Jump to content
Raivo Piiber

Mesi enne magamaminekut

Recommended Posts

See teine link ei tööta (minu arvutis) muidu.

Aga esimene link ei põhjenda kuigi selgelt, miks just mesi enne magama minekut hea on ja mida ta teeb sea lorganismis siis täpsemalt sel ajal.

Sea lräägitakse ainult, et une esiemsed 4 tundi on väga efektiivsed rasvapõletus-ajad. Ja jääb mulje, nagu mesi oleks hea kütus siis selle rasvapõletusprotsessi läbiviimiseks, ma saan nii aru. Minu arust pole selle protsessi jaoks mett vaja, see pole kuigi energiat nõudev protsess seal magades. Mett aga võiks päevase magusaisu vähendamiseks süia hommikupoole pigem, või enne treeningut energia saamiseks. Aga et enne magama minekut seda süia, see on kül larusaamatu, ju siis tuleb end rohkem harida, siis ehk saab arusaadavaks.

Siin on selgem artikel selle teema kohta:

http://www.planetbee.com/news.php

Muudetud kasutaja estrose poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingi 2 aastat tagasi jooksis Postimehes ka selline artikkel läbi, et paar tl mett enne magamaminekut kiirendab rasvade põlemist, kuna aktiveerib midagi seal aju piirkonnas.

Aga seda vaid sel juhul, kui oled päeva jooksul teinud jõutreeningut, aeroobse puhul ei pidavat aitama... Nii oli seal vähemalt kirjas.

Muudetud kasutaja avehs poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muistsed spartalased läbisid oma sõjaväetreeningu ehk agoge ajal kuu aja pikkuse meedieedi, kus nad sõid ainult mett.Meel oli nende jaoks toitude seast eriline tähtsus.Öelge, et see ei puutu teemasse, aga ma tõin lihtsalt huvitava fakti mee kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvapõletuse soodustamise kohta ei oska kommenteerida, aga hea une annab küll kui enne magama minekut veidi süüa ning hea uni ja korralikult välja puhkamine on ju ka väga tähtis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugesin ka Eesti terviseajakirjast selle kohta ja pidavat soodustama jah :P

Naerda ei ole siin midagi. Kõik kes on minu soovituste järgi toituma hakanud ja ka mett sealhulgas igapäevaselt kasutab, on näinud mis juhtub.

Mesi on fantastiline toiduaine.

Olen kunagi ise söönud öö jooksul 0,5 l mett, seda pikema aja vältel ja mingit pekki minemist küll ei märganud, sinna juurde läks ka poolteist, vahel kaks pätsi saia.

Pekkis pole ma aga kunagi olnud. :D

Mida aga õhtusöögiks enne magamaminekut soovitada inimesele, kes treenib regulaarselt?

Munavalged või kohupiim, mõni viil sinki, mõni viil teraleiba, tee meega. Seda võib julgelt süüa vahetult enne magamaminemist kartmata, et midagi liiast saab.

Endal lisandub sellele veel 1-2 õuna.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naerda ei ole siin midagi. Kõik kes on minu soovituste järgi toituma hakanud ja ka mett sealhulgas igapäevaselt kasutab, on näinud mis juhtub.

Mesi on fantastiline toiduaine.

Olen kunagi ise söönud öö jooksul 0,5 l mett, seda pikema aja vältel ja mingit pekki minemist küll ei märganud, sinna juurde läks ka poolteist, vahel kaks pätsi saia.

Pekkis pole ma aga kunagi olnud. ;)

Mida aga õhtusöögiks enne magamaminekut soovitada inimesele, kes treenib regulaarselt?

Munavalged või kohupiim, mõni viil sinki, mõni viil teraleiba, tee meega. Seda võib julgelt süüa vahetult enne magamaminemist kartmata, et midagi liiast saab.

Endal lisandub sellele veel 1-2 õuna.

Saia :P Hmmm...Sai mesi ja sinna kõrvale piim on ikka üle prahi asi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pean ütlema, et Marek on ka mind õpetanud mett sööma - paar teraleiba meega enne magamaminekut on ok. Ja meega tee on igapäevane, pudrust ja meest sinna juurde rääkimata :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Damn , mul tuli mee isu peale :D Ega midagi , kui poodi ostma siis ;)

Mul sai ka täna hommikul just purk tühjaks. Väga hea, et teema üles kerkis, nüüd ei unune uue purgi ostmine :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mesi on ju oma 80% puhas suhkur.Apteekides müüakse ka sellist asja nagu õietolm, sisaldab kõiki häid aineid mis mees leidub ja rohkemgi veel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mesi on ju oma 80% puhas suhkur.Apteekides müüakse ka sellist asja nagu õietolm, sisaldab kõiki häid aineid mis mees leidub ja rohkemgi veel.

Kui arvad, et mesi on 80% suhkur siis oled sa ikka päris loll, :P või ostad sa mett mõne spekulandi käest kes mee suhkruga ära solgib. Mesi ja suhkur on ikka väga erinevad asjad. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui arvad, et mesi on 80% suhkur siis oled sa ikka päris loll, :P või ostad sa mett mõne spekulandi käest kes mee suhkruga ära solgib. Mesi ja suhkur on ikka väga erinevad asjad. :D

Fruktoos ja glükoos käivad ka suhkru alla, monosahhariidid, oligosahhariidid ja kõik lihtsamad süsivesikud on suhkrud.Keskmise mee koostises on 38% fruktoosi ja 31% glükoosi, lisaks veel väiksemas koguses teisi suhkruid.

http://www.sugaralliance.org/desktopdefault.aspx?page_id=97

http://en.wikipedia.org/wiki/Honey

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Fruktoos ja glükoos käivad ka suhkru alla, monosahhariidid, oligosahhariidid ja kõik lihtsamad süsivesikud on suhkrud.Keskmise mee koostises on 38% fruktoosi ja 31% glükoosi, lisaks veel väiksemas koguses teisi suhkruid.

http://www.sugaralliance.org/desktopdefault.aspx?page_id=97

http://en.wikipedia.org/wiki/Honey

Ok ma ei hakka sinuga vaidlema, siiski suhkur, frukroos ja glükoos on kõik erineva imendumiskiirusega. Sealt ka vahe miks SUHKRUT ÜLE TARBIDES lähed pekki, mett aga süües mitte.

Samas nii nagu ütleb Indrek Otsus valkude ületarbimise kohta, et ANTIIKMÖÖBLIGA POLE MÕTET AHJU KÜTTA, siis mina ütleks sama mee kohta. Kui aga pappi on siis palun küta oma ahju või lennukikütusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok ma ei hakka sinuga vaidlema, siiski suhkur, frukroos ja glükoos on kõik erineva imendumiskiirusega. Sealt ka vahe miks SUHKRUT ÜLE TARBIDES lähed pekki, mett aga süües mitte.

Samas nii nagu ütleb Indrek Otsus valkude ületarbimise kohta, et ANTIIKMÖÖBLIGA POLE MÕTET AHJU KÜTTA, siis mina ütleks sama mee kohta. Kui aga pappi on siis palun küta oma ahju või lennukikütusega.

Aga vaidle parem minuga. :P

http://www.loodus.ee/el/vanaweb/0011/fruktoos.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul sai ka täna hommikul just purk tühjaks. Väga hea, et teema üles kerkis, nüüd ei unune uue purgi ostmine :P

Kust ostad, kas poest või turult või kusagilt mujalt? Poes on ikka päris kallis, u. 100 kr/kg vist. Ma ostsin suvel (ok, praegu ka veel päris sügis ei ole, vähemalt kalendri järgi) tuttava kaudu 6 kg 360 kr-ga, võibolla turult saab ka mingi sarnase hinnaga, aga ega kvaliteedis muidugi alati kindel ei saa olla kui inimest ei tunne.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust ostad, kas poest või turult või kusagilt mujalt? Poes on ikka päris kallis, u. 100 kr/kg vist. Ma ostsin suvel (ok, praegu ka veel päris sügis ei ole, vähemalt kalendri järgi) tuttava kaudu 6 kg 360 kr-ga, võibolla turult saab ka mingi sarnase hinnaga, aga ega kvaliteedis muidugi alati kindel ei saa olla kui inimest ei tunne.

Ostsin Rimist, poolekilone oli vist miski 53 eeku, kuid selle suve mesi, korjatud Pärnumaa niitudelt, nimeks Metsa Mesi :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust ostad, kas poest või turult või kusagilt mujalt? Poes on ikka päris kallis, u. 100 kr/kg vist. Ma ostsin suvel (ok, praegu ka veel päris sügis ei ole, vähemalt kalendri järgi) tuttava kaudu 6 kg 360 kr-ga, võibolla turult saab ka mingi sarnase hinnaga, aga ega kvaliteedis muidugi alati kindel ei saa olla kui inimest ei tunne.

Ma ostsin 28 kr 450g :P

Poest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×