, mis sa oled meile lugemiseks tõlkinud siin aastate jooksul, sellest saaks korraliku materiali ka paksu raamatu jaoks. Ja just teise nurga alt kui seni ilmunud raamatud, tõnäoliselt proovime esimese hooga välja tuua Kulturism&Fitness täiendatud trüki koos ajalooga ja siis vaatame edasi ,sest ega see material ei aegu, pigem tuleb sul seda kogu aeg juurde.

Olen jah igati avatud igasuguste selliste uute lähenemiste osas - sest selge on see, et tehes samasugust trenni nagu varaemad aastad ei pruugi edasiminekut enam olla, seega proovin väga mitmekesist trenni ja sellised värskendavad ideed on väga teretulnud.

Aitäh sulle Janar! - anna teada kas sa EKFL aastalõpetamisele ka tuled...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mägikoer annab taas värskeid mõtteid selja treenimise osas. Suur osa minu arvates küll kattub, kuid vahet pole, meenutamist väärivad selle mehe mõtted ja ideed sellegipoolest. Ei hakanud artiklit ümber tõlkima, kuna 90% ülevaate asjast annavad niikuinii juba videod iseenesest.

http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/fine_tuning_the_basics_back_training

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma vaatan, et seal on special kang ülekaalulistele :D

Kõhu kohapeal on korralik kõverus. Ilmselt saab seeläbi ka pikema amplituudi.

Z-kang võimaldab ka tegelikult veidi suuremat amplituudi, proovi, mulle meeldib, aga peamiselt kasutan pikkadel seeriatel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×