Jump to content
catts

Kaal ei lange - mis valesti?

Recommended Posts

Tere!

Mure oma kaaluga, mis mitte grammigi langeda ei taha :)

Sünnitasin augustis oma teise lapse. Enamus kilodest läks ise, aga viimased 8 ja kõige tüütumat kilo on jäänud. Olen 161 cm pikk ja kaalun praegu 60 kg. Ideaalkaal oleks 51-52 kg (niipalju kaalusin enne oma kahte last). Trennis käia mul kahjuks aega pole, seega üritan end koduste võimalustega vormi saada.

Ostsin omale koju Kettleri cross-traineri, millega alustasin tasa ja targu, nüüdseks teen 5 x nädalas, 13-17 km, pulsisasedusel 120-140. Peale seda siis kõhulihaste harjutused ning vahel harva kui aega rohkem õnnestub laste kõrvalt näpistada, teen ka 20 min. Pilatest video järgi. Oma söömisharjumusi muutsin jaanuari algusest ehk u. 3 nädalat tagasi.

Peamine päevamenüü selline:

u. kell 7.00-8.00 aegu hommikusöök: tass kohvi piimaga, 2 viilu täistera leiba vähese võiga, 1 kõvaks keedetud muna

kell 13.00 lõunasöök: juurviljad, kana või kala, vahel harva ka taine sealiha, riis, pastatooted, joogiks vesi.

kerge eine u. kell 15.00-16.00: lahja kohupiim, lahja hapukoorega, natuke pruuni suhkrut maitsestamiseks või vahel banaan või leivasupp (ise tehtud mustast leivast)

õhtusöök u. kell 20.00: lahja kodujuust, maitsestamata jogurt, ananass kokku segatult, paar mandariini.

Üritan juua rohkem vett, joon ka rohelist teed ja piparmündi teed, ilma suhkruta loomulikult. Loobunud olen juustust kuigi seda väga armastan. Magusaisu peletamiseks söön vahel paar tükki tumedat shokolaadi.

Jäätist ega muid komme ei söö, saiakesi ei söö, torte-kooke ei vitsuta, rasvaseid vorstikesi, viinereid jms ei söö.

Trenni teen õhtul umbes 18-19 aegu. Lisaks trennile siis igapäevased kodused tegevused, istumiseks on päeva jooksul vähe aega, vanem laps, kes kohe 3.aastane tahab pidevat tegelemist, samuti väiksem, päeval poes käigud teen kõik jala, lapsega ka vahel jalutan kui õnnestub.

Kuna aga magama lähen hilja (titt lihtsalt jääb mul hilja magama), siis tavaliselt on mul selleks ajaks kõht juba väga tühi ja siis juhtub, et patustan mõne banaani või jogurtiga veel.

Aga asi mis ei lange on kaal. Vahel mõni päev on paar grammi kukkunud, aga siis järgmine päev on taas sama seis. Igasugune motivatsioon hakkab kaduma juba. B) Kõige probleersem piirkond on kõht ja puusad, sest rasedusega kogunes sinna pekivöö lausa :) ja järgmiseks siis kintsud ja pepu.

Mis ma valesti teen, et kuidagi kaalu alla ei saa? Midagi vist toitumises ikka nihu?

Aitäh vastajatele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh artikli eest!

Olen seda juba korduvalt lugenud, paraku ei saa ma kõigist seal kasutatavatest terminitest väga aru, aga oma toidulauda vaadates, ei tundu, et ma midagi nagu väga valesti teeks :)

Energiat mul jagub, väsimuse üle ei kurda, valgurikkaid ju toite söön, süsivesikutega üle ei pinguta. Hommikusöök on jah natuke kesine, aga enne sõin putru ja juustu ja terasepikut ja ei saa öelda, et kaal oleks langenud. Ja kõht läks ka kiirem tühjaks. Nüüd teraleib hoiab kõhu palju kauem täis, nii et lõunani ei tule toit meeldegi. Kõige keerulisem ongi minu jaoks just aeg vahemikus 22.00-01.00, mil tegelikult peaks keha juba magama. Kuna aga mu üks laps uinub alles kell 1 öösel, siis sel ajal tahaks midagi süüa. Teleka ees igav ka. Kui aga magaks, siis poleks selle hilise näksimisega mingeid probleeme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täpsemaid koguseid tahaks teada, "lõunasöök: juurviljad, kana või kala, vahel harva ka taine sealiha, riis, pastatooted" , see ei ütle midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
valgurikkaid ju toite söön, süsivesikutega üle ei pinguta.

Rasvas on küsimus ja seda on Su menüüs liiga vähe. Riis, pasta, banaan, jogurt, leivasupp - see kõik on liigne süsivesik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikul võiksid juustu süüa küll, valk ja rasv.:) Leivasupp ja pastatooted pole eriti hea valik (muidugi vahest võib lubada aga pidevalt ei ole mõtet.. palju süsivesikuid nagu eelpool mainitud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi Hr. Rotteri menüüd

Hommikusöök: omlett singi, hapukoore, tomatite ja avokaadoga, kohv 35% vahukoorega ja ilma suhkruta

Lõuna: grillkana rohelise salatiga, milles on oliiviõli

Õhtu: ahjus küpsetatud lõhe röstitud spargliga või brokkolig

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täpsemaid koguseid tahaks teada, "lõunasöök: juurviljad, kana või kala, vahel harva ka taine sealiha, riis, pastatooted" , see ei ütle midagi.

Grammides ma nüüd ei oska koguseid öelda, aga kanafileest nt pool, siis veerand taldrikut riisi (pruun riis) ja siis pool taldrikut juurvilja. Kalaga sama lugu, et üks fileetükike, ülejäänu juurvili. Pastatooteid söön heal juhul 2 x kuus, mitte rohkem. Sealihaga sama lugu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasvas on küsimus ja seda on Su menüüs liiga vähe. Riis, pasta, banaan, jogurt, leivasupp - see kõik on liigne süsivesik.

Hmm... saan aru. Aga need kõik on asjad mida ma ei söö igapäevaselt vaid vahel. No maitsestamata jogurt on ainus mida iga päev söön, sega sellega kodujuustu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi Hr. Rotteri menüüd

Hommikusöök: omlett singi, hapukoore, tomatite ja avokaadoga, kohv 35% vahukoorega ja ilma suhkruta

Lõuna: grillkana rohelise salatiga, milles on oliiviõli

Õhtu: ahjus küpsetatud lõhe röstitud spargliga või brokkolig

:) See menüü võttis küll suu lahti! Nii võib ju paksuks minna =)

Jeerum, ma ei julge küll nii palju sööma hakata... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa lähemalt vaatad, siis on antud menüüs väga vähe süsivesikuid, kõhu saab täis ja kaal hakkab kukkuma. Siin foorumis on kümneid iniesi, kes sartnaselt süües on kümneid kilosid kaotanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järgnev ei pretendeeri olema parim nõu, aga see on, mida ise teeksin.

Sa teed aeroobset väga madala pulsiga 120-140 ilmselt selle pärast, et nö rasvapõletustsoon. Kindlasti jõuaksid teha kõrgema pulsiga ja soovitaksin proovida. Tõsta intensiivsust nii palju, et ajaline maht väga ei väheneks. Energiakulu on sul siis trenni kohta suurem. See, et kõrgemal pulsil rasvad nii hästi ei põle...who cares, vähemalt päevasest kaloraažist haukaks trenn suurema osa kui enne.

Söögist:

Söö hommikul ikka vahest ka putru. Hommikuks võid kindlasti viilu või paar juustu endale lubada.

Lõuna võib sul olla ok, kuigi koguseid ei ole sa märkinud. Söö vahest suppi, sest supp on imehea (selge lõhesupp, kanasupp, igasugused tai ja hiinapärased supid paprika, brokkoli jne asjadega- ülilihtne valmistada) - teeb kõhu täis ja praele hea vaheldus.

Minu meelest on sul praegu päevamenüüs kodujuustu liiga palju, jäta alles üks kord. Kerge pärastlõunase eine teeksin kergema, söö õuna või kiivit kodujuustu asemel. Banaan ei ole kõige parem valik viljadest: õun, kiivi, pirn, melon,apelsin, mandariin paremad. Siis võiksid õhtul rohkem süüa.

Mõni ime, et sul praeguse õhtuse menüü peale hilisõhtul nälg ja rahutus hinges. Õhtul võib ikkagi näiteks näki-või teraleiba süüa (süsivesikuid) oma kohupiima kõrvale. Õhtul on ka hea suppi süüa. Hilisõhtul ära söö banaani ega jogurtit: võta hoopis peotäis pähkleid või proovi päevalilleseemneid ning tee mingit taimeteed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:) See menüü võttis küll suu lahti! Nii võib ju paksuks minna =)

Jeerum, ma ei julge küll nii palju sööma hakata... :)

Ma ei näe et oleks kindlaid koguseid soovitatud. On ainult soovitatud MIDA süüa. Sinu praeguses menüüs on liiga palju süsivesikuid ja liiga vähe rasvu. Kogused pead ise kindlaks tegema, arvuta oma päevane BAV välja ja vastavalt sellele saad kogused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa jäädki saama oma kilodest lahti. Jätsid oma menüüst juustu välja mida sa nii armastasid /mis põhjusel?/ ja vahel sööd nüüd shokolaadi!!??? Õhtul kui kõht tühjaks läheb näsid banaani jne.

Miks Otter-i menüü sulle ei meeldi? See aitaks sind RAUDSELT JA ÜSNA KIIRESTI , kuigi sellel on oma väike miinus. Alguses on väga raske "armastatud" süsivesikutest loobuda. Kannataks sa umbes nii nädal aega ära siis tunneksid ennast edaspidi alati ideaalselt ja kaal langeks täpselt sinnamaani kus organism selle õigeks peab olema.

Ja veel, tee omale selgeks kuidas mõjutavad süsivesikud meie luustlihast liikumisaparaati /enesetunnet/ ja kuidas valk, rasv. Kogused on loomulikult kõikidel individuaalsed. Aga , et endale õhtul süsivesikuid lubada, eriti veel kiireid, peaksid omama isase gorilla lihasmassi. Seda sul ei ole, samuti ei lõhu sa hommikust õhtuni kuuri all puid ja ei aja metsas karu odaga taga.

Parim mis ma sulle soovitada võiksin: KUI SA SIISKI ISE OMALE MENÜÜ KOOSTAMISEGA HAKKAMA EI SAA, USALDA ENNAST SPETSALISTI HOOLDE JA TELLI OMALE TOITUMISKAVA. Jääb omal peavalu ära.

On esinenud väga palju selliseid kava tellijaid, just naiste osas, kes nähes oma tellitud menüüd hakkavad kohe üht teist ja kolmandat sealt omal algatusel välja praakima ja valede asjadega asendama. Koguseid vähendama, söögikordi ära jätma jne. Omal on teadmised kesised ja siis vaidle ja seleta neile kõik otsast lõpuni lahti, et ikka inimene aru saaks ja muutused oma eesmärgi suunas ikka liikuma hakkaks.

/Samas vaielda mulle meeldib/ :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Grammides ma nüüd ei oska koguseid öelda, aga kanafileest nt pool, siis veerand taldrikut riisi (pruun riis) ja siis pool taldrikut juurvilja. Kalaga sama lugu, et üks fileetükike, ülejäänu juurvili.

Järjekordne näljutaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen aru saanud, et see rasvapõletuspulss, on nagu ta on. Trenni ajal võib see tõesti mõjuda, kuid pärast enam mitte. Siit veebist infot kogudes, sain ma aru, et selleks, et keha rasva kulutaks, on parim viis viia keha trenni ajaks nö stressireziimi - nt HIIT treening. See põletab kaloreid kuni ca 24 h pärast treeninguid. Olen ka aru saanud, et kui Sa teed pidevalt ja sageli seda "imelist rasvapõletusreziimi", siis lõpuks harjub keha selle treeningkoormusega nii ära, et midagi ei kukku enam kaalus alla.

Mina olen lugenud ka seda Fredi artiklit ja hoolimata sellest, et ta soovitab õhtul lõõgastuseks süsivesikuid süüa, olen mina aru saanud, et kaalu langetamise ajal see küll parim valik pole. Õhtul pigem valk ehk nt kodujuust. (remark: Muide, "Aasa" teraline kodujuust, mida Maxima toidupoeketis müüakse on megahea!!! :))

Need on minu teadmised ja süntees just siit veebist infot kogudes. Kuigi jah, aeg-ajalt on siin ka palju vastuolulist võimalik leida aga mina usun sellesse, mida kirjutasin. Miks? Sest see tundub loogiline! Olen ise märganud, et mul kaal kukub nt siis kui tegelen jooksuga, mis võhmale võtab, kui et "munen" tundide kaupa nädalas madalal südamekoormusel trenakal. Ja see oli nii juba siis, kui ma midagi HIITist ega rasvapõletusreziimidest ei teadnud. Seega ei saa seda platseeboefekti alla liigitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi Hr. Rotteri menüüd

Hommikusöök: omlett singi, hapukoore, tomatite ja avokaadoga, kohv 35% vahukoorega ja ilma suhkruta

Lõuna: grillkana rohelise salatiga, milles on oliiviõli

Õhtu: ahjus küpsetatud lõhe röstitud spargliga või brokkolig

Ok, aga kas see menüü ongi kogu päeva oma, et mingit muude asjade nosimist siin enam pole? Kui siis ainult vesi ja tee?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, aga kas see menüü ongi kogu päeva oma, et mingit muude asjade nosimist siin enam pole? Kui siis ainult vesi ja tee?

Igasugused näksimised tasub jah ära unustada, kui soovid alla võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasugused näksimised tasub jah ära unustada, kui soovid alla võtta.

Hmm.. paljud targemad soovitavad just, süüa natuke aga tihti ja vahepaladeks näksimiseks pähkelid, õunu, mandariine jms.

Siinkohal pidasingi just selliseid lisasid silmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm.. paljud targemad soovitavad just, süüa natuke aga tihti ja vahepaladeks näksimiseks pähkelid, õunu, mandariine jms.

Siinkohal pidasingi just selliseid lisasid silmas.

Toidukorras peab olema nii palju rasva, et enne järgmist toidukorda ei tekiks RAFFAELLO pallikesi silmade ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, aga kas see menüü ongi kogu päeva oma, et mingit muude asjade nosimist siin enam pole? Kui siis ainult vesi ja tee?

Nüüd peaaegu aasta aega hiljem, kuid soovin teada, kuidas sul läheb? Kas hakkasid Rotteri menüüd proovima ja mis tulemused on ka saabunud või lõid hoopis käega?

Joomise koha pealt nii palju, et kui juua, siis vesi/tee/kohv, kuid hiljemalt 1 tund enne uut söögikorda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×